Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 16:17   #6481
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
U Irak su Ameri ulupali više od dva-tri bilijuna (1000 milijardi) USD, u Afganistan isto...gdje su sve te pare? A da i ne brojimo CIA prihod od prodaje heroina. Afg.hektari poljoprivrednog zemljišta pod makom po godinama:
https://upload.wikimedia.org/wikiped...1994-2007b.PNG

Pazi samo godinu 2001- kad su se talibani poduhvatili posla na suzbijanju uzgoja maka.
William Engdahl je iskopao zvanican podatak da je ulupano 5,6 biliona dolara u te dvije zemlje do sada (duplo vise nego sto se do sada mislilo). Bush i Obama su sprzili na vojsku i ratove toliko para da su americki dug podigli za 8 biliona, a rezultat je ocajan: americka moc je daleko niza u svijetu nego 2001. cak kad iz poredjenja izostavimo Rusiju i Kinu. A Tramp ubrzava citav proces.

Sto se tice prihoda o heroina skontao sam gdje su pare otisle: na meku moc. Skrkali su pare na medije, NVO i podmicivanje po svijetu.

Ovaj tempo SAD ne zaduzivanja mogu dugo izdrzati. Samo ce se odjednom urusiti i to prije nego sto su kinezi predvidjeli u svojim dugorocnim strategijama. Eno citam o Tesla autima: svakoga dana tonu u dugove i jos ubrzavaju zaduzivanje, iako u prezaduzeni, stalno prave gubitke, akcije na berzi im rastu i uskoro ce se slomiti. Ista stvar je sa SAD, slomice se kao Portoriko. Za sobom ce povuci zapad, posto na zapadu nema ni jedan sposoban politicar patriotski orjentisan koji bi gledao da spasava svoju zemlju (osim djelomicno Orbana). Sve su mulci koji ce slijepo pratiti ovna predvodnika u provaliju.
tihobl is offline  
Old 23.11.2017., 16:41   #6482
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post

Sto se tice prihoda o heroina skontao sam gdje su pare otisle: na meku moc. Skrkali su pare na medije, NVO i podmicivanje po svijetu.
najviše para je otišlo u razne privatne džepove.
ne bi me čudilo da još ponegdje pozatvaraju razne dužnosnike po uzoru na SA, gdje je tek šačica prinčeva teška 800 milijardi $
Nisu slučajno objavljeni panamski i rajski podaci.

(Pentagon isto ne zna objasniti gdje im je nestalo 9 milijardi $. Kolko je projekata i incidenata lažno, samo da se izvuku pare?)
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 23.11.2017., 17:02   #6483
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
najviše para je otišlo u razne privatne džepove.
ne bi me čudilo da još ponegdje pozatvaraju razne dužnosnike po uzoru na SA, gdje je tek šačica prinčeva teška 800 milijardi $
Nisu slučajno objavljeni panamski i rajski podaci.

(Pentagon isto ne zna objasniti gdje im je nestalo 9 milijardi $. Kolko je projekata i incidenata lažno, samo da se izvuku pare?)
Provizija je normalna stvar. Problem kod amera je to je previse posrednika koji se ugradjuju pa pa privizija nagura na 90% troskova.
tihobl is offline  
Old 23.11.2017., 17:13   #6484
Rusi o presudi Mladiću...

http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1328637

agentRico is offline  
Old 23.11.2017., 19:03   #6485
Rus Ivan Grozni o o presudi Mladicu - NEKA GORI U PAKLU!!!
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Old 23.11.2017., 19:06   #6486
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
A komentari ispod
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 23.11.2017., 19:06   #6487
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Rus Ivan Grozni o o presudi Mladicu - NEKA GORI U PAKLU!!!
Blinko approves
Blinko Black is offline  
Old 23.11.2017., 19:09   #6488
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A komentari ispod
Najjači mi je ovaj:
Ne branite nas vise,jos uvek cekamo brod poslat u Jadran 1999e da nas zastiti od Nato napada.Da li ste prvi stigli u Pristinu?Jeste.Da li ste utekli? Jeste.Da li ste i pre SAD priznali Hrvatsku? Jeste.Da li postoji sumljiva prica oko prodaje oruzija Hrvatskoj...

I tko kaže da Rusija ima nešto protiv Hrvatske
Blinko Black is offline  
Old 23.11.2017., 19:12   #6489
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Najjači mi je ovaj:
Ne branite nas vise,jos uvek cekamo brod poslat u Jadran 1999e da nas zastiti od Nato napada.Da li ste prvi stigli u Pristinu?Jeste.Da li ste utekli? Jeste.Da li ste i pre SAD priznali Hrvatsku? Jeste.Da li postoji sumljiva prica oko prodaje oruzija Hrvatskoj...

I tko kaže da Rusija ima nešto protiv Hrvatske
Ne znam tko to kaze? Zasto bi uopce imala? Niti ih cime ugrozavamo, niti to mozemo sve kada bi i htjeli. Ista stvar je i sa Srbijom.
Nemaju nista ni protiv nas, niti protiv Srba, a ni za. Imaju samo svoje interese, kao i ostali.

Edit: Druga stvar ako se na ovom prostoru ( opet ) krenu krizati interesi velikih.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 23.11.2017., 19:15   #6490
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
I tko kaže da Rusija ima nešto protiv Hrvatske
A jesmo, Rusija je unatoc svim sprdnjama jest naklonjena Hvatskoj ( i Rvatima) kao "europskom" dijelu Jugoslavije
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Old 23.11.2017., 19:20   #6491
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
A jest, Rusija unatoc svim sitnicima jest naklonjena HR kao "europskom" dijelu Jugoslavije
yeah right, jugoslavija postoji samo u glavama desničara država iz ex-yu.
ali nećemo u debeli offtopik. za rusiju je to samo neka prošla država nestala prije 26 godina
Blinko Black is offline  
Old 23.11.2017., 19:29   #6492
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
yeah right, jugoslavija postoji samo u glavama desničara država iz ex-yu.
ali nećemo u debeli offtopik. za rusiju je to samo neka prošla država nestala prije 26 godina
Tko zna mogu li nas na karti pronac bez famoznog " preko puta ITalije "?
Slazem se... ebe im se za sve nas skupa. Bwhahah naklonjenost, samo interes. Vidim da i Srbima dolazi.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 23.11.2017., 19:38   #6493
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Tko zna mogu li nas na karti pronac bez famoznog " preko puta ITalije "?
Slazem se... ebe im se za sve nas skupa. Bwhahah naklonjenost, samo interes. Vidim da i Srbima dolazi.
Tako je. Kod njih je sve po principu "Hoće poslovati? Odlično!; Nećeš? Budeš kad tad!". Nikakvo prijateljstvo bez novaca ali za pristojan pristup dobiva se popust. U biti svatko tko zna kako funkcioniraju stvari u poslovnom svijetu skužit će ovo.
Blinko Black is offline  
Old 23.11.2017., 22:40   #6494
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
U Irak su Ameri ulupali više od dva-tri bilijuna (1000 milijardi) USD, u Afganistan isto...gdje su sve te pare? A da i ne brojimo CIA prihod od prodaje heroina. Afg.hektari poljoprivrednog zemljišta pod makom po godinama:
https://upload.wikimedia.org/wikiped...1994-2007b.PNG

Pazi samo godinu 2001- kad su se talibani poduhvatili posla na suzbijanju uzgoja maka.
Pitas gdje su sve te pare??? Pa evo ja sam svjedok da su jednu istu bazu u AVg. gradili i dogradjivali tri puta, i rusili je naravno...Hranu i pice bukvalno mozes uci u menzu, ima svasta, ovakva i onakva kuhinja, meso na 100 nacina, Pepsi i Coca-Colla na svakom cosku, mozes uzeti sta zelis i koliko, i da sve bacis u kontejner za otpad, i da to ponavljas ako nemas pametnijeg posla...

Sada zamisli koliko to ostavlja prostora za manipulaciju sa novcem, kada nama ne vrse kontrolu koliko ih kostamo, onda zamisli sta sve prijavljuju kao fiktivni trosak...

To su beskrajno mnogo para, i onda neko misli da ce Trump unistiti taj vojnicki lobi, samo sto nije...Dok je to cudoviste bilo u zacetku, Ajzenhauer je lepo rekao u sta ce se pretvoriti...
vmro is offline  
Old 23.11.2017., 23:59   #6495
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Možda sam nešto propustio, ali nisam vidio da je rečeno nešto protiv presude Mladiću. A to da je haški tribunal spolitiziran, je notorna činjenica, inače bi američki kriminalci Bush, Albright i Obama već odavno bili tamo...
Stric iz ozadja is offline  
Old 24.11.2017., 00:15   #6496
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Možda sam nešto propustio, ali nisam vidio da je rečeno nešto protiv presude Mladiću. A to da je haški tribunal spolitiziran, je notorna činjenica, inače bi američki kriminalci Bush, Albright i Obama već odavno bili tamo...
Jedan Seselj je do temelja ponizio i ismejao taj tribunal... Toliko o njegovoj ozbiljnosti...
vmro is offline  
Old 24.11.2017., 14:51   #6497
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Možda sam nešto propustio, ali nisam vidio da je rečeno nešto protiv presude Mladiću. A to da je haški tribunal spolitiziran, je notorna činjenica, inače bi američki kriminalci Bush, Albright i Obama već odavno bili tamo...
Osvrnuli su se na presudu Mladiću. Nisu imali svoj redoviti osvrt na rad Haškog tribunala pa se poklopilo s presudom Mladiću. Onda se ponavlja onaj dio o Orliću koji je tipični srpski izgovor za koljažu u Srebrenici.

Zaključak je da su oni u điru "nismo baš za Mladića, ali....." samo zbog politikanstva. Toliko o Rusima.
Uvijek istok is offline  
Old 24.11.2017., 20:20   #6498
Quote:
deepwater kaže: Pogledaj post
A i ta tiskara što štanca milijarde dolara mogla bi uskoro na remont...
Izvanredni remont.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 24.11.2017., 20:57   #6499
pa kad podrzavaju asada sto nebi mladica
mr nice is offline  
Old 26.11.2017., 14:53   #6500
Evo odlicnog clanka na ruskom o usporedjenju razvojnih nacina Rusije i Argentine s politicke i ekonomske tocke gledista, a i o tome zasto Rusiji vise ne trebaju niti Putin niti putinizm
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.