Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 16:23   #141
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
o jesam itekako
sva mi je obitelj u hrvatskoj
dobar dio imovine mi je u hrvatskoj
pravo glasa imam u hrvatskoj
i sto je najgore ne dam se usutkat

sto se dobilo presvetim domovinskim ratom?
jel to da nas salamander pljacka
da 400.000 cubi bez posla
da su pola drzave penzici, vecina na rubu gladi
da je ekonomija zakurac
a vjera u buducnost 0
da smo financijski ovisni
da nam austrijske i talijanske i madjarske banke/firme kroje sudbinu i buducnost za djecu
jbt ko prije 200 godina
ko moze proda *upak strancu

iluzija samostalnosti
osvojeni bez ijednog ispaljenog metka

mislim tako se to radi
a ne ko mi: sirovine, pokokamo se medjusobno a onda se jos 30 godna vucemo po kojekakvim sudovim
A da smo ostali u slobinoj jugi ne bi nas se pljačkalo, nezaposlenost bi bila 1%, naši penzići bi kupovali nekretnine po nizozemskoj, a vjera u buducnost toliko entuzijastična da bi ekipa iz spontano organizirala radne akcije, itd. ?

Mislim WTF?
balls_of_steel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 16:28   #142
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Trebala si odmah reći da ti smeta Domovinski rat ,a ne nas tjerati da se pomirimo i suočimo s "istinom" da u Vukovaru nije bilo prekomjernog granatiranja i udruženog zločinačkog pothvata ,a da je u Oluji toga bilo !

Domovinskim ratom smo dobili :
- bijeg iz ekonomski i politički slomljene Jugoslavije
- bijeg od ,po nas skupe ,srpske dominacije
- izbjegavanje budućih sukoba ,budućih borba za državu ,kojih bi bilo. Ako se Baski ,Palestinci ili Čečeni nikako ne smiruju ,nebi ni mi. Da rata nije bilo i da je opstala Jugoslavija - krvoproliće ,terorizam ,svađe...bi trajale do nekakvog konačno rješenja - no do njega je 1995.e došlo
bas naopako
ne smeta mi domovinski rat
a vukovar je sramota sto su dosudili, i na to se isto trebalo zaliti

meni smeta na sto je spalo ono za sto smo se borili
jel za sanadera i polanceca i punjenje privatnih dzepova (200 obitelji? )
jel za sve sto smo prodali?
jel za ZRP od kojeg smo odustali samo tako
kostura iz hrvatskih privatizacijskih ormara je vise nego onih na frontu

- yu je istina bila ekonomski i politicki slomljena
al jebjga u yu je trebalo 45 godina da se ekonomski slomi, a mi smo svoje zboksali u 10 godina od 2000
-za srpsku dominaciji sve stoji,
sad je nema, sad ima zagrebacka dominacija , pitaj malo po splitu
nego, sad kad srba nema: koga cemo sad kriviti?
- rat bi uvijek trebao biti the last middle.
moderate mind se nije cuo u prijelomnim godinama prije rata
a mir nije imao sansu
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 16:28   #143
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Vidim da si ti mrzitelj Tudmana pa cu ti samo reci da je bogacenje u ratu o kome mantrate nastetilo Hrvatskoj oko 1% u odnosu na ono sto se dogodilo nakon sto je Tudman umro.

Ali to ces ti morati objasniti svojoj praunuci koja kad se rodi ima 10 000 dolara duga.

Nije problem privatno vlasnistvo, za to nam je Tudman izborio drzavu. Problem je sto je 405 benzinskih, desetci tisuca kilometara plinovoda i naftovoda, desetci milijardi dolara zaliha na poljima i to sve MOJE I TVOJE prodano za 505 miliona dolara (1/4 toga), a sad se od iste tvrtke jedno skladiste plina kupuje za 250 miliona. E da, i ono je bilo u tih 505 miliona kad se prodavalo.

Recimo jedan tifon je prodan za 220 miliona dolara, a cijela INA procjena na 2 milijarde.

I to nije napravio Tudman.

A banke su prodane za iznose njihove godisnje dobiti. Procjenjuje se da je Hrvatska ostecena u prodaji banaka za oko 40 milijardi dolara.

Ni to nije napravio Tudman.

To su napravili Mesic i klika.

A ako je to po tebi fer, eto prodaj meni svoje privatno vlasnistvo po istom modusu. Ja cu ga vrlo rado kupiti.
i ja jedva čekam odgovor
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 16:29   #144
Quote:
Marko Perković kaže: Pogledaj post
Pa statistike demantiraju da si Hrvat, barem politički Hrvat. Možda si hrvatskog etničkog podrijetla, ali, prema statistikama:
http://www.jutarnji.hr/istrazivanje-...rnji.hr/939460
...nisi Hrvat

preko 86% građana Hrvatske (dakle, ne samo Hrvata) se osjeća poniženo ovom presudom, a tebe generali najmanje zanimaju...što ti još nije jasno?
Nakon presude još me manje zanimaju. Zašto bi mene bilo stid i osjećao se poniženo što je neki Pero, Ante, Marko osuđen i sad se ja trebam osjećati poniženo. Znači čim nekog hrvata osude nacija pada u tranas i osjećat će se poniženo?????? Jer nije kriv pojedinac nego je kriva nacije. Odošmo mi u rasizam i nacianlizam.
Pa jel političko opredijeljenje uvjetovano nacionalnom pripadnošću?
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 16:37   #145
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ponekad čovjek pomisli da su neke stvari nemoguće i da se nemogu dogodit nikada jer razum prevladava nad nerazumom. Ipak na veliku žalost nije tako. Ne nalazim se u HR trenutno ali pomno pratim zbivanja u Hrvatskoj, kako politička tako i ekonomska u zadnjih nekoliko godina. Osobno sam bio u ratu (namijerno neću reći branitelj) i jednom ranjavan lakše, tako da mi ništa nije nepoznanica ni vrijeme rata ni danas. Ovo što me razočaralo i natjeralo da napišem ovaj post je ovo bacanje u trans cijele nacije zbog presude generalu Gotovini i Markaču. Ljudi se bacaju u izloge, sijeku se staklom, neki plaču, drugi čupaju kose sa glave, prosvjeduje se na sve strane, TV me skoro ubio informacijama u ova dva dana Hagom i skoro svaka najava i špica vrte sliku generala a sve to me podsjeća na početak rata i sve one stvari koje su se dogodile i kako su se dizale tenzije među narodom i kako je sve počelo. Jeli moguće povući neke paralele između događaja u Hrvatskoj u zadnjuh 10-ak godina između HAG-a i Hrvatskog radnog naroda. Da moguće je. Evo u zadnjih dvije godine počevši od afera, krađe, lažnih diploma, mjsecima rad bez plaće, otpuštanja radnika a ponajviše me pogodilo otpuštanje onih žena prije koji mjesec koje su danima prosvjedovale ali eto svi ih se zasitiše i one postaše samo još jedan broj među onih 300 000 nezaposlenih. Kao čovjek zdrava razuma zapitah se nekoliko stvari?

- Jesu li generali vrijedniji od preko 300 000 nezaposlenih

-Za pokradene milijarde hrvatskog naroda nitko se nije isjekao na staklo niti je napravio prosvjed

-Protiv sporog i nikakvog pravoduđa, korupcije i mita nitko ne diže prosvjede

-Za boljitak sadašnjice za nova radna mjesta nema prosvjeda ili ako ih ima okupi se 200 ljudi

I pitanje svih pitanja? Jesu li general Gotovina i Markač i još par njih sami oslobodili Hrvatsku da ih se tretira kao da su Isus Krist-ovi u množini. Osobono protiv njih nemam ništa ni koji način ali sam protiv toga da cijeli domovisnki rat stave jednom čovjeku na leđa i ispada da je samo on ratovao ili njih par i da su oni oslobodili cijelu Hrvatsku i nosioci svih zasluga i da samo zbog njih imamo Hrvatsku? Ipak o tome neću razglabati naširoko jer to je tema za povijest nego sam samo izrazio svoje negodovanje zbog svega ovoga što se vrti zadnjih dana na TV-u i novinama gdje se opet servira narodu nešto što je marginalno u odnosu na svakodnevnicu i borbu za goli život i opstanak u ovo vrijeme kad nema rata. Karikiram-Stvarno me zanima kako ce Hrvatskom naordu pomoći u svakodnevnom životu oslobađajuća presuda Gotovini ili pobjeda Hrvatske nogometne reprezantacije, možda če nahranit naš ego na nekoliko sati, dana, ali već sutra moramo misliti kako preživjeti i kako osigurati golu egzistenciju svojoj djeci a i nama samima. Sve je to lijepo i krasno ali nešto tu neštima. Hrvatski narod ima veliko srce ali to srce mu je nanijelo više štete nego koristi a svi znamo da smo mnogo puta kad smo išli srcem na kraju smo se kajali jer mozak je ono čim se razmišlja a ne srce.
ti ne razumiješ bit. Bez obzira što je bilo zločina, ako se oslobođenje države službeno proglasi zločinačkim poduhvatom tada svi tvoji nabrojani problemi postaju bespredmetni. Tako da je odgovor, DA pobijanje ove politički namještene presude je daleko važnije od svih drugih problema zajedno. Bez toga neće ni biti prilike za rješavanje ovih problema. Dobro razmisli o onome što sam rekao. Ništa više neće biti isto, premda se čini tako. Na nijednoj strani
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 16:38   #146
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ti si ustaša..
Odakle izvlačiš ove zaključke? Možda zato što se umivam ljubičicama na cvjetni nedjelju?

Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ako sam shvatio, to nije tvoj problem jer živiš van Hrvatske.
Pa jel to znači da sam manji ili veći hrvat ako živim vani i da me ne treba brinuti kako žive ljudi u HR ili moja dva brata i sestra u Hr sa svojim obiteljima i što me često u zimi nazovu pa kažu kriza nema se jel bi mogao pomoći. Srećom oni imaju koga nazvati i oni su sretnici ali većina nema koga nazvati i pitati za pomoć. A da ne spominjem neke druge stvari. Ali to izlazi iz konteksta ove teme. Volio bi da pitaš neke ljude kad dođe zima i kad nemaju novaca što misle o generalima i o sličnim patriotskim trakavicama. Jedno je prezentacija života a drugo gola stvarnost.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 16:44   #147
Još samo nešto...prestanite postavljaz lažnu dilemu:
ili ponos ili kruh, ili pravda ili posao, ili izolacija ili EU u kojoj će nam cjetat ruže, itd.

TO SU LAŽNE DILEME!!

NIKADA, ali NIKADA izdaja, poltronstvo, podaništvo i nepravda nisu NIKOME donjele blagostanje i socijalnu sigurnost!!

Pa zar zadnjih 11 godina od kada se provodi ova politika poltronstva, izdaje, ulizivanja, pristajanja na ucjene nije pokazala da je to lažna dilema?

Plaše nas izolacijom, plaše nas time da će nam se ovo krhko gospodarstvo srušit ako ne budemo radili što nam izvana kažu dok glavni akteri te sluganske politike grabe, kradu i rasprodaju sva nacionalna bogatstva!

Ta politika (a nikako svjetska gospodarska kriza) nas je dovela u situaciju da imamo:
- 400 000 nezaposlenih
- da je nelikvidnost na rekordnoj razini
- da smo rasprodali INA-u, HT, banke, Plivu itd. (sve strateški važne tvrtke)
- da još nismo u EU
- da nam je dug 45 MILIJARDI €
- da smo javno poniženi i osramoćeni u Haag-u
- da su pobjednički generali OBRAMBENOG rata po zatvorima
- da branitelji ne smiju prelazit granice od straha da ih neće uhitit

ovu su činjenični podatci danas u 2011. g.

I sad mi recite kada smo bili u boljoj situaciji?

2011. g. ili 1999. g. za vrijeme "strašnog dikatora i gazitelja ljudskih prava"
balls_of_steel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 16:52   #148
Quote:
balls_of_steel kaže: Pogledaj post
Još samo nešto...prestanite postavljaz lažnu dilemu:
ili ponos ili kruh, ili pravda ili posao, ili izolacija ili EU u kojoj će nam cjetat ruže, itd.

TO SU LAŽNE DILEME!!

NIKADA, ali NIKADA izdaja, poltronstvo, podaništvo i nepravda nisu NIKOME donjele blagostanje i socijalnu sigurnost!!

Pa zar zadnjih 11 godina od kada se provodi ova politika poltronstva, izdaje, ulizivanja, pristajanja na ucjene nije pokazala da je to lažna dilema?

Plaše nas izolacijom, plaše nas time da će nam se ovo krhko gospodarstvo srušit ako ne budemo radili što nam izvana kažu dok glavni akteri te sluganske politike grabe, kradu i rasprodaju sva nacionalna bogatstva!

Ta politika (a nikako svjetska gospodarska kriza) nas je dovela u situaciju da imamo:
- 400 000 nezaposlenih
- da je nelikvidnost na rekordnoj razini
- da smo rasprodali INA-u, HT, banke, Plivu itd. (sve strateški važne tvrtke)
- da još nismo u EU
- da nam je dug 45 MILIJARDI €
- da smo javno poniženi i osramoćeni u Haag-u
- da su pobjednički generali OBRAMBENOG rata po zatvorima
- da branitelji ne smiju prelazit granice od straha da ih neće uhitit

ovu su činjenični podatci danas u 2011. g.

I sad mi recite kada smo bili u boljoj situaciji?

2011. g. ili 1999. g. za vrijeme "strašnog dikatora i gazitelja ljudskih prava"
Gola stvarnost.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 16:58   #149
Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
Zar misliš da je pošteno smanjivat kaznu za nešto za što uopće ne bi trebala postojati?
kada je nastala ona balvan drzava krajina protjerano je ne znam niti koliko tisuca hrvata
pobijeno isto
zlocin genocid i etnicko ciscenje neupitno
po svakoj logici stvari i osjecaju za pravdu povratak je bio neupitan, odsteta isto

nije nista drugo ni sa srbima
ne moze se mjeriti dvostrukim mjerilima: kao progon hrvata je bio progon i etnicko ciscenje i genocid, a oluja nije.
malo morgen
mislim stvarno zivite u oblacima u hrvatskoj ako uistinu mislite i nadate se da ce bilo koji neutralni strani sud popiti tako nesto.

akcija oluja je bila legitimno djelo hrvatske vojske, sa oficijelnim imenom i detaljno razradjenim planom, netko je vec opisao izvedena gotovo besprijekorno
prednost joj je bila oslobodjenje cjelokupnog teritorija u jednom djiru,
mana progon
jbg ne moze i ovce i novce

mi smo vec odavno inkasirali sve pozitivno od oluje u vidu nase drzavnosti i cjelovitosti teritorija.
sad je vrijeme za ceh za "manu"
i to je to

ne znam , nije mi jasno cega se treba bojati ili sramiti
tako je kako je.
povratka srba na ognjista nema, ma kakva god presuda bila,
nije se dogodio niti ce se ikad vise dogoditi. nemaju se vise ni na sto vratiti.
pitanje je definitivn rijeseno i u tom smislu odgovara opisu znacenja rijeci etnicko ciscenje.
a i zavicajno pravo su izgubili koliko sam shvatila, tj da vise nije samo tako dobiti domovnicu.

jos samo oprati ruke
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:05   #150
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ponašamo se kao da nas je 500 milijuna pa jedan Grad Peking ima preko 17 milijuna stanovnika a naša država 5 milijuna i mi želimo nekakvu silu, želimo krojit gaće cijelom svijetu, da nije žalosno bilo bi komično.
ili u europskim okvirima, kao Stuttgart sa okolicom. i sva europa uročena protiv nas
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:06   #151
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
kada je nastala ona balvan drzava krajina protjerano je ne znam niti koliko tisuca hrvata
pobijeno isto
zlocin genocid i etnicko ciscenje neupitno
po svakoj logici stvari i osjecaju za pravdu povratak je bio neupitan, odsteta isto

nije nista drugo ni sa srbima
ne moze se mjeriti dvostrukim mjerilima: kao progon hrvata je bio progon i etnicko ciscenje i genocid, a oluja nije.
malo morgen
mislim stvarno zivite u oblacima u hrvatskoj ako uistinu mislite i nadate se da ce bilo koji neutralni strani sud popiti tako nesto.

akcija oluja je bila legitimno djelo hrvatske vojske, sa oficijelnim imenom i detaljno razradjenim planom, netko je vec opisao izvedena gotovo besprijekorno
prednost joj je bila oslobodjenje cjelokupnog teritorija u jednom djiru,
mana progon
jbg ne moze i ovce i novce

mi smo vec odavno inkasirali sve pozitivno od oluje u vidu nase drzavnosti i cjelovitosti teritorija.
sad je vrijeme za ceh za "manu"
i to je to

ne znam , nije mi jasno cega se treba bojati ili sramiti
tako je kako je.
povratka srba na ognjista nema, ma kakva god presuda bila,
nije se dogodio niti ce se ikad vise dogoditi. nemaju se vise ni na sto vratiti.
pitanje je definitivn rijeseno i u tom smislu odgovara opisu znacenja rijeci etnicko ciscenje.
a i zavicajno pravo su izgubili koliko sam shvatila, tj da vise nije samo tako dobiti domovnicu.

jos samo oprati ruke
Izgleda da si prespavala sve od 90.g. do danas.
Bolje se informiraj.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:07   #152
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
kada je nastala ona balvan drzava krajina protjerano je ne znam niti koliko tisuca hrvata
pobijeno isto
zlocin genocid i etnicko ciscenje neupitno
po svakoj logici stvari i osjecaju za pravdu povratak je bio neupitan, odsteta isto

nije nista drugo ni sa srbima
ne moze se mjeriti dvostrukim mjerilima: kao progon hrvata je bio progon i etnicko ciscenje i genocid, a oluja nije.
malo morgen
mislim stvarno zivite u oblacima u hrvatskoj ako uistinu mislite i nadate se da ce bilo koji neutralni strani sud popiti tako nesto.

akcija oluja je bila legitimno djelo hrvatske vojske, sa oficijelnim imenom i detaljno razradjenim planom, netko je vec opisao izvedena gotovo besprijekorno
prednost joj je bila oslobodjenje cjelokupnog teritorija u jednom djiru,
mana progon
jbg ne moze i ovce i novce

...
Jel to ovakav progon?

http://www.youtube.com/watch?v=GM-rEvYdF5o

Ako je oluja ovako etnički očistila "krajinu" onda sem i ja kriv.
Vodite me u zatvor
balls_of_steel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:18   #153
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ne bih ih bilo jer bismo bili potučeni i završili na Križnom putu, ne bi imao tko pisati. Forum.hr bi se zvao forum.rsk
kog smo mi pobjedili?! pa srbi nam sjede u vladi
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:20   #154
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
kog smo mi pobjedili?! pa srbi nam sjede u vladi
Zato što su se diletanti koji su preuzeli zemlju nakon Tuđmanove smrti predali bez ispaljenog metka.
Tuđman ne bi išao u koaliciju sa SDSSom.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:30   #155
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
kada je nastala ona balvan drzava krajina protjerano je ne znam niti koliko tisuca hrvata
pobijeno isto
zlocin genocid i etnicko ciscenje neupitno
po svakoj logici stvari i osjecaju za pravdu povratak je bio neupitan, odsteta isto

nije nista drugo ni sa srbima
ne moze se mjeriti dvostrukim mjerilima: kao progon hrvata je bio progon i etnicko ciscenje i genocid, a oluja nije.
malo morgen
mislim stvarno zivite u oblacima u hrvatskoj ako uistinu mislite i nadate se da ce bilo koji neutralni strani sud popiti tako nesto.
Prvi dio je istina, a drugi nije.
Razlog tome je što su Hrvati doista protjerani i nisu bili poželjni u krajini. Dok Srbe nitko nije tjerao. Sam Tuđman je govorio da nitko tko ne želi otići ne treba to učiniti. Po tome što pričaš niti jedan Srbin ne bi preživio Oluju niti ostao. Evo, baš neki dan u jednoj emisiji gledam srpskog liječnika koji je ostao i nastavio raditi svoj posao. Da li je takva mogućnost postojala za nekog Hrvata u krajini ili Vukovaru?

Isto tako na haškom sudu je i dokazano kako su Srbi imali pripremljeni plan evakuacije. Dakle, njihov odabir.

Quote:
akcija oluja je bila legitimno djelo hrvatske vojske, sa oficijelnim imenom i detaljno razradjenim planom, netko je vec opisao izvedena gotovo besprijekorno
prednost joj je bila oslobodjenje cjelokupnog teritorija u jednom djiru,
mana progon
jbg ne moze i ovce i novce
Kako progon ako su oni već otišli kada je stigla hrvatska vojska? Oni koji nisu uspjeli na vrijeme otići izjasnili su se da žele otići i to im je omogućeno. Imaš toliko videa gdje se to i vidi. Hrvatski vojnici ih pozivaju na ostanak ali oni odbijaju.

Quote:
mi smo vec odavno inkasirali sve pozitivno od oluje u vidu nase drzavnosti i cjelovitosti teritorija.
sad je vrijeme za ceh za "manu"
i to je to
Ne znam zašto postoji ceh kad za isti ne postoji razlog.

Quote:
ne znam , nije mi jasno cega se treba bojati ili sramiti
tako je kako je.
povratka srba na ognjista nema, ma kakva god presuda bila,
nije se dogodio niti ce se ikad vise dogoditi. nemaju se vise ni na sto vratiti.
pitanje je definitivn rijeseno i u tom smislu odgovara opisu znacenja rijeci etnicko ciscenje.
a i zavicajno pravo su izgubili koliko sam shvatila, tj da vise nije samo tako dobiti domovnicu.

jos samo oprati ruke
Pa ne znam kome se onda obnavljaju kuće? Nisi možda pomislila da je problem nevraćanja Srba druge prirode. Npr. neperspektivnost i mogućnost zapošljavanja? Pa i mladi Hrvati iz npr. Knina odlaze u veće gradove u potrazi za poslom.
anni_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:35   #156
Wink

Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
zasto?
zato sto smo se na pocetku borbe vezali na ndh naslijedje, znakovlje, terminologiju i pjesme

sad samo racun dolazi na naplatu tj kako drugi (EU) vidi cjelinu

greska u koracima rekla bih
kriva plitika koju cemo placati iducih x desetljeca

ni svabe nakon WWII nisu bili svijesni niti htjeli priznati samima sebi prvenstveno genocid nad nearijevcima
ali ih je ostatak svijeta prisilio na to i stavio na njihovo mijesto

zvuci li poznato kako su platili politicke (i ratne) greske?
Draga djevojko,
mene uvijek fascinira, kako si pojedine osobe daju za pravo, okarakterizirati ratnu situaciju i preduvertiru u rat, na takav nonsalantan i plitak nacin, poput tebe. Slusaj iskren odgovor. Nepismena si, (mijesto, nesvijesno ) ali, bez zareza, sto proistice da nisi vele nacitana, obrazovana i nemas znaci uopce tu intelektualnu dubinu, da oko ovakvih tema raspravljas.Sorry al morala sam reagirati na te tvoje nesuvisle i neargumentirane recenice. Prvo nauci da je NDH trajala ni 4 godine, a hrvatski narod postoji od VII stoljeca,pa sama ta znakovlja ne proistice iz ere NDH, nego su zloupotrebljena od NDH-a. I tvrditi da je Tudjman zelio rat, necu ni komentirati!!? Koju su ti televiziju gledala 90-ih RTB (Radio Televiziju Beograd). Nisi svjesna da vrijedjas sve normalno inteligentne Hrvate i rugas se nad grobovima 16000 ubijenih u domovinskom ratu. Mani se politike, lati se npr kuhanja, heklanja i slicnih tema, skupljaj markice...Ocito je neko zelio ispasti jako pametan ...
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:44   #157
Što se progona tiče, u završnom podnesku obrane piše ovo:

The UN agreed and organized Operation Safe Passage.To ensure that the
departures were voluntal, the
UN had the departing Serbs sign a document
indicating the voluntary nature
of the departure. The UN implemented the
same procedure in September 1995 when Serbs chose to leave Knin.


Zna li netko nešto više o tome?
__________________
SKINITE MARASOVCU BAN
Slovenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:50   #158
Wink

Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
zasto?
zato sto smo se na pocetku borbe vezali na ndh naslijedje, znakovlje, terminologiju i pjesme

sad samo racun dolazi na naplatu tj kako drugi (EU) vidi cjelinu

greska u koracima rekla bih
kriva plitika koju cemo placati iducih x desetljeca

ni svabe nakon WWII nisu bili svijesni niti htjeli priznati samima sebi prvenstveno genocid nad nearijevcima
ali ih je ostatak svijeta prisilio na to i stavio na njihovo mijesto

zvuci li poznato kako su platili politicke (i ratne) greske?
Draga djevojko,
mene uvijek fascinira, kako si pojedine osobe daju za pravo, okarakterizirati ratnu situaciju i preduvertiru u rat, na takav nonsalantan i plitak nacin, poput tebe. Slusaj iskren odgovor. Nepismena si, (mijesto, nesvijesno ) ali, bez zareza, sto proistice da nisi vele nacitana, obrazovana i nemas znaci uopce tu intelektualnu dubinu, da oko ovakvih tema raspravljas.Sorry al morala sam reagirati na te tvoje nesuvisle i neargumentirane recenice. Prvo nauci da je NDH trajala ni 4 godine, a hrvatski narod postoji od VII stoljeca,pa sama ta znakovlja ne proistice iz ere NDH, nego su zloupotrebljena od NDH-a. I tvrditi da je Tudjman zelio rat, necu ni komentirati!!? Koju su ti televiziju gledala 90-ih RTB (Radio Televiziju Beograd). Nisi svjesna da vrijedjas sve normalno inteligentne Hrvate i rugas se nad grobovima 16000 ubijenih u domovinskom ratu. Mani se politike, lati se npr kuhanja, heklanja i slicnih tema, skupljaj markice...Ocito je neko zelio ispasti jako pametan ...
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 18:10   #159
Domovinski bi rat trebalo tretirati kao rat svih njegovih sudionika, a Hrvatsku
državu kao državu svih njenih građana.
Kada se svi pojedinačni doprinosi zbroje, pa se to pretvori u simbol, onda je
lako manipulirati svim pojedinačnim doprinosima.
Potrebno je samo okaljati simbol i sav trud svih koji su doprinijeli ode u propast.
Hrvatski generali su simboli zbroja svih naših doprinosa u Domovinskom ratu.
Mi smo, dakle, od njih učinili simbole kojima sada lako manipuliraju "oni tamo".
Isto tako Hrvatska država pripada svim njenim građanima.
Ako dopustimo da jedna osoba simbolizira Hrvatsku, onda budimo spremni da
će neprijatelj napasti upravo taj simbol.
Dakle, ako Tuđman predstavlja simbol Hrvatske države, onda će sve njene
građane biti lako proglasiti "lošim" proglašavanjem lošim samo tog simbola tj.
Tuđmana.
Odnosno, ako će Hrvatska pripadati samo nekim njenim građanima, što se
simbolizira kroz "200 najbogatijih obitelji" onda je potrebno manipulirati samo
tim simbolima.

Dakle, ako sve naše vrijednosti uobličimo u "zlatno tele", onda će sve naše
vrijednosti biti uništene uništavanjem "zlatnog teleta".

Slično je sa svim simbolima:
Npr ako želiš omalovažiti vrijednosti kršćanstva dovoljno je omalovažiti simbol,
tj. križ.
Itd.

Dakle, domovinski nam rat nije nitko uzeo nego smo ga pretvorili u par simbola
i "ostavili ih na trgu da po njima seru golubovi, i sad se na te golubove ljutimo".
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 18:18   #160
Apsolutno ne prihvaćamo obrazloženje izrečeno u presudi, gdje se jednoj hrvatskoj legitimnoj oslobodilačkoj akciji, Oluji, pridaje kriminalni značaj u rangu udruženog zločinačkog pothvata. Aktualna hrvatska vlada i prethodne hrvatske vlade, kao i uredi predsjednika Mesića i Josipovića, imaju izvanredno veliku odgovornost i suodgovornost za sukreiranje kriminalizacije Domovinskog rata, što je rezultat njihovog političkog dodvorništva, nesposobnosti, nestručnosti, kao i apsolutne odsutnosti kod svih njih elementarne obveze za zaštitu hrvatskih nacionalnih interesa pred međunarodnim institucijama, pa tako i pred haaškim sudom i tužiteljstvom.

Stoga moraju snositi političku i pravnu odgovornost za svoje propuste, osobito Mesić, Bajić, Josipović, Sanaderova i Račanova koalicijska vlada, koji su u najvećoj mjeri kriminalizirali Domovinski rat kršeći pritom elementarna načela Ustavnih zakona o suradnji s haaškim sudom i o Oluji
__________________
Generale čekamo zapovijed! Ljubavnik & Patriot!
Vanya83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.