Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2015., 09:14   #681
Puno hvala
__________________
The happiest people don't necessarily have the best of everything; they just make the best of everything they have.
simonsanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 14:21   #682
pitanje

Imam jedno pitanje,molila bih kojeg odvjetnika da se javi??Hvala..
melanny2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 14:33   #683
Znači, imam kuću koja je nasljedstvo od majke. Dakle nemože biti bračna stečevina.

Sad dva pitanja:

1.) Žena digne adaptacijski, uloži u kuću. Ako ide razvod, ja joj moram isplatiti cijeli iznos što je uložila ili 50%?

2.) Žena uloži u kuću 30000kn, ali bez kredita, bez dokaza, nema računa.
Šta sad?

Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 15:14   #684
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Znači, imam kuću koja je nasljedstvo od majke. Dakle nemože biti bračna stečevina.

Sad dva pitanja:

1.) Žena digne adaptacijski, uloži u kuću. Ako ide razvod, ja joj moram isplatiti cijeli iznos što je uložila ili 50%?

2.) Žena uloži u kuću 30000kn, ali bez kredita, bez dokaza, nema računa.
Šta sad?

1. Pola. Krediti su zajednički

2. Može pokušati dokazati a to je od slučaja do slučaja.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 07:24   #685
a ovo da je kredit zajednički - zajednički je ako se stekne za vrijeme braka?

Mislim nisam oženjen, samo preispitujem teren
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 12:09   #686
Da. Ali čini mi se ako si u braku dok ga otplaćuješ a uložio si u nešto samo tvoje moraš drugoj strani vratit pola otplaćene glavnice jer ako ste u braku smatra se da ste zajedno otplacivali. Nisam sigurna za to, provjeri.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 15:22   #687
Evo jedno pitanje, naime brak sam sklopio sa stranom drzavljankom (azija) u Hrvatskoj, posto se sad namjeravamo razvesti gdje to mogu obaviti, trenutno oboje boravimo u njezinoj drzavi. i to na je zadnja zajednicka adresa. hvala
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 19:44   #688
Quote:
Altan Gobi kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanje, naime brak sam sklopio sa stranom drzavljankom (azija) u Hrvatskoj, posto se sad namjeravamo razvesti gdje to mogu obaviti, trenutno oboje boravimo u njezinoj drzavi. i to na je zadnja zajednicka adresa. hvala
Unajmite odvjetnika u RH koji ce vam sastaviti zahtjev za razvodom.
mottalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 13:58   #689
Kopiram s druge teme:
Baš sam trenutno u problemu oko stana koji je zajednički kupljen na kredit u dužnik/sudužnik odnosu i nitko mi ne zna reći kako izračunati koliko tko kome mora platiti da bi isplatio ovog drugog .
Situacija je da smo i nakon rastave nastavili otplaćivati kredit po pola, znači, nema prestanka zajedničkog podmirivanja. Na nekretninu smo upisani oboje.

E sad, ja sam ostala u stanu, a on je otišao. On ne želi stan, želi da ga isplatim, ja, ako želim ostati u stanu, trebam preuzeti kredit i isplatiti ga za dosad uplaćeno u nekom omjeru. I tu stajem, nemam pojma, jer, neki govore da treba zaboraviti da sam mu nešto dužna, drugi da trebam polovicu dosad uplaćenog iznosa mu dati, a treći da mu treba jedan dio glavnice samo isplaiti.
KOMA, uopće ne znam od kud krenuti, a mi smo se počeli svađati oko svega, i ono što je bio idiličan sporazumni polako postaje razvod najgore vrste.

Molila bih ako netko zna nešto konkretnije, a da je pravedno i fer za sve, da mi natipka. Hvala puno unaprijed
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 20:27   #690
Polovicu do sad uplaćene glavice jer je to dio stana koji je on "kupio".
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 21:22   #691
Bokić.
Ispričavam se što pišem a da ne znam hrvatsko pravo.
Iz Češke sam i kod nas je sve drukčije. Moj dragi je Hrvat ali i on se ne kuži baš u to.
Naime, rastaje se. I njegova žena je pristala na dogovornu rastavu. Jel bi mi mogao netko reci, što se sve mora učiniti? Rekao mi je da su ispunili neki papir, nemam pojma gdje i što i rado bi sam bila poučena o tome svemu.
To što su mi rekli oni koji su se rastali, je dogovorna rastava brza. Obzirom da nemaju više maloljetnu djecu i sva imovina je njegova a ne njegove žene, bi to trebalo biti brzo. Ali ne znam.
Molila bih iskren odgovor. Vjerujem da ima pravnika ovdje pa ono... Jer naša učiteljica uvijek kazala: "Neznanost zakona je neoprostiva."
Hvala!
__________________
Acta, non verba. - Dijela ne riječi.
"Kako bi igra bila užitak, trening bi trebao biti patnja." - Dražen Petrović
Čehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 20:31   #692
Pozdrav ljudi, jel mi tko može dati malo informacija u vezi novaca na bankovnom računu.
Uglavnom majka se rastaje od otca nakon 35 godina braka. Sve je na njemu stan, 2 kuče i sav novac koji je zarađen i ušteđen u braku je na njegovom računu. E sada ona je stavila zabilježbu na svu imovinu i zatražila od suda da mu blokira račune, ali međutim on je dobio obavijest od suda da su mu stavili zabilježbu na imovinu a nije ništa dobio za bankovne račune. On je fino ošao i digao sav novac sa svog računa, eee sada me zanima šta može moja majka napraviti ili je taj novac ošao u vjetar.
Skabenga90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 13:25   #693
Quote:
Čehinja kaže: Pogledaj post
Bokić.
Ispričavam se što pišem a da ne znam hrvatsko pravo.
Iz Češke sam i kod nas je sve drukčije. Moj dragi je Hrvat ali i on se ne kuži baš u to.
Naime, rastaje se. I njegova žena je pristala na dogovornu rastavu. Jel bi mi mogao netko reci, što se sve mora učiniti? Rekao mi je da su ispunili neki papir, nemam pojma gdje i što i rado bi sam bila poučena o tome svemu.
To što su mi rekli oni koji su se rastali, je dogovorna rastava brza. Obzirom da nemaju više maloljetnu djecu i sva imovina je njegova a ne njegove žene, bi to trebalo biti brzo. Ali ne znam.
Molila bih iskren odgovor. Vjerujem da ima pravnika ovdje pa ono... Jer naša učiteljica uvijek kazala: "Neznanost zakona je neoprostiva."
Hvala!
Sporazumni razvod braka bez maloljetne djece,odnosno djece koju više roditelji nisu dužni uzdržavati(jer i punoljetna djeca u redovnom školovanju,odnosno trajno radno nesposobna)imaju pravo na uzdržavanje roditelja,može proći jako brzo,ovisno o brzini suda tj u određenom roku
Imovina je poseban postupak.
Brakorazvodni postupak mora pokrenuti jedno od njih dvoje pri nadležnom sudu u hr.Ako nema pismenog sporazuma o podjeli imovine,ovjerenog kod javnog bilježnika,imovinsku podjelu na zahtjev jednog ili oba supružnika riješiti će sud.
Ako nekretnina nije ,na pr njegovo nasljedstvo iza roditelja ili njegovo vlasništvo stečeno prije braka,sve se dijeli popola jer je bračna stečevina.Čak da je sagradio na pr kuću u drugoj državi dok je bio u braku i to je bračna stečevina.
Svejedno je je li supruga bila u radnom odnosu ili samo domačica.
Pojasni,na osnovi čega smatraš da je sva imovina njegova?

PS:najbolje da tvog dragog zastupi odvjetnik,ako sam ništa nezna o hr pravu.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 19.11.2015. at 13:56. Reason: ps
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 14:08   #694
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
a ovo da je kredit zajednički - zajednički je ako se stekne za vrijeme braka?

Mislim nisam oženjen, samo preispitujem teren

Pa kad se budeš ženio sklopite predbračni sporazum,tako da se na kraju bude znalo čiji obojci a čiji opanci... :lol;
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 08:02   #695
Par pitanja u vezi razvoda, imovinu smo dogovorili kako podijeliti, djece nemamo.

1. Od predaje zahtjeva za razvod, do rješenja o istom, koliko to otprilike traje?
2. Da li postoji mirenje ako nema djece u bračnoj zajednici?
3. Kad se pokrene postupak, ako se stranke predomisle, da li je moguće odustati?
4. Vjenčani list ne stariji od 6 mjeseci, formulari za pokretanje razvoda, - što još od papirologije treba?

U Sesvetama, di to predajem? U centru u matičnom uredu, ili tamo dolje niže prema Dupcu, kod Hyundai salona gdje je neki sud (nije mi nikad trebalo pa nemam pojma)? Ako netko zna bila bih zahvalna
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:39   #696
Imovinu ste dogovorili i napisano ovjerili ?

1.Ovisno o količini predmenta na dotičnom Sudu.
2.Mirenje nije obavezan postupak kao u slučaju djece i može se izostaviti iako će vas to pitati.
3..Uvijek se može povući tužba i onda ostaje samo trošak Suda ako je postupak počeo za podmiriti.
4.Vjenčani i tužba koju piše odvjetnik i urudžbira na Sud.Mislim možeš to i sama pisat i nosit na Sud pa po želji.Tužba je cca 300 kn i uz to obično dobiješ i pravne savjete i pripremi te za postupak.Po meni je to isplativo.

Ostalo neznam.
Ri 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 23:53   #697
Za mirenje i žalbu samo pred sucem trebaju reći da se odriču, pa će time i rješenje odmah postati pravomoćno.
I postupak rastave nije vezan uz podjelu imovine.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:55   #698
zanima me info za jedan "slučaj": cura (ona ne radi za sada, zaposliti će se kroz kraće vrijeme, čuva dijete) i dečko nisu u braku, stvari ne idu najsjajnije - tako da najvjerojatnije ni neće biti, žive zajedno i imaju malodobno dijete, dečko namjerava kroz kratko vrijeme kupiti auto na kredit i "u" tom kreditu bi bio sam, sam ga isplaćivao - bez sudužnika i jamaca, nakon "razvoda" (za koji se ne zna kada bi mogao nastupiti, dakle, još uvijek se "živi zajedno"), postoji li kakva šansa da ona traži "dio" auta, odnosno isplatu npr. 50% vrijednosti auta bez obzira na to šta nije kredit na nju/niti auto njeno vlasništvo? (npr. ja nisam radila, čuvala sam dijete/živio si kod mene pa nisi plaćao stanarinu i to ti je omogućilo kredit, ti si radio i kupio si sam auto, da sam radila i da smo plaćali nekom čuvanje/stanarinu, ne bi bio u mogućnosti?)
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 20:58   #699
Prvo - kod podjele bračne imovine (a to se iznosi i na izvanbračnu zajednicu) nema ko je kolko radio. Ukoliko ne postoji predbračni ugovor, sve što su supružnici/partneri stekli za vrijeme trajanja zajednice svojim radom, ide pola-pola.

Drugo - ona može tražiti samo udio u isplaćenoj osnovici iznosa kredita.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 18:02   #700
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Prvo - kod podjele bračne imovine (a to se iznosi i na izvanbračnu zajednicu) nema ko je kolko radio. Ukoliko ne postoji predbračni ugovor, sve što su supružnici/partneri stekli za vrijeme trajanja zajednice svojim radom, ide pola-pola.

Drugo - ona može tražiti samo udio u isplaćenoj osnovici iznosa kredita.
Sve jasno - hvala na odgovoru.

No, prema gore napisanom, ne bi li bila istina - kredit je stečen u zajednici (dakle, "dug"), ali i pokretnina, znači - osobni automobil? Ukoliko se zajednica nastavi do potpune isplate kredita/vraćanja duga, tada ostaje automobil koji je također stečen kao "proizvod" kredita u prošlom vremenu te se i on gleda kao bračna stečevina?

Je li moguće još uvijek sastaviti i ovjeriti predbračni ugovor? Odnosi li se ugovor na stvari koje su trenutno u posjedu ili je moguće tipa "sva buduća ulaganja, odnosno kupovine jedne ili druge strane neće se smatrati potpisom ovog ugovora bračnom stečevinom,..."?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.