Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2010., 16:48   #81
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Stvarno ne mogu vjerovati da ovo čitam. Iako ti je Silvery sve lijepo napisala, jednostavno se ne mogu suzdržati. Budući da ne mogu vjerovati da u današnje vrijeme netko može povezivati neravnotežu vaginalne flore sa promiskuitetom pretpostaviti ću da možda ne znaš čemu lactogyn služi. samim time nema nikakve potrebe da sudjeluješ u razmjeni iskustava jer ga nisi koristila niti namjeravaš. samo zbunjuješ nekoga kome je možda potreban. Također, nije potrebno muškarcu reću ne - nego se samo pobrinuti za potrebnu zaštitu.


A za one koje zanima, ja sam nakon ugradnje mirene imala gljivice dva puta u dva mjeseca, sada pijem drugu kutiju lactogyna i situacija je bolja, pa ću javiti da li se problem vratio ili sam ga riješila.
Ja sam samo u periodu babinja imala kandidu koja je brzo rijesena. Od ostalih stvaari NIKADA nisam imala problema.
I sasvim je normalno partnere na tekucoj vrpci povezivati sa neravnotezom vaginalne flore.
Sto ti mislis sto uzrokuje neravnotezu?
Sto se tice zastite, valjda znas kakva je zastita i koliko je efikasna?
Danas cure odu na tulum, rade grupnjak i onda se poslije cude odakle im to i to a pojma nemaju nekada i s kim su imale odnos. Vjeruj mi, od takve zastite boli glava.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 17:22   #82
Slizim ima u jednu(kratku ) ruku pravo(činjenica je da promiskuitetniji ljudi imaju statistički veću šansu da pokupe nešto).
Ali...

pa gljivice se razbujaju čak i kod djevica!Podivljaju iz nekog razloga.Ne možeš okrivljavati samo promjene partnera..To je netočno.

Možeš biti na antibioticima,imati dijabetes,plivati u prljavoj vodi,primati kemoterapiju,previše često se ribati,nositi sintač rublje,možeš svašta..
Shvaćam da je savjet bio dobronamjeran,ali nije baš medicinski točan

I baš me zanima koliko si partnera ti imala kad tako tvrdiš

Zadnje uređivanje Hedera : 24.08.2010. at 17:39.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 21:07   #83
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ja sam samo u periodu babinja imala kandidu koja je brzo rijesena. Od ostalih stvaari NIKADA nisam imala problema.
I sasvim je normalno partnere na tekucoj vrpci povezivati sa neravnotezom vaginalne flore.
Sto ti mislis sto uzrokuje neravnotezu?

Joj bez uvrede, ali gljivice su naši prirodni stanari, hello.
Razmnože se uslijed raznih uvjeta koje su njima povoljni (pad imuniteta, puno slatkoga u prehrani, suhoća rodnice, konstantno lučenje sluzi koje remeti dolje PH (jači iscjedak - nekom prirodno ili mpr. zbog ranice - obično kod rodilja), antibiotici, te razni lijekovi, omekšivaći, žešći seks, različiti kondomi i njihovi lubrikanti (npr. meni smetaju i izazovu val gljivica), jači šamponi, vruća kupka, uski materijali kroz koje koža ne diše, znoj, razni drugi preparati. Amen.

Zar ti doista misliš da je mijenjanje partnera jedini uzrok neravnoteži? Naravno da promiskuitetniji ljudi imaju veću (i to debelo veću) šansu da pokupe sve živo, ALI ti pričaš o neravnoteži vaginalne flore koja se događa SAMO ženama koje imaju više od jednog partnera ili koje mijenjaju partnere, hej Pričaš kao da sve ove cure redovito mijenjaju partnere i ne znaju reći NE, pa im se to događa. Ti to ne znaš, a svi znamo kako to nije i ne može biti jedini uzrok, a medicina je davnih godina to sve lijepo potvrdila crno na bijelo. Postoji jako puno uzroka.

Hoćeš reći da moja majka koja je isto tako kao i ti cijeli život s jednim muškarcem i on s njom, oboje vjerni - da nema infekcija, neravnoteže dolje i upala. Ima i to se muči jako dugo s njima, posebice s ureaplasmom koja je, gle li čuda, naš prirodni stanar, ali se nakotila uslijed povoljnih uvjeta. Da ona nema gljivice i upale? Da sve žene u monogamnim vezama nemaju probleme. Majka mi je šećeraš i zato ti ni ne trebam pričati koliko Canestena imam u kući zbog gljivica i ostalih preparata. Da ne govorim kako je stanje dolje ženama uslijed drugi težih bolesti.

Bakterija ima posvuda, jednako kao i virusa. Bože dragi, imaš grlo, nos, zub, uho i isto ti se dogodi upala i neki problem, pa tako i dolje. Dođe do neravnoteže i NE, ne možeš kazati nikad sa sigurnošću da nisi imala nešto u jednom trenutku. Sterilna ne možeš biti dolje, to i ptice na grani znaju. Da radiš 4 brisa svako 3 mjeseca nešto bi se našlo i to je prirodno jer ima i dobrih i nešto lošijih bakterija, ali u malom broju ako je sve OK. Kao što nam vani koža uslijed određenih faktora bude s više suhoće, tako i dolje postoji neravnoteža i u svakom drugom organu. Imaš li malo pojačani iscjedak ili ranicu koja ga pak luči (najčešće je rodilje imaju) podložna si bakterijama i upalama, mijenjanju PH i samim time razmnožavanju određenih beštija koje su dolje u manjem broju, ali kad se nakote onda paf! Ili se liječe, ili se vuku ili pak same odu.

Ne znam čemu ove babske priče, još samo nedostaje da kažeš kako HPV imaju samo promiskuitetni ljudi. Ovo s grupnjacima no comment jer čitam ove cure jaaako dugo i znam neke do u srž, znam kakav život vode, a grupnjaci i promiskuitetnost sigurno nisu dio njihovog života. Nas ovdje jaaako puno u brakovima i dugim monogamnim vezama, a možeš pročitati brdo takvih pravih primjera koji se muče s nekim bakterijama i mikroorganizmima općenito?

Naravno da je zaštita jako bitna , kao i odgovorno ponašanje (i informiranje na vrijeme!).
Ti imaš sreće i good for you, iznimka si u svemu tome ako doista redovito radiš sve moguće briseve (jer znamo svi da papa ne detektira mnoge beštijice) pa to možeš potvrditi.
Znam da je tvoj post dobronamjeran, ali ne i ispravan, barem ne u dobrom dijelu.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 24.08.2010. at 21:21.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 22:31   #84
Eto, Silvery je sve lijepo objasnila.

Pametnom dosta.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:46   #85
Lactogyn se može kupiti u DM ili samo u ljekarnama?Treba li recept imati?
OsicA965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 08:23   #86
Quote:
osica96 kaže: Pogledaj post
Lactogyn se može kupiti u DM ili samo u ljekarnama?Treba li recept imati?
Koliko znam, samo u ljekarnama, bez recepta.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 09:01   #87
Evo silvery opet školski. Teško je poslije nešto napisati.
Uglavnom ja imam stalnog partnera već godinama - radila sam nedavno 4 brisa i sve mi je uredno - nikakve beštije. Svakako je za to zaslužno i to što imam jednog partnera. Gljivice su eto tu što i nije čudno jer, kako je već napisano, one su moji prirodni stanari , koji su malo podivljali jel'. Međutim zadnji papa mi je također pokazao ASCUS - znači neke promjene se dešavaju - a za to također nije kriv promiskuitet.

Često mijenjanje partnera ne znači grupnjak na tulumu, zrela osoba koja nema stalnog partnera - jednostavno ih promijeni više - ili se ne sexa.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:53   #88
Kako Silvery to sve lijepo objasni.
Pametnome dovoljno.
__________________
The time is now
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:00   #89
Ja je se bojim. Ne bi joj se htjela zamjerit...

Ma hajde curke,nije Slizim loše mislila,samo je zabrijala netočno.Sad zna.

Lactogyn samo u ljekarnama,ne može se dobiti na recept.Kategorija "dodaci prehrani",pa zato...Samo ti doktor preporuči da bi ti bio dobar za jelo,pa ga nabavljaš i konzumiraš sama-umjesto keksića .

Zadnje uređivanje Hedera : 25.08.2010. at 23:10.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 00:33   #90
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Ja je se bojim. Ne bi joj se htjela zamjerit...

Ma hajde curke,nije Slizim loše mislila,samo je zabrijala netočno.Sad zna.
Mene, pa zašto
Vjerujem i znam da je Slizim mislila samo dobro , ali na Zdravlju postoje stvari koje se moraju razjasnit, jer mnogo cura (i muškaraca) čita ovaj podforum, a neku poluistinu ili neistinu treba ispraviti jer mnogi od nas ono što pročitaju uzmu zdravo za gotovo. Istina da svi mi griješimo u nečemu ili potpuno ili nepotpuno.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 08:52   #91
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Ja je se bojim. Ne bi joj se htjela zamjerit...

Ma hajde curke,nije Slizim loše mislila,samo je zabrijala netočno.Sad zna.

Lactogyn samo u ljekarnama,ne može se dobiti na recept.Kategorija "dodaci prehrani",pa zato...Samo ti doktor preporuči da bi ti bio dobar za jelo,pa ga nabavljaš i konzumiraš sama-umjesto keksića .
Ma znam, rasprava je poprimila malo oštriji ton nego je to bilo potrebno.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:11   #92
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post

Joj bez uvrede, ali gljivice su naši prirodni stanari, hello.
Razmnože se uslijed raznih uvjeta koje su njima povoljni (pad imuniteta, puno slatkoga u prehrani, suhoća rodnice, konstantno lučenje sluzi koje remeti dolje PH (jači iscjedak - nekom prirodno ili mpr. zbog ranice - obično kod rodilja), antibiotici, te razni lijekovi, omekšivaći, žešći seks, različiti kondomi i njihovi lubrikanti (npr. meni smetaju i izazovu val gljivica), jači šamponi, vruća kupka, uski materijali kroz koje koža ne diše, znoj, razni drugi preparati. Amen.

Zar ti doista misliš da je mijenjanje partnera jedini uzrok neravnoteži? Naravno da promiskuitetniji ljudi imaju veću (i to debelo veću) šansu da pokupe sve živo, ALI ti pričaš o neravnoteži vaginalne flore koja se događa SAMO ženama koje imaju više od jednog partnera ili koje mijenjaju partnere, hej Pričaš kao da sve ove cure redovito mijenjaju partnere i ne znaju reći NE, pa im se to događa. Ti to ne znaš, a svi znamo kako to nije i ne može biti jedini uzrok, a medicina je davnih godina to sve lijepo potvrdila crno na bijelo. Postoji jako puno uzroka.

Hoćeš reći da moja majka koja je isto tako kao i ti cijeli život s jednim muškarcem i on s njom, oboje vjerni - da nema infekcija, neravnoteže dolje i upala. Ima i to se muči jako dugo s njima, posebice s ureaplasmom koja je, gle li čuda, naš prirodni stanar, ali se nakotila uslijed povoljnih uvjeta. Da ona nema gljivice i upale? Da sve žene u monogamnim vezama nemaju probleme. Majka mi je šećeraš i zato ti ni ne trebam pričati koliko Canestena imam u kući zbog gljivica i ostalih preparata. Da ne govorim kako je stanje dolje ženama uslijed drugi težih bolesti.

Bakterija ima posvuda, jednako kao i virusa. Bože dragi, imaš grlo, nos, zub, uho i isto ti se dogodi upala i neki problem, pa tako i dolje. Dođe do neravnoteže i NE, ne možeš kazati nikad sa sigurnošću da nisi imala nešto u jednom trenutku. Sterilna ne možeš biti dolje, to i ptice na grani znaju. Da radiš 4 brisa svako 3 mjeseca nešto bi se našlo i to je prirodno jer ima i dobrih i nešto lošijih bakterija, ali u malom broju ako je sve OK. Kao što nam vani koža uslijed određenih faktora bude s više suhoće, tako i dolje postoji neravnoteža i u svakom drugom organu. Imaš li malo pojačani iscjedak ili ranicu koja ga pak luči (najčešće je rodilje imaju) podložna si bakterijama i upalama, mijenjanju PH i samim time razmnožavanju određenih beštija koje su dolje u manjem broju, ali kad se nakote onda paf! Ili se liječe, ili se vuku ili pak same odu.

Ne znam čemu ove babske priče, još samo nedostaje da kažeš kako HPV imaju samo promiskuitetni ljudi. Ovo s grupnjacima no comment jer čitam ove cure jaaako dugo i znam neke do u srž, znam kakav život vode, a grupnjaci i promiskuitetnost sigurno nisu dio njihovog života. Nas ovdje jaaako puno u brakovima i dugim monogamnim vezama, a možeš pročitati brdo takvih pravih primjera koji se muče s nekim bakterijama i mikroorganizmima općenito?

Naravno da je zaštita jako bitna , kao i odgovorno ponašanje (i informiranje na vrijeme!).
Ti imaš sreće i good for you, iznimka si u svemu tome ako doista redovito radiš sve moguće briseve (jer znamo svi da papa ne detektira mnoge beštijice) pa to možeš potvrditi.
Znam da je tvoj post dobronamjeran, ali ne i ispravan, barem ne u dobrom dijelu.
Naravno da ne mislim samo na mijenjanje partnera kao razlog. Vec se neko gore na to upalio i nastavio u tom pravcu diskutirati.
Meni jse sasvim normalno da ne nosim sintetiku i da pazim na svojezdralje. Ovdje se, normalno, ne misli na opce stanje organizm koje moze dovesti i dole do neravnoteze kao npr. i nosu i grlu.
Malo mi je neobicno koliko ljudi imaju probleme dole sa sluznicama. Ali i to je znak da u organizmu nesto nije kako treba ili da se ne pazi na prehranu, nacin zivota, oblacenja, kemikalije koje se koriste (ne koristim omeksivac jer mi impregnira ruznik pa rucnik ne upija tecnost), ne koristim deodoranse koji se direktno nanose na pazuha (radije se cesce perem i koristim maramice).
Mislim, za sebe se moze puno uciniti u smislu da se izbjegne vjesanje po ordinacijama i stalno koristenje kojekakvih lijekova i tbl.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:15   #93
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Ma znam, rasprava je poprimila malo oštriji ton nego je to bilo potrebno.
Vise sam informacija dobila na forumu hr. nego na maticnim stranicama o nekoj problematici.
Tako isto, o klopkama za mrave, nista, samo reklame. Medjutim, na forumu odmah iskustva nekih ciji je pas pojeo klopku za mrave i objasnjenje.
I smaatram da se ljudi uvijek javljaju u dobroj namjeri, nekad oni nauce, a nekad daju neku korisnu informaciju iz prve ruke.
Uglavnom, volim Forum. hr.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:35   #94
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Naravno da ne mislim samo na mijenjanje partnera kao razlog. ...
Mislim, za sebe se moze puno uciniti u smislu da se izbjegne vjesanje po ordinacijama i stalno koristenje kojekakvih lijekova i tbl.
Ok, onda je krivo shvaćeno. Drugi put malo jasnije

A ovo drugo je jasno svima, samo je i to teško ostvariti, konstantno paziti na svaku sitnicu usred ovog užurbanog načina života. Stres dosta toga poremeti.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 18:24   #95
e el mi moze neko rec,el te tablete mogu pomoc ako imas problema i sa mjehurom?naime ja imam stalno te neke upalice dolje,taj svrbez i peckanje,ono koji mjesec dobro i eto ti to opet dok moram dobit mengu,bas izgleda dok malo hormoni polude,i u sexu mi stvara problem,al sad sam imala tu upalu mjehura al nikako da mi jos to prode pa si mislim da nije u pitanju mozda ta neka bakterija ak se moze ona selit?mislim el to moze bit povezano?znam da niste doktori al misljenje dobro dode,bila sam kod ginek.sad prije koji mjesec bilo sve ok, svi nalazi,pa mi opet glupo ic na neku kontrolu ako to mogu rijesit i tim kapsulama
olivetree is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 13:48   #96
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Vise sam informacija dobila na forumu hr. nego na maticnim stranicama o nekoj problematici.
.....
Uglavnom, volim Forum. hr.
Uh,da...Ja sam prije guglala o stvarima koje su mi baš trebale za nešto(ne za zabavu),i stalno mi iskakalo u rezultatima "Forum.hr",pa sam se priključila jer je vraški koristan ovaj forum..

Silvery,samo se šalim..

Ali u pravu si,treba srezati krivu inf.u korijenu,jer se inače proširi skroz krivo mišljenje..

Olivtree,mislim da puno istih bakt/gljiv. koje se dobije u vagini može prijeći u uretru,ALI (ja tako bar mislim) kad jednom prijeđe u uretru da su obično potrebni drugačiji lijekovi za to od onih koji šljakaju u vagini..npr to vrijedi za Gardenarellu,(ja sam za nju dobila različite lijekove za vaginu i za mjehur,a ista bakterija je,samo je bila na različitim mjestima.

Znači ako se nešto razbuja u vagini,vrlo lako i vjerovatno će prijeći u mokraćovod,a to se moglo spriječiti Lactogynom.Al kad se jednom već pojavilo pa prešlo i na mjehur,mislim da Lactogyn ne djeluje više na mokraćni mjehur..
Mislim da on pomogne da se "prehlade" uopće ne pojave u vagini...(dakle poslije toga ne prenesu i na mjehur..).al kad se već jednom pojavilo i kad je već prešlo na mjehur... Mislim da tu Lactogyn više ne pomaže..
Dabome neću se pravit pametna i tvrdit da je to uvijek tako ako je jednom meni bilo tako..

Pa nazovi ginkića i pitaj ga telefonski,ako ti se ne da ići.Ja to radim stalno. Jadan moj...
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 15:44   #97
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Uh,da...Ja sam prije guglala o stvarima koje su mi baš trebale za nešto(ne za zabavu),i stalno mi iskakalo u rezultatima "Forum.hr",pa sam se priključila jer je vraški koristan ovaj forum..

Silvery,samo se šalim..

Ali u pravu si,treba srezati krivu inf.u korijenu,jer se inače proširi skroz krivo mišljenje..

Olivtree,mislim da puno istih bakt/gljiv. koje se dobije u vagini može prijeći u uretru,ALI (ja tako bar mislim) kad jednom prijeđe u uretru da su obično potrebni drugačiji lijekovi za to od onih koji šljakaju u vagini..npr to vrijedi za Gardenarellu,(ja sam za nju dobila različite lijekove za vaginu i za mjehur,a ista bakterija je,samo je bila na različitim mjestima.

Znači ako se nešto razbuja u vagini,vrlo lako i vjerovatno će prijeći u mokraćovod,a to se moglo spriječiti Lactogynom.Al kad se jednom već pojavilo pa prešlo i na mjehur,mislim da Lactogyn ne djeluje više na mokraćni mjehur..
Mislim da on pomogne da se "prehlade" uopće ne pojave u vagini...(dakle poslije toga ne prenesu i na mjehur..).al kad se već jednom pojavilo i kad je već prešlo na mjehur... Mislim da tu Lactogyn više ne pomaže..
Dabome neću se pravit pametna i tvrdit da je to uvijek tako ako je jednom meni bilo tako..

Pa nazovi ginkića i pitaj ga telefonski,ako ti se ne da ići.Ja to radim stalno. Jadan moj...

ma meni se vise popela na vrh glave kolko idem kod nje redovitozlo mi je dok se nje sjetim ahahahahah salim se ginicka mi je vrsna dok.svaka cast a inace nemam upale mjehura i prvi put sam ju dobila prosle godine u 8mj. i sto je smjesno dobila i ove u isti mjesec pa ne kuzim u cemu je fora da nije nes u vezi ljeta al ovaj put mi je bila bas bolna i uzela antibiotike na svoju ruku nisam isla kod dok,nisam bila kuci a trebalo mi hitno, i da ne skrecem s teme,sad mi ok,i kupila te lactogyn i sad se mislim s tim pucat imam osjecaj da su dobre,al ja i tak imam dolje stalno neki vrag em svrbez em pece, a kondome stalno koristim,pa mi nece bit na odmet,samo da ne debljaju kad su dodatak hrani ne
olivetree is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 15:17   #98
Može li mi netko objasniti na koju foru bi to trebalo djelovati??? Dakle, vaginitis uzrokivan Candidom nastaje zbog neravnoteže vaginalne flore, što znači da zbog malo laktobacila ima više candide. Ok. To mi je jasno.
Moje pitanja je, kako bi ti laktobacili koje smo uzeli Per os trebali dospjeti u vaginu???

Slizim
ZOE18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 21:28   #99
Putem krvi.

Na isti način na koji riješavaš bakterije na cerviksu antibiotikom koji uzimaš per os. Doduše, cerviks jest malo slabije prokrvljen, zato ponekad slabije antibiotik djeluje pa treba ponavljati terapiju.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:30   #100
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Putem krvi.

Na isti način na koji riješavaš bakterije na cerviksu antibiotikom koji uzimaš per os. Doduše, cerviks jest malo slabije prokrvljen, zato ponekad slabije antibiotik djeluje pa treba ponavljati terapiju.
Pa za antibiotik mi je sve savršeno jasno jer je antibiotik spoj određene formule koji se apsorbita iz probavnog trakta i na taj način dospijeva u krv.
Ali ako su Lactogyn laktobacili, a laktobacili su prokariotske stanice, isto kao i E. coli i ostale, koje se nalaze u našem probavnom traktu, apsorpcija u krv bi značila sepsu ili u najmanju ruku bakterijemiju da bi one došle do cerviksa. Dakle jasno mi je njihovo blagotvorno djelovanje na sluznicu probavnog sustava, ali ne i dalje.
ZOE18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.