Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2005., 19:23   #1
Zatvaranje lođe i balkona

htjela bih si zatvoriti lođu i da to fino dihta, i ne propuhuje? donji dio je zazidan - dužine oko 4m, napravila bih u 4 dijela, s tim da se 2 srednja mogu otvarati, a 2 bočna da su fiksna
Molim preporuke dobrih majstora, savjete na što paziti, što ih pitati, i ako neko zna okvirnu cijenu
thnx!
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2005., 19:57   #2
mozda Lego
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 01:30   #3
Varijante su razne. Ako ne želiš da propuhuje i da fino dihta najjeftinije ti je sve zazidat. Mala šala.

Ovisi za što će ti taj prostor koristiti. Nije isto ako ćeš tu držati cvijeće i sušiti rublje ili će to poslužiti kao dječja soba.
U skladu s tim treba i zatvoriti taj prostor.
Prvo pitanje je čime zatvorit otvore? Drvena stolarija ili plastična? Bilo je dosta o tome pa ne bih pametovao. Malo potraži na forumu.
Skrenuo bih ti samo pozornost da cijenu uvelike određuje da li ćeš imati roletne ili ne. Recimo, roletne na drvenoj stolariji koštaju gotovo kao okviri.
Obrati pozornost na susjede iznad i ispod. Ako njihove lođe nisu zatvorene puno teže ćeš grijati svoju i mogući su problemi s kondenzacijom. To se može rješiti stavljanjem izolacije na pod i plafon tvoje lođe, no to bitno poskupljuje radove.
Mnogo je još stavki na koje treba razmišljati, grijanje ( premještanje radijatora ), uredenje poda ( izbijanje balkonskih pločica, pa onda podloga, pa recimo laminat), izmještanje postojeće stolarije...
To je uglavnom velik i skup posao ako se hoće uraditi kako spada. Ipak, u današnje vrijeme skupoće kvadratnog metra stana ponekad i vrlo isplativ.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 10:10   #4
Re: zatvaranje lođe

Quote:
magriz kaže:
htjela bih si zatvoriti lođu i da to fino dihta, i ne propuhuje? donji dio je zazidan - dužine oko 4m, napravila bih u 4 dijela, s tim da se 2 srednja mogu otvarati, a 2 bočna da su fiksna
Molim preporuke dobrih majstora, savjete na što paziti, što ih pitati, i ako neko zna okvirnu cijenu
thnx!
Ako ti se ne zuri i ako si u zgb mogu ti ja proslijediti preporuke.
Bas je moj tatek u akciji zatvaranja lodja u zgradi gdje stanuje i skupil je brdo ponuda.
Sve su za plasticnu stolariju sa svim mogucim tipovima otvaranja/zatvaranja, sa i bez roleta.
Samo tatek je trenutno na selu, pa do ponuda mogu doci drugi tjedan.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 11:46   #5
Mi smo upravo zatvorili lodu... imali smo dva stara prozora, kupili jos dva nova od Industrogradnje, drvena, cijena je ... no sada izgleda prekrasno, imam 4 m sve u staklu, puno svijetla u stanu i happy smo!
Muz je to sve uz pomoc oca sam napravio. Na podove je stavio masu za niveliranje i laminat. Susjed ispod ima zatovrenu lodu takoder pa mislim da ne bi trebalo biti hladno. Radijatore je pomaknuo i "dostukao" jos nekoliko rebrica...
Da i jos nesto, zazidao je nekim blokovima mislim Ytong oko balkona, da se mogu stati okviri od prozora jer je balkon bio "pretanak".... mislim da ste skuzili
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:52   #6
Ovo je zanimljiva tema. Uvijek sam se pitao zašto to ljudi uopće rade? Mislim znam nedostatak prostora u stanu, zaštita od vremenskih (ne)prilika.....
Ne bih htio vrijeđati nikoga, ali čisto sumnjam da se bilo gdje na zapadu i Europi radi nešto slično. Puno sam se puta pitao misle li uopće ljudi da takvim zahvatima nagrđuju zgradu? Gdje je tu zakon i propisi?
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 17:26   #7
Quote:
Arion kaže:
Ovo je zanimljiva tema. Uvijek sam se pitao zašto to ljudi uopće rade? Mislim znam nedostatak prostora u stanu, zaštita od vremenskih (ne)prilika.....
Ne bih htio vrijeđati nikoga, ali čisto sumnjam da se bilo gdje na zapadu i Europi radi nešto slično. Puno sam se puta pitao misle li uopće ljudi da takvim zahvatima nagrđuju zgradu? Gdje je tu zakon i propisi?
kad sam kupovala stan uvjet mi je bio balkon, jer si nisam mogla zamislit da živim u stanu a da ne mogu vikendom ujutro popit kavu na balkonu.
zbog velikih cijena na tržištu stanova, malih mogućnosti, jednostavno si moram osigurati još mjesta, a lođa je dosta velika. kupovina novog stana radi toga mi ne dolazi u obzir jer sam u kreditu za ovaj, a to je bilo max što si mogu kupit.
da li to nagrđuje zgradu ili ne? mislim da ne ako je s ukusom napravljeno. više mi smeta kad je zgrada načičkana klimama ispod svakog prozora! a i to olakšava život, zar ne?
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 17:46   #8
moja lođa tj. to nesto sto se blagonaklono naziva lođom je u razini sa zgradom ( nije ispupcena) i ima svoje rolete i metalni okvir bez stakla.. i tak je to doslo sa stanom

i mnogi su si ljudi ugradili stalko i sad imaju jednu prostorijicu više..

u takvom slucaju ja sam apsolutno da se to pretvori u dadatnu sobu jer ovako mi dodje na isto jel sjedila u boravku kraj otvorenog prozora ili u toj lođi.

e al da bas imam neki balkoncic koji nije "3 zida i prozor" onda mi to fakat naruznjuje izgled zgrade..
al ustvari to me opce ne smeta mislim nije da bu svjet propal zbog 10 20 pa i vise ruznih zgrada..
a i te klime su nacickane po svuda isto kak i tanjuri od satelitske..
a ak ljudima treba prostor pa nek si ga rade..

eeee al da imam svoju vlastitu kucu onda bi itekako pazila na savrsenu estetsku usklađenost svakog pojedinog dijela i pizdila da mi kajjaznam starci dok sam ja na moru zazidaju balkon..
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 17:49   #9
Quote:
Arion kaže:
Ovo je zanimljiva tema. Uvijek sam se pitao zašto to ljudi uopće rade? Mislim znam nedostatak prostora u stanu, zaštita od vremenskih (ne)prilika.....
Ne bih htio vrijeđati nikoga, ali čisto sumnjam da se bilo gdje na zapadu i Europi radi nešto slično. Puno sam se puta pitao misle li uopće ljudi da takvim zahvatima nagrđuju zgradu? Gdje je tu zakon i propisi?
Zatvaraju ih i po zapadnoj Europi.
Ja sam uvijek bila protiv zatvaranja. U starom stanu je zbog polozaja to bilo OK.
Sada sam na jugoistoku, 4 kat, najvisa zgrada u kvartu.
Kad pada kisa, ne da mi je lodja mokra, nego i soba koja ima prozor na lodji. Zbog polozaja (sunce) mogu na njoj susit samo krpe za pod. I puse na njoj podosta.
Tako da sam ovu nakon 3 godine borbe sa vremenom dala zatvorit i sad imam susionu vesa.
U biti mala korist od moje lodje.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 17:52   #10
Quote:
Arion kaže:
Ovo je zanimljiva tema. Uvijek sam se pitao zašto to ljudi uopće rade? Mislim znam nedostatak prostora u stanu, zaštita od vremenskih (ne)prilika.....
Ne bih htio vrijeđati nikoga, ali čisto sumnjam da se bilo gdje na zapadu i Europi radi nešto slično. Puno sam se puta pitao misle li uopće ljudi da takvim zahvatima nagrđuju zgradu? Gdje je tu zakon i propisi?
mislim da zakonski to ne smiju, znala sam i naziv otprilike,ali ne mogu se sad sjetit
isto kako ne smiju sadit cvijece ispred ulaza kako im se sprdne
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 17:53   #11
uz put,

Jel netko vidio kakve lodje imaju na zgradi koja se nalazi na autoputu kad se ide od zapada malo dalje od Selske sa lijeve strane?
Zgrada ima neku prljavonarancastu fasadu.
Lodje su velicine jednokrilnog ormara.
Fakat. Svaki dan joj se po dva puta cudim.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 12:13   #12
Quote:
Arion kaže:
Ovo je zanimljiva tema. Uvijek sam se pitao zašto to ljudi uopće rade? Mislim znam nedostatak prostora u stanu, zaštita od vremenskih (ne)prilika.....
Ne bih htio vrijeđati nikoga, ali čisto sumnjam da se bilo gdje na zapadu i Europi radi nešto slično. Puno sam se puta pitao misle li uopće ljudi da takvim zahvatima nagrđuju zgradu? Gdje je tu zakon i propisi?
mislim da bi se i kod nas za sve takve zahvate trebala tražiti građevinska ali nitko na to ne obraća previše pozornosti i zato zgrade izgledaju očajno jer svatko zatvara lođe po svome
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 14:26   #13
Quote:
Murron kaže:
mislim da bi se i kod nas za sve takve zahvate trebala tražiti građevinska ali nitko na to ne obraća previše pozornosti i zato zgrade izgledaju očajno jer svatko zatvara lođe po svome
I suglasnost arhitekta - zgrada je njegovo autorsko djelo.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 00:10   #14
I kad napokon dobijes sve dozvole .....
Do tad ce ti dijeca narasti i otici na studije ili se odseliti .....
Pa neces vise tribati zatvarati lodju
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 00:29   #15
Quote:
bodul kaže:
I kad napokon dobijes sve dozvole .....
Do tad ce ti dijeca narasti i otici na studije ili se odseliti .....
I ovo vrijedi samo ako imaš sreće i dođeš među prvima na red za rješavanje molbi.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 00:31   #16
Quote:
Murron kaže:
mislim da bi se i kod nas za sve takve zahvate trebala tražiti građevinska ali nitko na to ne obraća previše pozornosti i zato zgrade izgledaju očajno jer svatko zatvara lođe po svome
Čuo sam da Dropulička nakon turističke sezone seli bagere s mora u ZG i da redom ruše bespravno zatvorene lođe.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 09:55   #17
Loda se moze zatvoriti bez ikakvih suglasnosti i papira. Balkoni se ne mogu zatvarati, bitna razlika!
Inace meni je groznije vidjeti ves po zgradi nego zatvorene lode.
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 13:45   #18
lođa i terasa

može li se natkrivena terasa zatvoriti, ali otvorena sa tri strane
btw vidio sam u elitnom kraju (pantovčak one zgrade prije skretanja za zelengaj kak si je škvadra uredno zatvorila balkone)
pa ak njih niko ne tuži ko bu ove kaj žive na periferiji
o
bmarton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 11:20   #19
Ovaj snijeg i vjetar su nas natjerali da razmislimo o ostakljivanju loggie. Uselili smo u novogradnju prije malo više od mjesec dana, i mislili smo tu loggiu koristiti kao ostavu, s jednim ormarićem za sve što može stajati na hladnoći.

E da, ali s ovim prvim snijegom koji je prekrio loggiu, skužili smo da to tako neće šljakati, i da će nam se ormarić raspasti (otopiti). Pored toga, loggia je sjeverna.

Ovu zimu nećemo raditi ništa, ali smo mislili prije iduće.

Ibucar je pitao za koju namjenu bi bila loggia. Kod nas dakle ne kao stambeni prostor, čak je i bolje da je hladnije. Sad vi meni recite koliko bi to moglo koštati? Dimenzija je 3 x 1 m, zazidana do visine recimo pupka.

Stavili bismo nešto najjednostavnije, iz čiste potrebe da ne zapuhuje i zasnježuje odložene stvari. Mislili smo privremeno staviti nekakav najlon, ali kako ga fiksirati? Ako probušimo fasadu, pored jakog vjetra, čavli bi se izvukli i vjerojatno napravili ružnu rupetinu.

Koje su mi opcije? Staklo, tj prozori koj bi se po ljeti mogli otvoriti? Jel to skupo, ili ima jeftinije rješenje?

Jelka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 23:56   #20
Najbolje rijesenje je zatvoriti sa aluminijskom stolarijom , kako se strucno kaze .
Imas ovdje na forumu par ljudi koji znaju cijene , pa im posalji neku skicu i pitaj koliko bi to kostalo i sto ti preporucuju .
Razliku ces osijetiti i u prostoriji iz koje ulazis na logiu , bice manje oscilacije u temperaturi itd.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.