Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Pogledaj rezultate ankete: Tko vam je draži?
Željezničar 51 91.07%
Sarajevo 5 8.93%
Glasovatelji: 56. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2004., 20:16   #21
Vanja je sve rekao glede NK ili FK.
Željo nikada nije bio hrvatski klub, mada su Hrvati UVIJEK imali mjesta u njemu i imaće uvijek.
Ova slika paljenje HR zastave je preuzeta sa skripari.com vjerovatno, to su neka dječurlija, ja to ne bih uzimao za ozbiljno, jer navijači Sarajeva nisu uopšte toliko nacionalistički raspoloženi kao što neki misle. To se najbolje vidi na utakmicama Bosne, gdje oni dolaze organizovano, sa obilježjima FK Sarajevo, mada se igra košarka ...
Prince is offline  
Old 02.05.2004., 20:27   #22
mislim ti koji pale zastavu su stvarno glupi... koji qrac pale hrvatsku zastavu..? ne natječu se u jebenoj hrvatskoj ligi...
ništa.. na sljedećoj utakmici Pazinke zapalit ću zastavu Cipra

Zadnje uređivanje Ken : 02.05.2004. at 22:40.
Ken is offline  
Old 02.05.2004., 21:18   #23
Quote:
robybaggio kaže:
Potpisao si se sa moron. Znam da je bilo namijenjeno meni, ali mogao si to i drugačije sročiti.
Vidim da si godište moga brata, a on kad se pravi pametan, a u stvari ispada glup dobije šljagu. Nema rasprave. Tako ni s tobom.



Quote:
robybaggio kaže:
Meni samo smetaju Bosanci koji to ne žele biti. Oni koji bi radije igrali za Hrvatsku nego "gubili vrijeme u BIH repki". I još bili kapetani HR repke...[/B]
To je dublji politički problem, koji nekad i meni smeta. Meni još smeta, kad ti je npr. drago ako Ljubičić osvoji neki jak turnir, Smajlagić zabije važan gol u Atlanti '96, a zato ti jako smeta ako je Živković kapetan repke.

I koji ***** se buniš protiv BH topica, a glavni si u topicu Serije A!?!?!?!?!?!
bluntman is offline  
Old 02.05.2004., 23:02   #24
moguće,nemrem nać album fudbal 89/90 da provjerim.
ako kažete,ok...

inače,stvarno me boli ***** za klubove,osim dinama.
liverpool pratim jer mi je stari usadio ljubav prema lfc,a sve ostalo pratim sa navijačkog aspekta.kad igraju željo i sarajevo,navijam da bude zanimljivo na tribinama(ali i na terenu,kak se znalo par puta dogoditi ),isto tak i u svim drugim ligama,bilo one mađarska,danska,francuska ili poljska.

čisto da shvatite da sam nepristran u ovom topicu.
__________________
Kako oblikovati potpise
Drums In The Deep is offline  
Old 03.05.2004., 01:44   #25
Quote:
Ken kaže:
mislim ti koji pale zastavu su stvarno glupi... koji qrac pale hrvatsku zastavu..? ne natječu se u jebenoj hrvatskoj ligi...
ništa.. na sljedećoj utakmici Pazinke zapalit ću zastavu Cipra
Slažem se da su glupi... To je bio odgovor na prošlosezonsko paljenje bh zastave na utakmici Široki Brijeg - Željo, u zadnjem kolu, ali kad im je gostovao Široki trebali su makara pronaći zastavu sa drugim grbom, mada je i to glupo...

To na Željinim utakmicama nećeš nikada vidjeti...
Prince is offline  
Old 03.05.2004., 03:13   #26
Što se tiče one teme - "čiji" je Željo - Željo je radnički. U vrijeme osnivanja Željo je bio pravi radnički klub i za razliku od ostalih tadašnjih sarajevskih klubova nije imao nacionalni predznak. A tako je i ostalo kroz cijelu njegovu povijest. I to je sigurno jedan od najvećih razloga zašto puno ljudi taj klub voli ili simpatizira.

Inače , Željo je osnovan 1921. Osnovali su ga radnici željezničke radionice u Sarajevu , a prva ideja za osnivanje kluba došla je od Dimitrija Dimitrijevića.
Prvu utakmicu Željezničar je odigrao protiv SAŠK-a (e to je bio hrvatski klub) i popušio 5:1.

Što se te nacionalne podjele klubova tiče ovako je to izgledalo u Sarajevu još prije WWI-
Srpski SK (kasnije Slavija)
Hrvatski SK (kasnije SAŠK)
Muslimanski SK (kasnije Sarajevski)
Zidovski SK (kasnije Barkohba)
Radničko sportsko drustvo Hajduk.

Kao što se iz priloženog može vidjeti Sarajevo je imalo više klubova nego London.
Nedostajao je još samo RFK Cigo.


I još jedna zanimljivost u ovaj kasni sat. Prva lopta u SA je stigla iz Zagreba. Đaci sarajevske Gimnazije 1908. u Zagrebu su vidjeli kako se igra nogomet. Igra im se svidjela , pa je tako nakon njihovog povratka nastao i prvi sarajevski nogometni klub - "Osman".
Osmo nije dugo potrajo.




roby , bluntman je napisao otprilike ono što sam ja mislio , pa nema razloga da ja sad opet isto pišem na temu - Živković/Bosanci.
Urpanus is offline  
Old 03.05.2004., 22:55   #27
Sarajevo i sada ima mnogo klubova... Pored dva premierligaša, tu su Napredak i Olimpik, koji su članovi Prve lige Federacije, zatim Hrid, Vratnik, Vrbanjuša, Butmir, Ozren, Bosna, Igman Ilidža, Unis Vogošća, Saobraćajac, Pofalićki, Dobrinja, Partizan, Mladost Župča, Iskra, Omladinac... Možda ima još neki koji sam zaboravio, ovi su članovi Druge lige Jug, odnosno Kantonalne lige Sarajevskog kantona...
Svi ovi klubovi igraju uglavnom na pomoćnim terenima stadiona Koševo i Grbavica, neki igraju u Doglodima (predgrađe), Butmiru, Ilidži, Semizovcu, Vogošći... To su predgrađa, takođe.
To nije ništa u poređenju sa Tuzlasnkim kantonom, koji ima preko 120 klubova, i 4 kantonalne lige.
Prince is offline  
Old 03.05.2004., 23:33   #28
to me podjseća na Istarsku županiju...
3HNL---većinom istarski klubovi
1 županijska
2 županijska
3 županijska sjever
3 županijska jug

svako selo ima svoj klub
Ken is offline  
Old 04.05.2004., 12:39   #29
Quote:
bluntman kaže:
I koji ***** se buniš protiv BH topica, a glavni si u topicu Serije A!?!?!?!?!?! [/B]
Nije on glavni
-Shevchenko- is offline  
Old 04.05.2004., 18:19   #30
Quote:
Prince kaže:

To nije ništa u poređenju sa Tuzlasnkim kantonom, koji ima preko 120 klubova, i 4 kantonalne lige.
Forza FK Tuzla ...

Btw, malo sam zbunjen... Prije nekoliko godina sam s frendom razglabao o Sarajevu i Zelji, i kao rodjenog Sarajliju sa pedigreom iz Vase Miskina pitao sam ga bas za navijacku podjelu u glavnom gradu BiH.
Rekao je da je gotivnija raja navijala za Sarajevo!?? On je (bio) navijac Veleza - pa je donekle neutralan, ali mu je od ova dva kluba Sarajevo bilo draze...

Inace, moj glas Zelji... ja jos uvijek ne vjerujem da nisu prosli Videoton...
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Old 04.05.2004., 20:25   #31
Quote:
Zemljanin kaže:
Forza FK Tuzla ...

Btw, malo sam zbunjen... Prije nekoliko godina sam s frendom razglabao o Sarajevu i Zelji, i kao rodjenog Sarajliju sa pedigreom iz Vase Miskina pitao sam ga bas za navijacku podjelu u glavnom gradu BiH.
Rekao je da je gotivnija raja navijala za Sarajevo!?? On je (bio) navijac Veleza - pa je donekle neutralan, ali mu je od ova dva kluba Sarajevo bilo draze...

Inace, moj glas Zelji... ja jos uvijek ne vjerujem da nisu prosli Videoton...
Tu ti uopšte nema pravila, možda su raja koja su se s njim družila bila gotivnija, a navijali su za Sarajevo, to ne mora ništa značiti. Ja poznajem jako fine raje koja navijaju za Sarajevo, ali u globalu, za Sarajevo navijaju uglavnom mahalci, ljudi koji su došli sa strane, cigani (cijela Gorica, cigansko naselje u Sarajevu) i sl. Kad dođeš na pitarski sjever, nemaš s kim šta pametno popričati, dok je na Željinom jugu drugačije, ja imam mnogo prijatelja Željovaca koji su fakultetski obrazovani ljudi, intelektualci, a na utakmici su pravi luđaci za Željom. Onda, na Željinim utakmicama ima mnogo djevojaka, mnogo njih ide i na gostovanja, mnogo njih su poznate među rajom koja su uvijek tu... Ovo ti govorim iz svog ugla, a ja poznajem i Pitare i Manijake koji idu uglavnom na gostovanja.
I ja sam iz te iste ulice kao tvoj drug, sad se zove Ferhadija, BTW...
Striktne podjele među navijačima nema, tj. da se desi da cijeli jedan dio navija za Sarajevo ili Želju, zna se desiti da u porodici dva brata navijaju za različite klubove, zna se onako otprilike da stari dio grada navija uglavnom za Sarajevo, dok novi, oko stadiona Grbavica, navija ze Želju, mada su recimo vođe navijača upravo iz suprotnih dijelova grada...
Vjeruj, prava raja navija za Želju
Prince is offline  
Old 05.05.2004., 19:08   #32
Kultni komentator Federalne TV Baho navija za Sarajevo. Ne daju mu više da komentira derbi, jer se previše uživi.

Tetak od jednog mog prijatelja je govorio...
"Željo dobije, ja se napijem... Željo izgubi, ja se napijem..."
bluntman is offline  
Old 05.05.2004., 21:46   #33
Naravno Sarajvo.
Uvijek bili i ostali najbolji.
Pokazaćemo to i u buduće...

Volim te Sarajvooooooooooooo
horda is offline  
Old 06.05.2004., 02:01   #34
Joooj, pokvari prosjek, pa ovo nije anketa za tebe, nego ljude koji nisu navijači ova dva kluba, ali hajde... Yebiga...
Prince is offline  
Old 18.04.2009., 19:35   #35
naletio sam na ovu temu na googlu pa me zanima dal u samom Sarajevu ima vise navijaca zelje ili sarajeva te kakva je situacija u ostatku BIH?

molio bih navijace ova dva kluba da budu objektivni u odgovaranju..

i sto se tice ovog SASK napredak, jel to jos uvijek kao hrvatski klub i dal ima kakve navijace?
vin09mon is offline  
Old 18.04.2009., 20:07   #36
inače, ovakve teme vam je bolje otvarati ovdje, a link na tu temu onda staviti u topic u koji spada s obzirom na mjerila koja smo ovdje dogovorili (u ovom slučaju bi to bila Istočna Europa. zamislite da svako otvori jednu temu o glasovanju za neka 2 kluba koji vam je draži, di bi to došlo?! vidim da vučete neke paralele, ali nije se nigdje posebno raspravljalo o Srbima, nego baš u toj temi o Istočnoj Europi, kojoj oni skupa s još puno zemalja pripadaju, druga stvar kaj su Srbi najaktivniji na toj temi, a vi ostali nitko ništa, vaš problem. temu ćemo zatvorit na kraju vikenda, opomenu nećete dobit, samo eto, poruka za ubuduće. hvala
native is offline  
Old 19.04.2009., 00:07   #37
zeljo oduvijek od bosanskih klubova jer klub od raje,a i kako netko rece igralo uvijek dosta nasih tamo
euskal is offline  
Old 19.04.2009., 00:17   #38
Više simpatija za Željo a Hz su u bivšoj državi bili veliki jugoslaveni a sad su kao veliki muslimani...
coopy is offline  
Old 19.04.2009., 01:20   #39
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
mislim ti koji pale zastavu su stvarno glupi... koji qrac pale hrvatsku zastavu..? ne natječu se u jebenoj hrvatskoj ligi...
ništa.. na sljedećoj utakmici Pazinke zapalit ću zastavu Cipra
ja ciparske zastave palim i kad nije tekma

KLCCLK is offline  
Old 19.04.2009., 01:23   #40
Quote:
Prince kaže: Pogledaj post
Vogošći... To su predgrađa, takođe.
viš, a ja uvijek mislio da je Vogošća neki gradić za sebe...sjedi ja, jedan.

a on topic - Željo svakako. Što netko reče, ja isto još uvijek ne vjerujem da nisu prošli Videoton...
KLCCLK is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.