Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2007., 10:36   #1
Električni bojleri - savjeti, iskustva

Jučer kada sam došao doma, bojler mi je bio PUN do kraja, vrele vode naravno.

Jutros kada sam pogledao, kazaljka na bjleru je pala niže, no to je potrošeno na tuširanje, itd.

E sada, ja sam okretao termostat, čak sam ga okrenuo i na ful, po nekoj logici on bi se trebao upaliti, jer u tom trenutku nije bilo ful vode u bojleru.

Moje pitanje je, dali je otišao termostat (što ja i mislim) i jeli moguće da je tu pregorio samo grijač?

Jeli moguće da kada crkne termostat, pošto onda ne gasi grijač na određenoj temperaturi, grijač grije vodu do fula a onda i on crkne? Jel to moguće?

Ako je crkao termostat (to očekujem da ćete vi znalci potvrditi), jeli je to teško za promijeniti? Ja bi to sam-svoj-majstor...
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 10:49   #2
Termostat u bojleru ima neke svoje granice u kojima regulira temp. vode.. On je uvučen u cijev koja ulazi negdje do sredine bojlera. Osim radnog, postoji i sigurnosni termostat koji će isključiti grijač ako ovaj prvi zakaže.

Za bojler nije dobro termostat navijati do kraja, jer se samo pojačava stvaranje kamenca, a takva vrela voda samo otežava regulaciju temp. vode na mješalici.. Pričekaj još malo, i potroši nešto vruće vode, tada bi termostat morao uključiti grijač.. Ako čuješ da škljoca kod okretanja, znači da termostat funkcionira. Nije teško zamjeniti nijedno od navedenog...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 11:39   #3
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
postoji i sigurnosni termostat koji će isključiti grijač ako ovaj prvi zakaže.
Čudno. Jer voda mi je bila, tj. bojler mi je bio pun do kraja, iako mi je termostat bio na sredini (dvojka).

Nikada ne navijam termostat do kraja, uvjek mi je na sredini.

Znaći ako se ne ćuje škljocanje, termostat je kaput?

Jel postoje više vrsta termostata, ili je to univerzalno?

Da ga prvo skinem, pa da odem okolo tražit takav model?
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 16:17   #4
Termostat na bojleru

Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Termostat u bojleru ima neke svoje granice u kojima regulira temp. vode.. On je uvučen u cijev koja ulazi negdje do sredine bojlera. Osim radnog, postoji i sigurnosni termostat koji će isključiti grijač ako ovaj prvi zakaže.

Za bojler nije dobro termostat navijati do kraja, jer se samo pojačava stvaranje kamenca, a takva vrela voda samo otežava regulaciju temp. vode na mješalici.. Pričekaj još malo, i potroši nešto vruće vode, tada bi termostat morao uključiti grijač.. Ako čuješ da škljoca kod okretanja, znači da termostat funkcionira. Nije teško zamjeniti nijedno od navedenog...
Sve mi je ovo tvoje jasno ali i ja imam problem sa bojlerom ARISTON 80 lit. star
2 god. Naime, kod mene se termostat kod grijanja vode uključuje svake minute
(min.grije pa minut se isključi i tako dok se voda ne ugrije na namještenu temp).
Što bi moglo biti, možeš li pomoći?
špika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 07:45   #5
Quote:
špika kaže: Pogledaj post
Sve mi je ovo tvoje jasno ali i ja imam problem sa bojlerom ARISTON 80 lit. star
2 god. Naime, kod mene se termostat kod grijanja vode uključuje svake minute
(min.grije pa minut se isključi i tako dok se voda ne ugrije na namještenu temp).
Što bi moglo biti, možeš li pomoći?
Mi imamo bojler 80 l star 5 god i ista stvat se i nama dešavala dok nisan pop....
Problem ti je 99,9% u kamencu na grijaču. Njega imaš toliko da ti je spirala grijača skoro ko valjak i termostat uključi da bi grija vodu ali kamenac se zagrijava i isključije. Daje lažnu info. da je voda tepla i tako stalno. To očisti i miran si opet neko vrime.
leano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 11:46   #6
Ako ti se ne pali kontrolka na bojleru onda termostat ne odrađuje.
Otpoji bojler od napona
Otpoji žice na termostatu
Izvuci termostat potpuno van
Spoji žice sa termostata skupa i stavi pod napon.
Ako kontrolka radi - neispravan termostat!
Jesu li osiguraći OK
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 11:51   #7
Ljudi, hvala na brzim odgovorima.

ZOsvald@ je, osiguraći su OK. Probam tvoju metodu kasnije kada dodjem doma. Na poslu sam.
Sve mi se čini da je termostat.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 12:05   #8
A koja je marka, Končar, Gorenje ili.. ?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:18   #9
Marka je - HAHAHA - "TIKI 2000"

Ja ljepo dosao doma, probam okrenut trmostat i on na 1-nici (termostat mi je od 1 do 3), klika, ali kada sam sam ga odpojio od stuje (tocnije spustio sam osigurac), on opet klika na jedinici.
Vode ima izmedju pola i ful.

Sve mi se cini da cu morat zvat nekod, vodoinstalatera, jer lako kada bi znao sto je kvar, da nebi ja kupio termosta, a on uredu, pa moram opet grijac...

Sto vi mislite, jel ima netko nekakvu ideju. Cini mi se da je champ profesionalna osoba, pa me zanima sto i kako.

btw. vidim da je i ZOsvald prckao oko bojlera. Hebiga, ne znam, ovo mi je prvi put da se upustam u avanturu "bojler". =))
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:01   #10
"Vode ima izmedju pola i ful" - ovo ne razumijem, valjda misliš da je temp. vode na skali između pola i ful? Ti ne možeš nikako znati koliko vode ima u njemu, a on uvijek mora biti pun vode!

Čini mi se da ti u tim bojlerima nema zaštitinog termostata - nego onaj temperaturni osigurač, koji može ispasti i prekinuti strujni krug termostata i grijača.. U tom slučaju neće ti svijetliti niti kontrolna lampica koja je povezana s grijačem..

Vidim da ti tehnika nije jača strana, ali trebao bi pronaći taj osigurač u blizini grijača, i pokušati ga uklopiti.. Ali najbolje bi ti bilo da pozoveš servisera za bijelu tehniku!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:12   #11
Vjerojatno se radi o 80-litarnom bojlreru s dva grijača po 1000 W. Mala je vjerojatnost da su ti otišla oba dva grijača! Ili je termostat u pitanju, ili temp. osigurač.. Jel se upali lampica kad škljocne termostat, jel grije ili ne?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 16:38   #12
Sjecam se kada je moj stari vadio grijac jednom i mijenjao, koliko me sjecanje sluzi, bio je jedan grijac.

Pogledat cu dali je nesto ispalo, toliko se barem razumijem, a champ, sorrz, mislio sam na temperaturu vode u bojleru. Da, temperatura je na pola od pola i ful.

Mislim da cu ipak zvati servisera... ALI... idem ipak ja prije vidjeti sto i kako. Odmah... =)
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 02:02   #13
Koji bojler kupit??

Evo da ne otvaram novi topic, imam u planu kupovat bojler 50 l, 2kW za ugradnju na zid
Nisan nikad ništa slično kupova pa neznam što uzest, što preporučate, gorenje, končar, aristion?
Sve tri marke su provjerene, no neznam za končar, navodno da ljudi imaju loša iskustva s njima
Na što obratiti pozornost kod kupnje, dal oni već imaju u sebi ugrađeni sigurnosni ventil ili se on postavlja naknadno?
__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 08:57   #14
Sigurnosni ventil se šarafi na ulaznu cijev hladne vode u bojler.. On ne može biti unutar kučišta bojlera, jer ako se slučajno otvori, voda bi došla na pr. na instalaciju..

Ako imaš cijevi centralnog grijanja u kupaoni, predlažem ti da kupiš 80 l el.bojler sa dodatnom spiralom (izmjenjivačem topline) koji se spoji na centralno grijanje! Tako u sezoni grijanja imaš ujedno i toplu vodu, bez potrošnje struje. Evo kako ti to izgleda:

http://www.gorenjetiki.si/hr/6001

Ja imam sličnog i bez ikakvih problema radi već više od 15 godina. Moraš samo pazit s koje strane su ti cijevi i priključci na bojleru za CG, jer postoje "lijevi" i "desni"....
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 10:19   #15
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Sigurnosni ventil se šarafi na ulaznu cijev hladne vode u bojler.. On ne može biti unutar kučišta bojlera, jer ako se slučajno otvori, voda bi došla na pr. na instalaciju..
Nema centralnoga.
A gleda sam za gorenje, a ovo s sig. ventilom me zanimalo jer san vidio na nekim mjestima da sigurnosnog ventila opće nema, pa sam mislio da je on možda ugrađen unutra.
__________________
''Računajte na nas''

Zadnje uređivanje Majstor : 18.03.2015. at 22:50. Reason: Skraćivanje quotanja
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 11:34   #16
Ma uzmi nešto što ti najviše odgovara.. Ja sam prije imao od Gorenja, ali taj mi je procurio u dosta kratkome vremenu. Sad imam Metal-Elektro iz Donje Zeline i taj drži kao da je od zlata

Sigurnosni ventili kupuju se posebno, isto kao i ona fleksibila crijeva za spajanje na instalaciju.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:29   #17
Evo me, ja prcko i prcko po bojelu i odlucih. Halo - "bojler servis"?

Sticek dosao, pogledao i veli: Termostat radi, sigurnosni termostat radi, grijac radi... probao je i sa svojim temostatom i kaye ti on meni opet:

Mislim da je kamenac. Prilicno sam siguran da je kamenac. Morat ces zvati nekog da ti skine ove cijevi, da se to isprazni...bla, bla, bla...

Takodjer mi je rekao da pustim dan dva da vidim ponasanje bojlera i pokayao mi je neki "prekidac" na sigrnosnom termostatu, da ga mogu "okrenut" ako opet izbaci.

E sada, bojler mi vec skoro 20-ak sati radi normalno. Grije, kada dodje do odredjene temperature, stane i sve opet ponovo, bas kako treba.

Ipak je kamenac.

A je se pokakio, kao ono gotovo je. Cim mi je crknuo bojler, vec sam zabrijao da smrdim, da se necu tusirat dvije godine, cak sam vec pocedo radit popis krema za kozne bolesti... hahaha... =)))
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:41   #18
Da si uzeo fazenprifer u desnu ruku, a lijevu stavio na leđa dok si pisao pitanje, sve to si mogao i ti sam ustanoviti

Ali ove mlađe generacije su puno jače za tipkovnicom, nego što su ljudi od akcije. Mogao si ispustit vodu, očistit kamenac, napunit bojler s vodom i još ponešto zaradit u fušu.. Taj internet će vas totalno pokvariti
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 11:05   #19
Pozdrav svima !

Imam bojler thermex od 80 litara i od jučer ne grije vodu dovoljno, odnosno termometar pokazuje nekih cca 40 stupnjeva, a voda je prehladna za tuširanje ... kontrolna lampica je stalno upaljena, ali temperatura se ne diže ... probao sam zamijeniti termostat, ali ista je situacija ... i jedan i drugi termostat klikaju, ali svejedno nisam siguran da su ispravni ... onaj "novi" je sa jednog starog bojlera pa nisam siguran da je ispravan ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 21:46   #20
[QUOTE=emiliano;15892209]Pozdrav svima !

termometar pokazuje nekih cca 40 stupnjeva

QUOTE]

Ti termostati nisu mjerodavn,tj ne možeš po njihovom položaju utvrditi temperaturu.
Otišao ti je grijač.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.