Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2010., 12:18   #1
Naslijeđivanje popusta na registraciju

Pozdrav!

Da li je moguće naslijediti popust na registraciju? Ako da, kako se to radi, što se sve mora skupiti od papira itd...?

Hvala!
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 14:26   #2
Nije moguće, budući da se radi o osobnim stečenim pravima.
accident is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:37   #3
Quote:
uran101 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Da li je moguće naslijediti popust na registraciju? Ako da, kako se to radi, što se sve mora skupiti od papira itd...?

Hvala!
Pretpostavljam da se radi o nasljeđivanju iza umrle osobe?Moguće je ako naslijediš auto po pravomoćnoj ostavinskoj raspravi, a sa autom se prenosi i bonus! Od papira ti treba jedino znači pravomoćno rješenje o nasljeđivanju i stara polica osiguranja. To će ti reći u svakom osiguravajućem društvu.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 15:09   #4
Ne, u krivu si, bonus se ne prenosi, budući da on nije vezan uz vozilo nego uz osobu koja ga registrira. Prema tome, niti olakšice pri cestarini, a ni bonus pri registraciji ne podliježu nasljeđivanju.
accident is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 15:23   #5
Quote:
accident kaže: Pogledaj post
Ne, u krivu si, bonus se ne prenosi, budući da on nije vezan uz vozilo nego uz osobu koja ga registrira. Prema tome, niti olakšice pri cestarini, a ni bonus pri registraciji ne podliježu nasljeđivanju.
Ne, nisam u krivu

Bonus se nasljeđuje s autom po pravomoćnoj ostavinskoj raspravi! Dakle, ako osoba naslijedi auto, naslijedi i to stečeno pravo umrlog vlasnika, ako se radi o članu uže obitelji! I niti u jednom drugom slučaju osim kod supružnika, oni mogu jedan drugom darovati bonus ako im je to jedini auto ili eventualno na drugi auto u obitelji mogu dobiti 25%. Na cestarini niti nema nikakvih olakšica, osim za invalide koji je ne plaćaju ako imaju rješenje Ministarstva mora, prometa i infrastrukture za taj auto, a u slučaju da je umrla osoba invalid, nasljedinik nema pravo na tu olakšicu niti na invalidsku naljepnicu, već mora platiti cestarinu!

http://www.basler-oz.hr/default.aspx?id=66

http://www.grawe.hr/hr/Pitanja_vozila.htm

http://www.huo.hr/izbornik.php?item=11

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 15.07.2010. at 16:23. Reason: dopuna
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 00:11   #6
Quote:
accident kaže: Pogledaj post
Ne, u krivu si, bonus se ne prenosi, budući da on nije vezan uz vozilo nego uz osobu koja ga registrira. Prema tome, niti olakšice pri cestarini, a ni bonus pri registraciji ne podliježu nasljeđivanju.
Ja danas pitao u CO isto pitanje i rekli su mi da samo trebam donijeti pravomoćno rješenje o nasljeđivanju auta i osiguranja i da se bonus prenosi na mene.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 16:30   #7
ako se po tom pitanj nista nije promjenilo u zadnje 4 godine a mislim da nije može se naslijediti ali samo od supružnika svaka druga veza nije moguca cak ni od roditelja. ovo znam iz osobnog iskustva.
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 00:14   #8
Quote:
kolt kaže: Pogledaj post
ako se po tom pitanj nista nije promjenilo u zadnje 4 godine a mislim da nije može se naslijediti ali samo od supružnika svaka druga veza nije moguca cak ni od roditelja. ovo znam iz osobnog iskustva.
Moguće je kod supružnika, djece i roditelja i mislim da se to pravilo nikada nije mijenjalo. Možda su tebi krivo rekli pred 4 godine. Prvi nasljedni red ne plaća ni porez po rješenju o nasljeđivanju te ako naslijedi takav auto, nasljeđuje i bonus sa njime
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 00:41   #9
Uvjeti za obvezno osiguranje od automobilske odgovornosti
9.članak - OSTALE ODREDBE O BONUSU I MALUSU
(1) Pravo na određeni premijski stupanj (bonus/malus) vezano je za vlasnika odnosno korisnika vozila i ne prenosi se na novog vlasnika
1)Iznimno kod stjecaja prava vlasništva vozila nasljeđivanjem unutar članova uže obitelji prava i obveze iz odredaba o premijskim stupnjevima (bonus/malus) prenose se na nasljednika. U smislu ovih Uvjeta, članovima uže obitelji smatraju se supružnici, djeca i roditelji.

Ljudi, čitajte Uvjete osiguranja
duce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 15:00   #10
Meni je djed umro 2006, i naslijedio tj. oporučno mi je ostavio auto. Zajedno s tim naslijedio sam bonus na polici, kao i bonus na kasku dotičnog auta
Naravno kontaktiralo se osiguranje i rekle su glavešine da može.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.