Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2011., 13:48   #261
Nitko nikoga nije prevario, već je Budiša vodio lamest kampanju ikada, putem samostalno izabranog Zdravka Tomca, koji je samo svojom pojavom i debilnim argumentima odbio barem 5-10 posto birača.

To ti je tako kada smatraš da imaš rođenjem dano pravo na neki položaj, pa te birači razuvjere.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:58   #262
Kakva analiza.

Račan nije uspio, par tjedana nakon pobjede koalicije SDP-HSLS na parlamentarnim izborima, natjerati (kako je to trebao učiniti?) sve glasače SDP-a da glasaju za Budišu ... i to je dokaz da je Račan prevario Budišu.


Mesić-zajebant najvjerojatnije je za predsjednika izabran prvenstveno zbog toga što je bio sušta suprotnost uštogljenom i pompoznom Tuđmanu.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 14:23   #263
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Kakva analiza.

Račan nije uspio, par tjedana nakon pobjede koalicije SDP-HSLS na parlamentarnim izborima, natjerati (kako je to trebao učiniti?) sve glasače SDP-a da glasaju za Budišu ... i to je dokaz da je Račan prevario Budišu.


Mesić-zajebant najvjerojatnije je za predsjednika izabran prvenstveno zbog toga što je bio sušta suprotnost uštogljenom i pompoznom Tuđmanu.
Nije ovo analiza, to su činjenice. Zašto bi bilo potrebno nagovarati SDP da glasa za Budišu ako je bio zajednički kandidat ? Stevo " zajebant " im je izgleda bio miliji.
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 14:46   #264
Pa, jebem mu miša, građanima se ne upravlja na daljinski, ljudi sami procjenjuju tko im više odgovara. Očigledno je da je određenom dijelu SDP-ovih birača Mesić bio (čudnog li čuda ) simpatičniji od Budiše, ali to ne može biti pokazatelj da je Račan okrenuo leđa Budiši. Sjećam se jednog priloga iz vremena te predsjedničke kampanje u kojem me pomalo i iznenadilo koliko je Račan entuzijastično nastupio na pozornici u korist Budiše; dobro se sjećam da sam bio pomislio kako ispada da se više trudi (u smislu, pokušava biti srčaniji i više animirati publiku) oko ovih (manje važnih) izbora, nego što se trudio oko onih krucijalnih, parlamentarnih. Na kraju se ispostavilo da je gubitak na tim predsjedničkim izborima ipak bio početak kraja odnosa Račan-Budiša, samo čini mi se da krivca treba potražiti u Budiši.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 15:05   #265
U prošlotjednom Jutarnjem od subote, objavljen je veliki intervju sa Božom Kovačevićem, kojeg je Darinko Kosor također pozvao u izbornu utrku. U njemu Kovačević progovara o propadanju HSLS-a, te za to optužuje konkretna imena, koja su po njemu odigrala za HDZ: Zlatko Kramarić i Jasna Omejec.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 15:08   #266
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Pa, jebem mu miša, građanima se ne upravlja na daljinski, ljudi sami procjenjuju tko im više odgovara. Očigledno je da je određenom dijelu SDP-ovih birača Mesić bio (čudnog li čuda ) simpatičniji od Budiše, ali to ne može biti pokazatelj da je Račan okrenuo leđa Budiši. Sjećam se jednog priloga iz vremena te predsjedničke kampanje u kojem me pomalo i iznenadilo koliko je Račan entuzijastično nastupio na pozornici u korist Budiše; dobro se sjećam da sam bio pomislio kako ispada da se više trudi (u smislu, pokušava biti srčaniji i više animirati publiku) oko ovih (manje važnih) izbora, nego što se trudio oko onih krucijalnih, parlamentarnih. Na kraju se ispostavilo da je gubitak na tim predsjedničkim izborima ipak bio početak kraja odnosa Račan-Budiša, samo čini mi se da krivca treba potražiti u Budiši.
Nije stvar u upravljanju na daljinski nego o koalicijskom dogovoru. To su dvije različite stvari. Točno je da je Steva Mesić bio simpatičniji SDP - u
Budiša je kriv što je išao u koaliciju sa strankom koja ga je izdala i podržala njegovog protivnika. To je bila njegova kriva procjena.
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 15:14   #267
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Nije stvar u upravljanju na daljinski nego o koalicijskom dogovoru.
Pa koalicijski dogovor uključuje nedvosmislenu poruku biračima da glasaju za zajedničkog kandidata (a to je SDP i više nego ispoštivao). Na koji bi ti način prisilio birače SDP-a da nužno glasaju prema uputi stranke? Valjda ti je jasno da ljudi mogu samostalno odlučiti za koga će glasati.

Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Točno je da je ... Mesić bio simpatičniji SDP - u
Preciznije bi bilo reći kako je Mesić bio daleko simpatičniji od ukočenog i nešarmantnog Budiše i da je zato i pobijedio.

Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Budiša je kriv što je išao u koaliciju sa strankom koja ga je izdala i podržala njegovog protivnika. To je bila njegova kriva procjena.
Apsolutno je nemoguće pronaći i jedan-jedini dokaz da je SDP podržao Mesića protiv Budiše. To je toliko nevjerojatno da je krajnje neozbiljno je i pričati o tome.

Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
U prošlotjednom Jutarnjem od subote, objavljen je veliki intervju sa Božom Kovačevićem, kojeg je Darinko Kosor također pozvao u izbornu utrku. U njemu Kovačević progovara o propadanju HSLS-a, te za to optužuje konkretna imena, koja su po njemu odigrala za HDZ: Zlatko Kramarić i Jasna Omejec.
Pročitah. Daleko realniji, insajderski pogled na to razdoblje.

Zadnje uređivanje stagediver : 01.04.2011. at 15:20.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 15:39   #268
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Pa koalicijski dogovor uključuje nedvosmislenu poruku biračima da glasaju za zajedničkog kandidata (a to je SDP i više nego ispoštivao). Na koji bi ti način prisilio birače SDP-a da nužno glasaju prema uputi stranke? Valjda ti je jasno da ljudi mogu samostalno odlučiti za koga će glasati.


Preciznije bi bilo reći kako je Mesić bio daleko simpatičniji od ukočenog i nešarmantnog Budiše i da je zato i pobijedio.


Apsolutno je nemoguće pronaći i jedan-jedini dokaz da je SDP podržao Mesića protiv Budiše. To je toliko nevjerojatno da je krajnje neozbiljno je i pričati o tome.


Pročitah. Daleko realniji, insajderski pogled na to razdoblje.
Dokaz ti je izborni rezultat u Zagrebu. Da je SDP ispoštovao dogovor Budiša bi dobio izbore u SDP ovoj glasačkoj utvrdi, gradu gdje su oni više od 10 godina na vlasti. Ako je SDP-u Mesić bio simpatičniji zašto onda nisu s njim sklopili sporazum ? Bilo bi poštenije.
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 15:51   #269
Nemoj se ljutiti, ali nemam ni vremena ni volje pričati na takav način. Konstrukcije koje sklapaš neprikladne su za iole ozbiljniji razgovor.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 15:57   #270
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti, ali nemam ni vremena ni volje pričati na takav način. Konstrukcije koje sklapaš neprikladne su za iole ozbiljniji razgovor.
O kakvoj ti ozbiljnosti pričaš ? Nemaš nikakve dokaze za svoje tvrdnje, ja sam svoje potkrijepio podacima i brojkama. SDP je 2000. na predsjedničkim izborima u Zagrebu glasao za Mesića a ne za koalicijskog kandidata Budišu.
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 16:06   #271
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
O kakvoj ti ozbiljnosti pričaš ? Nemaš nikakve dokaze za svoje tvrdnje, ja sam svoje potkrijepio podacima i brojkama. SDP je 2000. na predsjedničkim izborima u Zagrebu glasao za Mesića a ne za koalicijskog kandidata Budišu.
Kao prvo, SDP nije osoba i ne može glasati na izborima.

Kao drugo, SDP nije KP i nema mehanizme naređivanja članstvu i simpatizerima kako da glasaju. Čak ni discipiniranije HDZ glasačko tijelo, koje je sastavljeno uglavnom od članova (jedna od najvećih stranaka u Europi po tom broju), nije uspjelo skupiti preko 12% za Hebranga, a ni Granić nije bolje prošao tada.

Kao treće, kako bi točno SDP proširio glas među većinu stanovništva da su njihove reklamne kampanje i izjave potpuo lažne i da ipak glasaju za Mesića?

Kao četvrto, nameće se zaključak da su ljudi glasali po vlastitim željama i savjesti, a ne direktivama.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 16:15   #272
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post

Kao četvrto, nameće se zaključak da su ljudi glasali po vlastitim željama i savjesti, a ne direktivama.
Slažem se. Ipak je SDP-u bio bliži Mesić nego Budiša. Ali čemu onda koalicija sa Budišom ?
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 23:18   #273
Quote:
Ovdje imamo rezultate predsjedničkih izbora 2000. g. Zanimljivo je da je Budiša izgubio u Zagrebu koji je tradicionalno SDP-ovo uporište. Iz ovoga se vidi tko je koga prevario.


Quote:
Glasovanje je održano 7. veljače 2000.

* Ukupno glasača: 4 252 921
* Ukupno glasova: 2 598 120 (60,88%)
* Nevažećih listića: 38 799 (1,49%)

1. Stjepan Mesić, (HNS, HSS, LS, IDS, ASH) - 1 433 372 - 56,01%
2. Dražen Budiša, (HSLS, SDP) - 1 125 969 - 43,99%

Mesić je pobijedio u 16 hrv. županija i gradu Zagrebu, a Budiša je pobijedio u četirima županijama: Splitsko-dalmatinskoj, Primorsko-goranskoj, Šibensko-kninskoj i Međimurskoj.
Je, a kako objašnjavaš pobjedu Budiše u Primorsko-goranskoj županiji ?

Upravo Rijeka je prava utvrda SDP-a i to već 20-ak godina, daleko duže od Zagreba i s daleko uvjerljivijom SDP-ovom većinom !

I tamo Budiša bez podrške SDP-a ne bi dobio ni 10%, a ne pobjedio !

Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 08:34   #274
Quote:
Profesor_ kaže: Pogledaj post
Je, a kako objašnjavaš pobjedu Budiše u Primorsko-goranskoj županiji ?

Upravo Rijeka je prava utvrda SDP-a i to već 20-ak godina, daleko duže od Zagreba i s daleko uvjerljivijom SDP-ovom većinom !

I tamo Budiša bez podrške SDP-a ne bi dobio ni 10%, a ne pobjedio !

Na parlamentarnim izborima 2000 u Zagrebu 1 izborna jedinica koalicija SDP HSLS i ostali dobila je 50,58 % glasova, Mesićeva koalicija je dobila oko 12 % glasova, kasnije je zajednički kandidat koalicije SDP HSLS za predsjednika republike Dražen Budiša izgubio u toj izbornoj jedinici od Mesića. To dovoljno govori samo za sebe.

VIII. izborna jedinica

obuhvaća područje Istarske županije i zapadni dio Primorsko-goranske županije i to:

- područje Istarske županije u cijelosti,

- zapadni dio Primorsko-goranske županije - gradovi i općine: Baška, Cres, Crikvenica, Dobrinj, Kostrena, Kraljevica, Krk, Lovran, Mali Lošinj, Malinska - Dubašnica, Matulji, Mošćenička Draga, Omišalj, Opatija, Punat, Rab, Rijeka, Vrbnik.

U toj izbornoj jedinici koalicija SDP - HSLS dobila je 41, 5 % glasova, gotovo 10 posto manje nego u Zagrebu, Mesićeva koalicija je dobila oko 30 % glasova.

Izgleda da se nije poštovala stranačka stega u Zagrebu.
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 10:49   #275
http://www.nacional.hr/clanak/74641/...-ne-josipovica
Quote:
"Žao mi je što taj gospodin laže. On kaže da je sudjelovao u obje moje kampanje, to nije istina. U mojoj prvoj predsjedničkoj kampanji SDP je bio protiv mene, a tek u drugoj me podržavao."
možda je bandić izvor ovog zapleta? iz nekog razloga je uvjeren da je sudjelovao u prvoj mesićevoj kampanji.
bj1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 12:33   #276
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Nije stvar u upravljanju na daljinski nego o koalicijskom dogovoru. To su dvije različite stvari. Točno je da je Steva Mesić bio simpatičniji SDP - u
Budiša je kriv što je išao u koaliciju sa strankom koja ga je izdala i podržala njegovog protivnika. To je bila njegova kriva procjena.
Zašto lagati lažeš?
SDP je do zadnjeg dana podržavao Budišu i nije podržavao Mesića.
ALi je bome Budiša izdao SDP i Račana kada se priklonio Sanaderu.
I kada mu to nije uspjelo, jer je većina HSLS-ovaca ostala uz Račana i zajednički predizborni program, Budiša se narcisoidno hvalio kako je ipak on srušio Račana, iako to Račan još ne kuži.
Hvalio se u svom stilu kako je ON doveo Račana na vlast i kako će ga ON skinuti s vlasti.
I to pazi na izborima na kojima Budo nije ni prešao izborni prag
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 12:41   #277
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
O kakvoj ti ozbiljnosti pričaš ? Nemaš nikakve dokaze za svoje tvrdnje, ja sam svoje potkrijepio podacima i brojkama. SDP je 2000. na predsjedničkim izborima u Zagrebu glasao za Mesića a ne za koalicijskog kandidata Budišu.
SDP glasao za Mseića?
Daj pojasni?
Pa zar stranka ima punomoć nad svojim članovima/simpatizerima//glasačima, pa da glasa u njihovio ime?
Daj saberi se malo...
SDP-ova poruka je bila jasna; glasujte za Budišu.
ALi očito SDP-ovi birači nisu ono što su HDZ-ovi, valjda znaju razmišljati svojom glavom i samostalno donose odluke.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 19:47   #278
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Pa, jebem mu miša, građanima se ne upravlja na daljinski, ljudi sami procjenjuju tko im više odgovara. Očigledno je da je određenom dijelu SDP-ovih birača Mesić bio (čudnog li čuda ) simpatičniji od Budiše, ali to ne može biti pokazatelj da je Račan okrenuo leđa Budiši. Sjećam se jednog priloga iz vremena te predsjedničke kampanje u kojem me pomalo i iznenadilo koliko je Račan entuzijastično nastupio na pozornici u korist Budiše; dobro se sjećam da sam bio pomislio kako ispada da se više trudi (u smislu, pokušava biti srčaniji i više animirati publiku) oko ovih (manje važnih) izbora, nego što se trudio oko onih krucijalnih, parlamentarnih. Na kraju se ispostavilo da je gubitak na tim predsjedničkim izborima ipak bio početak kraja odnosa Račan-Budiša, samo čini mi se da krivca treba potražiti u Budiši.
D. Budiša, tobožnjie karizmatik, a ustvari čovjek koji ništa razumio nije 1971., kad je pristajući uz deklariranog ustašu A.Paradžika i kleofšizmu sklonog I. Z. Čička, odbio pozvati studente da se povuku s ulica i nakon opetovanih molbi hrvatskog državnog i partijsog vodstva, poslavši tako sebe ali i brojne druge na robiju. Nšta D. Budiša nije razumio ni 1991., kad je kao član Vlade narodnog sporazuma zataškavo zločine, posebno one koje su u Gospiću počinli M. Norac i T. Orešković. Ništa pod milim bogom razumio nije ni kad je ulazio u koaliciju s Račanom 2000., jer da je, ne bi neprekidno opstruirao rad Vlade, pa valjda ne bi ni Gotovini sugerirao da bježi.
Dražen Budiša, cijeneći prema njegovim recentnim izjavama, ni danas ne razumije što se događa na hrvatskoj političkoj sceni.
Tko pita, ... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 23:24   #279
Da, on je prvi počeo o Gotovini. On je počeo pirkat vatru oko njegova slučaja. Dok ga Budo nije spomenuo u Hrvatskoj gotovo nitko nije ni čuo za Gotovinu...
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.