Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 23:56   #501
https://www.youtube.com/watch?v=ODxBXIMNdY0

Evo koga zanima treniranje, pridružite nam se od rujna.
Lokacija: 2lifefitness centar, Stenjevec.
vszg12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 14:39   #502
Pozdrav!

Kupujem prvu girju, pa mi treba preporuka za početak. Da li je bolje uzeti ovu: http://bluegym.hr/shop/girja-16-kg/ ili ovu: http://bluegym.hr/shop/girja-crna-zeljezna-16kg/

Je li bolja gumirana ili ova druga?Gledao sam u više dućana, cijena je više-manje svugdje jednaka..
Nerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 14:44   #503
Quote:
Nerox kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Kupujem prvu girju, pa mi treba preporuka za početak. Da li je bolje uzeti ovu: http://bluegym.hr/shop/girja-16-kg/ ili ovu: http://bluegym.hr/shop/girja-crna-zeljezna-16kg/

Je li bolja gumirana ili ova druga?Gledao sam u više dućana, cijena je više-manje svugdje jednaka..
Između ove dvije, bolja je crna željezna, jer kod ove gumirane imaš ovu gumu koja radi rub na dršci, koji smeta za ruke pri nekim vježbama, dok je drška kod ove crne glatka.
Mislim da su najbolje profesionalne natjecateljske girje kakve se prodaju u polleo sportu, ali te su bile dosta skuplje.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:26   #504
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Između ove dvije, bolja je crna željezna, jer kod ove gumirane imaš ovu gumu koja radi rub na dršci, koji smeta za ruke pri nekim vježbama, dok je drška kod ove crne glatka.
Mislim da su najbolje profesionalne natjecateljske girje kakve se prodaju u polleo sportu, ali te su bile dosta skuplje.
A što kažete na ove: http://www.njuskalo.hr/fitness-oprem...-oglas-8863789

Da li u korištenju postoji kakva razlika između nodularnog i sivog lijeva? Ima li razlike u kvaliteti?
Nerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:12   #505
imaš sad akciju na fitness hr ali traje još 24h
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:22   #506
ja sam uzeo istu s te stranice na akciji, i super zadovoljan sam
gemmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:40   #507
Po meni su ove bez gume u nekim vježbama možda malo praktičnije, gumene neće oštetiti pod tako lako.
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:39   #508
Nego, koju vjezbu najvise prakticirate? Ja trenutacno kettlebell swing.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 09:08   #509
ja napravim cucanj, swing, push press, pauza 1 min i onda opet u par serija
onda vesnanje girjom, turkish get up, sklekovi, pauza i repeat

svako malo izmjenim vjezbe, i dodam neke nove
gemmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:09   #510
S kolikim kettlebellom radis turkish getup? Imam trenutacno od 20kg, ali je taj definitivno pretezak za getup.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 16:55   #511
Quote:
Ashton66 kaže: Pogledaj post
Nego, koju vjezbu najvise prakticirate? Ja trenutacno kettlebell swing.
Drago mi je da je tema ponovo živa

Trenutno najviše prakticiram Jerk i Snatch, a kao pomoćnu vježbu radim swing, jumping squat, čučnjeve i mrtvo dizanje.

Recimo danas radim snatch 32kg 6 minuta (3' svakom rukom), odmor 10' i nakon toga 10' snatch 24kg (5'+5'). malo odmora i na redu su pomoćne vježbe: jednoručni swing 40kg 3 seta po 30 ponavljanja svakom rukom, jumping squat 80 i 90 kg po 100 ponavljanja. Nakon toga idu malo manje zathevne vježbe (trbušnjaci i hiperekstenzija)....

Kako vi vježbate snatch?
igor spoljaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 00:44   #512
Ovo djeluje kao prilicno napredno.

Ja za sada ostajem na swingu, a tek s vremenom mislim probati i neke druge stvari. Kada opcenito ojacam da bi ih mogao raditi s kettlebellom.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 09:27   #513
Quote:
Ashton66 kaže: Pogledaj post
Ovo djeluje kao prilicno napredno.

Ja za sada ostajem na swingu, a tek s vremenom mislim probati i neke druge stvari. Kada opcenito ojacam da bi ih mogao raditi s kettlebellom.
Zasto ostajes samo na swingu? Predlažem da pređeš na clean i jerk. Koliko girji imas i od koliko kg?
igor spoljaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 23:43   #514
Pa, za sada imam samo jednu, ovu koju sam spomenuo od 20kg. Swing radim zbog problema s kicmom, posto je to vjezba koja najvise pomaze ispravnom drzanju (i misicima zaduzenim za tako nesto).

Sto se tice ostalih vjezbi, pa polako, mozda ih i ukomponiram, ali idem polako. Snaga i sposobnost dolaze polako, ne ide to bas tako brzo, imam 44 godine. No svakako da vjezbanje s girjom je nesto sto je izuzetno korisno, manje agresivno prema zglobovima i misicima nego neke druge vjezbe.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 23:55   #515
imam rkc zvonca od 16 i 24 kg (obje po 2kom) te uglavnom radim turkish, clean&jerk te neke "modernije" vježbe tj kaj se ne koriste u natjecateljskom. Swing ne volim ali se tjeram da ga radim. Ponavljanja izvodim do zamora mišića i ne zadajem si broj ponavljanja.
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 01:41   #516
Pa, ni ja nemam neki broj ponavljanja koji "moram" napraviti, te radim isto dok jednostavno ne mogu vise raditi. S time da brojim i tako znam kako napredujem. A napredak je polagan, ima i kada snaga padne, ali gledano kroz duze vrijeme, raste.

Time zelim reci, znam koliko mogu uraditi od oka. Tako da recimo sto se tice ispravne forme, to uspijevam do negdje 60-70 ponavljanja, ali onda jos nastavljam koliko mogu, pa mi je trenutacni rekord nekih 140 ponavljanja, s time da prijedem 120 uglavnom svaki put.

Nakon toga sam za nista jedno vrijeme. Legnem i cekam da pocnem disati. Stvarno vrlo efikasna vjezba za dotjerati se do ruba (a i preko njega) vrlo brzo i efikasno.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 12:17   #517
Quote:
Ashton66 kaže: Pogledaj post
Pa, za sada imam samo jednu, ovu koju sam spomenuo od 20kg. Swing radim zbog problema s kicmom, posto je to vjezba koja najvise pomaze ispravnom drzanju (i misicima zaduzenim za tako nesto).

Sto se tice ostalih vjezbi, pa polako, mozda ih i ukomponiram, ali idem polako. Snaga i sposobnost dolaze polako, ne ide to bas tako brzo, imam 44 godine. No svakako da vjezbanje s girjom je nesto sto je izuzetno korisno, manje agresivno prema zglobovima i misicima nego neke druge vjezbe.
20kg je mozda malo previse za početnika, ali i tako se moze radit
Za kraljeznicu je i clean dobar, koristite isti moment kao u kod swinga. ne moraš odmah radit veliki broj ponavljanja, ali možeš po manje, pa dok tehnika ne sjedne...također vjerujem da mozes radit i push press ili jerk, isto tako u manjim brojevima ponavljanja
igor spoljaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 12:22   #518
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
imam rkc zvonca od 16 i 24 kg (obje po 2kom) te uglavnom radim turkish, clean&jerk te neke "modernije" vježbe tj kaj se ne koriste u natjecateljskom. Swing ne volim ali se tjeram da ga radim. Ponavljanja izvodim do zamora mišića i ne zadajem si broj ponavljanja.
probaj radit na vrijeme i broj ponavljanja u minuti, tako ces moci pratit svoj napredak, moći ces "kemijat" s planom treninga, što je vrlo zabavno, a i vidjet ces što ti je nedostatak, pa na tome možeš radit. Nekad je problem grip, cardio, "glava", noge, triceps...
igor spoljaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 13:58   #519
bok ekipa.. nov sam u vjezbama s girjom,jos se ufuravam u sve to itd pa me zanima,ako mi netko iskusniji moze reci, mogu li postici neko znacajnije smanjenje tjelesne mase trenirajuci iskljucivo girjom?
znam da veliku ulogu igra i prehrana u svemu tome,ali zanima me samo ovo sto sam pitao.

hvala
__________________
chaos is order yet undeciphered
littup is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:44   #520
Quote:
igor spoljaric kaže: Pogledaj post
probaj radit na vrijeme i broj ponavljanja u minuti, tako ces moci pratit svoj napredak, moći ces "kemijat" s planom treninga, što je vrlo zabavno, a i vidjet ces što ti je nedostatak, pa na tome možeš radit. Nekad je problem grip, cardio, "glava", noge, triceps...
Probati ću u toj kombinaciji.

U principu mi je to dodatak pošto se bavim borilačkim sportom te se nisam toliko fokusirao na vidljiv napredak tokom samog vježbanja no osjeti se.

Glava je uvijek najveći problem
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.