Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2005., 08:43   #61
Baš me zanima kako bi meni "ta liječnica" odgodila neminovno (valjda uz pomoć tvojih mućkalica) uz svojedobnu vrijednost mog FSH 145 (stočetrdesetpet), a Estradiola 6 (šest)!!!
Inače, ja sam na Trisequensu i osjećam se jednako kao i prije menopauze, nemam nikakvih nuspojava, a uskoro, nakon 2.5 godine uzimanja, prelazim na drugi preparat s manjim dozama hormona.

Duda, sumnjivo mi je nizak taj tvoj FSH (5) da bi bila u menopauzi, vrijednost za m. je obično iznad 15, ali nisam stručnjak...
Svi se nalazi inače moraju ponoviti bar 2-3 puta da bi se ulazak u menopauzu potvrdio.
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 23:49   #62
Quote:
vinova lozinka kaže:
Baš me zanima kako bi meni "ta liječnica" odgodila neminovno (valjda uz pomoć tvojih mućkalica) uz svojedobnu vrijednost mog FSH 145 (stočetrdesetpet), a Estradiola 6 (šest)!!!
Biološko-kulturna definicija menopauze
Medicinsko-kulturna definicija menopauze glasi: manjak estrogena i prestanak menstruacije.

Kratkotrajne posljedice manjka estrogena
Estrogen ima važne uloge u mozgu, krvnožilnom sustavu, kostima, srcu, dojkama, debelom crijevu, oku, koži i mokraćnom sustavu.
Napadaji vrućine (valunzi, fumade) najčešći je simptom tijekom menopauze.

Liječenje - estrogen je najučinkovitija terapija. Druge vrste terapije, za žene koje ne žele ili ne smiju uzimati estrogene, uključuju inhibitore preuzimanja serotonina, klonidin, progestine.

Promjene vezivnog tkiva - udio kolagena u koži i kostima smanjuje se uslijed manjka estrogena.

Dugoročne posljedice manjka estrogena
Osteoporoza - dugotrajam manjak estrogena izaziva gubitak mineralne gustoće kosti, osteoporozu i povećanu sklonost prijelomima. Oko pedesete godine, u doba nastupa menopauze i manjka estrogena, kost se preoblikuje i veći je gubitak njene tvari nego izgradnja. Godišnje se može izgubiti čak i do pet posto koštane mase u prvih nekoliko godina nakon menopuze. Osteoporoza se može javiti već nakon deset godina, ovisno o individualnoj koštanoj masi i dobi menopauze.

http://www.medicina.hr/clanci/menopauza.htm

Quote:
guinness kaže:
"Brojne studije pokazuju (Glenville, 2004.) da sojini fitoestrogeni (supstance biljnog podrijetla slicne estrogenu) smanjuju simptome menopauze,.......)"
Quote:
guinness kaže:
Studija je pokazala da Azijatkinje, koje jedu neusporedivo više soje od Europljanki, imaju manje izražene simptome menopauze te da ih općenito bolje podnose.

Simptomi menopauze, kao što su vrućica i znojenje, uzrokovani su niskom razinom estrogena, koji kontroliraju temperaturu tijela. Sojini isoflavoni imaju efekt sličan estrogenima, pa mogu donekle nadoknaditi njihov gubitak.
Quote:
guinness kaže:
Glenvilleova tvrdi kako prehrana pojedinca može djelovati kao prirodna alternativa hormonskom nadomjesnom liječenju te dati rezultate koji su superiorni bilo kojem lijeku. Ne samo da može ublažiti neugodne simptome menopauze već može i spriječiti osteoporozu, srčane bolesti i rak dojke.

Dobro je poznat podatak kako Japanke šest puta manje obolijevaju od raka dojke nego žene koje žive u SAD-u, no čim zbog promjene životne okoline prijeđu na zapadnjačku kuhinju, stupanj obolijevanja se izjednačava. Time je, dakle, potvrđeno kako uistinu nije riječ o genetskim čimbenicima već o prehrani.

Dugogodišnja su istraživanja, naime, dovela do spoznaje kako je rješenje u tome što Japanci jedu velike količine hrane kao što je soja (jedan od fitoestrogena koji uravnotežuju hormone i kod muškaraca i kod žena)
Ajde malo počni čitat sa razumjevanjem i prestani obraćat pažnju na glupe komentare ..

Ako je znanstveno dokazano da sojin protein u SVAKODNEVNOJ prehrani utječe na ravnotežu hormona tj. da sojini fitoestrogeni (supstance biljnog podrijetla slicne estrogenu) nadoknađuju nedostatak estrogena, onda nije teško zaključiti da je na taj način moguće utjecati i na menopauzu, a da nisam o tome slušao od žena koje su to osjetile na sebi, o valunzima i sl., nebi fakat pojma imao o svemu tome.

"Ta liječnica" vjerojatno sve to zna puno bolje objasnit i obrazložit nego što to ja mogu, ali bez obzira na to mislim da sam vam dao dovoljno činjenica da složite neku vidljivu sliku tj. logični slijed kako je to sve moguće.

Onaj tko to još nemre vidjet fakat mu (joj) nemrem pomoć ..
spectacular is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 10:32   #63
Quote:
spectacular kaže:

Onaj tko to još nemre vidjet fakat mu (joj) nemrem pomoć ..
Bogu hvala, sve vidimo... sve nam je jasno... i ne trebaš nam pomagati!!!! Ženama u menopauzi treba samo dealer Herbalifea koji si je umislio da je misiji spašavanja svijeta.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.