Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2004., 22:44   #21
a ja nisam niti adamičan niti organac niti katolik u matrixu!
šta sam onda ja?
stara duša sa dozvolom za kretanje življenje i razmišljanje?
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 13:43   #22
Moze li neko , mrzi me da citam cio tekst da objasni osnovne karakteristika organskih portala ?
t.silva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 19:59   #23
Quote:
t.silva kaže: Pogledaj post
Moze li neko , mrzi me da citam cio tekst da objasni osnovne karakteristika organskih portala ?
Ma ukratko. Jedni imaju dusu drugi ne
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:58   #24
Quote:
t.silva kaže: Pogledaj post
Moze li neko , mrzi me da citam cio tekst da objasni osnovne karakteristika organskih portala ?
iznenađuje me kako ova tema nije zaživjela, s obzirom da se dotiče gotovo svakog drugog čovjeka na zemlji, dakle 50 %

evo dozvoli da ti objasnim na temelju poznanstva sa jednom ženskom poznanicom.

-glumata emocije - ne posjeduje sposobnost empatije, već samo glumi-
npr kad prođe pored bespomoćne kornjače koja je okrenuta na leđa, jukat će "-JOJ JAAADNAAAAA!!" , a neće joj pasti na pamet da ju preokrene i oslobodi patnje, ako joj to netko sugerira reći će da je se boji dirati i da vjerojatno ima razlog zašto je na leđima.

glumatat će pred drugima da joj je žao gladnog, ali umiljatog psa koji sjedi pred vratima, ali neće mu dati ni mrvu hrane, niti ga lijepo pogledat kad drugi ne vide - ritnut će ga i otjerati prvom prilikom kad nitko ne vidi

nedao bog da udomi neku životinju, taman da skapava od gladi pred kućom.

na životinjama je najlakše objasniti jer one često izvlače emocije iz ljudi pa se po tome može i skužiti.

kao suradnik neće ti pomoći završti posao da zajedno odete na vrijeme, nego će reći "aaaa sorkaćććć, ja moram ići"

ako ima dijete, nije joj na prvom mjestu, iako bi naizgled sve napravila za njega, ali samo ako se to ne kosi sa njenim željama. (pojest će dijetetu slatkiše)

pokušat će te izmanipulirati da bude po njenom, pr. kamo, kako i kada se ide, ako nije tako onda je ćuba dolje.

sve što zna je novac i samo novac i to je jedina sreća za nju.
(normalnoj osobi je dovoljno i samo da joj se vlastito dijete nasmiješi i ne treba joj nište više taj dan)
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 13:37   #25
Quote:
Uranus kaže: Pogledaj post
Meni se čini da smo svi pomalo ti organski portali, bez obzira kojoj grupi pripadali.

A što ti predlažeš vet, za one ljude koji nisu portali? Kako da se 'obrane' od onih koji to jesu kako ih ne bi ometali u razvoju i crpili im energiju?
obrana je jednostavna - jednostavno zavrneš pipu i uskratiš im mogućnost hranjenja i napajanja tvojom energijom.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 11:35   #26
Došlo je vrijeme je za razdvajanje originala od portala , svatko svojim putem.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 16:02   #27
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Došlo je vrijeme je za razdvajanje originala od portala , svatko svojim putem.
Što se to nije trebalo dogoditi 2012. godine?
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 12:12   #28
Pročitao sam link na teoriju i moram priznati da mi stvar drži vodu. Objašnjava poprilično stvari i kockice sjedaju na mjesto.
Određeni ljudi i njihovi stavovi i ponašanje su mi sada puno jasniji.
Teorija čak ne negira Boga a pošto sam katolik vjernik uklapa se u moju sliku svijeta.

Kako prepoznati najočitije organske portale?
Po jednoj vrlo jednostavnoj stvari. Pljuju po bilo kojoj vjeri jer im je sam pojam vjere totalno stran i ne mogu ga uopće ukalupiti u svoj
materijalno-fizikalni pogled na svijet. Općenito, nedostatak tolerancije je jedan od znakova organskih portala.
Drugi portali, oni zakamuflirani su zapravo vjernici, vrlo često i svečenici u određenoj religiji jer pate na položaje. Ali ne vjernici u pravom smislu riječi već samo ljudi koji doslovce tumače i slijede napisano u Bibliji, Kuranu i sličnim vjerskim knjigama.
Oni su i razloga zašto smo imali ratove i masakre u ime vjere i zašto ih imamo danas. Oni jednostavno ne shvaćaju suštinu vjere.

Zadnje uređivanje Kerefek76 : 19.09.2016. at 12:30.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 19:06   #29
A dobrodošli u cassiopaea kult :klap:
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 22:13   #30
Puno kompleksnije je to nego što kult to može objasniti.
Organski portali mogu biti vođeni od strane više individua odjednom . Također mogu biti na autopilotu programirani.
Nitko vam neće napomenuti da ljudi sa dušom isto padnu u svijesti . Tad ih može vozit svatko čije su vibracije usklađene sa individuom i događajem .
Tako da dijeliti na organske portale i ljude sa dušom . Nije potpuna slika a ni potpuno točna .
Cult je dio mozaika i uvijek će biti . Potpunu istinu nećete nikada vidjeti napisanu niti u kojem drugom obliku pohranjenu .
Bite li vi u ratu otkrili protivniku svoje vojne tajne ili planove ...Smiješno zar ne!!
sinhronizirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 11:50   #31
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
A dobrodošli u cassiopaea kult :klap:
Svrstavanje u bilo koji kult ili pokret nema smisla jer banalizira stvari i iskrivljuje percepciju jer kultovi obično samo male dijelove slagalice smatraju potpunom istinom što vodi u velike zablude.
I kao što kolega iznad kaže, nitko na ovome svijetu ne zna cijelu istinu. Možeš shvatiti samo više ili manje dijelova te velike slagalice.
Kao što kaže Škoro... istina je voda duboka....
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 15:56   #32
Talking

Preuzeli neka vjerovanja od drugih religija, pa zamotali u šareni celofan. Ono tako se bolje i lakše prodaje magla neukim ovcama
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 18:32   #33
Moram priznati da me teorija o organskim portalima dobrano stresla. Proučavam malo tu tematiku i neki moji odnosi sa nekim ljudima postaju puno jasniji. Ono kad ti nije jasno kako druga strana ne vidi nešto fundamentalno krivo u određenim stvarima o kojima diskutiramo. Ta nejasnoća je još veća zbog toga što su ti neki ljudi visoko obrazovani, katki intelektualci i još k tome vrlo sposobni u svom poslu gdje rješavaju kompleksne probleme i rade složene stvari. Onda ti nije jasno kako njihovo razmišljanje pada na nekim najjednostavnijim stvarima koje se tiču osnovne ljudskosti i empatije. Uglavnom, shvatiš da je nekim ljudima uzalud objašnjavati stvari koje se ne tiču love, posla, nogometa i politike tj. svakodnevnih ovozemaljskih stvari.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 23:43   #34
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
A dobrodošli u cassiopaea kult :klap:
Ima i isti naslov

http://quantumfuture.net/sr/organskiportali.htm
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 00:31   #35
Quote:
vet kaže: Pogledaj post
postoje samo dvije vrste ljudi.

Ljudi sa dušom (poznati i kao: «sin čovječji» ili adamični ljudi), i ljudi – bez duše

(cut)

"Problem" je i to što je trenutni odnos između jednih i drugih
50% - 50%!

Tvrdnja da "svaki drugi čovjek nema dušu", početak je svih nacizama i paranoja.

Drugi korak je huškati i ubijati neke ljude, jer u svojim bolesnim glavama, ideolog "ljudi bez duše" ima opravdanje da to "ionako nisu ljudi, pa nema moralne dileme ubiti "takve ljude" ili komarce". To im je isto, a definiciju "bezdušnih" će već nekako iskemijati, kako to po pravilu biva u paranoidnim teorijama zavjera... ili u ratnim sukobima, gdje se neprijateljska strana uvijek sotonizira, da se maknu etičke dvojbe.

Autori i zagovornici te teorije nikad se ne pogledaju u zrcalo i zapitaju: "Čini li me vjerovanje u takvu teoriju zavjera zapravo "bezdušnim"?"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 11:11   #36
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
... ili u ratnim sukobima, gdje se neprijateljska strana uvijek sotonizira, da se maknu etičke dvojbe.

Upravo se u ratnim sukobima gdje prestaju svi zakoni i kažnjavanja koja bi ih mogla zadesiti najbolje prepoznaju bezdušnici ili portali koji tada pokazuju svoju pravu prirodu ili psihopatiju.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 13:29   #37
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Tvrdnja da "svaki drugi čovjek nema dušu", početak je svih nacizama i paranoja.

Drugi korak je huškati i ubijati neke ljude, jer u svojim bolesnim glavama, ideolog "ljudi bez duše" ima opravdanje da to "ionako nisu ljudi, pa nema moralne dileme ubiti "takve ljude" ili komarce". To im je isto, a definiciju "bezdušnih" će već nekako iskemijati, kako to po pravilu biva u paranoidnim teorijama zavjera... ili u ratnim sukobima, gdje se neprijateljska strana uvijek sotonizira, da se maknu etičke dvojbe.

Autori i zagovornici te teorije nikad se ne pogledaju u zrcalo i zapitaju: "Čini li me vjerovanje u takvu teoriju zavjera zapravo "bezdušnim"?"
Nisu oni nikakve biljke ili neandertalci niti itko ima išta protiv njih a pogotovo ja. Oni su tu samo na stepenici niže i tek trebaju odraditi svoj put kao oni koji imaju razvijenije više centre. Njihov cilj je zapravo da u toku svog života razviju svoju dušu, bar ja tako pretpostavljam. Puno njih ne uspije ali neki i uspiju, to su one nevjerojatne preobrazbe koje čujemo o ljudima koji su nakon pola života "u mraku" odjednom "progledali". Isto tako oni sa razvijenom dušom mogu posrnuti tako da je sve moguće, uvijek se može u dva pravca, "dolje" ili "gore".
Ali činjenica je da postoje ljudi sa totalnim odsustvom empatije koja je jedan od prvih pokazatelja da si biće ipak na stepenici više od recimo hrčka, mačke, vuka ili kanarinca. Vuk kad jede ovcu nema empatije prema ovci i ne može si predstaviti njenu bol i zato vuk nije ni zao ni dobar, on je jednostavno životinja sa svojim nagonima. Čovjek koji ima razvijenu empatiju ne može samo tako činiti zlo zato jer osjeća tuđu bol. A tu imamo onda i ljude koji imaju intelekt ali totalno odsustvo bilo kakvih viših osjećaja osim onih primarnih.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 17:55   #38
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Moram priznati da me teorija o organskim portalima dobrano stresla. Proučavam malo tu tematiku i neki moji odnosi sa nekim ljudima postaju puno jasniji. Ono kad ti nije jasno kako druga strana ne vidi nešto fundamentalno krivo u određenim stvarima o kojima diskutiramo. Ta nejasnoća je još veća zbog toga što su ti neki ljudi visoko obrazovani, katki intelektualci i još k tome vrlo sposobni u svom poslu gdje rješavaju kompleksne probleme i rade složene stvari. Onda ti nije jasno kako njihovo razmišljanje pada na nekim najjednostavnijim stvarima koje se tiču osnovne ljudskosti i empatije. Uglavnom, shvatiš da je nekim ljudima uzalud objašnjavati stvari koje se ne tiču love, posla, nogometa i politike tj. svakodnevnih ovozemaljskih stvari.
ima ih stvarno dosta sa i posvuda, a služe za održavanje (negativnog) statusa quo jer čine znatan udio u populaciji.

također su spremni ubiti drugog što je potvrđeno milgram-ovim i stanford-ovim experimentom.
__________________
IGNORE LISTA: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, CelMar, miki1988, SusFerox
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 18:04   #39
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Nisu oni nikakve biljke ili neandertalci niti itko ima išta protiv njih a pogotovo ja. Oni su tu samo na stepenici niže i tek trebaju odraditi svoj put kao oni koji imaju razvijenije više centre. Njihov cilj je zapravo da u toku svog života razviju svoju dušu, bar ja tako pretpostavljam. Puno njih ne uspije ali neki i uspiju, to su one nevjerojatne preobrazbe koje čujemo o ljudima koji su nakon pola života "u mraku" odjednom "progledali". Isto tako oni sa razvijenom dušom mogu posrnuti tako da je sve moguće, uvijek se može u dva pravca, "dolje" ili "gore".
Ali činjenica je da postoje ljudi sa totalnim odsustvom empatije koja je jedan od prvih pokazatelja da si biće ipak na stepenici više od recimo hrčka, mačke, vuka ili kanarinca. Vuk kad jede ovcu nema empatije prema ovci i ne može si predstaviti njenu bol i zato vuk nije ni zao ni dobar, on je jednostavno životinja sa svojim nagonima. Čovjek koji ima razvijenu empatiju ne može samo tako činiti zlo zato jer osjeća tuđu bol. A tu imamo onda i ljude koji imaju intelekt ali totalno odsustvo bilo kakvih viših osjećaja osim onih primarnih.
To sto opisujes je ASPD i koliko znam problem je u mozgu
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 00:08   #40
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Tvrdnja da "svaki drugi čovjek nema dušu", početak je svih nacizama i paranoja.
"
Neznam na temelju ćega si to napisao, no krivo si napisao.
Naime : "Tvrdnja da "svaki drugi čovjek nema dušu", je ništa drugo doli blesava, niti ima uporišta.
Ajde, da ima veze sa paranojom kako tvrdiš, može biti, no sa nacizmom nikakve veze nema, i to si opet uvukao temeljem neznanja ili sa namjerom da impliciraš debilane, pošto su njihova opravdanja da se mogu potlaciti svi slabiji, inferiorniji, tj.to im je opravdanje i ideologija, koja je potekla već znaš od kuda, naravno od evolucionista i naturalista, kolonijalista, i sl. -brže, bolje, jaće, ko slabiji odpada, jaci tlaci-nije ti poznato ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.