Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2015., 11:08   #18501
Quote:
Opteron kaže: Pogledaj post
Ne spadam niti u jednu grupu ali evo: ako je dokazano da su banke muljale na kamatama (a je), onda bi kao posljedicu presude trebalo razraditi i način da se preplaćeni novac vrati automatizmom, odnosno da to bude obveza banaka koja proizlazi iz presude. Ne znam kako je točno izgledala tužba i nisam pravnik, pa zadržavam mogućnost da to sud i nije mogao naložiti bankama na osnovi postojeće tužbe.

Ipak, očito je da banke koriste poziciju i ne žure. Pretpotavljam da će prije ili kasnije ipak doći do dogovora, jer ne znam kako bi im dugoročno bilo u interesu plaćati preplaćene kamate i još sudske troškove.

I da, trebalo bi im odrezati kaznu jer se očito radi o pokušaju prijevare. Nije im prošlo to s kamatom, a sad umjesto da se pokriju ušima i nađu način kako što bezbolnije vratiti preplaćeni novac zauzeli su stav "tužite nas". Doduše nije da me čudi to s njihove strane...
Banke su zauzele takav stav jer misle da će tako bolje proći i vjerovatno su u pravu u tome. Naime lokalni mentalitet je takav da vrlo vjerovatno većina neće tužiti i povlačiti se po sudovima sa bankama radi kamate, i na to banke računaju. Da samo znate koliko malo ljudi ulaže žalbe na razna riješenja koja su doslovno protupravna i protuzakonika, većina malo rogobori i se pomiri sa time i plati, ne bi vas iznenadio takav stav banaka. Samo optužnim prijedlozima može se napraviti solidan pritisak na banke (makar oni te kazne i nikada ne plate, ali stvara se pritisak, neizvjesnost, potencijalni trošak u budućnosti), a koliko je tih prijedloga podneseno u odnosu na količinu kredita? 5-10% ? Vjerovatno ni toliko. Jednostavno svi čekaju da netko nešto odradi za njih, jako malo ljudi proaktivno sudjeluje u svemu. I sada bi bilo najbolje da se banke dovede u situaciju da se moraju automatizmom nagoditi sa klijentima - a ne da se povlače po sudovima. A i sumnjao bih u točnost 'obračuna' preplaćenih kamata koji bi napravila banka.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Old 23.05.2015., 16:56   #18502
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Da samo znate koliko malo ljudi ulaže žalbe na razna riješenja koja su doslovno protupravna i protuzakonika, većina malo rogobori i se pomiri sa time i plati, ne bi vas iznenadio takav stav banaka. .
Naše pravosuđe je takva banana. Da samo to srede da bude kao u normalnim europskim državama, država bi procvjetala.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 23.05.2015., 19:11   #18503
Valutna kl. je u redu. Zasto? Moji roditelji su napikirali kucu u 80-tima i izracunali da ako prodaju stan i vikendicu, mogu uci u tu investiciju. Igrom slucaja digli su kredit i da skratim otplatili kucu za par godina jer je inflacija galopirala i znam da su od zadnje place pokrili nekih 30-tak rata. Neko je popusio. Zasto? Nije bilo val. kl. Oni su profititali.
__________________
Kad čuješ benđo, veslaj brže.
Exoro-art is offline  
Old 23.05.2015., 22:17   #18504
http://liderpress.hr/biznis-i-politi...m-proizvodima/
Bez komentara. VS stvarno nije ništa definirao, Jedini sud u EU koji nije definirao i zatvaranje priče o kreditima u Chf nego je čak presudom stvorio još više nejasnoća ali samo za dužnike. Možda pristranost ?
damiricic is offline  
Old 23.05.2015., 22:29   #18505
Pada NRS, padaju kamate...

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzist...jivom-kamatom/

U skladu s padom nacionalnih referentnih stopa za eure i kune, koje HPB primjenjuje u metodologiji, kamatne stope na kredite uz valutnu klauzulu bit će niže za 0,20, a za kredite u kunama za 0,15 postotnih poena u odnosu na sadašnje uvjete.

Ovo je četvrto HPB-ovo snižavanje kamatnih stopa u posljednjih godinu i pol (1. siječnja i 1. srpnja 2014. te 1. siječnja i 1. srpnja 2015.). U odnosu na kamatne stope koje su vrijedile do 1. siječnja 2014. banka će od 1. srpnja 2015. primjenjivati kamate niže od 0,80 do 0,87 postotnih poena, ovisno o vrsti kredita.


Izne-na-djenje! Sta je liborasi, ha?
JTB is offline  
Old 23.05.2015., 22:36   #18506
U haps sa njima!!!!

http://www.novi-svjetski-poredak.com...cete-iz-krize/

evo rješenja
xstrom is offline  
Old 24.05.2015., 00:28   #18507
Quote:
JTB kaže: Pogledaj post
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzist...jivom-kamatom/

[I]U skladu s padom nacionalnih referentnih stopa za eure i kune, koje HPB ,,,,,,,,,,,....

po direktivama iz EU su već 2014 trebali provesti i spuštanje kamata i ograničavanje uvećanja rata. tako da ne lupetaj.
šliper is offline  
Old 24.05.2015., 08:23   #18508
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Naše pravosuđe je takva banana. Da samo to srede da bude kao u normalnim europskim državama, država bi procvjetala.
Nije to toliko do pravosuđa, nego do ljudi. Mnogi uopće ne znaju da treba okrenuti riješenje koje su primili i da im na toj drugoj strani piše uputa o pravnom lijeku, kome i do kada se mogu žaliti. Mnogi valda misle da čim ti je netko uputio službeni dopis - to onda mora biti zakonito, posebno kada dopis stiže od države - a u velikom broju slučajeva to uopće nije tako, imaš pravo žalbe koje je efikasno sredstvo (ako imaš pravnu osnovu). Mnogi ne znaju da kada je slučaj na granici (a puno puta je tako) onda se ide u korist građana na žalbenom postupku. Neki ljudi zaposleni u državnim službama su mi rekli da ima jako malo žalbi na riješenja, a oni znaju da su pisali neka riješenja koja su pravno jako dubiozna. Čak savjetuju ljudima da se žale na riješenja i da će žalbe sa velikom vjerovatnošću biti povoljno riješene, ali relativno mali broj ljudi to zaista i učini. Državni službenik dobije uputu 'odozgora' da mora nešto napisati, makar se i sam ne slaže sa time i misli da je to glupo jer će se u žalbenom postupku ionako odlučiti drugačije, ali ljudi se jednostavno ne žale i stvar onda prolazi. A kada prođe jednom, zašto ne pokušati i drugi puta? I tako godinama, kroz sve vlasti.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Old 24.05.2015., 08:25   #18509
Quote:
damiricic kaže: Pogledaj post
http://liderpress.hr/biznis-i-politi...m-proizvodima/
Bez komentara. VS stvarno nije ništa definirao, Jedini sud u EU koji nije definirao i zatvaranje priče o kreditima u Chf nego je čak presudom stvorio još više nejasnoća ali samo za dužnike. Možda pristranost ?
a možda i jednostavna nesposobnost, neznanje da se posao obavi profesionalno i temeljito
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Old 24.05.2015., 11:10   #18510
tko ima medije, ima i vlast.

- sve jasno i bez komentara.... na čiji mlin se voda tjera i utjerala...

"Franjo Luković novi predsjednik Nadzornog odbora EPH"

http://www.tportal.hr/biznis/karijer...dbora-EPH.html
šliper is offline  
Old 24.05.2015., 11:53   #18511
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Nije to toliko do pravosuđa, nego do ljudi. Mnogi uopće ne znaju da treba okrenuti riješenje koje su primili i da im na toj drugoj strani piše uputa o pravnom lijeku, kome i do kada se mogu žaliti. Mnogi valda misle da čim ti je netko uputio službeni dopis - to onda mora biti zakonito, posebno kada dopis stiže od države - a u velikom broju slučajeva to uopće nije tako, imaš pravo žalbe koje je efikasno sredstvo (ako imaš pravnu osnovu). Mnogi ne znaju da kada je slučaj na granici (a puno puta je tako) onda se ide u korist građana na žalbenom postupku. Neki ljudi zaposleni u državnim službama su mi rekli da ima jako malo žalbi na riješenja, a oni znaju da su pisali neka riješenja koja su pravno jako dubiozna. Čak savjetuju ljudima da se žale na riješenja i da će žalbe sa velikom vjerovatnošću biti povoljno riješene, ali relativno mali broj ljudi to zaista i učini. Državni službenik dobije uputu 'odozgora' da mora nešto napisati, makar se i sam ne slaže sa time i misli da je to glupo jer će se u žalbenom postupku ionako odlučiti drugačije, ali ljudi se jednostavno ne žale i stvar onda prolazi. A kada prođe jednom, zašto ne pokušati i drugi puta? I tako godinama, kroz sve vlasti.
ah, nisam na to mislila...moji se već 7 godina natežu po sudu zbog - oporuke. Jednom je sutkinja pogrešno raspodijelila ostavinu, rješenje je srušio Viši sud, pa je drugi put zaustavila postupak do rješenja drugog parničnog postupka pa to opet sruši Viši sud i sad opet zakaže ročište da joj se razjasni što treba kako podijeliti, a sve joj piše u oporuci i u rješenjima viših sudova. Totalna debilana.

Koliko je nekretnina i pokretnina godinama blokirano takvim sudovanjam i kako se to odražava na javnu potrošnju i ukupnu gospodarsku situaciju?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 24.05.2015., 15:51   #18512
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ah, nisam na to mislila...moji se već 7 godina natežu po sudu zbog - oporuke. Jednom je sutkinja pogrešno raspodijelila ostavinu, rješenje je srušio Viši sud, pa je drugi put zaustavila postupak do rješenja drugog parničnog postupka pa to opet sruši Viši sud i sad opet zakaže ročište da joj se razjasni što treba kako podijeliti, a sve joj piše u oporuci i u rješenjima viših sudova. Totalna debilana.

Koliko je nekretnina i pokretnina godinama blokirano takvim sudovanjam i kako se to odražava na javnu potrošnju i ukupnu gospodarsku situaciju?
sutkinja čeka da netko ponudi nešto love, pa će brzo riješiti predmet.
šliper is offline  
Old 24.05.2015., 16:21   #18513
Quote:
šliper kaže: Pogledaj post
sutkinja čeka da netko ponudi nešto love, pa će brzo riješiti predmet.
Vec joj je dva rjesenja srusio Županijski sud.
7 godina ne može napisati kvalitetno oporučno rješenje.
Moji su se zalili na sve postojece nadlezne institucije, ukljucujuci i europsku povjerenicu za pravosudna pitanja Vivianne Reding.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 24.05.2015., 16:55   #18514
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Vec joj je dva rjesenja srusio Županijski sud.
7 godina ne može napisati kvalitetno oporučno rješenje.
Moji su se zalili na sve postojece nadlezne institucije, ukljucujuci i europsku povjerenicu za pravosudna pitanja Vivianne Reding.
dajte joj 1500kn, pa ćete vidjet da hrvatsko sudstvo funkcionira. ili još bolje neki fensi šmensi jednodnevni izlet sa "creme de la creme". to oni vole, a sutradan je gotovo s predmetom.
šliper is offline  
Old 24.05.2015., 17:14   #18515
Quote:
šliper kaže: Pogledaj post
sutkinja čeka da netko ponudi nešto love, pa će brzo riješiti predmet.
Quote:
šliper kaže: Pogledaj post
dajte joj 1500kn, pa ćete vidjet da hrvatsko sudstvo funkcionira. ili još bolje neki fensi šmensi jednodnevni izlet sa "creme de la creme". to oni vole, a sutradan je gotovo s predmetom.
Cinjenica je da svi vide onakvo rjesenje problema kakvo im njihov mentalni sklop i sustav vrijednosti omogucavaju
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Old 24.05.2015., 17:21   #18516
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Cinjenica je da svi vide onakvo rjesenje problema kakvo im njihov mentalni sklop i sustav vrijednosti omogucavaju
A najglasniji su obično i najveći lažovi i mutikaše (slučaj domar).
JPK is offline  
Old 24.05.2015., 18:13   #18517
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A najglasniji su obično i najveći lažovi i mutikaše (slučaj domar).
Pa 'domar' više mi izgleda kao veliki naivac nego nekakav mutikaša. I još k svemu tome išao je sa svime direktno na forum - naivno misleći da će to ostati neotkriveno. Ali ne zamjeram mu, jer se doveo u veoma težak položaj i sada se pokušava bilo kako izvući iz toga.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Old 24.05.2015., 20:11   #18518
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Pa 'domar' više mi izgleda kao veliki naivac nego nekakav mutikaša. I još k svemu tome išao je sa svime direktno na forum - naivno misleći da će to ostati neotkriveno. Ali ne zamjeram mu, jer se doveo u veoma težak položaj i sada se pokušava bilo kako izvući iz toga.
Možda sam i ja naivna što sam ovako ispričala ovaj slučaj, ali baš me briga. Ako ova baba po treći put napravi neko blesavo rješenje, to će ići u sve novine jer je ljudima stvarno prekipjelo.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 24.05.2015., 20:27   #18519
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Nije to toliko do pravosuđa, nego do ljudi. Mnogi uopće ne znaju da treba okrenuti riješenje koje su primili i da im na toj drugoj strani piše uputa o pravnom lijeku
Državni službenik dobije uputu 'odozgora' da mora nešto napisati, makar se i sam ne slaže sa time
Usporedi šta si napisao?
Najprije si napisao da nije do pravosuđa pa si napisao da je do pravosuđa.
Mutiš.
xstrom is offline  
Old 24.05.2015., 20:35   #18520
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A najglasniji su obično i najveći lažovi i mutikaše (slučaj domar).
Vi nemate ništa
Vi ne možete ništa reći loše protiv UF-a

Da li si mislio na ovog

https://www.youtube.com/watch?v=0ELLTJcuLQs
xstrom is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.