Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2015., 09:53   #3621
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
evo info iz prve ruke

n. zagreb - siget
33 kvadrata i velika terasa- 31 000 €
stan je za adaptaciju
Evo još jedan siget 65m2 ulaz iz katakombi, kvalitetno adaptiran kompletno namješten 94 000. po meni je to bingo za prodavača i potpuno netipično. kupci su navodno dobili pare pa se nisu previše brinuli o cijeni. mokri san svih prodavača.
sick.am is offline  
Old 21.05.2015., 13:40   #3622
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post

Evo još jedan siget 65m2 ulaz iz katakombi...
možeš malo jasnije opisati ovo s katakombama, za nas koji ne poznajemo Siget?
uzadnjicas is offline  
Old 21.05.2015., 14:13   #3623
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
možeš malo jasnije opisati ovo s katakombama, za nas koji ne poznajemo Siget?
natkriveni parking uz zgrade uz aveniju dubrovnik.
sick.am is offline  
Old 21.05.2015., 14:38   #3624
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
Evo još jedan siget 65m2 ulaz iz katakombi, kvalitetno adaptiran kompletno namješten 94 000. po meni je to bingo za prodavača i potpuno netipično. kupci su navodno dobili pare pa se nisu previše brinuli o cijeni. mokri san svih prodavača.
Ako je stan "kvalitetno adaptiran kompletno namješten" onda to i nije tako puno. Kupnjom sređenog stana si uštediš vremena i truda, a cijena samih kvadrata onda i nije tako visoka.

Bingo je kada za te novce prodaš stan u kojem je sve za baciti. Tip u mojoj zgradi prodaje stan u kojem je sve iz sedamdesetih godina kada je stan sagrađen i brijao je za stan tražiti 1500 EUR/m2. Čak tvrdi da su drveni prozori, kroz koje puše propuh i nikakva su toplinska izolacija, bolji od moderne PVC stolarija jer PVC stolarija je otrovna i skuplja vlagu. Po njemu bi on trebao samo rolete popraviti (ako baš mora, jer to nije veliki posao, pa bi to mogao popraviti i onaj tko kupi stan) i onda će stan biti dobar kao nov (ako ne i bolji, jer nema PVC stolariju)
vamvam is offline  
Old 21.05.2015., 15:56   #3625
ovdje se radi o super a.

stan ima super potencijal, 22 kvadrata terase,stanje od izgradnje isto, ali ne mislim da će sređivanje biti više od 15 000tak tisuća
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 25.05.2015., 14:05   #3626
Danas sam imao raspravu. Zanima me dal bolje kotiraju nekretnine u sjevernoj RH -Koprivnica,Cakovec,Krapina ili Slavonija (Sl.Brod).Osobno mi se cini da je sjever puno bolji ali kao protuargument je stavljeno da je Brod veci grad. Unatoc tome mislim da je veca sansa zaposlit se na sjeveru RH i blize je Zg-u.
doncafenovi is offline  
Old 25.05.2015., 19:13   #3627
Slavonski Brod je specifikum za Slavoniju po cijenama...
baci malo pogled na njuškalo ili agencije iz SB

To je zbog mnogo došljaka iz BiH i jako puno gastarbajtera koji u SB grade ili kupuju nekretnine(imaju cijela nova naselja uz autocestu gdje su prije bila kukuruzišta) a ima i dosta povratnika gastarbajtera sa dvojnim državljanstvom koji imaju i preko u BiH nekretnine, pa im je SB zadnja stanica...

Ovo što se tiče zaposlenja si u pravu jer je Brod mrtav grad što se tiče ikakvog posla i sve ide isključivo preko rodijačkog poznanstva.
homosapiens is offline  
Old 28.05.2015., 09:33   #3628
Jel mi moze netko reci (odprilike) posto se krecu cijene Apartmana oko Sibenika i okolici Biograda npr.?
Dali cijene dole padaju ili su jos uvijek prilicno preskupe, netreba mi prvi red do mora.

Hvala
Simunonuno is offline  
Old 03.06.2015., 08:55   #3629
Cijene apartmana su ti uglavnom stabilno visoke...

Danas idem u razgledavanje s agentom:
http://www.funda.nl/koop/twello/huis...straatweg-175/
Marica Carica is offline  
Old 03.06.2015., 10:58   #3630
Jel to najveca suma u Nizozemskoj

Na prvi pogled, super izgleda

...ali meni ipak previse kosina, svi ti kreveti ispod krova...
z_k is offline  
Old 04.06.2015., 10:03   #3631
Nije.

Danas na vecer idem gledati ovo. http://m.funda.nl/koop/colmschate/hu...-holterweg-69/


Vrlo blizu sve infrastrukture (ducani, pekara, plac, banka, zubar, doktor, apoteka, teretana, bazeni, stanica busna i vlak , kafic, crkva, 2 restorana i snackbar, postolar, cistiona, te puno besplatnog parkinga , sve u krugu 200m,).staracki dom 500m, bolnica 1km, bio farma 1km. Centar grada 5km.

Sto se ostaloga tice: srusiti i sagraditi svoje. Evt ostaviti ono skladiste. Dakle radi se prvenstveno o zemljistu. Na ne idealnoj ali dobroj lokaciji.

Razmatram kao opciju. Supruzniku se ne svidja, jer nema dovoljno zemlje i nagurano je izmedju susjeda (jbg ne moze i infrastruktura i privatnost i sve). Uvijek se moze kupiti komad poljoprivrednog na nekoj razumnoj udaljenosti. Kad imas vremena rekreiras se, kad nemas moze narast' trava metar, ne smeta ti i nije ruzno, jer ti nije pod nosom.
Marica Carica is offline  
Old 06.06.2015., 08:12   #3632
molim forumaše za pomoć. Jučer sam išao gledati ovaj stan na starim Vrbanima i po dosta stvari mi odgovara, ali me zanima cijena ??:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-15606002


Lokacija mi je odlična, stan je adapiran, iako bi se dalo srediti još neke stvari tipa ulaznih vrata, farbanje stolarije i slično.

Po vašem mišljenju - cijena ???
nil amstrong is offline  
Old 06.06.2015., 08:53   #3633
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
Po vašem mišljenju - cijena ???
Ja bi ponudio 75, ispod toga sumnjam da će ići. Ja bi ga kupio za...70k.
Sretno i javi nam.

Zadnje uređivanje Monsignor.m : 06.06.2015. at 09:04.
Monsignor.m is offline  
Old 06.06.2015., 12:15   #3634
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ja bi ponudio 75, ispod toga sumnjam da će ići. Ja bi ga kupio za...70k.
Sretno i javi nam.
60000max
doncafenovi is offline  
Old 06.06.2015., 12:35   #3635
@Monsignor Ponudit ću 75 000, možda prođe, javim...
nil amstrong is offline  
Old 06.06.2015., 14:54   #3636
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
@Monsignor Ponudit ću 75 000, možda prođe, javim...
Mislim da je to dobra cijena za taj stan. Meni se svidja..... Sretno!
Mojgeneralni stav je da je bitno biti zadovoljan stanom a ne samo dobiti najnizu cijenu, ovaj je lijepog rasporeda, solidne kavadrature soba, i u kvartu koji je urbanisticki napravljen kako spada.
proab is offline  
Old 06.06.2015., 15:14   #3637
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
@Monsignor Ponudit ću 75 000, možda prođe, javim...
Ako te možda zanima, prije tri godine je moja poznanica kupila stan od cca 40 m2 u tom kvartu. Platila ga je 70.000 eura.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 06.06.2015., 20:05   #3638
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
molim forumaše za pomoć. Jučer sam išao gledati ovaj stan na starim Vrbanima i po dosta stvari mi odgovara, ali me zanima cijena ??:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-15606002


Lokacija mi je odlična, stan je adapiran, iako bi se dalo srediti još neke stvari tipa ulaznih vrata, farbanje stolarije i slično.

Po vašem mišljenju - cijena ???
Slobodno ponudi 70000-72000.

Radi se ipak o starijoj gradnji, stan je na 3.katu bez lifta, a iskreno ne znam kakva je adaptacija radena posto je u stanu sve isto od kako je kupljen, od parketa, plocica u kuhinji, stolarije, itd.

Nadalje, stan ima 60m2 a ima samo jednu spavacu sobu, moj npr. ima 65m2 i ima dvije plus mogucnost dobivanja trece bez problema, plus imam odvojen wc od kupaone i imam jedan balkon i jednu lodu, to su sve stvari koje utjecu na cijenu.

A i lokacija uz samu glavnu Horvacansku po meni nije bas neka sreca zbog buke prometa, tramvaja, crkve itd.

Svakako javi kako je proslo.
The unforgiven is offline  
Old 06.06.2015., 20:18   #3639
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Slobodno ponudi 70000-72000.
Ja se slazem, ali iz iskustva kazem kad ponudis vise od 10% razlike na trazeno...treba ti par mjeseci da ovi ili prodaju stan nekom drugom...ili te počnu zvat da se dogovoriš. Moraš se pripremit na čekanje...
Monsignor.m is offline  
Old 06.06.2015., 20:29   #3640
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ja se slazem, ali iz iskustva kazem kad ponudis vise od 10% razlike na trazeno...treba ti par mjeseci da ovi ili prodaju stan nekom drugom...ili te počnu zvat da se dogovoriš. Moraš se pripremit na čekanje...
pa ideja cjenkanja i jest da kupac ponudi jednu cijenu, onda prodavatelj neku vecu od tvoje, a opet manju od svoje, i tako...dok jedan ne popusti.

ovisno naravno, kolko je nekome stan mrak i kolko je spreman platiti odmah bez obzira na sve, odnosno cekati/ riskirati i cjenkati se na manje.

u svakom slucaju, i kod cjenkanja, treba argumentirati zasto tolko spustas.
treci kat bez lifta, bez parkinga, ima svoju "nizu" cijenu.
(cak i za ljude koji su fit i nemaju uopce auto)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.