Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2003., 13:33   #81
Quote:
Mad Nomad kaže:

Ako je netko ulagao u infrastrukturu, industriju, nova radna mjesta, ekologiju, u nekoj razvijenoj zapadnoj zemlji, zasto mislis da ti imas pravo tu doci nepozvan iz svoje siromasne zagadjene prcije - neovisno koje si rase ili nacije?

Aj' se ne preseravaj jos jednom.A koji ***** si ti dosao pozvan, i svi su Ameri zudjeli za tvojom kreaturom, ma bez tebe bi svi pomrli, da ne kazem pocrkali skup' sa Kanadom. Fakat si ....nemam takve grde rijeci...
FFE is offline  
Old 01.06.2003., 14:23   #82
Motrim ja motrim što se dešava.
A kolko košta meso po kilogramu, žensko do 25 godina a muško do 30-ak, mislim ako netko već zna jer nisam sa cijenama načisto.??
Neki spominjaše nedavno svoje neostvaerene mogućnosti u Hr pa se zato sele na zapad ili??
Ah sve je to život.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 01.06.2003., 14:35   #83
Quote:
Kiki kaže:
Zakon nije ono sto nas dijeli od zivotinja nego moral i svijest.
Pa se zato moralno zalazes za nemoral?
Priznat ces da sklapanje brakova za papire nije moralan cin, a isto tako ces priznati da se s takvim sklapanjem brakova slazes. Onda? Koji te to moral i svijest dijeli od zivotinje?

Quote:
Meni ne treba zakon da znam kako da se propisno ponasam.
Zakon je potreban bas za takve kao ti, kojima jos nije jasno sto je ispravno, a sto ne.
Mad Nomad is offline  
Old 01.06.2003., 14:38   #84
Quote:
Kiki kaže:
A u Kanadu su te isto zvali il si doso nepozvan????
I jesi li im davao svoj dio za infrastrukturu i tak prije nego sto si doletio iz svoje prcije?
Koja su to moja mjerila?
Ja sam ovdje dosla na fakultet i ostavila im dobrano puno novaca za to.
Radim sama za sebe i uredno placam porez.
Kakva su to onda moja mjerila i po cemu si ti to bolji????
Koliko se sjecam (mozda se varam, pa me ispravi ako grijesim, a ako grijesim unaprijed se ispricavam), dobila si privremenu vizu da bi se mogla skolovati, a kada ti je istekla, da bi ostala udala si se za papire (mislim za pedera).
Mad Nomad is offline  
Old 01.06.2003., 15:14   #85
Quote:
Winona1 kaže:

I prije nego sto odgovoris, ne poznam osobu koja barem jednom nije prevarila drzavu

( bilo to utaja neke dodatne zarade, bilo to biti na bolovanju kad nisi bolestan, bilo to svercanje speceraja iz inozemstva - za one u Cro, ma sjetit ces se vec ti necega )
To samo kazuje s kakvim se osobama druzis
cunac is offline  
Old 01.06.2003., 16:46   #86
Nomad, onaj tko je kriminalac vec ce nac nacin da udje u zemlju.
Na bilo koji nacin.
Odakle tebi pravo da omalovazavas Kineza s dva razreda osnovne i kazes da on ne moze biti koristan clan u nekoj zajednici???
Sto mislis tko ti servira tvoj Chinese takeaway ili cisti kuce i offices?
Sigurno ne doktor fizike.

Quote:
Odakle nekome pravo da prisvaja sebi pravo da moze otici zivjeti u bilo kojoj zemlji svijeta, bez da prethodno pita "mogu li"?
Je, isto tako su prvi iseljenici u Ameriku i Australiju pitali Aboridzine i Indijance da li se mogu uselit u njihovu zemlju.
Sta ti radis tamo?
Pa nisu ti papire izdali domoroci nego dosljaci kao i ti.
Ajd se ti lijepo vrati pa napravi sve po propisima onih kojima zemlja zaista pripada, a ne po propisima onih koji su je oteli, a domoroce pobili ili poslali u rezervate.

Also, nisi mi jos odgovorio kad se tako drzis zakona ko pijan plota, da li bi se prijavio na policiju nakon recimo sodomije ako bi se nalazio u USA state gdje je to zabranjeno?

Eh, da....gore si isto napisao da li bi ja vozila po desnoj strani ulice jer mi je glupo da vozim po lijevoj u UK.
Odgovor, ne bi jer bi time direktno ugrozila svoj zivot i zivote ostalih oko sebe.
Udajom za pipire i sodomijom ne ugrozavas nikoga.
To je razlika.
Ima li jos nesto sto ti nije jasno?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 01.06.2003., 16:48   #87
Forum je opet ne šljaka, pa ću malo skratiti u nadi da će mi primiti post.


Svaki put kada dođem na "Dijasporu" uvijek me iznova fascinira u kojoj su mjeri razmišljanja nekih odraslih ljudi naivna, da ne kažem djetinjasta.
Ljudi, ako već radite nešto protuzakonito, onda barem morate biti svjesni posljedica.
I morate biti svjesni da ni nepoznavanje zakona ne štiti od kazne.
Pred sudom se ne može reći: "Druže sudija, nisam znao.... uostalom siromašan sam, pa sam morao". To sud ne zanima.

Ne kažem ja da ne razumijem ljude, kojima je to jedini izlaz. Koji su prisiljeni na takve radnje da bi si i svojim obiteljima omogućili bolji život, ali s druge strane zašto bih ja na primjer ostao bez posla da se netko zaposli tko je na ilegalan način došao u zemlju i zašto bi taj još dodatno uživao u poreznim i inim olakšicama za bračne parove, a taj brak je sklopio iz čisto materijanih razloga?
Izgledam li ja možda kao Caritas?

Brak kao takav u zakonskim odredbama ima svoje funkcije i svoje značenje, a sigurno ne služi kao zamjena za azil.
Zato su brak i obitelj zaštićene ustanove, a nepoštivanje će biti, i mora se, kazniti.

A, ako baš hoćemo onda se svako krivično djelo može na razne načine opravdati. Samo, onda se ne moramo čuditi zašto je svijet u kurcu i zašto ne postoji pravna država.
Vuco is offline  
Old 01.06.2003., 16:57   #88
Quote:
Mad Nomad kaže:
Koliko se sjecam (mozda se varam, pa me ispravi ako grijesim, a ako grijesim unaprijed se ispricavam), dobila si privremenu vizu da bi se mogla skolovati, a kada ti je istekla, da bi ostala udala si se za papire (mislim za pedera).

Krivo mislis.
Udala sam za prijatelja koji nije gay (a i da je bio, kakve to veze ima????)
Novac nikad nije razmijenio ruke i samim time nisam prekrsila nikakav zakon.
Naime, u UK je takav cin protuzakonit jedino ako jedna strana plati drugu.
Ostalo je tzv grey area. Nije protuzakonito, al im nije bas drago.
A sad kad si vec iznio to van, reci mi, kako sam ja to konkretno ostetila Englesku tim cinom?
Placam porez, radim sama za sebe, nikad ni penija nisam uzela od drzave (jedino sam im novce ostavila, sto skolovanjem, sto porezom), kladim se da zaradim bar duplo vise nego ti.
Doprinosim ekonomiji.
Dakle, tvoja teorija o ostecenju drzave od strane onih kao ja pada u vodu.
Ne velim da nema ljudi koji zele iskoristiti sistem, ali vecina ljudi na social securtiy ne moze opstat i vodit zivot dostojan covjeka. Uvjeravam te da vecina imigranata zeli RADIT i DOPRINIJET drustvu u koje su dosli te stvorit bolji zivot za sebe i svoje potomke.


BTW, ti nikad, ali ama bas nikad nisi prekrsio nikakav zakon, jel????
Provjeri gore malo onu listu sa zakonima iz tvoje "prcije" pa vidi dal jesi ili nisi.
Mozda tvoja kanadska zastava ispred kuce preglasno pucketa na vjetru. Pazi se, jer ti svaki cas policija moze doc pred vrata.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 01.06.2003., 16:57   #89
Brak kao takav u zakonskim odredbama ima svoje funkcije i svoje značenje,

pajdo,
po mojem skromnom khmmmm misljenju,
brak kao baza zajednice je prevazidjen u cijeloj zapadnoj Europi abogami ni istok nezaostaje, sto se tice brakorazvodnih parnica. Stoga ako si (bio ) u braku onda mozes izvuci zakljucke,
a ako nisi, ............e onda pajdo zelim ti mnogo srece u svim funkcijam i svim zancenjima braka.
Trebat ce ti, vjeruj mi
JaBitTe is offline  
Old 01.06.2003., 17:02   #90
Quote:
Mad Nomad kaže:
Pa se zato moralno zalazes za nemoral?
Priznat ces da sklapanje brakova za papire nije moralan cin, a isto tako ces priznati da se s takvim sklapanjem brakova slazes. Onda? Koji te to moral i svijest dijeli od zivotinje?
Ne zalazem se za nemoral, ali mi je apsurdno sto sve ide pod nemoral ovih dana.
Ajd sad ti malo citaj s razumijevanjem pa se vrati na moj post o sodomiji.
Da li je nemoralno ako ti svoju zenu u dupe...jelte?
Ako se to vama svidja, oboje zelite to i u procesu ne hurt nikoga, gdje je tu nemoral?
A vidis neke states u USA ce rec da si nemoralan.
Isto tako, sklapanje brakova za papire nije NEMORALNO. Nije idealno, priznajem, ali nije nemoralno.
Ako obje strane znaju na cemu su, zasto ne.
Vise je nemoralno kada zena ozeni muskarca zato jer je pun para (ili muskarac zenu, svejedno). A to nit je protuzakonito nit iko trepne okom, a dogadja se svaki dan.
Kako sam onda primjerice ja nemoralnija od neke sponzoruse???
Ja nikog nisam prevarila.



Quote:


Zakon je potreban bas za takve kao ti, kojima jos nije jasno sto je ispravno, a sto ne.
Bas. Ja sam poznati kriminalac. Mozes moje ime nac na svakoj interpol "wanted" listi.
Daj ne drami i ne prodaji lazni moral.
Totalno si arhaican.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 01.06.2003., 17:48   #91
dovoljno sam dugo na zapadu da sam skontao da se od postnenja nemoze prezivjeti odnosno da kao i kod nas sistem se zasniva na laznim obecanjima,muljanjima prodavanju suplje ili kako se to vec sve ne zove..
kada drzava poput uk moze da napravi agresiju na drugu drzavu samo zato sto je neko izvalio a zna se ko-da ta drzava ima wmd pa je kompletno sjebe sta je onda zenidba za papire?
apsolutno nista...stovise smatram da je to i pozeljno ako je to jedini nacin na koji ta osoba moze da ostane u doticnoj zemlji...
gledam ovoga vlasnika haroca koji je iz egipta-sto se kaze multimiioner al da bi izbjego placanje taxe svako malo izlazi iz uk jer ovde postoji neki zakon koji tocno kaze koliko se moze da ostane u zemlji a da se neplaca taxa pa on samim time moze se reci zajebava taj zakon-

ja licno znam jednu curu koja se je udala za engleza pre mozda 7 godina al ga vidi mozda 5 puta godisnje-neznam tocno kolko je platila ako je platila ista al svacam ljude koje to rade-
da mu je....mater i ja bi se sutra ozenio za papire ako bi moro -zivo me zaboli jel moralno ili ne...mogu ja biti moralan cjeli svoj zivot al cu kao takav da krepam od gladi--mozda je i onaj jado sto prodaje big issue na ulici 100 posto moralan i zato sto je vidi nasto je dosao
mogu da se kladim da je recmo toni bler napravio milion nemoralnih stvari i ko se buni protiv toga?

poruka za krajAPITALIZAM I MORAL NE IDU ZAJEDNO!
 
Old 01.06.2003., 17:59   #92
Quote:
sasa_rijeka kaže:

poruka za krajAPITALIZAM I MORAL NE IDU ZAJEDNO!
Pa zakaj onda svi tako žarko hrle u taj nemoralni kapitalizam? Čak brakove sklapaju da bi došli ili ostali?

A, najbolji su mi onda kada mi počnu pamet soliti kako je isti taj kapitalizam nemoralan.

Meni je kapitalizam super, a pravna država također.
Vuco is offline  
Old 01.06.2003., 18:04   #93
Re: Brak kao takav u zakonskim odredbama ima svoje funkcije i svoje značenje,

Quote:
JaBitTe kaže:
pajdo,
po mojem skromnom khmmmm misljenju,
brak kao baza zajednice je prevazidjen u cijeloj zapadnoj Europi abogami ni istok nezaostaje, sto se tice brakorazvodnih parnica. Stoga ako si (bio ) u braku onda mozes izvuci zakljucke,
a ako nisi, ............e onda pajdo zelim ti mnogo srece u svim funkcijam i svim zancenjima braka.
Trebat ce ti, vjeruj mi
Pajdo, na to sam ti odgovorio u svom postu.
Ne možemo s jedne strane podržavati nezakonske radnje i obezvrijeđivanje braka, a s druge strane čuditi se propadanju morala i visokom broju razvoda.
Jel' tako?
Vuco is offline  
Old 01.06.2003., 20:02   #94
Quote:
cunac kaže:
To samo kazuje s kakvim se osobama druzis
Pogresno.

Ne druzim.

Promatram.

Koliko ih svaki dan posalje desetine postova na racun drzave ( ako rade za drzavnu firmu ).

Kradu drzavu.

Ili poslodavca ( ako je privatna firma )

A ovdje se nabacuju nekim moralnim blatom
Winona is offline  
Old 01.06.2003., 20:08   #95
postanje na Forumu pod radnim vremenom nije kradja ?

Vuco, dok ne nadjes neki Scheinehe pa nemoj gubit vrijeme uzalud ja znam barem za ´4 Hrvata koji su ovdje ilegalno.

Samo cekaju da ih kreatura poput tebe prijavi.
Winona is offline  
Old 01.06.2003., 21:15   #96
Veli meni muz neki dan da nismo normalni. Brak nam traje vec 16 godina, a to danas trebas svijecom trazit.
Rekoh ja na to da ajmo bit in, pa se rastat, ali prije idem trazit njemacko drzavljanstvo.
Sad se ne usudim jer me bu Vuco isao tuziti.
Ali bez njemackih papira se ne rastajem. :2up:
Znaci, dobre su sanse da moj muz tuzi Vucu...
Gospon Pes is offline  
Old 01.06.2003., 21:43   #97
Quote:
Winona1 kaže:
Pogresno.

Ne druzim.

Promatram.

Koliko ih svaki dan posalje desetine postova na racun drzave ( ako rade za drzavnu firmu ).

Kradu drzavu.

Ili poslodavca ( ako je privatna firma )

A ovdje se nabacuju nekim moralnim blatom
Ili samog sebe ako je njihova firma
cunac is offline  
Old 01.06.2003., 21:47   #98
Quote:
Kiki kaže:
Krivo mislis.
Udala sam za prijatelja koji nije gay (a i da je bio, kakve to veze ima????)
Novac nikad nije razmijenio ruke i samim time nisam prekrsila nikakav zakon.
Naime, u UK je takav cin protuzakonit jedino ako jedna strana plati drugu.
Ostalo je tzv grey area. Nije protuzakonito, al im nije bas drago.
A sad kad si vec iznio to van, reci mi, kako sam ja to konkretno ostetila Englesku tim cinom?
Pa ako si tako cool zasto nisi mogla dobiti vizu legalnim putem. Imam dosta prijatelja koji su ju dobili.Mozda postoji dobar razlog za to sto ju tebi nisu dali?

Quote:

Placam porez, radim sama za sebe, nikad ni penija nisam uzela od drzave (jedino sam im novce ostavila, sto skolovanjem, sto porezom), kladim se da zaradim bar duplo vise nego ti.
Je, sigurno kao web dizajner
cunac is offline  
Old 01.06.2003., 21:51   #99
Quote:
Kiki kaže:

A sad kad si vec iznio to van, reci mi, kako sam ja to konkretno ostetila Englesku tim cinom?
Placam porez, radim sama za sebe, nikad ni penija nisam uzela od drzave (jedino sam im novce ostavila, sto skolovanjem, sto porezom), kladim se da zaradim bar duplo vise nego ti.
Doprinosim ekonomiji.
Da li si sigurna da nisi oduzela posao nekome tko je vec bio tamo, legalno ? Vec samim time ostecujes drzavu , a jos ako si jako sposobna pa si oduzela posao petorici
cunac is offline  
Old 01.06.2003., 22:40   #100
Quote:
Winona1 kaže:
Vuco, dok ne nadjes neki Scheinehe pa nemoj gubit vrijeme uzalud ja znam barem za ´4 Hrvata koji su ovdje ilegalno.

Samo cekaju da ih kreatura poput tebe prijavi.
Ako policiji prijavim krivično djelo onda sam.... kreatura

Ok, sad ozbiljno, malo sam pretjerao, ne bih odmah trčao policiji, uostalom i sam poznajem dva takva slučaja.... ali da mi ne odgovara i da mi je odvratno to stoji.
I da je protuzakonito, koliko god okrećali. A taj zakon ima svoju smisao, ne samo kao zaštita braka kao takvoga, nego i zbog prekomjernog useljena. Pa ti zamisli situaciju da se ti zakoni ukinu i da ljudi svako tri četiri godine sklapaju nove brakove samo zbog papira.
Jeli to ono što želiš?
Vuco is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.