Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2015., 16:13   #1
Ulaganje u posao od strane rodbine

U procesu sam izrade jednog projekta, brodska elektronika je u pitanju. Proizvod je inovacija, prilično je atraktivan te narudžbi i interesa sad već ima poprilično, samo na osnovu reklame na nekoliko tematskih foruma kod nas i u Italiji.
Za pravi start treba mi u grubo 20 - 25000 eura koje nemam.
Kredit ne mogu podići, nemam uvjete iako bih to najradije napravio.
E sad, rođaka koja živi u inozemstvu spremna je ući s tim novcima kao partner. Vjeruje ona u mene i projekt, vjerujem i ja u nju. No, kako regulirati taj odnos, kakav ugovor predlažete? Ima li tko takvih iskustava?
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:31   #2
Ako ti triba pomoć(ne finaciska)javi se pa ću probati ispitati neke koji tako rade u RH.
Projektiraju proizvod,štampaju ploćice u Kini i završe ga u hrvatskoj i ono najbitnije firmware naprave u RH i prodaju većinom USA i EU.iako nije više kina jeftina za kvalitetnu izradu.

Zadnje uređivanje more : 19.05.2015. at 18:47.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:33   #3
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
U procesu sam izrade jednog projekta, brodska elektronika je u pitanju. Proizvod je inovacija, prilično je atraktivan te narudžbi i interesa sad već ima poprilično, samo na osnovu reklame na nekoliko tematskih foruma kod nas i u Italiji.
Za pravi start treba mi u grubo 20 - 25000 eura koje nemam.
Kredit ne mogu podići, nemam uvjete iako bih to najradije napravio.
E sad, rođaka koja živi u inozemstvu spremna je ući s tim novcima kao partner. Vjeruje ona u mene i projekt, vjerujem i ja u nju. No, kako regulirati taj odnos, kakav ugovor predlažete? Ima li tko takvih iskustava?
je li ti triba kapital za projektiranje ili za izradu probnih do 1000 komada te elektronike.
Ako ti triba za projektiranje tada je on večinski vlasnik patenta
a ako ti triba za 1 seriju tada je on vlasnik 50% dobiti.
a inaće HR banke ti ne daju kredite za izradu elektronike jer je to visokorizična branša.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 22:14   #4
Oko struke i proizvodnje ne treba mi nikakva pomoć, imam puno iskustva, znanja i resursa za takvo što.
Moje je pitanje usmjereno samo na to kako regulati financiranje u ovakvoj situaciji. Kao kredit ili kroz postotak od prodaje?
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 22:46   #5
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Oko struke i proizvodnje ne treba mi nikakva pomoć, imam puno iskustva, znanja i resursa za takvo što.
Moje je pitanje usmjereno samo na to kako regulati financiranje u ovakvoj situaciji. Kao kredit ili kroz postotak od prodaje?
Moraš njega pitati šta njemu odgovara on je šef,i tada kad ti odgovori tada vidiš je li tebi odgovara.
PS.
rijetki su inžinjeri,dizajneri el.krugova koji su uspješni poduzetnici.
I vjerovatno će tvoja rodbina biti presretna ako im vratiš i glavnicu,ali opet pitaj njega šta bi on tija

Zadnje uređivanje more : 19.05.2015. at 23:16.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 07:55   #6
Pitanje je kompleksno pa nema baš jednoznačnog odgovora, ali evo...

S obzirom da ti vjeruješ u nju, a ona u tebe, cilj je zadržati takve odnose, kako god se ta priča odigrala.

Osnovati tvrtku i njoj dati udio u tvrtki. 50% i manje, ovisno koliko cijeniš svoj izum i patent. Kao društvo s ograničenom odgovornošću bitno je zaštiti ostatak imovine.

Ako joj nećeš dati udio, nego nekakav ugovor, tamo možete staviti što god hoćete.

Ako ona neće sudjelovati aktivno nek definira nadzornika koji će i tebi pomoći savjetom ili malim udarcem po glavi

Tko će biti direktor i kolika će biti plaća?

Poslovni plan?
stefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 10:49   #7
Kickstarter?
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.