Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2007., 15:32   #21
...i da rezimiramo...

Članak 3.
Zajmoprimac je suglasan da se u svrhu naplate bilo kojeg potraživanja zajmodavca iz ovog Ugovora s osnove utvrđene u Članku 1. ovog ugovora, po dospjelosti potraživanja, može neposredno provesti prisilna ovrha na njegovim računima i novčanim sredstvima kod bilo koje banke ili drugog subjekta koji obavlja poslove novčanog prometa, te da se zaplijenjena novčana sredstva s tih računa izravno isplate na štedni kunski račun zajmodavatelja XXXXXX-XXXXXXXX Hrvatske poštanske banke.
Ugovorne strane suglasne su da će javni bilježnik, temeljem zahtjeva Zajmodavca, na ovaj Ugovor staviti potvrdu ovršnosti, ukoliko Zajmoprimac ne dokaže da je ispunio svoju obvezu preuzetu ovim Ugovorom, a koja proizlazi iz Članka. 1. ovoga Ugovora.

Članak 4.
Zajmoprimac dokazuje da je ispunio obveze preuzete ovim Ugovorom¬ potvrdom financijske institucije iz koje je vidljivo da je izvršio uplatu u cilju vraćanja dugovanog iznosa.
wic2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 08:29   #22
Najjednostavnije je da ti pored Ugovora o zajmu Zajmoprimac ispuni običnu zadužnicu i nemaš se što misliti...
dk_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 14:58   #23
nažalost imam lsičan slučaj i dobivenu presudu. Podnio sam zahtjev sudu i dobio blokadu računa, MEĐUTIM ona vrijedi samo ako on ima novaca na računu ili obavi neku transakciju i traje mjesec dana i TO AKO TI JE BANKA VOLJAN TO PROVESTI
djojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 02:10   #24
Zajam

Mojem bivšem dečku sam posudila 40.000kn... ostavio me nakon godinu dana... Rekao je da će mi vratiti to... ali se nekako bojim jer smo se razišli na nož. Ima li koji način da dođem do tih novaca? Mogu li složiti neki ugovor? Pa...ga ovjeriti negdje... Očajna sam...molim vas pomozite mi...
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 09:25   #25
Možeš ako ti on to bude želio potpisati.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 10:03   #26
Pa ako želi potpisat...želi i platit...a što da napišem u tom ugovoru? Trebam to negdje ovjeriti???
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 10:53   #27
Napiši izjavu koliko duguje i do kad treba vratiti, nek potpiše i ovjeri kod javnog bilježnika pa ako ti ne bude vratio imaš papir da duguje i sudski možeš utjerati.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 11:00   #28
Hvala ti
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 11:10   #29
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Napiši izjavu koliko duguje i do kad treba vratiti, nek potpiše i ovjeri kod javnog bilježnika pa ako ti ne bude vratio imaš papir da duguje i sudski možeš utjerati.
što reći na ovo?
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 11:23   #30
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
što reći na ovo?
Meni nije bilo smiješno ali mi je upalilo s jednim dužnikom. Ako ti znaš bolje, samo daj.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 11:24   #31
Ne kužim???
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 11:26   #32
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Ne kužim???
Što ne kužiš
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 11:35   #33
Ne kužim što je Vivien35 htjela reći...
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 13:04   #34
Na temelju čega ti možeš sastaviti ugovor da ti je netko dužan neke novce, ako taj ugovor nije potpisan od druge strane? Neka mi to netko objasni, jer onda ću ja sam sastavit desetak takvih "ugovora" i predat ih na sud.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 13:30   #35
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Na temelju čega ti možeš sastaviti ugovor da ti je netko dužan neke novce, ako taj ugovor nije potpisan od druge strane? Neka mi to netko objasni, jer onda ću ja sam sastavit desetak takvih "ugovora" i predat ih na sud.
Možda gore nije jasno, naravno da ON koji duguje treba potpisati.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 13:59   #36
A toliko je blesav da bude. Ako misli vratit lovu, to će učiniti ionako i bez potpisivanja nekakvog ugovora od kojeg može najebati ako ne vrati lovu na vrijeme. Nikada nikome ne bih ni približno toliko novaca posuđivao, jer nisam u mogućnosti da se zafrkavam sa tolikim ciframa, kao što ni ja ne bih od nikoga tražio tolike novce. Čist račun - duga ljubav. Kad se novci uvuku u bilo kakvu vezu, stvari mogu poći u jako krivom smjeru.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 14:33   #37
to je istina,ali nekad ti ljudi kao imaju dobru volju pa se tek kasnije predomisle. Čitala sam pikastar na drugom topicu kako je on rekao da će vratiti, samo nek on to potpiše pa ako vrati lako se izjava potrga, a ako ne tužiš i čekaš-uglavnom bolje kad nego nikad. Ja inače, zbog sličnih slučajeva, više ne posuđujem nikome.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:26   #38
Ovako: pripremi ugovor. Postoji, naravno, rizik da on to neće htjeti potpisati, no onda ćeš valjda jednom za cijeli život naučiti lekciju, a imaš i mogućnost da ga osramotiš pred mamicom i svima ostalima. To bi značilo da je on lopov!

Imao sam sličan slučaj prošle godine (bio je i topic na ovom forumu) gdje me je dugogodišnji prijatelj (20+ godina) molio da mu "na par dana" posudim dvostruko veći iznos od ovog koji spominješ, jer da će mu inače propasti kupovina jedne ogromne kuće. Rekao je da "baš ovih dana" čeka neku isplatu i "za slučaj da to koji dan zakasni"... Taj je, srećom, kasnije pristao potpisati ugovor, koji smo onda potvrdili kod javnog bilježnika. To je jednostavno i rješava se u 15-tak minuta, taksa je iznosila 60kn, ako sam dobro zapamtio. Na žalost, frustracija i dalje ostaje jer nije lako odjednom ostati bez cijele ušteđevine, pa onda strepiti za svaku ratu hoće li biti isplaćena, uz to potpuno su mi poremećeni financijski planovi, sve kako bi nakon godinu dana opet došao na ono što sam prije toga čvrsto posjedovao. Čak i manje od toga, ako uračunamo inflaciju.

Na kraju, ostaje gorak zaključak da, kad se radi o posuđivanju novca, ne možeš vjerovati baš nikome.
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 16:48   #39
Ne treba vam nikakav ugovor niti ovjeravanje. Dovoljna je izjava i potpis.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 17:15   #40
Trazim_auto
Zapravo u njega ne sumljam previše..ali kada je pod utjecajem mame... Mislim da si ona sina neće sam tak lako pustit da to vrati...jer ona zna da on to nije mogao potrošiti...
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.