Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2007., 22:56   #1
Stroj za mljevenje mesa

Ne pitajte

Nabavljam masinu za meso. Da ima napred i rikverc, solidno gradjenu

Pronjuskala sam malo, u Metrou sam pronasla nesto slicno, 1400 watta, 798 kn.
Dosta watta, ali puno kuna. Mogu li negdje pronaci jeftinije?


Imate li konkretnu preporuku sto da uzmem? I gdje da to nadjem?
Kupila bi i polovnu, nema problema.

Savjete i preporuke molim

Thx.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 23:37   #2
mi planiramo kupit multipraktik koji bi imao i "mljevilicu" mesa. mislim da ce bit onaj neki philips sa puno funkcija, al to je puno skuplje od ovog "tvog".
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 23:47   #3
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Ne pitajte

Nabavljam masinu za meso.
za pirane ?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 00:42   #4
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
mi planiramo kupit multipraktik koji bi imao i "mljevilicu" mesa. mislim da ce bit onaj neki philips sa puno funkcija, al to je puno skuplje od ovog "tvog".
ja sam je gledala jučer u tehnomaxu u king crosssu... dođe preko 1200,00 kuna... nagovaram muža da mi to bude rođendanski poklon
tete moje, luda sam za takvim "sitnicama" potrebnim u kući
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 06:56   #5
Ja sam svoju mašinu za mljevenje mesa kupila na ponudi u Lidlu, mislim da je koštala 43 euro i prezadovoljna sam. Ima upravo to što ti tražiš i melje savršeno, jednostavna za održavanje i ima i neke dodatke, kao npr. za izradu kobasica, ali time se ne bavim. Sad čekam da ju ponovno stave na ponudu da si kupim jednu i za Hrvatsku.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 10:29   #6
Donata, molim te javi kada bude u akciji

Kakve su joj karakteristike?

POlly, da od kad smo na sirovom, zdravi su kao dren : kucaodrvo: samo jos kosti moram ukljuciti u plan i program. Mljevene.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 11:47   #7
Pogledaj si mašinu na linku
Snaga je 550 W što je više nego dovoljno za kućne potrebe, čak i ako hoćeš samljeti koju kilu mesa više nećeš imati problema.
Rado ti javim kad je na ponudi, ali ja sam u Italiji zato je najboje da sama pogledaš na njihovim internet stranicama za Hrvatsku.
Inače, ako nekoga zanima Lidlova kuhinjska vaga je (identična njihovoj koštala je u drugim trgovinama duplo), kao i kućna digitalna vaga, AEG mikser kupljen u Lidlu (onaj s metlicama koji ima i palični u vidu dodatka i dodatak noža s posudom) radi besprijekorno i nakon 6 godina.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 13:10   #8
ja sam totalno obeshrabljena kupovinom kucnih aparata u Lidlu. kupila dosad: kucnu digitalnu vagu (koja je pokazivala 10kg manjka), kucne telefone (koji su gubili signal nonstop), rezac za sir (pukla zica skoro pa odmah), masinicu za zacine (nije mljela nista), itd.
enigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 13:32   #9
Kuhinjska vaga i kućna vaga još uvijek rade bez problema, dok AEG mislim više ne prodaju. Ne znam koju si vagu kupila, ali znam da bez problema vraćaju novac ako nisi zadovoljna proizvodom, barem je ovdje tako.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 14:07   #10
imala sam, cini mi se, tu prvu vagu sa slike, kucnu vagu.
vratila sam sve te prozvode i dobila novce natrag bez problema ali sad vise takve proizvode ne kupujem jer mi je tramak vracat ih iako mi je ducan 5 minuta hoda od kuce.
mislim da stvarno nemam srece sa njihovim proizvodima, jer ama bas svaki sam trebala vratiti.
enigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 14:31   #11
500w mi je malo, treba mi 1000w.
trazim snaznu masinu koja bi mogla samljeti i koju kost
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 14:41   #12
Quote:
enigma kaže: Pogledaj post
imala sam, cini mi se, tu prvu vagu sa slike, kucnu vagu.
vratila sam sve te prozvode i dobila novce natrag bez problema ali sad vise takve proizvode ne kupujem jer mi je tramak vracat ih iako mi je ducan 5 minuta hoda od kuce.
mislim da stvarno nemam srece sa njihovim proizvodima, jer ama bas svaki sam trebala vratiti.
Stvarno ne znam što reći, kod mene kuhinjska vaga u upotrebi svakodnevno već 5 godina ni traga defektu, odmah sam kupila i jednu za Hrvatsku čim su ju ponovno stavili na ponudu, s kućnom vagom isto sve OK do sada, mislim da ju jedno godinu i pol imam.
Quote:
Noemi kaže:
trazim snaznu masinu koja bi mogla samljeti i koju kost
Ova mašina ima onaj potisni valjak od metala, ali ne vjerujem da je pogodna za mljevenje kostiju. Ako ti treba za samljeti koji komad mesa onda ju preporučam, jer stvarno do sada nikakvog problema s njom nisam imala, ali ako ti treba i za kosti, onda bolje potraži nešto drugo.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:51   #13
ova je najjača i najbolja

http://www.24sata.hr/util_scripts/ge..._suff=313x444n
sanjalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 08:10   #14
Stroj za mljevenje mesa

Dakle, planiram kupiti dragoj osobi za poklon stroj za mljevenje mesa. Mora biti kvalitetan i pretpostavljam imati dovoljno Watta jer će se uglavnom koristiti za sve vezano uz kolinje. Malo sam pogledala ponudu po trgovinama i na netu, ali se ne mogu odlučiti.

Kakav stroj za mljevenja mesa vi imate? Na što je potrebno obratiti pažnju kod kupnje? Kućište, noževi, materijal "posude" u koju se stavlja meso, nastavci...?

Svako iskustvo je dobro došlo!
kinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 11:14   #15
ne znam puno o tome ali milsim d aje metalno kućište čpunoi kvalitetnije od plastičnog, i daima nastavke koje se može upotrijebiti i aza vrijeme kolinja ako netko radi doma kobasice ili ćevape...., mojo starci imaju Tefalov model, jako je lijep inox (nije da je to bitno) melje 2 kg mesa, imaju malo prostora u kuhinji a ovaj ima u sebi spremnik za sve dijelove...e da 1800 W, Model je Tefal ME 7108
peroperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 11:30   #16
Mi nažalost nismo motorizirani imamo mašinu za mljevenje mesa kojoj treba ručku okretati
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 11:33   #17
nikad nisam imala takve bicepse k'o kad je ručna mašina bila moj zadatak

ah, memories

(uvijek bih odabrala kvalitetnu, robusnu ručnu mašinu pred novim električnim modelima oh, ja sam staromodna )
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:52   #18
Gledali smo mi te električne, ali mali otvor nas je odvratio od kupnje. Kako kaže Kemik, nema ga do ručne
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:31   #19
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Gledali smo mi te električne, ali mali otvor nas je odvratio od kupnje. Kako kaže Kemik, nema ga do ručne
točno! ja sam svojoj mami kupila Iskrin prije 30g. radil je do nedavno i bil je OK al samo za kuhinjsku upotrebu: sarma, faširanci, ćufte i tak to....dakle, na malo. za kolinje nam nije bil od koristi baš zbog te male rupe, trpanja, sporo je to za količine... za kolinje nema do ručne! osim toga...za ručnu se može kupit/napravit onaj tuljac - nastavak za punjenje kobasica
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:34   #20
Ne mogu se sjetiti tko je prošle godine pisao da imaju svoj izum - ručkicu mašine pokreće bušilica da li Njasa ili

@Kladionica - ako si kupila pred 30 godina, strah me ni pomisliti koliko imaš godina I zar faširanci i ćufte nisu isto
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.