Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 12:27   #3261
Ja već 10 godina koristim samo Hygieiu, ph 4,0. Zadovoljna.

Od Multigyna sam probala nešto kao lubrikant (Multi-Gyn Liquigel valjda),
šatro bez mirisa (a smrdi k'o kuga ). Nije mi baš pomogao, mislim da je čak odmogao.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 14:25   #3262
Taj lubrikant ti je više za vlažnost tj. nadraženost,npr. ako si na pilulama ili ako netko ima problem sa suhoćom.
Gel je super jer je za različite stvari (nadraženost,gljivice,bakterije i čak kao preventivna zaštita).
__________________
The time is now
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:29   #3263
Quote:
*SveMirac* kaže: Pogledaj post
mislim da to nije bacanje novaca jer meni šamponi za intimnu njegu traju po 3 mjeseca s tim da se tuširam s njim svaki dan- stavlja se vrlo mala količina (veličina graška, kao što i piše na njima). svi znamo koliko smo para dali za razne preparate, vaginalete i ne-znam-šta-sve-ne samo da nam bude bolje tako da je ovih 50 kuna p**kin dim
Uostalom ne vidim neku alternativu što se tiče šampona za pranje fifi
ja također koristim hygieiu od 4.0 i zadovoljna sam s njom.
to je bio odgovor na pitanje da li netko zna za šampon sa manjim pH-om od 4.0, nisam ga nikome gurala da ga kupi.
a što se tiče alternative prednost uvijek dajem nečem što je prirodno.
Iskreno, imam jednog od rijetkih normalnih ginekologa koji curama ne daje odmah različite prospekte farmaceutskih firmi za različite proizvode već mi je savjetovao sljedeće: protiv gljivica i za ravnotežu vaginalne flore prokuhati 1 litru vode, pustiti da se malo ohladi (da bude mlaka). U to dodati 3 žlice JABUČNOG octa (po mogućnosti prirodnog) i tu tekućinu staviti u irigator i time ispirati 2-3 puta na mjesec, svaki mjesec. U tom smislu sam rekla da mi se razni pripravci tipa Multi Gyn i tih 100 kn čine bacanje novca, jer hoćeš-nećeš tamo je kemija , jer je industrijski proizvod. Meni pomaže - a jogurt i čaj od kadulje, kao što sam već napisala pomažu protiv gljivica.

Zadnje uređivanje Sashica : 21.03.2011. at 15:54. Reason: uređivanje quota; molim te nemoj više tako boldati cijeli quote : eek:
tratincica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:32   #3264
I još nešto - ispiranje rodnice raznoraznim intimnim sredstvima nikako nije preporučljivo, a pogotovo ne prečesto, jer se rodnica čisti sama. Pozdrav svima!
tratincica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 17:21   #3265
Pitanje za one koji su koristili kantarionovo ulje...naime, citajuci vase postove i sama sam odlucila uzet jedno. Medjutim, sad sam skuzila (bravo ja) da na njemu pise bazno ulje nocurka. S obzirom da se ne razumijem u ta ulja, sad sam zbunjena i ne znam sta da mislim. Da li je moguce da su mi u trgovini dali krivo, ili? Isprike na neznanju
mia.principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 17:52   #3266
Quote:
mia.principessa kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koji su koristili kantarionovo ulje...naime, citajuci vase postove i sama sam odlucila uzet jedno. Medjutim, sad sam skuzila (bravo ja) da na njemu pise bazno ulje nocurka. S obzirom da se ne razumijem u ta ulja, sad sam zbunjena i ne znam sta da mislim. Da li je moguce da su mi u trgovini dali krivo, ili? Isprike na neznanju
Ne, bitno je daje bila gospina trava u njemu, bazno ulje je uglavnom maslinovo, ali malo se informiraj o ulju noćurka i njegvom djelovanju na stidnicu, ja ga stalno koristim za sve picu, facu
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 18:05   #3267
Quote:
nutrizone kaže: Pogledaj post
Ne, bitno je daje bila gospina trava u njemu, bazno ulje je uglavnom maslinovo, ali malo se informiraj o ulju noćurka i njegvom djelovanju na stidnicu, ja ga stalno koristim za sve picu, facu
Hvala! Zbunilo me to sto u sastojcima samo pise nocurak, a trazila gospinu travu. A nazalost, ne razlikujem trave i ne znam koja je za sto, iako sam u zadnjih sat vremena procitala dosta toga o nocurku. Znaci, ipak mogu probat slavnu terapiju sa novim uljem nocurka i cajevca
mia.principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 19:06   #3268
Quote:
tratincica8 kaže: Pogledaj post
I još nešto - ispiranje rodnice raznoraznim intimnim sredstvima nikako nije preporučljivo, a pogotovo ne prečesto, jer se rodnica čisti sama. Pozdrav svima!
definitivno nije preporučljivo ispiranje rodnice intimnim sredstvima (a ni mlaz tuša unutra spičiti) jer bi "isbrisali" dobri nam narod lactobacillusa
da, to nam nije potrebno jer se ona ispire sama, tome služi sluz.
pošto je sebamed šampon za intimnu njegu- za vanjski dio potpuno sam svjesna činjenice da se ne treba s njime ispirati rodnica.. ne znam da li to netko radi ali ja sigurno ne. ja uopće ne ispirem rodnicu-niti s nečim iz konvencionalne ali ni alternativne medicine. mislim da to nije potrebno zbog već navedenih razloga.
sebamed mi je preporučila ginekologica (bez guranja prospekta) kad sam prije 2 godine došla na pregled i ustanovilo se da ja, kao i većina cura, misli da je šampon za intimnu njegu neki tamo xy šampon sa bilo kojim pH, obično 5,5 što je pH kože i nije za intimne dijelove. nažalost to nam prodaju pod "nježne" šampone za fifi. onda me je upoznala sa pH -om rodnice i sa činjenicom da je kisela te da je pH manji od 4,5 dobar za tako, najbolja riječ je izranjavanu rodnicu, kao što je bila moja.
za multigyn sam čula, nikad koristila, ništa se o njemu izjašnjavala pa mi je čudno da si me quotala za to..vjerovatno si me pobrkala s nekim.
__________________
Life is not a dress rehearsal.
*SveMirac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 19:19   #3269
Mene će ova moja fifi dovesti do prosjačkog štapa
Eto kupila sam Hygieu, još jedan od proizvoda u nizu..hvala cure na preporuci, nadam se da će pomoći

Sve se bojim da sam od svih tih silnih preparata napravila gore nego što bi mi bilo da ne koristim ništa
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 19:40   #3270
Quote:
lady m kaže: Pogledaj post
Mene će ova moja fifi dovesti do prosjačkog štapa
Eto kupila sam Hygieu, još jedan od proizvoda u nizu..hvala cure na preporuci, nadam se da će pomoći

Sve se bojim da sam od svih tih silnih preparata napravila gore nego što bi mi bilo da ne koristim ništa
hahaha
da bojim se da postoji kartonska kutija sa mojim imenom negdje na ulici

slažem se sa tvojim načinom razmišljanja.
ja ju vučem već 2 godine (debeli sam staž navukla) i čini mi se da mi je najbolje kad ju kao malo ignoriram..ono pijem probiotike, jogurte, hygieia svakodnevno, pamučne gaće i to..nikakvi posebni tretmani..a vaginalete ni u ludilu više svaki put nakon njih još jača navala..
taman su mi se kao malo primirile i prošli tjedan morala piti atb za f*kin anginu pa ja odmah isti dan krenula sa duplom dozom probiotika, jogurta i stavljala canesten 3 dana. prekinula nakon ta 3 dana liječenje da ne bi bilo svega opet dole a kad ono sranje.
vjerujem da atb-ci nisu krivi za to nego baš te vražje vaginalete.
ono kad ih pokušaš pobiti one podivljaju i usprotive se još jače i još mutiranije nego prije..
ma kad bolje razmislim njima je canesten desert, a ne otrov s obzirom koliko su ga puta kušale.
__________________
Life is not a dress rehearsal.
*SveMirac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 19:48   #3271
"canesten im je desert ,a ne otrov", ha ha
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 19:57   #3272
Quote:
*SveMirac* kaže: Pogledaj post
hahaha
da bojim se da postoji kartonska kutija sa mojim imenom negdje na ulici

slažem se sa tvojim načinom razmišljanja.
ja ju vučem već 2 godine (debeli sam staž navukla) i čini mi se da mi je najbolje kad ju kao malo ignoriram..ono pijem probiotike, jogurte, hygieia svakodnevno, pamučne gaće i to..nikakvi posebni tretmani..a vaginalete ni u ludilu više svaki put nakon njih još jača navala..
taman su mi se kao malo primirile i prošli tjedan morala piti atb za f*kin anginu pa ja odmah isti dan krenula sa duplom dozom probiotika, jogurta i stavljala canesten 3 dana. prekinula nakon ta 3 dana liječenje da ne bi bilo svega opet dole a kad ono sranje.
vjerujem da atb-ci nisu krivi za to nego baš te vražje vaginalete.
ono kad ih pokušaš pobiti one podivljaju i usprotive se još jače i još mutiranije nego prije..
ma kad bolje razmislim njima je canesten desert, a ne otrov s obzirom koliko su ga puta kušale.
E baš si me nasmijala

Joj meni je canesten koma. Čim bi stavila kremu ili vaginalete krepala bi kako me jako peklo. Sada ga zaobilazim u širokom luku.

Nedavno sam bila kod ginekologa i frajer mi uvali 4 kutije antibiotika zbog ureaplazme i e.coli. A na moje pitanje - kako mi može davati atb. kad zna da imam candidu, dobila sam odgovor da na te atb candida ne reagira

Zbrisala sam glavom bez obzira
Atb nisam ni takla, probati ću riješiti sa alternativnim lijekovima. Ne usudim se jer znam da bi ove gljivetine imale pravi party
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 19:58   #3273
Quote:
activia kaže: Pogledaj post
"canesten im je desert ,a ne otrov", ha ha


Quote:
lady m kaže: Pogledaj post
E baš si me nasmijala

Joj meni je canesten koma. Čim bi stavila kremu ili vaginalete krepala bi kako me jako peklo. Sada ga zaobilazim u širokom luku.

Nedavno sam bila kod ginekologa i frajer mi uvali 4 kutije antibiotika zbog ureaplazme i e.coli. A na moje pitanje - kako mi može davati atb. kad zna da imam candidu, dobila sam odgovor da na te atb candida ne reagira

Zbrisala sam glavom bez obzira
Atb nisam ni takla, probati ću riješiti sa alternativnim lijekovima. Ne usudim se jer znam da bi ove gljivetine imale pravi party
hahahaha
koji lik iz bajke..doktori, ne znaš bil se smijao ili plakao, ali definitivno sa njima nisi ravnodušan
ma da istina canesten se treba pisati sa velikim K ali šta kad samo taj otrov daju bez recepta..a ni sa rojazolom, gyno-daktarinom, plymicolom (isto govno drugo pakovanje) nisam zadovoljna. jedino mi je nakad davno bio dobar geonistin ali ga više na daju baš- što mu se desilo?
__________________
Life is not a dress rehearsal.

Zadnje uređivanje Sashica : 21.03.2011. at 21:06. Reason: spajanje postova
*SveMirac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 20:15   #3274
Quote:
*SveMirac* kaže: Pogledaj post
... jedino mi je nakad davno bio dobar geonistin ali ga više na daju baš- što mu se desilo?
Mislim da ga više ne proizvode...ako se ne varam to je Plivin proizvod...možda da napravimo peticiju da ga opet vrate u proizvodnju
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 20:28   #3275
Meni su sve te vaginalete iste, nijedne mi nisu nešto. A Canesten me više neće vidjet.

U biti se najbolje osjećam nakon ovih 2 mjeseca kantariona+čajevca (i 5 mjeseci dijete i 12 kg manje ).
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 20:50   #3276
Quote:
lady m kaže: Pogledaj post
Mislim da ga više ne proizvode...ako se ne varam to je Plivin proizvod...možda da napravimo peticiju da ga opet vrate u proizvodnju
haha da zamisli to..skupljamo potpise po ulici i kad te upitaju za šta je peticija onako nonšalantno- ma za vaginalete geonistin

samo da spomenem da sam negdje čitala da je u finskoj 2001. zakonski regulirano da doktori kada daju atb moraju prepisati ili preporučiti, sad nisam sigurna, probiotik. to je jako dobar pokazatelj što su zapravo atb-ci i što čine našim tijelima..i toga su itekako svjesni doktori i finska vlada očito
a kod nas svjesnost dolazi malkice kasnije negdje oko 2101.
__________________
Life is not a dress rehearsal.
*SveMirac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 21:05   #3277
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
U biti se najbolje osjećam nakon ovih 2 mjeseca kantariona+čajevca (i 5 mjeseci dijete i 12 kg manje ).
Sa ovom sam prehranom izgubila za mjesec dana 4 kg a i prije anti candida dijete bila sam premršava za svoju visinu ( sada sam na 175 cm došla na 53 kg ). Nadam se da neću nastaviti gubiti kg jer ću završiti u bolnici zbog pothranjenosti
Svatko tko kaže da ne može skinuti kile treba ići na ovu dijetu pa da vidiš efekta

Quote:
*SveMirac* kaže: Pogledaj post
haha da zamisli to..skupljamo potpise po ulici i kad te upitaju za šta je peticija onako nonšalantno- ma za vaginalete geonistin
E baš sam se od srca nasmijala
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 21:27   #3278
Quote:
lady m kaže: Pogledaj post
Sa ovom sam prehranom izgubila za mjesec dana 4 kg a i prije anti candida dijete bila sam premršava za svoju visinu ( sada sam na 175 cm došla na 53 kg ). Nadam se da neću nastaviti gubiti kg jer ću završiti u bolnici zbog pothranjenosti
Svatko tko kaže da ne može skinuti kile treba ići na ovu dijetu pa da vidiš efekta
Ajme, zbilja si premršava. Modificiraj dijetu. (Ja sam sad na 64-65 kg, 178 cm).
Bome da, oko mene svi oduševljeni, pitaju koja je to dijeta... Rekoh, stroga, ali učinkovita.

Jel neka od vas pije pilule, kako vam se ponaša kandida? Ja sam inače na Dianama, sad sam skoro 6 mj. bez njih (otkad sam saznala za kandidijazu). Čekam da dobijem pa ću opet krenut, valjda se neće odmah vratit gljvetine.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 21:33   #3279
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Ajme, zbilja si premršava. Modificiraj dijetu. (Ja sam sad na 64-65 kg, 178 cm).
Bome da, oko mene svi oduševljeni, pitaju koja je to dijeta... Rekoh, stroga, ali učinkovita.
A nema baš puno prostora za modifikaciju, kamo sreće da ima Ako ima neka tajna daj ju podijeli sa nama

Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Jel neka od vas pije pilule, kako vam se ponaša kandida? Ja sam inače na Dianama, sad sam skoro 6 mj. bez njih (otkad sam saznala za kandidijazu). Čekam da dobijem pa ću opet krenut, valjda se neće odmah vratit gljvetine.
Pila sam Yaz ali sam bila nemoguća za vrijeme PMS.a, pa sam se vratila na hormonalne flastere Evra. Ne mogu bez kontracepcije jer me od kondoma sve peče i boli a u prirodne metode zaštite ne vjerujem

Mislim da ti se neće pogoršati situacija jer djeluješ na više frontova protiv candide...da su uzrok candide pilule, povukli bi se simptomi kad ih ne koristiš.

Nego jedno usputno pitanje...jel možda razlog bolne i osjetljive sluznice vaginitis koju je candida prouzročila? I kako se vaginitis dijagnosticira?

Eto opet sam zabrijala sa novom boleštinom
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 22:18   #3280
Quote:
lady m kaže: Pogledaj post
A nema baš puno prostora za modifikaciju, kamo sreće da ima Ako ima neka tajna daj ju podijeli sa nama

Pila sam Yaz ali sam bila nemoguća za vrijeme PMS.a, pa sam se vratila na hormonalne flastere Evra. Ne mogu bez kontracepcije jer me od kondoma sve peče i boli a u prirodne metode zaštite ne vjerujem

Mislim da ti se neće pogoršati situacija jer djeluješ na više frontova protiv candide...da su uzrok candide pilule, povukli bi se simptomi kad ih ne koristiš.

Nego jedno usputno pitanje...jel možda razlog bolne i osjetljive sluznice vaginitis koju je candida prouzročila? I kako se vaginitis dijagnosticira?
Pa ja jedem dosta mesa (baš osjetim da mi fali), i ne štedim se na kruhu (raženi beskvasni) kad sam gladna. Rižu otprilike jednom tjedno, tijesto jednom u 2 tjedna (sve integralno), krumpir uopće ne. Jer isto ne želim više mršavit, izgledam k'o vješalica.

I ja se nadam, ne bih voljela da Diane opet promijene pH dolje, pa sve ispočetka. A već mi je dosta kondoma, s njima još gore sve.

Da, kandida je uzrokovala vaginitis, i bolnu/suhu sluznicu. Blago nama. Vaginitis je svaka upala rodnice (bakterijska, gljivična), ne treba mi ga nitko dijagnosticirat, znam sama da ga imam. Bakterijski se dijagnosticira cervikalnim brisevima.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.