Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 09:48   #1
poslijeporođajna kila

zanima me dali je netko od vas poslije poroda dobio kilicu na pupku? ja jesam i neznam kakvi su postupci uklanjanja te kile? rekao mi je ginekolog da to nije prava kila (bruh) koji moraš pothitno vadit i da se s tim može živjet da mi to neće smetat,ali sa vremenom postoji mogućnost da preraste u pravu kilu.
ja to želim uklonit jer mi je to ružno,a i neželim poslije komplikacije. zanima me procedura. hvala.
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:08   #2
ajme meni pa šta sam ja jedini fenomen?!
možda neznate o čemu pričam? pa ovako,kad rodite, od naprezanja nekad bebe dobiju kilicu a nekad mame. to je na pupku kao neka mala okrugla izraslina,neznam ako ima kakav stručni naziv za to.
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:30   #3
nisam imala...to je rutinska operacija i u principu dok se ne ukliješti, nije hitno operirati, tj zatvoriti taj otvor šavovima..nemoj se brinuti, ak se bojiš, uzmeš uputnicu i kod specijalista na pregled..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:35   #4
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
nisam imala...to je rutinska operacija i u principu dok se ne ukliješti, nije hitno operirati, tj zatvoriti taj otvor šavovima..nemoj se brinuti, ak se bojiš, uzmeš uputnicu i kod specijalista na pregled..
čekaj,čekaj,ne kužim te. koji otvor? ukliješti šta?
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:49   #5
upiši na gugl umbilikalna hernija, koliko sam shvatila, to imaš..pa budeš vidjela negdje objašnjanja..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 17:27   #6
malo su škrti na objašnjenjima al dobro,bar sad znam kako se to zove i otprilike kako se to operira. hvala ti puno
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 22:13   #7
Evo sad sam našla tvoje pitanje u vezi kile, ja imam isti problem pa me zanima da li si bila na operaciji ili saznala šta o njoj?
dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 14:22   #8
a nisam bila još,samo odgađam. i mene zanima procedura ali nitko se ne javlja. traxdata je napisala da se zove umbilikalna hernija. potraži malo po internetu,ja jesam pa bar otprilike znam šta je to.
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 11:20   #9
Ja sam još trudna (37 tjedana sada) ali imam sličan problem.
Kad sam imala 3 godine operirala sam kilu, onu preponsku, i nikad kasnije nisam imala problema, ni u prvoj trudnoći, do sada.
Sada me već 3 mjeseca probada u toj preponi na svaki teži pokret, duže hodanje, ako se trebam ustat sa stolice ili iz kreveta ili ako se hoću premjestiti u krevetu. S vremenom su bolovi sve jači, kako trbuh raste. Moja gin. kaze da je cesto da neki stari savovi od operacije 'popustaju' u trudnoci pa otuda i ti bolovi, i da se jave kile, pogotovo ako su vec postojale pa se opet pojave na istom mjestu. Isto mi veli da ako bude vecih komplikacija za porod da cu morati na carski, a kasnije operirati kilu ako se pojavi, i kaze da se nista ne brinem... a ja ipak brinem.
Eto nije odgovor na pitanje, ali da znaš da nas ima u sličnoj situaciji.
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 21:47   #10
ma ja nemam preponsku nego pupčanu. poslije prvog poroda mi je izbila,u drugoj trudnoći mi nije ama baš ništa smetala,samo je ružno za vidjet jer strši,pogotovo kad imaš trbuh,pa onda em se pupak ispupči em to strši.vidi se i ispod majice. i normalno sam rodila drugu bebu sa tim,samo mi doktor preporuča da to operiram jer bi u budućnosti moglo doć do nekih komplikacija. pogotovo šta se bliži sezona,morat ću skrivat na kupanju.
ma ići ću ja to operirat,ali neželim pustit bebača koji nema još godinu da bude koju noć bez mene. nisam još nikad pa neznam kako bi reagirala ako se probudi po noći.
mislila sam da ima još žena sa tim problemom ali eto,izgleda da nema. htjela sam čut nekog ko je to prošao,ili neku doktoricu ili bilo kog ko zna proceduru.
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:19   #11
ja imam tu kilu malo iznad pupka dobila sam ju u drugoj trudnoći (velika beba u trbuhu i veliko dijete na rukama) ali još uvijek je nisam riješila a evo prošlo je već pet godina. Malo me strah jer sam čula da odraslima treba više vremena da se oporave a klinci su mi još realtivno mali pa si baš ne mogu priuštiti ležanje.
zapravo ja sam u biti jedan veliki trtaroš
*ivana* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 15:44   #12
Flores i ja imam isti problem, moj bebač ima 10 mjeseci. Pupčanu kilu sam dobila nakon prvog poroda. Ne smeta mi ali samo ružno izgleda.
Sad mi je lakše kad znam da netko ima isti problem, ako saznas sta o tome
javi se. Pozdrav!
dama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.