Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2022., 22:06   #261
@Frank

Ti si pokušao kod IBKR, pa su te naljutili i odustao si.

Zašto opet ne pokušaš kod njih jer se isto i meni desilo, i iz drugi put sam primljen.

Inače, sada si kod T212 ili.....
kripto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2022., 22:14   #262
Quote:
kripto kaže: Pogledaj post
Odi na stranicu trustpilot i malo čitaj. More negativnih komentara.

Jesi li ikada zvao telefonski njihovu customer service i tražio da ti u nečemu pomognu??
Zadnji put smo se čuli 2013g,nije bilo problema pa nije bilo ni potrebe za komunikacijom.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2022., 23:28   #263
Quote:
kripto kaže: Pogledaj post
@Frank

Ti si pokušao kod IBKR, pa su te naljutili i odustao si.

Zašto opet ne pokušaš kod njih jer se isto i meni desilo, i iz drugi put sam primljen.

Inače, sada si kod T212 ili.....
Da, sad sam kod t212 i dobro mi je, nemam zamjerki, naknade su manje tj. nema ih uopće, iako to nije dealbreaker. Jedinu prednost IBKR-a vidim u trgovanju opcijama koje nemam kod t212 i marginu s 1.8% kamate, što je privlačno (vjerujem da mogu imat povrat veći od toga), s druge strane vrlo opasno, pa još važem. Minus je bio što ne mogu prebaciti dionice već bi ih sve morao prodati i realizirati dobit te prebaciti novac s t212 na ibkr, a u tom slučaju moram platiti porez na dobit. Istina sad je ta dobit mnogo manja nego prije mjesec dana pa bi čak to i mogao izvesti.
Frank Knight is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2022., 12:06   #264
IG trading prima sve EU klijente i ozbiljan je broker na razini IB
walden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2022., 12:13   #265
Quote:
Frank Knight kaže: Pogledaj post
As a retail client, you will never lose more funds than you have initially deposited to your Trading 212 account.

ps. kod kojeg je brokera bio tvoj poznanik?
Refco, vodeći broker na CME i osnovan 30 godina prije IB, jedan od najperspektivnijih brokera i propali su doslovno u tjedan dana zajedno sa svih 200000 accounta. Inače je pravilo čim ozbiljniji broker manja je šansa za ovom bold rečenicom. Svi ozbiljni koje znam upozoravaju da možeš izgubiti više nego na pologu i općenito prebacuju svu odgovonost na tebe, većinom manji privlače klijente izjavom da ne mogu izgubiti više nego su položili i slične pogodnosti. Smatra se da to profesionalncima ne treba jer su svjesni rizika. Ali ok mislim da smo iscrpili temu, poruka je oprez i to je to.
walden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2022., 12:50   #266
Ukoliko netko namjerava otvoriti račun kod Trading 212, dijelim promo codo za registraciju, oboje dobivamo dionicu koju sustav odredi u vrijednosti do 100 USD.

Potrebno je otvoriti račun i deponirati najmanje 10 EUR ili 10 USD.


Do you want to get a free stock share worth up to $100?

Create a Trading 212 Invest account and use promo code:

FMEof2Cm

We will both get a free share!

Create an account using this link: www.trading212.com/invite/FMEof2Cm
jons is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2022., 14:23   #267
Quote:
walden kaže: Pogledaj post
Refco, vodeći broker na CME i osnovan 30 godina prije IB, jedan od najperspektivnijih brokera i propali su doslovno u tjedan dana zajedno sa svih 200000 accounta. Inače je pravilo čim ozbiljniji broker manja je šansa za ovom bold rečenicom. Svi ozbiljni koje znam upozoravaju da možeš izgubiti više nego na pologu i općenito prebacuju svu odgovonost na tebe, većinom manji privlače klijente izjavom da ne mogu izgubiti više nego su položili i slične pogodnosti. Smatra se da to profesionalncima ne treba jer su svjesni rizika. Ali ok mislim da smo iscrpili temu, poruka je oprez i to je to.
Da, navedeno se odnosi na retail klijente. Može se aplicirati za profesionalni račun, ne znam koji su uvjeti (nisam aplicirao).

Ne vidim po čemu bi IG bio bolji ili sigurniji od IB. Naknade nisu jasno navedene na njihovoj web stranici, na drugim mjestima vidim iznose na kojima bi im zavidjeli i sredinom 90tih.

Thnx, baš ću pogledati za refco iako je to bilo davno, vidim da se radi o prevari (gospodarskom kriminalnu) tj. da je ceo završio 17 godina u zatvoru.
Frank Knight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2023., 15:28   #268
Imam jedno pitanje vezano za brokere. A usput cu podijeliti iskustvo.

Trgujem CFDovima i stranim dionicama preko Admiral Marketsa, spreadovi su ok, imaju vezano za CFDove na dionice 6 besplatnih transakcija dnevno (plaća se samo mali spread) te za dionice 1 besplatnu transakciju dnevno.

Uplate su bez ikakvih naknada, kao i povlačenje novca 1.mjesecno je potpuno besplatno. Dakle, nikakvi troškovi.

Imaju novčanik u kojem se moze imati 20ak valuta i 5 promjena valuta u novčaniku je besplatno unutar24h, a nakon toga je provizija 1%.

E sad ono ključno zbog čega ovo pišem: do 6.01.2023. tih 5 besplatnih konverzija se obavljalo po srednjem tečaju koji je u tom trenutku na tržištu i dalo se zarađivati na konverziji valuta unutar novčanika, medjutim 6.1.2023. uveli su kupovni i prodajni tečaj koji je prilično visok (npr. na dvostrukoj konverziji eur-usd i nazad usd-eur na iznos 10 000 eura izgubi se oko 110 eura sto je prilično puno).

Sad me zanima vi koji ste kod drugih brokera i kada mjenjate npr. eur u usd i obrnuto, dali imate kupovni i prodajni tečaj i uz to naknadu ili je moguće naći brokera koji to radi po srednjem tečaju bez naknade kao sto se Admiral Markets radio do 06.01.2023.???

Hvala
Secret-lover-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2023., 16:35   #269
Interactive brokers
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2023., 16:46   #270
Zar oni nemaju minimalan ulog i ostale prepreke za pristup? I čini mi se da je prije bilo jos nesto vezano uz obujam trgovine, sad ne znam dali to jos ima.

Ključna je ova razmjena valuta po srednjem tecaju bez provizije (5. besplatnih promjena u 24h), to je bilo super dok je trajalo....ima li još koji broker da mijenja valute po srednjem tečaju bez provizije?
Secret-lover-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2023., 17:16   #271
Quote:
Secret-lover-zg kaže: Pogledaj post
Zar oni nemaju minimalan ulog i ostale prepreke za pristup? I čini mi se da je prije bilo jos nesto vezano uz obujam trgovine, sad ne znam dali to jos ima.

Ključna je ova razmjena valuta po srednjem tecaju bez provizije (5. besplatnih promjena u 24h), to je bilo super dok je trajalo....ima li još koji broker da mijenja valute po srednjem tečaju bez provizije?

Trenutno mijenjaju po ovom tečaju




Sent from my iPhone using Tapatalk
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2023., 17:43   #272
Quote:
Sprinter kaže: Pogledaj post
Trenutno mijenjaju po ovom tečaju




Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel isti tečaj i za kupnju i za prodaju?
Naplaćuju li proviziju za konverziju valuta?
Secret-lover-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2023., 18:36   #273
Quote:
Secret-lover-zg kaže: Pogledaj post
Jel isti tečaj i za kupnju i za prodaju?
Naplaćuju li proviziju za konverziju valuta?

Mislim da je isto, mada samo mijenjam EUR u USD, nisam obrnuto
Provizija $2


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2023., 18:55   #274
Kod ovih je bilo besplatno prvih pet transakcija i srednji tečaj sto je vrlo bitno. Jer ako nije srednji odnosno isti tečaj nije to to.
A reci mi jos jel provizija 2 dolara bez obzira na veličinu transakcije?
Secret-lover-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2023., 20:30   #275
Quote:
Secret-lover-zg kaže: Pogledaj post
Kod ovih je bilo besplatno prvih pet transakcija i srednji tečaj sto je vrlo bitno. Jer ako nije srednji odnosno isti tečaj nije to to.
A reci mi jos jel provizija 2 dolara bez obzira na veličinu transakcije?

Nije. Koliko sam vidio, na veći iznos je manje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2023., 19:37   #276
Na 212 koristio sam referral link od nekog ovdi na forumu za otvoriti (cisto da probam kako funkcionira i koliko traje)
I navodno bi trebao dobit *free stocks
Nisam dobio (iako sam deponirao 10eur, cisto za probu) vec me obavjestaaju da:



Zna li netko o cemu se radi ? Kakav setup ? Vec sam deponirao i probao povuc novce (10eur)
__________________
to exist is to resist 外人
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2023., 17:54   #277
Ja sam jučer isto preko nekog ovdje, i danas sam dobio dionice od bmw-a u vrijednosti od 11€.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 23:43   #278
ja koristim revolut... ne znam kak to nitko ne spominje
addx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.