Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2008., 22:14   #201
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
slazem se da je to kulturoloski fenomen i nema podloge u islamu, samo to treba jos i tim svim ljudima objasniti.. oni misle da je to jako pobozno i da bog vise voli obrezane zene

a i nebi bilo lose da netko tim svim vjerskim facama to kaze... jer ocito je da se oko toga vode veliki sukobi misljenja (a i nije bas da je nebitna sitnica)

neki teolozi tvrde da je cak i prorok odobravao tu praksu i da treba nastaviti s tim i dalje... pa kako onda ocekivati od obicnih i neobrazovanih ljudi da se ostave toga

a sto se tice ovih usporedbi s pirsanjem, mislim da su neumjesne i da banaliziraju taj zlocin nad zenskim rodom koji se desava masovno curicama diljem svijeta

ono sto treba promijeniti je ne zakone (iako bi i to pomoglo) vec svijest ljudi koji vjeruju da je na njima da popravljaju zenu, modeliraju je da bolje pase njihovoj slici idealne zene, i to unistavajuci svako zrnce zenskosti na njoj
satori, lijepo sam ti objasnio na onom 114 neke stvari da se negdje (kao i ovdje pred ocima nas sviju "demokrata" i "racionalista") ne dozvoljava prikazati pravi islam (pa mi je to pobrisano i jos sam dobio ban). mozda i u tim zemljama ima neki sistem tipa ovoga koji ne da pricati da je u islamu zabranjeno takvo obrezivanje zena (kao sto se meni ovdje ignorise, brani, brise i banuje prica o jednoj drugoj devijaciji koja se podbacuje islamu). eto ti jedne vrste odgovora. (moguce da i za ovaj natpis dobijem jos koji karton, jel?)

druga vrsta je to da tamosnji rezimi takodjer ne dopustaju istinsku i razumnu islamsku edukaciju. jer, opsti princip u islamu jeste zabrana nanosenja stete sebi ili drugima. prema tome, ako medicina kaze da su takvi zahvati stetni, nema sta tu da misli kardavi ili neki drugi islamski ucenjak, time to postaje grijeh i zabranjeno. pa iako imaju neki dvosmilseni hadisi i iskazi Poslanika Muhammeda as, opsti princip zabrane nanosenja stete je uvijek iznad pojedinacnog pogotovo dvosmislenog hadisa.

dakle, samo sloboda istinske islamske edukacije i sve to je lahko rjesiti, sprijeciti i zabraniti. i ne samo to, veci mnoge druge nejasnoce.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5

Zadnje uređivanje musa : 31.03.2008. at 22:23. Reason: typo
musa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.