Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2008., 01:07   #41
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
tako je!nije praksa da se partner liječi jer ju nedobivaš od njega nego iz vlastitih crijeva ali ako partner ima simptome trebao bi se mazati sa kremom,plimicol i canasten možeš kupiti i bez recepta i dati partneru da se maže ujutro i navečer 7 dana ako te je strah i želiš prevenirati,s kremom se mora duže mazati jer se krema ipak obriše o gaće i nedjeluje cijelu noć kao kod nas vaginalete pa je potrebnije duže mazati
to bas i nije tocno. naime muski rijetko kad imaju simptome najcesce im je (virus,gljivica,bakterija,..) "miruje" i ispada da nemaju nista(pa ti nadrapas jer "on nema pa si vjerovatno svrljala" ahahaha) a u principu ti stalno vraca "bolestinu" koja ne podivlja opet tako brzo ako si prije toga uzimala terapiju pa si relativno jos "zasticena".mislim da je kod muskih tako jer imaju jaci imanitet od zena.moj je meni stalno vracao to nesto(ne sjecam se kak se zvalo al kad pisas kao da te sto zileta rezu dolje.nije bilo pisanja bez suza). ja uvela durexe u upotrebu kad je vec izjavio da njemu nije nista i odbio canesten koji mi doktor dao i za njega i nije mi se vracalo ali nije ni kad sam "ukunula" durexe nakon par mjeseci-sto mi je cudno...
ryana is offline  
Old 09.10.2008., 20:40   #42
Quote:
ryana kaže: Pogledaj post
to bas i nije tocno. naime muski rijetko kad imaju simptome najcesce im je (virus,gljivica,bakterija,..) "miruje" i ispada da nemaju nista(pa ti nadrapas jer "on nema pa si vjerovatno svrljala" ahahaha) a u principu ti stalno vraca "bolestinu" koja ne podivlja opet tako brzo ako si prije toga uzimala terapiju pa si relativno jos "zasticena".mislim da je kod muskih tako jer imaju jaci imanitet od zena.moj je meni stalno vracao to nesto(ne sjecam se kak se zvalo al kad pisas kao da te sto zileta rezu dolje.nije bilo pisanja bez suza). ja uvela durexe u upotrebu kad je vec izjavio da njemu nije nista i odbio canesten koji mi doktor dao i za njega i nije mi se vracalo ali nije ni kad sam "ukunula" durexe nakon par mjeseci-sto mi je cudno...
vidim da nisi čitala moje postove od prije na temi o kandidi pa me zato kvotaš

dakle da ponovim po petstoti put spolnoprenosive bolest rijetko izazivaju simptome,kako kod žena pa tako i kod muškaraca,čak kod njih skoro nikad

ako žena ima nešto trebao bi se i partner liječiti ili ako on nema ništa bar liječenjem prevenirati da mu nebi nešto nastalo jer nemora značiti da će njemu ako i izbije nešto izbiti isti dan kad i partnerici

što se tiče bakterija i virusa točno je da su muškarci često samo nosioci nama a da oni sami nemaju simptome i pojma da imaju nešto,no kod gljivica to nije slučaj,gljivice ne dobivaš od partnera i kandida nije spolnoprenosiva bolest jer ju nedobivaš od partnera nego iz vlastitih crijeva gdje ona inače živi,ako imaš gljivice i sexaš se s partnerom bez kondoma možeš mu prenijeti ali jako jako rijetko jer kao što rekoh to je tvoja bolest koja dolazi u vaginu iz crijeva radi niza čimbenika,normalno je da ako muškarac razvije simptome da se ora liječiti ali zašto ginekolozi ne prakticiraju liječenja partnera kod gljivica?baš zato što ju nisi dobila od njega i što je to tvoja bolest a ne njegova i zatp što je prijenos gljivica jako rijedak




tako da vjeruj mi da ja nebrkam to da da su muški samo prenosioci ili da nemaju bolest ako nemaju simptome(mogu je itekako imati) ali radi anatomije njihova spolovila(neželim sada u detalje kako i zašto jer mi se neda pisati) su četo prenosioci radi istog tog razloga se često uopće na njih nešto i kelji


molim te drugi puta kad me kvotaš da malo pročitaš moje postove jer nepišem bezveze i napamet,vjeruj mi imam dosta iskustva,što osobnog što radnog u gin. ordinaciji pa znam o čemu govorim
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 12.10.2008., 11:37   #43
ima li smisla da mi ginekolog na spomen bijelih grudica na genitalijama da samo kremu, a nista drugo za rodnicu? mislim, ako su gljivice vani, onda ih ima i unutra, zar ne? uostalom, bile su kad sam bila na papi prije pola godine...
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Old 12.10.2008., 23:36   #44
Quote:
¤sunflower¤ kaže: Pogledaj post
ima li smisla da mi ginekolog na spomen bijelih grudica na genitalijama da samo kremu, a nista drugo za rodnicu? mislim, ako su gljivice vani, onda ih ima i unutra, zar ne? uostalom, bile su kad sam bila na papi prije pola godine...
nemoraš ih imati u unutra i vani,možeš ih imati samo vani ili samo unutra recimo,to što si imala prije pol godine na papi nemora značiti da ih imaš od onda,možda su nanovo izbile ali ovaj put vani

uglavnom ako te je frka da imaš unutra a on nije ništa poduzeo jednostavno kupi neke vaginalete protiv gljivica(pogotovo istog naziva kao i krema ako imaju i vaginalete kao šta to imaju recimo plimicol i canasten-za njih znam da imaju i jedno i drugo a za druge nisam ziher-treba pitati) i to je to


u svakom slučaju nakon terapije odi na papu da vidiš stanje jer ovako od oka je bezveze
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 14.10.2008., 17:42   #45
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
nemoraš ih imati u unutra i vani,možeš ih imati samo vani ili samo unutra recimo,to što si imala prije pol godine na papi nemora značiti da ih imaš od onda,možda su nanovo izbile ali ovaj put vani

uglavnom ako te je frka da imaš unutra a on nije ništa poduzeo jednostavno kupi neke vaginalete protiv gljivica(pogotovo istog naziva kao i krema ako imaju i vaginalete kao šta to imaju recimo plimicol i canasten-za njih znam da imaju i jedno i drugo a za druge nisam ziher-treba pitati) i to je to


u svakom slučaju nakon terapije odi na papu da vidiš stanje jer ovako od oka je bezveze
hvala na objašnjenju! dao mi je rojazol pa ću se sad onda baciti na trackanje, nema druge...
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Old 18.10.2008., 13:15   #46
moja prijateljica ne želi ići ginekologu i ne mogu je nagovoriti... ima li koja dr.opcija za nju?
neka alternativa?
ima 21g. ... stalnog dečka... kaže da joj se te gljivice stalno vraćaju...
molim sve moraliste da se suzdrže od nepotrebnih komentara... jer ne mogu je nagovoriti nikako... ona tvrdi da će joj to proć.... a sve joj je iziritirano da ju više ni ne svrbi nego peče...
preporučite mi neke sigurnije tablete koje će djelovat... jer ću poludit s njom...
hvala ...
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Old 18.10.2008., 17:49   #47
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
moja prijateljica ne želi ići ginekologu i ne mogu je nagovoriti... ima li koja dr.opcija za nju?
neka alternativa?
ima 21g. ... stalnog dečka... kaže da joj se te gljivice stalno vraćaju...
molim sve moraliste da se suzdrže od nepotrebnih komentara... jer ne mogu je nagovoriti nikako... ona tvrdi da će joj to proć.... a sve joj je iziritirano da ju više ni ne svrbi nego peče...
preporučite mi neke sigurnije tablete koje će djelovat... jer ću poludit s njom...
hvala ...
gle ona nemože znati jesu li gljivice ako nije bila kod dr.

možda su neke bakterije,znači što god da ti preporućimo pitanje je dali će djelovati ili će možda djelovati ali ne potpuno nego samo prikriti simptome a upala će i dalje biti tamo

ginekološki pregled neboli,to je najnormalnija stvar,rade ga sve žene danas,probaj joj tako objasniti i možeš ju preplašiti na taj način da pošto nezna što joj je pitaj boga što uistinu ima,možda ima već i displazije od te upale koje mogu ako se neliječe pravilno dovesti do karcinoma-pokušaj ju tako preplašiti pa možda ode
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 21.10.2008., 14:26   #48
Ovako.. ne znam je li ovo tema za moje pitanje, ali mislim da se ne isplati otvarati novu.. ugl, par sati nakon prvog spolnog odnosa s novim dečkom počelo me svrbjeti dolje, gledala sam jel se vide kakvi prištići ili bradavice, al je samo crveno i svrbi, nemam ni neugodan miris niti iscjedak. Prvo sam mislila da je to možda zbog brijanja, al ovo sad već traje dva dana i baš je nepodnošljivo. Naručena sam kod ginekologa, al tek za jedno dva tjedna pa me ovako laički zanima što bi to moglo biti i imam li razloga za brigu. Osim tog, imam canesten doma pa me zanima da li da ga počnem koristiti na svoju ruku, nikad prije nisam imala ovak nešto.. hvala unaprijed.
Patuljka is offline  
Old 24.10.2008., 13:36   #49
Evo imam i ja jedno pitanje.Več duže vrijeme imam problema sagljivicama . Radila sam papa test koji je pokazao da imam gljivice i ginekolog mi je dao vaginaletekoje mi nisu ništa pomogle. Imam jako bijeli i gusti iscjedak neugodnog mirisa .Nakon spolnog odnosa njegov penis je sav bijeli i išla sam opet ginekologu iradio mi je one neke briseve i nalazi su bili uredu.Nakon toga sam dobila druge vaginalete koje opet nisu pomogle i neznam šta da radim.Dali da odem privatno negdje?
pepi1106 is offline  
Old 24.10.2008., 23:05   #50
Quote:
pepi1106 kaže: Pogledaj post
Evo imam i ja jedno pitanje.Več duže vrijeme imam problema sagljivicama . Radila sam papa test koji je pokazao da imam gljivice i ginekolog mi je dao vaginaletekoje mi nisu ništa pomogle. Imam jako bijeli i gusti iscjedak neugodnog mirisa .Nakon spolnog odnosa njegov penis je sav bijeli i išla sam opet ginekologu iradio mi je one neke briseve i nalazi su bili uredu.Nakon toga sam dobila druge vaginalete koje opet nisu pomogle i neznam šta da radim.Dali da odem privatno negdje?
ako su ti brisevi bili negativni nekužim zašto ti je dao vaginalete,očito je bilo nešto na njima

uostalom kandida ili ti gljivice se pokažu na brisevima



odi po drugo mišljenje
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 25.10.2008., 12:03   #51
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Ovako.. ne znam je li ovo tema za moje pitanje, ali mislim da se ne isplati otvarati novu.. ugl, par sati nakon prvog spolnog odnosa s novim dečkom počelo me svrbjeti dolje, gledala sam jel se vide kakvi prištići ili bradavice, al je samo crveno i svrbi, nemam ni neugodan miris niti iscjedak. Prvo sam mislila da je to možda zbog brijanja, al ovo sad već traje dva dana i baš je nepodnošljivo. Naručena sam kod ginekologa, al tek za jedno dva tjedna pa me ovako laički zanima što bi to moglo biti i imam li razloga za brigu. Osim tog, imam canesten doma pa me zanima da li da ga počnem koristiti na svoju ruku, nikad prije nisam imala ovak nešto.. hvala unaprijed.
Jeste koristili lubrikant ili neku drukčiju marku prezervativa? Možda je reakcija na lateks ili neki sastojak lubrikanta, nemoj odmah koristiti Canesten da si dodatno ne iritiraš sluznicu, pokušaj kupke od kamilice, nosi pamučni veš i izbjegavaj dnevne uloške par dana, javi kako je!

Isto tako, ako inače imaš osjetljivu sluznicu, pazi da ne koristiš preagresivna sredstva za intimnu njegu, uzmi pH-neutralne gelove, recimo onaj Nivein Intimo sensitive ili Fenjal.
GiRL is offline  
Old 26.10.2008., 01:00   #52
Ehe, problem je u tom što nismo koristili prezervativ.. i u biti nije bio ni pravi odnos nego je par puta penetrirao i to je to.. al je mene bilo strah da ipak nije nešto drugo u pitanju, a ne samo gljivice.
Mažem sad canestenom par dana i bolje je, prva 2 dana nisam nosila dnevne, al tad mi se počeo stvarati neki jači iscjedak, sirast, baš kako je opisan kad su gljivice u pitanju, pa sam morala mijenjat gaćice 4 puta dnevno.. izbacila sam totalno sapun, bilo kakav, i sad se perem jedno 2, 3 puta dnevno samo s vodom, al full pažljivo da sve očistim i onda namažem s canestenom.. tako je sestrin ginekolog njoj preporučio.. pa ćemo vidjet..

I da, da napomenem, inače nikad prije nisam imala problema s tako nečim, s bivšim sam normalno koristila i lubrikant i kondome i nikad ništa.. zato sam se toliko uplašila ovog, al ipak mi se čini da su samo gljivice u pitanju.. bar držim fige da jesu
Patuljka is offline  
Old 26.10.2008., 11:23   #53
Hm, po opisanim simptomima fakat se čini da su gljivice, u tom slučaju mogu ti preporučiti vaginalne kapsule Doederline s laktobacilima, dobre su kod gljivica i ujedno ti se sluznica oporavi od tih laktobacila. Staviš ih prije spavanja i sve se lijepo otopi pa ujutro nema peckanja i crvenila, samo lagani bijeli iscjedak, k'o da se dolje jogurt pravio!
Meni su jako pomogne baš kod Candide. Ima ih 6 u pakiranju, dođu kojih 60 kuna i čuvaju se u frižideru!
GiRL is offline  
Old 26.10.2008., 12:00   #54
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Hm, po opisanim simptomima fakat se čini da su gljivice, u tom slučaju mogu ti preporučiti vaginalne kapsule Doederline s laktobacilima, dobre su kod gljivica i ujedno ti se sluznica oporavi od tih laktobacila. Staviš ih prije spavanja i sve se lijepo otopi pa ujutro nema peckanja i crvenila, samo lagani bijeli iscjedak, k'o da se dolje jogurt pravio!
Meni su jako pomogne baš kod Candide. Ima ih 6 u pakiranju, dođu kojih 60 kuna i čuvaju se u frižideru!
Problem je u tom što ću dobit menstruaciju za par dana, pa onda neću započet s ovom tvojom terapijom jer je neću moć uzet do kraja, a nadam se da nakon menstruacije neću imat više sranja s tim.. ipak, hvala na savjetu

I pitanje.. koliko ih ti često imaš? Ja sam bila full sretna što nikad nisam imala problema s tim, a stvarno sam se ponekad ponašala relativno nehigijenski, dok je moja sestra, koja je totalno higijenični paranoik, imala stalno sranja s njima.. i njoj se stalno vraćaju i sad se pitam hoće li i meni zato što sam ih jednom dobila..
Patuljka is offline  
Old 26.10.2008., 16:42   #55
Onda nakon menstruacije pokušaj s njima, ako se stanje ne popravi, samo ćeš ih morati potražiti u privatnim ljekarnama, sumnjam da ih gradske imaju.

Prije sam imala gljivice jako često, u zadnjih godinu-dvije stanje se bitno popravilo, vjerojatno i zato jer sam počela paziti na higijenu (koristim samo gore navedene blage losione i baby maramice ako zatrebam), ne koristim više dnevne uloške, konzumiram dosta jogurta, acidofila, kefira i toga, isto tako puno povrća (osobito u zimskim mjesecima), počela sam i češće nositi suknje da se malo "provjetrim".
A čuj, obično kad te jednom počnu gnjaviti, teško je s njima izaći na kraj, pogotovo kad si pod stresom i lošije se hraniš pa se razmašu, barem je tako kod nas s osjetljivom sluznicom.
Naravno, ne želim reći da će tako biti i kod tebe, pogotovo zato jer kažeš da ih dosada nisi imala.
GiRL is offline  
Old 28.10.2008., 11:10   #56
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
počela sam i češće nositi suknje da se malo "provjetrim".
Bravo! Mislim da se baš u ovome krije glavni uzrok vaših problema, nevjerojatno je koliko vas ovdje ima ove probleme, a sto posto sam siguran da ste gotovo uvijek u hlačama i to još sigurno uskima i debelima (npr. trapke). A onda se čudite svakakvim problemima "dolje". Eto, poslušajte savjet od GiRL i vidjet ćete da će i bez ikakvih drugih stvari biti BOLJE! Dakle, što manje nosite hlače, a što više suknje!
Forumas-zg is offline  
Old 28.10.2008., 11:24   #57
Fala!

Mene doslovno dolje zasvrbi kad gledam sve one curice u preuskim trapkama niskog struka i sintetičkim tangama koje im iza vire iz hlača!

Joj, kaj sve mi žene ne radimo da bi se frajeri okretali za nama...
GiRL is offline  
Old 29.10.2008., 08:08   #58
Question

Ljudi pomozite više ne znam šta da radim. Pijem već deset dana antibiotik zbog upale mjehura Novocef. Imam stalni nagon na mokrenje, peče me užasno... Dr. mi je dala i Geonistin vaginalete već drugu kutiju zbog naravno gljivica i kremu Rojazol. Meni pečenje i svrbež nikako ne prestaje to je već za poludit , tolko me peče da jedva sjedim. Rojazol ni ne koristim više jer kad sam se namazala misla sam da će mi sve zgorit dolje. Dajte savjet iz iskustva kak da smanjim pečenje, ne znam dal da kupim Vagisan il nešto slični ili da promjenim vaginalete?*
sanjuška67 is offline  
Old 31.10.2008., 15:29   #59
Može li menstruacija kasniti zbog gljivične infekcije i uzrujavanja zbog iste, iako sam na kontracepcijskim pilulama i zadnja 3 puta je došla u petak ujutro, a danas niš? Liječila sam canestenom i sad tri dana prije menstruacije s canestenom 3, noćas sam stavila zadnju dozu.. je li to ikako moglo spriječiti krvarenje?
Patuljka is offline  
Old 31.10.2008., 22:22   #60
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Može li menstruacija kasniti zbog gljivične infekcije i uzrujavanja zbog iste, iako sam na kontracepcijskim pilulama i zadnja 3 puta je došla u petak ujutro, a danas niš? Liječila sam canestenom i sad tri dana prije menstruacije s canestenom 3, noćas sam stavila zadnju dozu.. je li to ikako moglo spriječiti krvarenje?
to nije nikako moglo spriječiti krvarenje pogotovo jer si i na kontracepciji


može uzrok biti stres i uzrujavanje radi toga ali i to nebi trbelao biti ako si na pilulama makar nije nemoguće

svaki mjesec nema isti broj dana pa uzmi i to u obzir,možda dobiješ sutra radi toga
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.