Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2007., 14:29   #21
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Petrova ima klimu cak i u radjaoni ali ju ne pali
to mozda da se doktori ne prehlade
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 15:15   #22
Meni se super pogodilo-ostala trudna krajem ljeta,blaga zima,termin za 4 tjedna taman da mogu odmah van sa svojim bebačem.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 15:31   #23
Super mi je sto sam zatrudnila pred ljeto, pa ljeto provela u sexy badicu i bez trbuha.
Sa trbuhom prosla kroz jesen i zimu, ali bez trpljenja velikih vrucina.
Mislim da bi me sada ovih zadnjih dana velike vrucine ubile, tesko je i bez toga...

Prije sam mislila da je najbolje biti trudan (sa velikim trbuhom) tokom ljeta, jer se lakse obuci (kupis par kul haljinica i sexy majcica i eto ga na), a mislila sam da je najgora zima, jer di naci sator za pokriti se i jos izgledati koliko toliko normalno

Al to mi je najmanji problem
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:11   #24
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
zanimaju me vasa iskustva. znam za zene koje su rodile pocetkom jeseni i strasno se napatile po ljetnim vrucinama. je li bolje onda zatrudnit na proljece pa roditi na zimu ili je dijete tada osjetljivije?
zapravo, pitanje je, u koje doba godine je po vama najbolje zatrudniti i u skladu s tim, koje je godisnje doba idealno za radjanje?

naravno, treba voditi racuna i o djecoj robici. da li se vise isplati da se bebac rodi ljeti ili zimi?
Iz moje perspektive, ovo je pitanje potpuno nadrealno...mislim, halo? Kako isplanirati u mjesec kada ćeš zatrudnjeti? Vjerujem da neke stvari u životu možemo planirati, neke ne, a ova - kada zatrudnjeti, roditi jedna je od onih nemogućih za isplanirati. To bi baš trebala imati suludu sreću....aha...početak ljeta (npr.) super dragi, oplodi me - sad!!! A, ti se beba čopi - sad!! (jer mi je tako najpraktičnije)

E, ne ide to tako.
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:12   #25
Quote:
Satya kaže: Pogledaj post
Iz moje perspektive, ovo je pitanje potpuno nadrealno...mislim, halo? Kako isplanirati u mjesec kada ćeš zatrudnjeti? Vjerujem da neke stvari u životu možemo planirati, neke ne, a ova - kada zatrudnjeti, roditi jedna je od onih nemogućih za isplanirati. To bi baš trebala imati suludu sreću....aha...početak ljeta (npr.) super dragi, oplodi me - sad!!! A, ti se beba čopi - sad!! (jer mi je tako najpraktičnije)

E, ne ide to tako.
o boze. pitala sam kad bi, po vama, bilo najbolje zatrudniti i roditi. uz bozju pomoc, naravno
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:22   #26
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
o boze. pitala sam kad bi, po vama, bilo najbolje zatrudniti i roditi. uz bozju pomoc, naravno
OK, to ovisi kaj hoćeš...kaj te brine? Godišnja doba (individualno, neko voli zimu neko je tijekom zime crkotina (ko ja npr.), oživim na proljeće; robica, tvoja, bebina S druge strane sad kad si već pokrenula to pitanje "kada planirati" ja bi si narihtala da rodim Blizanca ili Vagu a ne Škorpiju ili Jarca. Ajmio se kladit da će bit Škorpija s Jarcem u podznaku Ma samo nek bude ljubi ju majka!
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:23   #27
Quote:
Satya kaže: Pogledaj post
OK, to ovisi kaj hoćeš...kaj te brine? Godišnja doba (individualno, neko voli zimu neko je tijekom zime crkotina (ko ja npr.), oživim na proljeće; robica, tvoja, bebina S druge strane sad kad si već pokrenula to pitanje "kada planirati" ja bi si narihtala da rodim Blizanca ili Vagu a ne Škorpiju ili Jarca. Ajmio se kladit da će bit Škorpija s Jarcem u podznaku Ma samo nek bude ljubi ju majka!
ja ne volim zimu. sto se tice horoskopskih znakova, trebao bi biti neki vodeni ili zemljani znak. mozda najbolje rak, ili skorpija.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:35   #28
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
rak, ili skorpija.


Ma cuj, sve i ma i prednosti i mane. Jedino se slazem s osobom koja je rekla da je zafrkano roditi oko Nove godine, jer zaista su svi "pravi" doktori negdje drugo.

Osobno nisam rodila ni na kakav veliki praznik, jednu u ljeto, drugu u zimu. Ova koju sam rodila u ljeto (pocetak rujna, cijelo ljeto sa stomakom ) je malo izlazila vani, pa onda jedan dulji period s rjedjim izlascima, zbog zime (nisam vjerovala da u Mostaru tako vjetar duva, jebemu... )

Ova druga se rodila u sijecnju, i taman je pocelo ono ljepse vrijeme kad joj je bilo tri-cetiri mjeseca.

Osim toga, meni je u obje trudnoce bilo nenormalno vruce "samoj od sebe" Beba kao da je "grijalica" Cak i dugo poslije, kad su ono bas maleni pa ih uspavljujes, legnes kraj njih ili ih jednostavno nosas na rukama, osjetis kako griju kao ludi....

Dakle, kad god dosli, dobro dosli... Na isto to dodje.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:40   #29
najbolje zatrudnit početkom/sredinom ljeta, lipanj/srpanj npr., i roditi ovako cca u 4.-5 misecu. čini mi se taman.
areveola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 18:10   #30
najbolje je roditi devet mjeseci nakon sto zatrudnis

ja prosla i ljetnu i zimsku trudnocu i ljetna mi je bila daleko laksa - kupas se do mile volje, na sebi moras imati samo japanke i haljinu (satorsko krilo )
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 19:36   #31
Quote:
areveola kaže: Pogledaj post
najbolje zatrudnit početkom/sredinom ljeta, lipanj/srpanj npr., i roditi ovako cca u 4.-5 misecu. čini mi se taman.
pa je. i meni se to cini razumno. i bilo bi dobro da prva tri mjeseca ne budu zimi, u sezoni gripe.

nego, zanima me, sto se tice odjece, je li bolje biti trudan zimi ili ljeti?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 19:45   #32
mi smo planirali vjenčanje u prosincu, a bebu u studenom - tako da se rodi u kolovozu - kad mm završava sezona... ali evo ti vraga, beba došla - po svim pravilima božjim na put - u rujnu, možda i u kolovozu - to ne znamo jer su moji ciklusi od 17 do 40 dana - i sad će na puteljak života - u svibnju...toliko o planu...
a što se tiče "duranja" trudnoće - dao Bog duranje - kad ti je muka, muka ti je i ne pitaš ni doba dana, ni godišnje doba, no doba godine...evo, ova zima bila blaga - pa nije bilo teško...za ostalo ne znam. tek je 1. na putu
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 21:24   #33
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ja ne volim zimu. sto se tice horoskopskih znakova, trebao bi biti neki vodeni ili zemljani znak. mozda najbolje rak, ili skorpija.
ma samo da je zdravo (kasnije jos i pametno i lijepo) nista drugo nije bitno

BTW nego sto sam ti tio reci...imas jako dobar blog
__________________
Per aspera ad astra
zorro69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 22:10   #34
zdravo, živo....i muško, rekao bi moj svakar
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 22:49   #35
Ja mislim da je bolje roditi u zimi.Taman stigne proljeće kad je beba dovoljno velika da može van.Meni je,recimo,idealno vrijeme moje trudnoćestala trudna u 4.mjesecu,po najvećim vrućinama nisam bila u visokoj trudnoći pa sam dobro podnosila temperature.Ne znam kako bi preživjela zadnje tromjesečje na +38!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 23:26   #36
planirala
nisam nikako htjela rodit od lipnja do rujna, da nije upalilo prve godine preskocili bi par mjeseci.
rodila u prosincu, taman pred bozic, za bozic bila doma
superzadovoljna. nit me kvacila vrucina, nit hladnoca.
ljeto s malim trbuscicem i haljinicama, jesen u trenirkama i setnji.
ak se odlucim na drugo (sto mi je trenutno science fiction), opet cu tempirat da dojde listopad-svibanj.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 09:16   #37
mi smo rekli da ok.. sad se ne pazimo.. ali nismo mislili da bu bilo ovak brzo..
a što se tiće doba godine.. kaj ja znam ja sam dijete sunca i vrućine.. obožavam plivanje.. tak da mi je ovo ok.. sa bebe ću na morske šetnje, kavice i na plivanjac dok ju netko pričuva tih sat vremena u 6.mj i do 9.mj skroz.. (imam viksu)..
i ova zima je bila po mom.. nije bila zima.. .. nejgore mi je kaj se po zimi oblačiš u 5 slojeva i kad obučeš kaput imaš osjećaj da nosiš nasin skafander i da ako te netko slučajno pikne prstom i padneš na pod treba ti dizalica da te digne..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 09:23   #38
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
nejgore mi je kaj se po zimi oblačiš u 5 slojeva i kad obučeš kaput imaš osjećaj da nosiš nasin skafander i da ako te netko slučajno pikne prstom i padneš na pod treba ti dizalica da te digne..


dooooooobbbbraaaaaaa...

istina, nekima treba duže, a neki se iznenade - kao i mi...mm je samo rekao u lipnju - ajmo vidjet kakve smo sreće...a ja sam mu na to juuto odgovorila: onda - uplati srećku!!!
sad se ne bih mijenjala ni za što na svijetu za ovu srećku koju nosim
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 11:23   #39
Ih,ja tempirala da se rodi do 5 miseca pa me vidi!U srcu lita rodit ću!
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 15:12   #40
da sam znala ovo sa vrtićim planirala bi da se beba rodi u 10, 11 mjesecu

al nisam mogla toliko čekat i nisam znala za tu proceduru.....

A opet super mi je što će biti proljetna beba jer će taman malo porast i cijelo ćemo ljeto biti vani....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.