Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2006., 20:05   #1
Električno podno grijanje

Kao prvo - sorry ako sličan thread već postoji - ili ovaj search na forumu baš ne radi ili ja baš ne znam s njim

Radi se o grijaćoj mrežici koja se postavlja u ljepilo (fleksibilno naravno) ispod pločica.
U Majstoru stalno hvale ovakva rješenja, dok na forumu čim se spomene pojam grijanje + električno svi urlaju kako je to neisplativo skupo itd....

Razmišljam o ugradnji u kupaonu cca 6 kvadrata i u kuhinjski pod (cca 80x300).
Kuća je prizemnica s klasičnim grijanjem.

Zanima me iskustvo iz prve ruke s postavljanjem i korištenjem ovakvog električnog podnog grijanja.
I naravno gdje kupiti za ugradnju u "sam svoj majstor" aranžmanu (na području ZG).

hvala!
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 08:28   #2
Quote:
karolinaxf kaže:
Kao prvo - sorry ako sličan thread već postoji - ili ovaj search na forumu baš ne radi ili ja baš ne znam s njim

Radi se o grijaćoj mrežici koja se postavlja u ljepilo (fleksibilno naravno) ispod pločica.
U Majstoru stalno hvale ovakva rješenja, dok na forumu čim se spomene pojam grijanje + električno svi urlaju kako je to neisplativo skupo itd....

Razmišljam o ugradnji u kupaonu cca 6 kvadrata i u kuhinjski pod (cca 80x300).
Kuća je prizemnica s klasičnim grijanjem.

Zanima me iskustvo iz prve ruke s postavljanjem i korištenjem ovakvog električnog podnog grijanja.
I naravno gdje kupiti za ugradnju u "sam svoj majstor" aranžmanu (na području ZG).

hvala!

i mene ovo zanima kad bi bilo ekonomično ja bih takvo grijanje po svim podovima za cijelu kuću
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 09:20   #3
Quote:
karolinaxf kaže:
Kao prvo - sorry ako sličan thread već postoji - ili ovaj search na forumu baš ne radi ili ja baš ne znam s njim

Radi se o grijaćoj mrežici koja se postavlja u ljepilo (fleksibilno naravno) ispod pločica.
U Majstoru stalno hvale ovakva rješenja, dok na forumu čim se spomene pojam grijanje + električno svi urlaju kako je to neisplativo skupo itd....

Razmišljam o ugradnji u kupaonu cca 6 kvadrata i u kuhinjski pod (cca 80x300).
Kuća je prizemnica s klasičnim grijanjem.

Zanima me iskustvo iz prve ruke s postavljanjem i korištenjem ovakvog električnog podnog grijanja.
I naravno gdje kupiti za ugradnju u "sam svoj majstor" aranžmanu (na području ZG).

hvala!
http://www.stipsa.hr/ ti je zastupnik, a u Zagrebu te iste proizvode možeš naći u ABC interijerima (Elektra).
Ja sam gledao istu stvar prije dva mjeseca, ali sam se odlučio za klasično podno grijanje (samo tamo gdje su pločice) spojeno na sustav centralnog grijanja preko termostatskih ventila koji su baš za podno grijanje.
Uglavnom što se tiče ovih električnih imaš verziju sa gotovom mrežicom koja se samo prostre ispod pločica i verziju gdje imaš običan kabel koji grije i koji onda sam raspoređuješ u krugove. Ovo prvo je lakše za izvesti a ovo drugo jeftinije.
Pozdrav.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 14:21   #4
"klasično" podno mi nije u igri jer je trenutno grijanje "klasično", a za njega moram i "skidati" podaove što mi je za kuhinju nemoguće (armirani beton cca 10 cm)

ajde ljudi jel ima netko to električno podno?
jel troši ili trošiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 20:16   #5
podno grijanje

ciao.ja postavljam podna grijanja električna i nećeš pogrešiti ako staviš.
imaš 2 tipa podnog el.grijanja na mrežici kao šta znaš a postoji kao žica koji ide u glazuru a ne kao ovaj na mrežici na glazuru.Kvaliteta grijanja je ista ali je jeftinija verzija za 20% od grijaća na mrežici.Ako imas mogucnosti staviti grijaće u glazuru stavi,naravno ako ti pod nije još gotov.
Za kupatila se koristi cca 150W po kvadratu a u ostali dnevnim prostorima 100W po kvadratu
velman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 11:06   #6
Quote:
velman kaže: Pogledaj post
ciao.ja postavljam podna grijanja električna i nećeš pogrešiti.......
Ovima kojima odgovaras cisto sumnjam da ce vise trebati, posto postovi imaju 3 godine
Sta se tice razlike u cijeni od seta na mrezici i kabela od 20%,brzo se to istopi posto ovaj set na mrezici je super za brzinski rjesit jednu prostoriju, ukljucuje i termostat, s jednostranim su napajanjem i svatko si ga sam moze postavit u par sati i zagletovat s fleksibilinim ljepilom.Jedino tko nema instrumenat da mu netko izmjeri otpor prije i nakon montaze ako sumnja da ga je negdje ostetio
__________________
ja
adrian1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:44   #7
podno grijanje električno

Quote:
velman kaže: Pogledaj post
ciao.ja postavljam podna grijanja električna i nećeš pogrešiti ako staviš.
imaš 2 tipa podnog el.grijanja na mrežici kao šta znaš a postoji kao žica koji ide u glazuru a ne kao ovaj na mrežici na glazuru.Kvaliteta grijanja je ista ali je jeftinija verzija za 20% od grijaća na mrežici.Ako imas mogucnosti staviti grijaće u glazuru stavi,naravno ako ti pod nije još gotov.
Za kupatila se koristi cca 150W po kvadratu a u ostali dnevnim prostorima 100W po kvadratu


je to snaga za poreč ili pazin?
haugO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:47   #8
Podno grijanje na struju?

Pozdrav!

Ako tko ima iskustva s podnim grijanjem (klasicnim) preko elektricnog bojlera molim savjet...
Dakle imam postavljeno podno grijanje u novoj kuci, dobro izoliranoj i sad je dosao na red izbor energenta za grijanje vode. Zivim u mjestu gdje nema gradskog plina, tako da sam u pocetku planirao staviti plinski bojler i iznajmiti spremnik...
Medutim,
1.)najam spremnika dode oko 1500 kuna godisnje,
2.) treba taj spremnik puniti plinom sto u zadnje vrijeme, kako cujem nije bas bezbolna avantura, te treba moliti i kumiti raznorazne firme koje se time bave posto ocito imaju previse posla, a premalo plina...
3.)izrada kotlovnice s plinskom instalacijom je relativno skupa...

...Tako da mi sad pada na pamet da ipak stavim elektricni bojler, makar znam da je gledano iskljucivo po dobivenom kilovatu topline grijanje na struju duplo skuplje nego na plin.
Mislim da mi je struja u konacnici ipak isplativija jer za prelazno razdoblje imam inverter klimu, a za "pravu" zimu koja u primorju i ne traje predugo (recimo 3 mjeseca) i podno grijanje gdje je temperatura vode 40ak stupnjeva ne bi trebalo previse energije..
Da napomenem, radi se o 70ak kvadrata prostora - za sada. Kasnije kad budem trebao grijanje za cijelu kucu imam neke druge planove (solarno, toplinske pumpe..) ali to mi je trenutno preskupo!
Haustrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 08:43   #9
Quote:
Haustrum kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ako tko ima iskustva s podnim grijanjem (klasicnim) preko elektricnog bojlera molim savjet...
Dakle imam postavljeno podno grijanje u novoj kuci, dobro izoliranoj i sad je dosao na red izbor energenta za grijanje vode. Zivim u mjestu gdje nema gradskog plina, tako da sam u pocetku planirao staviti plinski bojler i iznajmiti spremnik...
Medutim,
1.)najam spremnika dode oko 1500 kuna godisnje,
2.) treba taj spremnik puniti plinom sto u zadnje vrijeme, kako cujem nije bas bezbolna avantura, te treba moliti i kumiti raznorazne firme koje se time bave posto ocito imaju previse posla, a premalo plina...
3.)izrada kotlovnice s plinskom instalacijom je relativno skupa...

...Tako da mi sad pada na pamet da ipak stavim elektricni bojler, makar znam da je gledano iskljucivo po dobivenom kilovatu topline grijanje na struju duplo skuplje nego na plin.
Mislim da mi je struja u konacnici ipak isplativija jer za prelazno razdoblje imam inverter klimu, a za "pravu" zimu koja u primorju i ne traje predugo (recimo 3 mjeseca) i podno grijanje gdje je temperatura vode 40ak stupnjeva ne bi trebalo previse energije..
Da napomenem, radi se o 70ak kvadrata prostora - za sada. Kasnije kad budem trebao grijanje za cijelu kucu imam neke druge planove (solarno, toplinske pumpe..) ali to mi je trenutno preskupo!
Podno grijanje ti je dobra akumulacija, tako da možeš većinu grijanja akumulirati u jeftinoj struji, a samo manji dio po skupoj. To treba malo ispodešavati, isprogramirati, ali kod mene jako lijepo radi. Traje to duže vremena dok fino podesiš da ti je toplo, a da ne troši rasipno. Nisi ništa napisao kakva ti je izolacija okolo, gore, dole, stolarija itd. Nemoj se zavaravati sa tom primorskom zimom, tamo puno više energije odnosi vjetar, nego minusi u celzijusima. U troškove grijanja računaj sve kad budeš uspoređivao (Nabavka, instalacija, održavanje, punjenje plina, dozvole, najmovi itd, itd.) Pazi na maksimalnu snagu kod struje, koliko imaš zakupljeno, hoćeš li morati više zakupljivati. Ja sam iskoristio "obični" stambeni jednofazni priključak, sa 35A limitatorom i grijem 80 m2 stan u Zenici. Stavio sam manju instalisanu snagu, ali mi onda rade grijači skoro cijelo vrijeme trajanja jeftine struje. Imam također inverter klimu, koja mi puno pomaže tokom cijele zime, ne samo u prelaznim razdobljima.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 13:22   #10
Kuca je nova, dobro izolirana sa svih strana. (fasada Rofix sistem kamene vune i SiSi zavrsni sloj. Pod je ispod cijevi izoliran debelim stiroporom... Zato i mislim da bi mi se struja isplatila jer bi gubitci trebali biti mali...
Reci mi koliko ti kilovata ima bojler za tih 80 kvadrata?
Hvala
Haustrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 13:39   #11
6 KW. 3X2 KW. Predviđen je da radi trofazno, ali sam ja postavio monofazno, pa se grijači uključuju postepeno, a samo pri najvećim zimama sva tri. Najčešće rade dva, a ovih dana kad je sunce većinom jedan bude dovoljan za cijeli stan. Naravno, to je za održavanje temperature. Kad isključim grijanje na duže, po -10 stepeni vanjske temperature, onda kod uključenja rade sva tri i treba im 3-4 sata da postignu 22 stepena. Ali zato nisam dokupljivao struje od elektroprivrede, niti uvodio trofaznu, što košta 400-500€.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 16:57   #12
k

6kw kotlovi su isključivo monofazni (TERMO-STROJ LUČKO) za 80m2 naidealniji ili kombinirani ili samo za grijanje 24 kw cijena cca 7000 kn za više informacija FERO-TERM 3908-999
marko herceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:29   #13
Mene zanima podno grijanje na struju,ali ne ovo s cijevima s vodom nego ono drugo,s mrezicama.
Vidjela sam da ima dvije vrste takvog podnog,jedno slabije koje se stavi u kupaonice,a drugo koje moze ici i ispod parketa i laminata.
Mi bismo time grijali cijeli stan pa bi nam to bilo glavno grijanje po zimi.
Ako netko to ima,voljela bih cuti iskustva.Ili bar naci nesto vise onformacija o tome?
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 09:12   #14
Mi smo stavili podno grijanje na struju s mrežicom u kupaonu i wc, kolko mi se čini to i nije predviđeno da bude jedino grijanje.Mi imamo i radijator i lojtricu, ali ukoliko nije baš prehladno ne palimo radijatore.Jednostavno je za ugradnju prije pločica samo se zagleta na glazuru. Na linku je postupak ugradnje sa slikama.
robi750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 15:54   #15
Quote:
robi750 kaže: Pogledaj post
Mi smo stavili podno grijanje na struju s mrežicom u kupaonu i wc, kolko mi se čini to i nije predviđeno da bude jedino grijanje.Mi imamo i radijator i lojtricu, ali ukoliko nije baš prehladno ne palimo radijatore.Jednostavno je za ugradnju prije pločica samo se zagleta na glazuru. Na linku je postupak ugradnje sa slikama.
Mene isto tak nešto zanima jer mislim tak nešto stavljat samo gore mislim stavljati laminat....pa me zanima dal se to uopce može i na što moram paziti kod toga...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 06:07   #16
Postavljanje električnog podnog grijanja

Pozdrav!
Spremam se postaviti električno podno grijanje u kupaonici, gledam DANFOSS EFSM150 set koji uključuje sve potrebno za montažu. Interesiraju me iskustva s postavljanjem - koje su cake, na što treba posebno paziti? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 20:22   #17
Prvo trebaš stavit kutiju fi 60 na visinu od cca130cm.Tu će ti bit termostat.U kutiju dovedeš kabel 3x1.5.Iz kutije ti trebaju ić dvije tićino cijevi od 20mm.Kroz jednu ti ide senzor koji stavljaš malo dalje od mrežice ili između nje ako je kidaš i formiraš po potrebi.U drugu ti ulaze dva kabela od podnog grijanja(crveni i plavi-obićno)..........Termostat ti pokriva kutiju...
lcarevi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:17   #18
http://devi.com.hr/9DAA3198-A241-4FF...5Doc?frames=no ali provjerio sam i Danfos tako da su i jedni i drugi ok.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 21:08   #19
Molila bih nekog tko je postavio sebi Devi mrezicu da mi kaze koliko je zadovoljan s takvim grijanjem.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 09:58   #20
Po mom misljenju je ovo najskuplje grijanje sto se tice utrosene energije, a sumnjam da se bas moze i dobro zagrijati prostor sa 100W po m2, mozda u Dobrovniku ili sl. primorskim mjestima ali u unutrasnjosti definitivno ne. Jos jedna bitna stvar, struja za grijanje se placa po visoj tarifi jer se obicno vise grije po danu kad je visa tarifa.
__________________
U Hrvatskoj trebamo stvoriti 200 bogatih obitelji....F.T. ....a onda je netko ugasio svjetlo..
ELTI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.