Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2015., 11:25   #1
Može li se kao zaposlenik živjeti dobro danas?

evo gledam plaće vani,i kad vidim da su plaće u razvijenoj,zapadnoj,Europi npr 2000-2500 euro brutto mjesečno za neki bolji posao.....

pitam se da li je bolje krenuti u neke privatne vode,raditi nešto sa strane,pisati neke članke,baviti se nekim ozbiljnijim poslom i sl...uglavnom puno toga pa na kraju zbrojiti to sve...

jer radeći za nekoga,dnevno 9-10 sati, pa još,u većem gradu na gužvu i općenito spremanje potrošiti 1,5-2, cijeli život ti se svodi na "poso-kuća-kuća poso"...
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 12:06   #2
Samo pazi da ne uđeš u poslovne vode bez novca pa da bude ovrha-bez kuće-bez auta-bez...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 12:30   #3
Može li se kao (ne)zaposlenik živjeti dobro danas?

Može ... eto gledam najnoviju vijest objavljenu u riječkom Novom Listu pod naslovom Zabijen posljednji čavao u lijes omišaljske tvrtke: DINA Petrokemija ide u stečaj!
Osim opaske da se ne kaže omišaljske, već omišljanske, želio bih podsjetiti (ne)radnike iste kako su živjeli 80-ih godina! Odlične plaće, osigurana stambena pitanja u novogradnjama Bjanižova i Kijca ... i sve to za nikakv rad! Svjedok sam kako su, nakon preuzimanja smjena, vrijeme provodili po birtijama u Omišlju, pri čemu je prednjačila ekipa Davora Jurića koji je kasnije postao predsjednik Samostalnog sindikata radnika u djelatnostima energetike, kemije i nemetala Hrvatske, odnosno predsjednik Saveza samostalnih sindikata Hrvatske.
Gospodo, onda se niste bunili, pa nemojte ni danas!
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 12:47   #4
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Samo pazi da ne uđeš u poslovne vode bez novca pa da bude ovrha-bez kuće-bez auta-bez...
eh taj novac

pa naravno da se osiguraš da imaš nešto za život,ali tko ne riskira ne profitira..

Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Može ... eto gledam najnoviju vijest objavljenu u riječkom Novom Listu pod naslovom Zabijen posljednji čavao u lijes omišaljske tvrtke: DINA Petrokemija ide u stečaj!
Osim opaske da se ne kaže omišaljske, već omišljanske, želio bih podsjetiti (ne)radnike iste kako su živjeli 80-ih godina! Odlične plaće, osigurana stambena pitanja u novogradnjama Bjanižova i Kijca ... i sve to za nikakv rad! Svjedok sam kako su, nakon preuzimanja smjena, vrijeme provodili po birtijama u Omišlju, pri čemu je prednjačila ekipa Davora Jurića koji je kasnije postao predsjednik Samostalnog sindikata radnika u djelatnostima energetike, kemije i nemetala Hrvatske, odnosno predsjednik Saveza samostalnih sindikata Hrvatske.
Gospodo, onda se niste bunili, pa nemojte ni danas!
i šta si sada htio reći...
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 13:10   #5
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
jer radeći za nekoga,dnevno 9-10 sati, pa još,u većem gradu na gužvu i općenito spremanje potrošiti 1,5-2, cijeli život ti se svodi na "poso-kuća-kuća poso"...
Ako radiš neki privatni posao,onda je još više posla,a manje kuće
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 13:21   #6
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Ako radiš neki privatni posao,onda je još više posla,a manje kuće
ne brine mo toliko posao,ni sam nemam radno vrijeme tako da radim dosta...

da se ne lažemo,želim imati više novca,bolji život...

nije problem ni raditi jedan perio života 12-14 sati,problem je jesi li plaćen za to..

o tome pričam
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 23:00   #7
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
evo gledam plaće vani,i kad vidim da su plaće u razvijenoj,zapadnoj,Europi npr 2000-2500 euro brutto mjesečno za neki bolji posao.....
1500€ neto za bolji posao?

ako i jest tako onda ti na troškove ode 1000€, a 500€ staviš na stranu i što ti fali?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 08:00   #8
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
eh taj novac

pa naravno da se osiguraš da imaš nešto za život,ali tko ne riskira ne profitira..
Pa ako je tako jednostavno što se čeka...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 08:39   #9
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa ako je tako jednostavno što se čeka...

odlazak van i skupljanje nekog iskustva u struci,relevantnog...
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.