Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 08:27   #101
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
S ovim se slažem u potpnosti....
Pa šta ako ja nisam vjernik, zar nisam zaslužio raj (ako bog postoji) ako sam živio pošteno i moralno?
Kako ces osjetiti raj ako nisi vjerovao da postoji?
qwertybajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:54   #102
Quote:
qwertybajt kaže: Pogledaj post
Kako ces osjetiti raj ako nisi vjerovao da postoji?
Odlično rečeno.
__________________
Here’s Johnny
MiG 0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 02:42   #103
Quote:
qwertybajt kaže: Pogledaj post
Kako ces osjetiti raj ako nisi vjerovao da postoji?
Nije to bit moga posta.
Zašto me krivo interpretiraš?
Zar ja ne zaslužujem raj više od fratra pedofila?
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 05:09   #104
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Nije to bit moga posta.
Zašto me krivo interpretiraš?
Zar ja ne zaslužujem raj više od fratra pedofila?
To samo Bog zna.
qwertybajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 14:10   #105
Quote:
qwertybajt kaže: Pogledaj post
To samo Bog zna.
Koji bog?
Jos uvjek mi nisi odgovorio koji su to drugi stvoritelji.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 15:10   #106
Quote:
qwertybajt kaže: Pogledaj post
To samo Bog zna.
Dovoljno rečeno.
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 15:33   #107
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
S ovim se slažem u potpnosti....
Pa šta ako ja nisam vjernik, zar nisam zaslužio raj (ako bog postoji) ako sam živio pošteno i moralno?
Nisi

http://www.whydoesgodhateamputees.com/video1.htm
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 21:46   #108
Onda ne želim takvog boga.
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 23:55   #109
Ni ja...ali u zadnje vrijeme su u ponudi samo takvi...bogovi...bog...jel...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 12:58   #110



Ovaj thread je odavno skrenuo s tračnica... izrodio se u nešto što nema veze s originalnom namjerom autora.

No nešto sam se baš danas posve slučajno sjetio ovog threada, jer sam nešto kopao po www.hbk.hr itd. da ne duljim. I sad ne mogu izdržati a da se ne vratim na ovo.

Najprije, očito je da sam bio posve u pravu glede autora threada. Još uvijek je na 11 postova, znači zaista se radilo o padobrancu, provokatoru ili čak dvostrukom accountu nekog od aktivnijih genijalaca na ovom forumu, kakvih ima, fala kozmičkom prasku, k'o pijeska u Sahari.

A da sam bio u pravu i glede njegove PARANOJE i TOTALNOG IDIOTIZMA, upravo slijedi DOKAZ:

Otvorite stranicu
http://www.hbk.hr/biblija/pregled.php?odabir=Nlk

Na toj stranici se nalazi tekst Lukinog evanđelja gdje nedostaju pojedini stihovi. Ja sam prilično uvjerljivo - ili sam bar tako mislio - argumentirao da je potpuno kretenoidna tvrdnja da su ti stihovi NAMJERNO izbačeni, jer naime, nikakve logike nije bilo u izbacivanju baš tih stihova. Ursamajor se, međutim, nekako baš i nije složio sa mnom; on je na svaki dodatni stih kojeg sam ja naveo da je također izbačen, našao nekakvo 'objašnjenje' zašto bi baš taj stih bio izbačen. Malo je reći da su ta objašnjenja bila sve jedno luđe od drugog.

No ja sam skeptik pa nisam htio brzati u zaključke, nego sam poslao mail hbk-u, u kojem sam lijepo naveo da je držati krnju Bibliju online posve nedopustiv šlamperaj, a kojeg su oni kompletno ignorirali (vjerojatno ni ne čitaju taj mail nego stoji bezveze na site-u), što me je naljutilo i uglavnom sam na to zaboravio. No onda sam danas slučajno naletio na 'stari format' te Biblije na hbk-u. Evo Lukinog evanđelja u starom formatu:

http://www.hbk.hr/biblija/nz/lk.htm


Trivijalno je primijetiti da na toj stranici NIJEDAN stih ne nedostaje: svi su tamo. No, uočavate li KOJI to stihovi nedostaju na prethodnom linku? Meni je ovog puta trebalo jedno 2 sekunde da uvidim jednostavnu istinu (koju sam ipak, naravno, provjerio na jedno 30 odvojenih stihova, da budem posve siguran) - zapravo me je sad sram što to nisam odmah uočio jer je bilo tako očito:

Svi stihovi koji nedostaju imaju u sebi znak jednostrukog navodnika. Provjerite sami ako ne vjerujete....

Što je najgore, ja sam i ranije pomislio na ovako nešto, ali sam tražio znakove č i đ jer oni imaju poteškoća u pojedinim standardima kodiranja znakova - sad mi nije jasno kako je moguće da su mi jednostruki navodnici promakli. Sigurno mu je php skripta takva da ima bug kad naiđe na jednostruki navodnik.


Dakle, TAKO to radi Crkva: upošljava programere koji su toliko šlampavi da nisu provjerili radi li im potprogram za parsiranje html-a ili koji već vrag. Jest, nije pohvalno, ali što reći o čovjeku koji radije izmišlja nevjerojatne teorije zavjere, nateže objašnjenja bez kraja i konca, nego da pomisli da mu jednostavno promiče neko trivijalno objašnjenje? I TAJ se zanosi mišlju da je nekakav skeptik, free-thinker ili tako nešto, a nikad nije čuo za Ockhamovu britvu?

Naravno, sve ovo nije dokaz da Crkva ZAISTA ne mulja na mnoštvu drugih polja, no meni osobno je indikativno kako radosno neki ljudi skaču u zaključke, optužuju i još su apsolutno sigurni u svoje nebulozne teorije. Čovjek je čak imao drskosti da se NALJUTI na mene što odbijam tako OČITE dokaze namjernog izbacivanja 'nepoćudnih' stihova! Pa to je da ti pamet stane. Koliko glup može biti čovjek?

Usput, nadam se da taj lik više ne čita ovaj forum jer bi mi inače bilo žao ovako ga napasti. Ovo nije za njega nego za vas par koji ste možda pomislili 'vid zbilja, možda tu ima nešto...'
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.