Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2012., 12:42   #41
moj slučaj je ovakav:12.travnja 2012 potipisao sam ugovor o radu na neodređeno vrijeme u inozemstvu (Njemačka) sa tvrtkom Adrion d.o.o.Nakon potpisanog ugovora poslodavac mi je rekao da pričekam tjedan dana dok on ode u Njemačku i podnese zahtjeve za vize.Međutim prošlo je tri tjedna i htio sam da mi vrati radnu knjižicu i odjavi me,međutim poslodavac mi ne odgovara na pozive niti SMS poruke i odbija me na moj zahtjev dati otkaz,saznao sam da je poslodavac u Njemačkoj i da se ne želi doći u Hrvatsku da mi potpiše otkaz.

Šta sad da radim?
MrJebSe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 10:38   #42
prijava inspekciji rada

Molim neki pravni savjet.
Radim kao zaštitar u jednoj Zagrebačkoj privatnoj firmi već četiri godine,nismo vanjski već unutarnja zaštitarska firma,u glavnom da skratim svaki dan moramo odrađivati poslove nevezane za naš posao zaštitarstva te sam stalno podlegnut maltretiranju nadređenog kao i moje kolege kako ništa ne radimo.
Stavio nam je čak i video kameru u video nadzor te stalno prati kuda se tko kreće.On nema zaštitarsku licencu a dolazi svaki dan u nadzor u našoj službenoj odori te šeće po objektu ,trebamo li ga prijaviti i kome.Hvala
babo2106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 23:43   #43
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Dođem sada u inspektorat rada, da se žalim na rezultat natječaja jedne gradske tvrtke, kod kojeg nisam pozvan niti na ikakvo testiranje niti na neki razgovor. Prvo što me žena pitala je jesam li branitelj. Kažem, pa nisam. Na to mi ona reče - onda vam nažalost ne možemo pomoći. Gledam i pitam, pa dobro onda što ja uopće mogu napraviti. Na to njezina kolegica kaže, da uzme podatke od mene, pa će otići u nadzor, da vidi o čemu se radi, ali ako nisam branitelj, onda tu nema kruha, jer se mogu žaliti samo branitelji, ako su im povrijeđena njihova prava. Pitam ja na to inspektoricu, pa dobro, dakle netko u gradskoj tvrtki može zaposliti po javnom natječaju koga god hoće. I ona mi na to kaže - upravo tako.

Samo mali disklejmer. Ne, nisam zelen, da susreo sam se milijun puta sa neefikasnošću inspektorata i da jasno mi je da oni ne mogu previše napraviti, jer su zakoni takvi kakvi jesu, ali iz dana u dan me fascinira glupost ove države, kao i činjenica kako se eklatantno krši Ustav, te pokazuje da su branitelji očito neka nadklasa, jer samo oni imaju pravo žalbe, a nas ostale, a tko vam je kriv.
Imaju prednost pri zaposljavanju, zato te to pitala. Ako se ne radi o tijelu koje ima zakonsku obvezu natjecaja, tesko da se nesto moze napraviti.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 09:02   #44
Quote:
MrJebSe kaže: Pogledaj post
moj slučaj je ovakav:12.travnja 2012 potipisao sam ugovor o radu na neodređeno vrijeme u inozemstvu (Njemačka) sa tvrtkom Adrion d.o.o.Nakon potpisanog ugovora poslodavac mi je rekao da pričekam tjedan dana dok on ode u Njemačku i podnese zahtjeve za vize.Međutim prošlo je tri tjedna i htio sam da mi vrati radnu knjižicu i odjavi me,međutim poslodavac mi ne odgovara na pozive niti SMS poruke i odbija me na moj zahtjev dati otkaz,saznao sam da je poslodavac u Njemačkoj i da se ne želi doći u Hrvatsku da mi potpiše otkaz.

Šta sad da radim?
koji je datum naveden kao početak važenja ugovora o radu?
provjeri na hzmio jesi li uopće prijavljen.
ako si prijavljen napiši otkaz ( ti daješ otkaz poslodavcu-osobno uvjetovan otkaz), uz otkaz priloži i zahtjev da ti na tvoju adresu pošalju kopije odjave sa hzmio i hzzo, tvoju radnu knjižicu i poreznu karticu, ako si ju predao poslodavcu, u roku od 8 dana od dana prestanka radnog odnosa. pošalji sa povratnicom na službenu adresu poduzeća u hrv. u slučaju da u roku ne ispune što si tražio, prijavi online drž. inspektoratu da ti ne vraćaju tvoje dokumente.
ako uopće nisi prijavljen, samo pismeno zatraži svoje dokumente, i opet ako ne odgovore u roku 8 dana od primitka-prijavi drž. inspektoratu.
naravno možeš i otići napraviti novu radnu knjižicu, o svom trošku, uz propisanu proceduru poništenja stare.
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 09:05   #45
Quote:
babo2106 kaže: Pogledaj post
Molim neki pravni savjet.
Radim kao zaštitar u jednoj Zagrebačkoj privatnoj firmi već četiri godine,nismo vanjski već unutarnja zaštitarska firma,u glavnom da skratim svaki dan moramo odrađivati poslove nevezane za naš posao zaštitarstva te sam stalno podlegnut maltretiranju nadređenog kao i moje kolege kako ništa ne radimo.
Stavio nam je čak i video kameru u video nadzor te stalno prati kuda se tko kreće.On nema zaštitarsku licencu a dolazi svaki dan u nadzor u našoj službenoj odori te šeće po objektu ,trebamo li ga prijaviti i kome.Hvala
u ugovoru o radu bi trebalo biti navedeno koje poslove trebaš obavljati, ako se od tebe traži nešto drugo, napiši poslodavcu da nećeš obavljati poslove za koje nisi sklopio ugovor, ili jednostavno odbij raditi te poslove i čekaj njegov sljedeći potez.
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 09:17   #46
Quote:
baltazarica kaže: Pogledaj post
radila sam u d.o.o.,na ugovore koji su se redovito produživali,ostala trudna ,rodila.ugovori se i dalje produživali,i sad kad je godina dana skoro prošla morali predat za produženje radi njege djeteta ,i sad nastaju problemi.uzimanjem potvrde iz firme o zaposlenju u svrhu njege,oni automatski šalju obavijest o neproduživanju ugovora.dobili smo njegu,koju sam automatski koristila do dana kad je ugovor završio.godišnji mi ostao za 2010 ,radila do polovine travnja i bila do listopada na komplikacijama u trudnoći.godišnji tak izgubila...a sad vidim da je u oglasima tražio nove radnike.dali smije tako?dali je to za inspekciju rada?ako ntko ima iskustva ili zna molila bi pomoć.hvala
sam otkaz nije nezakonit, jedino se možete upustiti u dokazivanje opravdanosti ugovora na određeno, jer se oni prema zakonu o radu mogu sklopiti samo iznimno, uz opravdane razloge zašto je taj ugovor na određeno (čl.10 zakona o radu)
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:39   #47
može li se prijaviti ako radim svaki dan od 8 do 18, i svaku subotu od 8 do 16, a vode me na 40 sati tjedno? na g.o. sam bio 2 dana...
dadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 16:37   #48
Pravna pomoc-krsenje radnih prava?

Postovanje!

Da napomenem ovo ce vjerojatno na kraju ispasti poduzi post, ali zamolio bih svakoga tko se razumije u pravo da ima strpljenja procitati i da mi na kraju da savjete/odgovore. Dakle radi se o jednoj privatnoj firmi tj. vise firmi obuhvaceno pod direktora i njegovu obitelj i kucne prijatelje kao vlasnike firmi i kljucnih pozicija u istima. Dakle spomenimo da firma uredno iskoristava studente, to je vec stara prica no naravno ne moze funkcionirati samo na studentskoj radnoj snazi pa uposljavaju i ljude na ugovor.
Osobno sam tamo radio 9 mjeseci i svega se nagledao, na kraju vise nisam mogao izdrzati i dao sam otkaz. U istoj firmi radi i moja draga, ona je ostala duze vrijeme. Pa me sada zanima sljedece.

Dakle krse li se prava radnika i ima li temelja za tuzbu po sljedecim pitanjima:

Ukoliko radnik nema "pravi" godisnji odmor tj. ako se od radnika zahtjeva da radi od doma, da mu se zadaju zadaci i rokovi do kad se to mora napraviti, da ga se konstantno kontaktira na mobitel iako mu u ugovoru stoji da ima pravo na 20 radnih dana godisnjeg odmora i radi na poziciji gdje nije njegova prisutnost od kljucnog znacaja. Dakle u ugovoru ne stoji nikakva klauza o tome da mora biti konstantno dostupan i obavljati ikakve radnje tokom godisnjeg odmora.

Da li se krse prava ako se od radnika izricito zahtjeva da radi prekovremeno (u prosjeku 12 sati dnevno) i vikendima bez da mu se omoguci neki drugi dan slobodnim, a u ugovoru je propisano radno vrijeme od ponedjeljka do petka po osam sati dnevno? Sto se pod tim pitanjem moze poduzeti? Naravno moram napomenuti da rad vikendom i prekovremeni rad u ovom slucaju nisu uopce placeni.

Ukoliko se radnik pobuni oko takvog nacina rada (neplaceni prekovremeni i vikendi) da li je legalno prijetiti mu otkazom te ga psihicki maltretirati?

Da li je legalno promijeniti radnikovu placu na taj nacin da mu se osnovni dio place smanji, a kao "zamjena" uvedu putni troskovi na koje firma onda ne mora placati poreze te da li je legalno ta netko cija pozicija zahtjeva visoku strucnu spremu placati minimalac. Dakle ovdje se ne radi o nekome tko je tek poceo raditi vec o osobi koja je na toj poziciji duze vrijeme.

Da li unutar firme mora biti jasno definirana "hijerahija" tj. tko je kome nadredjeni i tko od koga prima naredbe i upute o radu?
Ukoliko nije tako krse li se neka prava?

Da li se u mobing moze svrstati komunikacija putem elektronickih medija (email, chat) unutar firme gdje se radnika konstantno proziva losim bez nekih konkretnih razloga, spoticu mu se neke sitnice nevezane uz posao, da ga se zove na razgovor zbog toga sto ima "neugodan tjelesni miris" (sto naravno nije istina) i da ga se proglasava agresivnim kada se pokusa izboriti za neka svoja prava?

Da li je dopusteno traziti od radnika da obavljaju poslove za koje nisu kvalificirani i za koje im ne stoji u ugovoru da spadaju u opis njihovog radnog mjesta te ih sankcionirati ukoliko to odbiju? Npr. radno mjesto je intelektualnog tipa, a od radnika se zahtijeva fizicki rad ili rad za koji su zaduzene osobe sa visokom strucnom spremom potpuno drugog usmjerenja.

Krse li se prava ukoliko se radniku ne isplacuje placa na vrijeme tj. do datuma koji stoji u ugovoru vec izmedju 2-10 radnih dana kasnije?

Ima li propisano koliko direktor privatne firme mora provoditi vremena na radnom mjestu ili takve stvari on sam odlucuje?

Postoji li sukob interesa ukoliko vlasnik firme na vodece pozicije zaposli osobe iskljucivo koje su mu rod ili kucni prijatelji?

Isto tako zanima me da li je legalno radniku ponuditi opciju najnize pozicije u firmi nakon sto je godinu dana radio na poziciji vise strucne spreme pod izlikom da je ta pozicija sada nepotrebna, ali da mu se ponovo zadaju uz njegovo "novo" radno mjesto zadaci koje je i prije radio tj. da je na kraju za pozicija zapravo ipak potrebna, ali sluzbeno ju ukidaju?

Evo to je nekoliko pitanja na koje bi volio dobiti odgovor jer mi je tlak trenutno na 320 vjerojatno koliko sam frustriran nacinom poslovanja te firme i sto sam tamo sve ja, a bogami i moja draga prosli i dozivjeli. Naravno, ne radi se samo o nama, tako se odnose prema velikoj vecini radnika. Ukoliko se sve gore navedeno vrsi postoji li ikakav temelj za tuzbu i gdje bi se takvo ponasanje moglo prijaviti? Za vecinu stvari postoje cak i pismeni dokazi (npr. prekovremeni rad koji je neplacen).

Puno hvala svima na strpljenju i odgovorima!
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 18:04   #49
Mnogo za objašnjavat.Javi ti to državnom inspektoratu - inspekciji rada pa neka utvrde prekršaje i odrape kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 19:03   #50
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Mnogo za objašnjavat.Javi ti to državnom inspektoratu - inspekciji rada pa neka utvrde prekršaje i odrape kazne.
Pokusao sam ih kontaktirati putem maila sa ovim pitanjima no do danas mi jos nitko nije odgovorio. Vjerojatno zbog ovoga:
"NAPOMENA: Prijave povreda propisa putem Interneta moguće su isključivo preko našeg on-line obrasca (link na Prijavi povredu propisa), tumačenje zakonske regulative nije u djelokrugu rada Državnog inspektorata."
Dakle, oni ne zele objasniti zakonsku regulativu, a od kuda da ja znam da li imam pravo na ikakvu prijavu ili ne...
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 19:17   #51
Točno oni rade kad ti navedeš koja su kršenja zakona o radu.Ili ćeš sam proučit zakon o radu ili kontaktiraj neki od sindikata ili koju udrugu za zaštitu radnika koji će možda da budu sigurni tražit i uvid u ugovor o radu.
Prekršaj iz oblasti rada ima vezano za go i prekovremene tj.slobodne dane a i za većinu što si naveo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 15:19   #52
prijava nepostivanja zakona o radu

Pozdrav !

Molio bi za pravnu pomoc tj..uputu odakle da pocnem...Radim u obrtu..ugostiteljstvo..kuhar...u istom obrtu radim vec 17 godina...neznam na koji nacin da ostvarim neka svoja prava jer kad god bi ista pokusao dobim prijetnju knjizicom i onu famoznu robovlasnicku danasnjih poslodavaca...ako ti ne pase idi tamo gdje ti je bolje...dakle ucijenjivanje...prijetnje otkazom i mobing na najvisem ..bahatom ..pokvarenom i neljudskom nivou...u svojih dosadasnjih 17 godina rada nisam imao niti jedan slobodan dan ,jer kad god bih pitao pitanje vezano za slobodne dane mahalo bi mi se knjizicom pred nosom...u radnom odnosu u istom obrtu je jos 8 radnika...svi su nezadovoljni i svi se boje traziti svoja radna prava jer su u problemima..kreditima..neki su podstanari i boje se ostati bez posla..a nas poslodavac to vjesto iskoristava i ucjenjuje...no bez obzira na moje kolege ja sam cvrsto odlucio istjerati pravdu na vidjelo..naplatiti sve sto je bilo moje pravo ovih 17 god a sto mi moj poslodavac nije dao...moram napomenuti da mi poslodavac ne priznaje niti 4 tjedan godisnjeg...a cak ako me sjecanje ne vara siguran sam da nisam nikada svojom rukom potpisao ugovor o radu...moj poslodavac nikada mi nije dao kopiju ugovora niti mi ikada s placom daje platnu listu..nitisporazumni ugovor o godisnjem odmoru i slobodnim danima...bahat je na upit hbiloo cega od navedenog i prijeti otkazom...svi smo prijavljeni na minimalnu placu..a ostatak nam daje na crno na ruke jer naravno nitko nema placu 2500 kn u ugostiteljstvu ( cak neznam kako dokazati da mi je placa 6000 a da sam prijavljen na 2500..kao i svi ostali)...moj poslodavac iza sebe ima mocnike u vladi RH i hrvatskom saboru tako da sam uvjeren da necu nista postici prijavom u gradu u kojem zivim i radim jer tamo su svi inspektori korumpirani....sta da vam kazem kad ga sanitarna inspekcija moli da uredi kuhinju po propisima umjesto da ga kazni...trazim pomoc..trazim savjet kome da se obratim kako bi istjerao pravdu na vidjelo ..odlucio sam reci stop ovom ROBOVLASNICKOM ponasanju danasnjih obrtnika....zao mi je sto su sve institucije korumpirane i sto ne postoji inspektorijat koji ce zastiti radnika a ovakve poslodavce drasticno kazniti ..tako da im nikada na pamet ne padne ne postivati radna prava radnika...zanima me imam li ikakve sanse naplatiti sve slobodne dane koje nisam dobio a imao sam na njih pravo svih 17 godina...zanima me imam li ikakve sanse naplatziti sve 4. tjedne godisnjeg koje nisam dobio...zanima me tko ce mje zastititi ako dobijem otkaz jer trazim svoja prava...zanima me kako naplatiti i otpremninu u slucaju otkaza takve vrste..i zanima me kako i s kojom novcanom kaznom ce drzava i drzavni inspektorijat i porezna uprava kazniti ovakve ROBOVLASNIKE koji ne postuju zakon jer imaju politicku zaledjinu lokalnih politicara u gradu koji ih stite..

Iskreno se nadam da postoji netko ko mi zna reci od kuda poceti i kako istjerati pravdu !!!

hvala
crno roblje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 15:29   #53
zanima me postoji li odvjetnik koji bi me bio voljan zastupati u ovom slucaju ???
crno roblje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 19:43   #54
Za početak pošalji mail nekom od profesionalnih novinara sa kompletnim opisom pa neka on krene sa člankom.Odvjetnik postoji a najbolji su oni koji se bave samo radnim pravima.Svi sindikati imaju pravne službe pa probaj tamo naći kojeg.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 09:20   #55
Quote:
crno roblje kaže: Pogledaj post
Pozdrav !

Molio bi za pravnu pomoc tj..uputu odakle da pocnem...Radim u obrtu..ugostiteljstvo..kuhar...u istom obrtu radim vec 17 godina...neznam na koji nacin da ostvarim neka svoja prava jer kad god bi ista pokusao dobim prijetnju knjizicom i onu famoznu robovlasnicku danasnjih poslodavaca...ako ti ne pase idi tamo gdje ti je bolje...dakle ucijenjivanje...prijetnje otkazom i mobing na najvisem ..bahatom ..pokvarenom i neljudskom nivou...u svojih dosadasnjih 17 godina rada nisam imao niti jedan slobodan dan ,jer kad god bih pitao pitanje vezano za slobodne dane mahalo bi mi se knjizicom pred nosom...u radnom odnosu u istom obrtu je jos 8 radnika...svi su nezadovoljni i svi se boje traziti svoja radna prava jer su u problemima..kreditima..neki su podstanari i boje se ostati bez posla..a nas poslodavac to vjesto iskoristava i ucjenjuje...no bez obzira na moje kolege ja sam cvrsto odlucio istjerati pravdu na vidjelo..naplatiti sve sto je bilo moje pravo ovih 17 god a sto mi moj poslodavac nije dao...moram napomenuti da mi poslodavac ne priznaje niti 4 tjedan godisnjeg...a cak ako me sjecanje ne vara siguran sam da nisam nikada svojom rukom potpisao ugovor o radu...moj poslodavac nikada mi nije dao kopiju ugovora niti mi ikada s placom daje platnu listu..nitisporazumni ugovor o godisnjem odmoru i slobodnim danima...bahat je na upit hbiloo cega od navedenog i prijeti otkazom...svi smo prijavljeni na minimalnu placu..a ostatak nam daje na crno na ruke jer naravno nitko nema placu 2500 kn u ugostiteljstvu ( cak neznam kako dokazati da mi je placa 6000 a da sam prijavljen na 2500..kao i svi ostali)...moj poslodavac iza sebe ima mocnike u vladi RH i hrvatskom saboru tako da sam uvjeren da necu nista postici prijavom u gradu u kojem zivim i radim jer tamo su svi inspektori korumpirani....sta da vam kazem kad ga sanitarna inspekcija moli da uredi kuhinju po propisima umjesto da ga kazni...trazim pomoc..trazim savjet kome da se obratim kako bi istjerao pravdu na vidjelo ..odlucio sam reci stop ovom ROBOVLASNICKOM ponasanju danasnjih obrtnika....zao mi je sto su sve institucije korumpirane i sto ne postoji inspektorijat koji ce zastiti radnika a ovakve poslodavce drasticno kazniti ..tako da im nikada na pamet ne padne ne postivati radna prava radnika...zanima me imam li ikakve sanse naplatiti sve slobodne dane koje nisam dobio a imao sam na njih pravo svih 17 godina...zanima me imam li ikakve sanse naplatziti sve 4. tjedne godisnjeg koje nisam dobio...zanima me tko ce mje zastititi ako dobijem otkaz jer trazim svoja prava...zanima me kako naplatiti i otpremninu u slucaju otkaza takve vrste..i zanima me kako i s kojom novcanom kaznom ce drzava i drzavni inspektorijat i porezna uprava kazniti ovakve ROBOVLASNIKE koji ne postuju zakon jer imaju politicku zaledjinu lokalnih politicara u gradu koji ih stite..

Iskreno se nadam da postoji netko ko mi zna reci od kuda poceti i kako istjerati pravdu !!!

hvala

Pošalji mail državnom inspektoratu (ali pod nekim drugim imenom) i anonimno ih prijavi, to je moguće
dadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 10:27   #56
Kome prijaviti poslodavca?

Pozdrav svima,neznam dali je bila vec ovakva tema,ali ja je nisam nasao.Radi se o tome,kome mogu prijaviti poslodavca(firmiu) koja se bavi sigurnoscu,tj.zastitari.Radim u privatnoj firmi,i vec me godinama malteretiraju.Placu nisam vidio vec 3 mjeseca,radim bez ugovora,moram biti za poslodavca dostupan od 0-24,i vise je preslo svake granice normale.Za godisnji odmor se moram moliti mjesecima,i u godinu dana dobim godisnji od tjedan dana( s time da se u godisnji racunaju i nedjelje i blagdani)!Radno vrijeme je tragicno,ako ne i komicno.Cak se dolazi na ideju da se radi 24 sata ,kako bi netko mogao na godisnji,jer zamjena nemamo,koa ni placa,i to je za njih rijesenje ,kako da si ustedimo gorivo!!!! Ako se ne javimo na mobitel,tokom dana kada smo slobodni,sljedeci put na smjeni dobis ocitanu bukvicu,u smislu,da nijedana firma osim njih ne postoji,te da ovisimo o njima.Lako je meni naci posao,ali ovo zelim napraviti,jer nemogu gledati kako moji kolege zajedno samnom propadaju,takva firma nije zasluzila poslovati.Druga stvar,mi zastitari moramo odrzavati red i koliko toliko paziti na svaku sitnicu,kod nas je slucaj da objekat na kojem radimo,ima krada da vise nemozes niti brojati,koliko je stvari nestalo,a ti koji kradu,su poprilicno imucni ljudi,imaju svoju zastitu od jos imucnijih,i nitko se ne usudi prijaviti,a nas poslodavac nareduje da se prijavi,i kada se takav slucaj dogodio,zastitar koji je prijavio izgubio je posao,kao i svi ostali koji su ista progovorili.I usput da naglasim...ako i prijavis,bilo sta,dobis namanju placu(ako je i dobis),uz obrazlozenje,nisi imao dovoljno sati.Platne liste su za smijeh..... Dobis je prije plkace 2 tjedna.Sada ili nek mi netko kaze dali da ja prijavim to,ili neka mi da neki savjet kako dalje..hvala
Mery123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 10:54   #57
Državni inspektorat.

http://www.inspektorat.hr/dirh12/o-d...-inspektoratu/

Za početak, kršenje Zakona o radu.

I ne padati na spike "budi sretan što imaš posao" jer to što ti imaš nije posao, već robovlasnik.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 11:12   #58
kopija obračuna plaće - OVRHA.

što ne bi po noveome porezna trebala automatizmom rješavati ovakve slučajeve?

pitaj na pravu.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 11:19   #59
Ako su u pitanju imućni ljudi i ako kolege nisu složni (što pretpostavljam da u ovim vremenima nisu), možeš pisat koliko hočeš Državnom inspektoratu i inima. druga firma je po meni bolji izbor .
novaizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 13:21   #60
Quote:
novaizzy kaže: Pogledaj post
Ako su u pitanju imućni ljudi i ako kolege nisu složni (što pretpostavljam da u ovim vremenima nisu), možeš pisat koliko hočeš Državnom inspektoratu i inima. druga firma je po meni bolji izbor .
Da,imucni su.tj.onaj koji krade,zajedno sa glavnim direktorom krade,a direktor,ne dopusta kao ni ostali da bilo sta izade van tj do gazde,a nas maltretiraju,kako ne radimo svoj posao,nas gazda kaze da moramo prijaviti,kada je doslo do prijave--evo ti otkaz,ili troduplo manja placa...sve je to mafija,povezana u jedan zacarani krug,promjenit cu ja firmu,svakako,ali zelim bez obzira na sve da se ovo svede kraju.Dok oni kradu i uzivaju u tome,ja se molim bogu(ili kome vec) da mi banka ne sjeda na racune.
Mery123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.