Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2004., 23:25   #1
Arrow Viktor Ivančić - Nedjeljom u 2

Čudi me kako već netko nije otvorio ovu temu, pa evo, ja ću.

Moj dojam je da je nakon malo početne zbunjenosti, Ivančić prilično dobro odgovarao na pitanja i pošto ga barem ja nikad prije nisam vidio na TV ni uživo, bilo mi je baš zanimljivo vidit ga u emisiji. Čak je i Stanković bio podnošljiv, nije previše prekidao glupim upadicama kao inače.

Mora se priznat da je puno oštriji kad piše nego uživo, ali to je dobro. Neke stvari i sporove oko Ferala je sasvim mirno i razložno objasnio.

No, ja sam možda pristran jer sam redovni čitatelj Ferala još od početaka u Slobodnoj. Kakvi su vaši dojmovi?

P.S. Pokušajmo da rasprava bude bez onog poznatog arsenala uvreda uvijek kad je tema o Feralu
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:31   #2
Slažem se s toi, Whatever, glede Ivančićevog ponašanja, a i čuđenja glede njegovog pojavljivanja na national tivi.
Sad gledam reprizu, i vidim da Stanković kreće dosta oprezno sa pitanjima, mnijem da je to iz poštovanja prema autoritetu.
Dobro vođena emisija, a i dobra emisija.
Kad je rekao ono sa svojim sinom i mlađim pupcima, umro sam od smijeha.
Ni ja ne mogu biti objektivan.

Ali srećom, ima ovdje puno objektivnih ljudi koji će nam pokazati svoje viđenje emisije.

Što bi rekli Pixies, I can hardly wait....
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:35   #3
Brada mu je oke, ali neka makne fudbalerku.

I da, argumentirao je čisto oke.
 
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:36   #4
Upravo gledam reprizu na 3.

I ja sam ugodno iznenađena na Ivančićevu i govornu elokventnost. Jednom sam ga slušala na Radiju 101, kad je bio na sudu u Zagrebu...i nekako mi je bio "spetljan", pa sam zaključila da zato izbjegava osobno javno istupanje na "govornim" medijima.

Inače sam prije toga mislila da naprosto bojkotira radio i TV po principu da sve šti ima reći da to i napiše. Pa nek čita koga zanima. Krležijanski.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:39   #5
Mislim da je jako hrabro reći da Ivančić izbjegava medije, a ne obratno.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:39   #6
Vrsni ,vjerojatno tako i obrazovani novinar--"lično,kasarna,saopćenje,tačno,moram da pišem"
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:41   #7
Quote:
Panonicus kaže:
Vrsni ,vjerojatno tako i obrazovani novinar--"lično,kasarna,saopćenje,tačno,moram da pišem"
Hm, pa ako u žargonu koristimo engleske, talijanske i ine riječi i fraze, što ne bi i te?
 
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:45   #8
Quote:
Panonicus kaže:
Vrsni ,vjerojatno tako i obrazovani novinar--"lično,kasarna,saopćenje,tačno,moram da pišem"
Uuuu, opako smo počeli

Šta sad, čovjek nije usvojio novogovor, zapeo je u vremenu što se vidi i po frizuri Ali i dalje dobro piše...

Da, ono s mlađim pupkovima me bacilo na pod od smija
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:47   #9
Quote:
walter kaže:
Mislim da je jako hrabro reći da Ivančić izbjegava medije, a ne obratno.
A joooj... znači li to da su svi bježali od njega ko od kuge?

Moja tvrdnja je na osnovu slušanja Radija 101. A taj ga je radio zvao i nikad nije htio sudjelovati. Osim tada kad mu je stojedinica davala javnu podršku u vezi sa suđenjem. I tad su su ljudi dolazili pred sudnicu kao podrška.

I tad je ovom radiju odgovarao preko volje. Tek da baš ne bude da nije htio ništa reći.

I na osnovu toga što ih čitam više od 10 g. Još dk su bili u Slobodnoj Dalmaciji! Za bivše države.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:49   #10
Quote:
Simona kaže:
A joooj... znači li to da su svi bježali od njega ko od kuge?

Pa evo, biću blag pa ću reći da smatram da se radilo o autocenzuri mnogih novinara, na samu ideju da se surađuje s nekim od novinara Ferala.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:53   #11
Pa i dan danas, kad Feral više nije toliko prozivan i ozloglašen, je suradnja drugih medija s njima minimalna. Čak i kad ih citiraju nikad ne napišu izvor Feral...

Također, još uvijek niz političara se ne bi ni mrtvi pojavili u Feralu.

E, sad mi je baš sinulo... Sljedeća demagoška gesta Ive Sanadera će bit intervju Feralu A onda će ga njegovi birači kastrirat
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 00:29   #12
Quote:
walter kaže:
Pa evo, biću blag pa ću reći da smatram da se radilo o autocenzuri mnogih novinara, na samu ideju da se surađuje s nekim od novinara Ferala.
To vjerujem. Više za uredništva nego za same novinare.

Ali prisjećam se da su mu je u to vrijeme netko prigovorio da se nije htio odazvati na neku emisiju na HTV... i da je nešto odbrusio...
Mislim da je to bilo kad su dobili onu nagradu a Matu Granića zasipali oni leci.

Onda ga je valjda Hloverka pozvala u neku grupnu emisiju, pa zato nije htio.

Ovdje je bio oči u oči sam sa voditeljem i pokazao se stvarno OK. Oči u oči.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 00:31   #13
Jebiga. Ivancic i ekipa iz ferala su prilicno ustogljeni. Al razumijem. Ta forma je bila nuzna za opstanak alternativnog misljenje u doba Tudjmana. Sada ih ta mentalna ustogljenost prilicno koci da bi napravili ista korisno. To je moje misljenje o Feralu koji sam presto redovno citat prije nekih 4-5 godina.

BTW, kako vam nije dosadno bilo gledat cjelu emisiju? Covjek bi za svaku stvar reko. Ne, to nije tocno. A da ga Stankovic nije pitao nista sto bi moglo malo oziviti taj suhoparni dijalo.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 00:44   #14
Quote:
illegale kaže:
A da ga Stankovic nije pitao nista sto bi moglo malo oziviti taj suhoparni dijalo.
Valjda nije imao šta za pitati. Nije mu valjda Ivančić trebao pomagati?

I nije bilo suhoparno. Zato si valjda i gledao.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 00:49   #15
Quote:
Simona kaže:
Valjda nije imao šta za pitati. Nije mu valjda Ivančić trebao pomagati?
Jebes takvog voditelja kojem je redovno pitanje u emisiji Tompson, a i gosta koji ce se ozbiljno osvrnut na to.
Quote:
I nije bilo suhoparno. Zato si valjda i gledao.
To je zato sto me jebeni Whatever zajebo. Budala, pomislih da bi moglo bit zanimljivo.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 00:50   #16
BTW, cini mi se da je Stankovic savrsen rezimski novinar. Bez trunke pronicivosti, blagoglagoljiv. Kvaziprovokativan.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 01:05   #17
jedino je petljao

oko bivsih prijatelja, suradnika i kolega
ch'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 01:59   #18
svašta čovjek nauči na ovom internetu. .pa i da je "točno" novogovor..

ali nema veze, sve je to nevažno.. ono zbog čega Feral propada nisu ni pupak, ni "saopćenja".. nego činjenica da će više stranica posvetiti crtanju križeva od kondoma nego fontomontažama na temu "Pusićka i Glavaš zajedno protiv Tadića u etičkom povjerenstvu".. e pa sad, ako je nekome nepostojeća epidemija AIDS-a važnija od očite epidemije lopovluka među hrvatskim političarima.. svaka čast

eh da, ako je u međuvremenu u Feralu ipak izašla fotomontaža sa Pusićkom i Glavašem u krevetu, ja se iskreno ispričavam uredništvu Ferala..
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 02:39   #19
Quote:
illegale kaže:
Ivancic i ekipa iz ferala su prilicno ustogljeni. Al razumijem. Ta forma je bila nuzna za opstanak alternativnog misljenje u doba Tudjmana. Sada ih ta mentalna ustogljenost prilicno koci da bi napravili ista korisno. To je moje misljenje o Feralu koji sam presto redovno citat prije nekih 4-5 godina.
točno to

Još bih nadodao Radio 101 kao važnu alternativu, samo što oni nisu tako ušogljeni ko ovi ekipa
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 08:42   #20
Re: Viktor Ivančić - Nedjeljom u 2

Quote:
Whatever kaže:
Čudi me kako već netko nije otvorio ovu temu, pa evo, ja ću.

Moj dojam je da je nakon malo početne zbunjenosti, Ivančić prilično dobro odgovarao na pitanja i pošto ga barem ja nikad prije nisam vidio na TV ni uživo, bilo mi je baš zanimljivo vidit ga u emisiji. Čak je i Stanković bio podnošljiv, nije previše prekidao glupim upadicama kao inače.

Mora se priznat da je puno oštriji kad piše nego uživo, ali to je dobro. Neke stvari i sporove oko Ferala je sasvim mirno i razložno objasnio.

No, ja sam možda pristran jer sam redovni čitatelj Ferala još od početaka u Slobodnoj. Kakvi su vaši dojmovi?

P.S. Pokušajmo da rasprava bude bez onog poznatog arsenala uvreda uvijek kad je tema o Feralu

Pokušajmo... Ja sam bio redoviti čitatelj još od izlaženja u nedjeljnoj, ali od kad su se osamostalili, borim se protiv njihovog "pisanja mržnje" nekupovanjem njihovog uratka. Takva borba očito uspijeva, jer momci polako propadaju, izdašnim donacijama usprkos. Smiješno mi je bilo kako on sebe smatra neovisnim novinarom. Valjda bismo sada svi trebali reći kako su njemu Šoroš i ekipa davali strašne pare bez ikakvih obaveza. Tj. momci su pisali uvijek upravo onako kako je gazda želio, što je u neku ruku pošteno, ali ne treba se smatrati neovisnim.

Eh, da... Što to znači "TAČNO"? Čovjek je desetak puta upotrijebio, a ja ne kužim? Koji je to jezik? Bilo je toga još...
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.