Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 12:23   #381
Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
Dali netko zna neke stranice na kojima mogu naci jos ovakvih slika interijera u kombinaciji kamen-drvo i proizvodace koji rade takve brvnare! ]
Imaš portal "Montažne i drvene kuće" Slika ko u priči
http://www.montazneidrvenekuce.info/...page17329.html
sjeverac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:14   #382
Quote:
mpetek kaže: Pogledaj post
Poštovani korisnici

Nabava trupaca za igradnju drvenih kuća me izluđuje.
pokušavam nabaviti trupce preko Hrvatskih šuma, no to je izgleda nemoguča misija,. Zovem upravu šuma, a oni me stalno prespajaju, a od nikog ne mogu dobiti neki normalan odgovor.

dali možda netko zna drugi način nabave trupaca? možda netko zna nekoga sa plantažama jeli ili smreke promjera cca 30 < cm ?

ljudi pomagajte
od kuda si? mozda bi ti ja mogao pomoci sa nekim poznansvima, znam neke lugare, šumare, ili kak ih već zovu. preko njih ja nabavljam drva u trupcima za grijanje
samoborac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:55   #383
Quote:
mpetek kaže: Pogledaj post
pozdrav svima .

Evo i mene nakon dosta vremena.
u potrazi sam za kvalitetnim trupcima za izradu kuće.
Uplatio sam predračun u HR ŠUMAMA, i hodam po Ličkim planinama u potrazi za kvalitetnim drvetom. točnije kvalitetnom jelom.
Već sam bio u Plaškom u potrazi, no uzalud, kvaliteta drveta je jako loša, sječa je bila prije cca mjesec dana i sve kvalitetne trupce su pobrali.
No ne gubim nadu ovaj tjedan traje sječa u Saborskom tako da ću uskoro i tamo otputovati u nadi da ću pronaći ono što mi odgovara.
mpetek, ako već znaš sam graditi kuću od trupaca zar ti se ne bi bolje isplatilo da naručiš kompletnu drvenu konstrukciju po nacrtu, a onda ju poslije samo sklopiš. Ako imaš love naruči od Hirrsiset, Finbar, Jim barna log homes, ili Honku... To je sve polarni i kanadski bor. Osušen i obrađen kako treba.
sjeverac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 20:34   #384
Jeftiniji kamen

Pogledajte za kamen u Smerovišću u Samoboru cijena po m2/70 kn
vito 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:13   #385
Pozdrav svima

Već duže vrijeme planiram izgraditi drvenu kućicu u Gorskom Kotru i sad sam se napokon dao u akciju. Teren se traži, u biti našao sam nešto što mi odgovara samo treba provjeriti jesu li papiri ok itd... Kako planiram raditi skoro sve sam imam nekoliko pitanja. Kućica bi bila od hrastovih planjki debljine 5,6 cm, a na kutevima ( i po potrebi u sredini) vertikalne grede. Cca 30 m2 u prizemlju i toliko u potkrovlju (1-1,20 cm visine + krov). E sad ono što me zanima, koje dimenzije greda mi trebaju, koliko bi se te grede trebale sušiti, moraju li biti potpuno suhe? Kada se drvo treba zaštiti, odmah nakon piljenja ili se treba neko vrijeme sušiti? Imam još puno pitanja, ali za početak i ovo je dosta :-).
pera 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 13:30   #386
šta nitko ništa nezna??
pera 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:57   #387
Imaš na pdf-u "sam svoj majstor" par jako dobrih tema o tome što te zanima, malo potraži, jedna tema bila pod nazivom "tradicionalna drvena kuća", a bila je još najmanje jedna dosta konstruktivna.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 08:47   #388
Molim pomoć!
Imam namjeru prodati drvenu posavsku kuću za preseljenje, staru preko 100 god.
Zanima me zna li netko kako se kreću cijene takvih kuća!??
Hvala!
NaSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 23:22   #389
ima i nekih korisnih podatka
http://www.montenegrobrvnare.com/susenje.htm

zašto hrast u Gorskom Kotaru?
ivanmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 14:55   #390
Quote:
zvona99 kaže: Pogledaj post
Novi sam na ovom forumu, ali ovu temu pratim jako dugo, jer me zanima gradnja jedne kućice od balvana.
Ovako, napravio sam jednu malu brvnaricu, 3x2 metra, od trupaca, mislim smreke, nije to bilo ništa prva klasa, uglavnom složio sam to nekako, pa me zanima čime da zatvorim pukotine između balvana, nešta jeftino ali funkcionalno ili čime se to uopće mora zatvoriti....
Postavit ću i sliku ako treba, samo da mi netko kaže kako
Inače, čitajući ovu temu, nisam našao ništa o samoj izgradnji, nego samo o nekakvim firmama i koliko košta, slabo ima nešta o samoj izgradnji.
Eto, ako ima neko voljan da mi pomogne, jer sam zapeo na tome, a i čekam ljepše dane pa da nastavim sa radom. Hvala unaprijed
nadji knjigu Konstruktivni elementi zgrada,ĐURO PEULIĆ,tamo sve pise,2svezak
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 18:30   #391
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post

zašto hrast u Gorskom Kotaru?
To se i ja pitam! Smreka je za istu debljinu puno bolji izolator, tamo je ima na bacanje, a hrast treba dovlačiti iz unutrašnjosti.
__________________
‘Science is the organized skepticism in the reliability of expert opinion.’ - R. P. Feynman
logan6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 08:57   #392
Quote:
pera 13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Već duže vrijeme planiram izgraditi drvenu kućicu u Gorskom Kotru i sad sam se napokon dao u akciju. Teren se traži, u biti našao sam nešto što mi odgovara samo treba provjeriti jesu li papiri ok itd... Kako planiram raditi skoro sve sam imam nekoliko pitanja. Kućica bi bila od hrastovih planjki debljine 5,6 cm, a na kutevima ( i po potrebi u sredini) vertikalne grede. Cca 30 m2 u prizemlju i toliko u potkrovlju (1-1,20 cm visine + krov). E sad ono što me zanima, koje dimenzije greda mi trebaju, koliko bi se te grede trebale sušiti, moraju li biti potpuno suhe? Kada se drvo treba zaštiti, odmah nakon piljenja ili se treba neko vrijeme sušiti? Imam još puno pitanja, ali za početak i ovo je dosta :-).
bok

ostavi mi mali gdje ti mogu poslat slike kuće tog principa gradnje, ali od lameliranih suhih greda smreke i elemenata debljine 40mm . te gdje možeš kupiti tu građu.

pozz
dado kolaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 09:12   #393
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post
ima i nekih korisnih podatka
http://www.montenegrobrvnare.com/susenje.htm

zašto hrast u Gorskom Kotaru?
Imam rođaka koji živi u Slavoniji i ima pilanu pa će mi on riješiti hrast jako povoljno. Nema iskustva sa gradnjom kućica jer je stolar, pa zato tražim pomoć na forumu.
Hvala za link!
pera 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:26   #394
zemljiste kupljeno i sad ostaje pitanje gradnje drvene kuce. imate li neke preporuke izvodaca?
vespa 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 18:27   #395
Poskidao sam sa interneta svašta i sada sam se sav smotao šta je ok.Predstavnici stranih tvrtki jako su neozbiljni,bahati ili nisu do sada postavili niti jedan OBJEKT
Lukaf Svizac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 12:42   #396
Quote:
Lukaf Svizac kaže: Pogledaj post
Poskidao sam sa interneta svašta i sada sam se sav smotao šta je ok.Predstavnici stranih tvrtki jako su neozbiljni,bahati ili nisu do sada postavili niti jedan OBJEKT
to i mene muci. zar nitko nista nezna za sad su mi za oko zapeli azelija,jim barna,alp drvo makar je covjek u alp drvu bio bahat kad sam ga zvala
vespa 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 00:17   #397
Quote:
vespa 2 kaže: Pogledaj post
to i mene muci. zar nitko nista nezna za sad su mi za oko zapeli azelija,jim barna,alp drvo makar je covjek u alp drvu bio bahat kad sam ga zvala
Dali je netko čuo za firmu MONT-MAR do.o.o iz Markovog polja? Proizvode i montiraju drvene kuće.
Lukaf Svizac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 10:34   #398
Može mala pomoć?
Prije dva mjeseca završena je naša drvena kuća koju je radila slovenska firma. Imali smo aranžman da oni naprave vanjski dio kuće, a sve ostalo ćemo mi raditi o svom aranžmanu jer je puno isplativije. Bilo nam je rečeno da je ofarbamo kad se temperature dignu, najbolje sredinom 5. mjeseca.
E sad...kuća je poprilično ispucala, pogotovo iznutra, i do dan danas slovenci nisu došli podesiti visinu nosećih greda...Da ne duljim...da li je drvo ispucalo radi loše građe ili zato što još nije ofarbano? Može li to, kao i nepodešene grede naškoditi statici?
I još pitanje... ima li tko za preporučiti ekipu za farbanje kuće, i koju boju preporučujete?

Puno hvala na odgovorima!!!!
dasha11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 18:25   #399
Kako se zove ta firma i koje ima cijene? Dali je vanjski zid od trupaca ili je sendvić gradnja?
Lukaf Svizac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 19:50   #400
Firma je Smreka, vanjski zid je sendvič gradnja, smreka debljine 9 cm, nosivi..
dasha11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.