Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2004., 12:27   #21
Plahte ne peglam samo jastuchnice

Usavrshila sam tehniku vjeshanja mokroga rublja pa nakon toga ne treba ni peglanje...valjda
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 12:35   #22

bas mi je dobar ovaj topic!
__________________
It's funny how when someone doesn't understand its you thats crazy
Kosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 12:43   #23
Quote:
magic kaže:
Usavrshila sam tehniku vjeshanja mokroga rublja pa nakon toga ne treba ni peglanje...valjda
A i po vodi hodas,jel?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 12:45   #24
...josh ne

Osim kad mi susjedi poplave stan...shto mi se dogodilo za vikend
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 12:57   #25
Hocemo dalje ?

Za slabu kosu i nokte


50 g suhih stabljika poljske preslice namuchiti u litru hladne vode. Neka stoje 6 sati.

Nakon toga dovesti do vrenja, neka kuha 15 minuta, maknuti s vatre, pustiti 15 minuta da odstoji. Procijediti.

Kura 15 dana, dvije shalice dnevno, u chaju mozhete namakati nokte, onda nestanu i one bijele flekice, a navecher mozhete tim chajem masirati vlasishte.

Preslicu kupite u biljnoj ljekarni - lat. naziv Equisetum arvense

Poljska preslica je i mocan diuretik, pa ce vam pomoci i da se malko rijeshiti nakupljene vode i toksina nakon ovih praznika.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 13:07   #26
Ako se vec odluchite zabavljati preslicom, mozhete od nje napraviti izvrstan tonik za lice - stishce proshirene pore, zatezhe kozhu, pomazhe nechistoj kozhi.

20 g usitnjene prelijte s 5 dl kipuce vode, pustite da odstoji 20 minuta, procijedite. Ujutro i uveche umijte lice.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 13:42   #27
Nadovezujem se na Štefu i njenu masku od jogurta i meda; ja tu masku radim u varijanti jogurt - svježi sir, jer med baš i nije za svaku kožu lako podnošljiv (znam iz iskustva).
Inače, maska je perfektna i to je nešto najbolje što sam ikada upotrebljavala! Ako se radi o danu nakon tluma i sl. - masku treba jako rashladiti u frižideru. Izvrsno za podbuhlost, također.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 13:51   #28
Med kao njega za ispucale usne.Nanesti na usne i pustiti 10-tak minuta.

ZA posvjetljivanje kose,1-2 nijanse:u pola salice maslinovog ulja staviti 2 zlice cvjetova kamilice i to grijati na pari dok ulje ne zakuha,procijediti i spremiti u bocicu.Utrljati u kosu,najbolje funkcionira po ljeti kada se moze izaci na sunce ali moze se i grijati fenom.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 15:52   #29
Kad su mi usnice suhe ..cetkicom ih izribam i poslje tog namazem s medom ..to malo odstoji pa polizem i super su glatke..na to onda jos neki balzam za usne


..koza mi je suha dosta..nekad pomjesam med i mlijeko s tim se (poslije kad se vec sa spuzvicom istrljam )..namazem po tijelu i onda isperem..


za dekolte nekad znam pomjesat zgnjecene banane sa palentom ..malo stavim meda unutra i sve to u frizder da se ohladi..super osvjezava ...dobro je i za mansiju kozu .umjesto palente mogu se stavit i oni keksi petit beurre ..al ja nemrem izdrzat pa to sve odma pojedem
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 16:24   #30
Domaca kozmetika i deblja

U Body shopu su imali dobar pakung za kosu,Banana hair putty.Zadnji put ga nisam nasla u Trstu ali mi je prodavacica rekla da smijesam bananu,zutanjak i zlicicu meda.SAmo treba paziti da ne ostanu grudice banane jer se tesko isperu.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 19:16   #31
Eh ja sam sad htijela napisat za jaje&maslinovo ulje,pa sam vidla da su me pretekli . Ja si napravim kvazi majonezu od toga, omotam glavu alu folijom, zgrijem vlazni rucnik u mikrovalnoj i onda omotam tak da je majonezi toplo . Kosa mekaaaa, bas sam juce to radila.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 19:49   #32
[QUOTE]Bluegirl kaže:
[B], zgrijem vlazni rucnik u mikrovalnoj iQUOTE]
To mi je novo...sad barem znam cemu mikrovalna sluzi.Mi smo je kupili prije sto godina i prestali koristiti zbog kancerogenosti.A sada ce barem djelomicno opravdati svoje postojanje.
Ajme cure sta cu ja svasta tu naucit
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 19:52   #33
Quote:
I paziti da se umijesha samo zhumanjak...jer tragova bjelanjka cete se teshko rijeshiti s glave.
Ja sam jednom stavila cijelo jaje,jedva sam oprala kosu...grozno!
I poslje kad sam mislila da sam dobro oprala,nakon sta sam je osusila nisam je mogla iscesljati dobro na nekim mjestima.
Bjelanjak nisam oprala do kraja.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 19:57   #34
I ja sam napravila prvi puta istu gresku,izgledalo je shmrkljasto
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 20:58   #35
pijte vodu u oooooogromnim količinama

evo, stavila sam i prigodnu boju
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 21:20   #36
Quote:
Noemi kaže:
Ajme cure sta cu ja svasta tu naucit
To sam vidla u frizerskom salonu, a bas je ugodno. Kod mene 3 min pri najvecoj snazi. Nemoj se spec.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 22:58   #37
Thx,pokusati cu...Ako otvorim topic o lijecenju opeklina znati ces da nisam uspjela
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 00:17   #38
Evo, kaže frendica da je čitala o nekoj hrv. ful prirodnoj kozmetici tipa Lush(nije se mogla sjetiti kak se zove) i nabasala tamo na piling za lice od meda i kukuruzne krupice...i pomiješala ona žlicu meda s kukuruznim brašnom(tj. onom mješavinom za žgance) istrljala time lice i kaže - Ja više ne kupujem piling!
Koža savršena...kaže...

(Al meni uvijek jednostavnije kupiti i nek mi stoji u kupaoni uvijek nadohvat ruke, poa nek je i puno konzervansa....nego po doma to miksati, preljevati, gnječiti, mackati.....eh, kad sam ljenčina....)
I, pola od ovog kaj ste napisale bi ja pojela prije nego što bi mi došlo do lica....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 06:30   #39

dobru peeling masku za lice mozete napraviti od kasicice meda i pola kasicice mljevenog cimeta.. staviti na lice, drzati 15-20 minuta i onda trljajuci isprati... lice bude supper
ok, jogurt i med su vec pomenuti
onda maska od kvasca.. malo kvasca razdrobiti u malo mlijeka (da bude gusto), pustiti 15 minuta da nadode i staviti na lice.. skinuti kad se osusi na licu

prirodni tonik... u pola litre vode iscjediti limun i staviti to u flasicu sa onim rasprsivacem.. odlicno osvjezava i lice i tijelo.. drzi se u frizideru i moze trajati 3-4 dana, vise ni u kom slucaju!!!!

za kosu je zara (kopriva) odlicna... dakle poslije pranja kose saprati koprivinom vodom i ne dirati

umjesto zumanaca i ulja, ja cesto stavljam na kosu obicnu majonezuonda zamotam folijom i ne diram sat vremena... kosa bude meka a vlasiste bude vlazno i nema peruti narednih 3-4 dana (ja skoro uvijek imama malo peruti na vrhu glave, ostalo nista, al je vrh glave .. brrrrr)


za kupanje.. u kupku stavite kore od svjezih naranci ili mandarina koje ste pojeli taj dan... to nevjerovatno odmara
gore je pomenut med i mlijeko... isto odlicno, samo sto se onda ne brisem peskirom poslije kupanja, nego se samo ovlas obrisem.. ono, tipkam po tijelu ne bi li upila vlagu.. sto ostane, ostane.. sta cu mu ja

eto, uzivajte
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 16:24   #40
ovo mi je rekla teta roza, koja ima 53 god, a lice ka 25.

dvi velike zlice kave, zlicica meda i malo vrile vode- tek toliko da se med rastopi. stavit na lice, vrat i dekolte 10 min i oprat. provala, koza je mmmmmmm meeeeka
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.