Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2012., 21:16   #21
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Znajući VEOMA dobro kako će stvari ići i što se može u određenom trenutku postići, i Karamarko i Kujundžić su zbog toga i govorili i prije nego je ovaj sabor počeo, o potrebi novih izbora i ˝jedan član, jedan glas˝. Stoga, kad se sagleda veličina promjena prije par dana, pa to je takav zaokret da ti pamet stane. Očekivat nešto u jednoj noći, za što u normalnim okolnostima treba barem par godina, su iluzije za malu dječicu. Sve ono što se sad provuklo a nije imalo podršku ljudi na terenu će biti na situ na idućim izborima. Ako i Šuica i Kalmeta ili bilo tko drugi, nemaju podršku svojih ljudi, neće proći, ako imaju, bit će izabrani. To je ono što se inače zove demokracija, ako niste znali. Karamarko je to vidio i poštivao, i zato je pobijedio. Da vas podsjetim, ako ima nešto kod bilo koga za MUP i DORH, i to će doći na red. Također, da vam osvježim sjećanje, bio je ˝Fimi klub˝ u vrhu HDZ-a najjači u državi, pa ih eno kod Turudića na ˝partiji ćakula˝.

A tebe osobno bih podsjetio da se drugi put držiš reda, pa ako nešto prenosiš, onda barem prenesi kako piše. Jer napisao sam ˝Staviti novog predsjednika˝ , dakle bilo kojeg; i Kramarka, i Kujundžića i Miloševića. Natezati tuđe tekstove svima nama pred očima kako se tebi svidi ti ne ide na čast.
Mogli su oni govoriti na izbornom saboru ovo ili ono. Od Karamarka, po tom pitanju (1čl-1gl) nakon izbora nisam još ništa čuo. No vidjet ćemo.
Karamarkova ekipa potpredsjednici su ekipa koja ne ulijeva povjerenje, naprotiv i teško će me netko uvjeriti da će oni biti stjegonoše u demokratizaciji stranke.
Doduše, svjestan sam da u svakoj stranci pa tako i u HDZ-u samo naivni mogu očekivati nekakvu sjajnu demokratizaciju koja će zablistati nakon novih izbora.
Karamarko je sada jednostavno iskoristio svoje mogućnosti proizašle iz prethodnih funkcija, ali je ponavljam, izborom suradnika se doveo u nezgodnu situaciju. Tu nema puno manevarskog prostora za svi budu zadovoljni.
A još, ako je vjerovati dijelu onoga što je o Karamarku ovih dana, a i ranije izašlo na vidjelo onda se nemamo čemu radovati. Inače, njegova predizborna retorika me se uopće nije dojmila, a nije mi djelovala ni iskreno, koliko uopće njegov govor i može na nekoga djelovati.

Ispričavam se za ovo "staviti novog predsjednika". To sam shvatio kao novi u politici, dakle Kujundžić.

Zadnje uređivanje šib.trava : 23.05.2012. at 21:33.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:18   #22
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
HDZ više nikada ne bi smio dopustiti sveopću kriminalizaciju Domovisnkog rata, niti se povezivai s EPH i sličnim grupacijama kao što je to činio ljevičar (Butkovića ga je oko 2000. tako nazvao,ali se to danas rijetko može naći) Sanader.
Butković je i nakon Sanaderovog odlaska pisao da se poliglot nadahnjivao Tony Blairom

Quote:
Koalicija sa nekom manjinskom srpskom strankom DA,ali sa SDSS-om ,koji je imao ministre zločinačke RSK, nikada, ni pod cijenu desetljeća neulaska u vlast
Samo s kojom kad su skoro u svima abolirani pobunjenici..
Samwell Tarly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:30   #23
Treba imati malo strpljenja, ne može se preko noći sve riješit. Za početak, dio stare garde je pometen i to je dobra stvar, a ovih par koji su ostali su nužno zlo i vjerujem da će se postepeno i to dovesti u red.

Sasvim sigurno nije bio ugodan prizor ni kad su 1990. godine Manolić, Mesić i Boljkovac postavljeni na vrlo visoke pozicije u HDZ-u, ali Tuđman je jako dobro znao da je to tada bila nužnost, kao što su sada Kalmeta i Šuica, ali postupno ih se riješio, a tako će vjerojatno biti i s ovima kad za to dođe vrijeme.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:30   #24
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
šib.trava. Očito da ne shvaćaš što se je dogodilo u HDZ-u. A dogodio se je kontinuitet gdje je pokušaj g.Kujundžića da se krene putem reformiranjem HDZ-a k normalnom desnom strankom doživio neuspjeh od koga? Pa od Partijskih kadrova koji ne daju da se HDZ reformira. Ovakav HDZ je samo sluga interesa ljudi koji iz sjene vuku poteze.
Naravno da je to ono čega sam već više puta napisao da se bojim.
Ali ne mogu sad poput marasovca (neka mi ne zamjeri) ljutitom rezigniranošću izraziti razočaranje i reći gotovo je, udba je učinila svoje.
A, s obzirom da bih itekako želio da HDZ bude jaka stranka po volji većine domoljubnog i za prosperitet zemlje najkorisnijeg korpusa građana, nastojat ću i ovako djelovati da se stanje mijenja na dobrobit.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:30   #25
danas kujundžić u 3.dnevniku samo potvrđuje da su svi isti,em nije na ništa odgovorio,osim demagogije,em nije stao iza ničeg što je govorio u toj njihovoj kampanji

to nikad nije bila stranka,niti će ikada biti,to je skupina uhljeba,poltrona i lopova, sve pod budnim okom udbe
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:44   #26
Kao član Hdz možda neću bit objektivan.....

Demografski gledano Hdz će stajati sve lošije i lošije.... u razdoblju od 4 godine koliko traje od izbora do izbora u Hr umre oko 200 000 a rodi se oko 180 000 ljudi.... Ako se uzme prosjek od 75g - 1937 godiste - ljudi koji nisu sudjelovali u 2 svj. ratu, većina ipak moglo bi se reći Hdz nastrojena, dok generacija novopridošlih glasaca - 18 - 22g su podosta alternativniji i skloniji SDP... u razdoblju od 4 godine Sdp sigurno profitira 50 000 glasova....

Nažalost način na koji je Karamarko izabran i neide mu u prilog, te sigurno vodi u nestabilnost stranke.... broj glasova

848
-----------
300 - 350 - glasova mladeži
200 - iz Splitsko dalmatinske županije
100 - iz Zadarske
100 - iz osječke

bez obzira što je mlađež bitna no nikako ne smije biti presudna.....

523 glasa Kujundžića i 100 glasova Miloševića odaju sliku skoro 30% izaslanika su sklona velikim zaokretima što je dobro za HDZ...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:46   #27
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Naravno da je to ono čega sam već više puta napisao da se bojim.
Ali ne mogu sad poput marasovca (neka mi ne zamjeri) ljutitom rezigniranošću izraziti razočaranje i reći gotovo je, udba je učinila svoje.
A, s obzirom da bih itekako želio da HDZ bude jaka stranka po volji većine domoljubnog i za prosperitet zemlje najkorisnijeg korpusa građana, nastojat ću i ovako djelovati da se stanje mijenja na dobrobit.
Koliko je tak korpus domoljuban i koristan gledamo od druge polovine devedesetih na ovamo. Sve parazit do parazita, rentijeri i utajivači poreza.
__________________
Vozilo kojim se vrši prevoz mora biti uredno obojeno, čisto i provetreno, a u zimskom periodu mora biti i zagrejano.
Posada vozila je obavezna da za vreme rada nosi službeno odelo i da se prema putnicima ophodi sa pažnjom i predusretljivo.
Putnik je dužan da na zahtev ovlašćenog lica prevoznika pokaže važeću voznu ispravu.
Ridžovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:56   #28
Quote:
Ridžovan kaže: Pogledaj post
Koliko je tak korpus domoljuban i koristan gledamo od druge polovine devedesetih na ovamo. Sve parazit do parazita, rentijeri i utajivači poreza.
Malo si zabasao kondukter.
Tko kaže da su ti paraziti korisni i domoljubi?
Govorim o potencijalnom HDZ-ovom biračkom tijelu, a ti reci na koga misliš.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 00:12   #29
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Malo si zabasao kondukter.
Tko kaže da su ti paraziti korisni i domoljubi?
Govorim o potencijalnom HDZ-ovom biračkom tijelu, a ti reci na koga misliš.
HDZ nije zaslužio da ikad više ijedan Hrvat glasa za nj. Bilo reformiran niti ikakav. HDZ treba ugasiti uz krike i jauke članstva i vodstva.
Koji bi bili motivi jednog časnog i produktivnog Hrvata da glasa za HDZ? Koji?
HDZ ne utjelovljuje niti jednu jedinu vrijednost niti odliku koja bi bila privlačna poštenom građanu ove zemlje. Pater familiasu, domaćinu, humanisti ili kršćanu. Pa da ga deset puta obrneš i reformiraš. To je gnojni relikt poput SKJ koga treba zgaziti, a ne zalijevati.

Ima dosta stranaka za koje se može glasati, ali i ne mora. Može se boriti i putem građanskih inicijativa... samo malo oštrije.
__________________
Vozilo kojim se vrši prevoz mora biti uredno obojeno, čisto i provetreno, a u zimskom periodu mora biti i zagrejano.
Posada vozila je obavezna da za vreme rada nosi službeno odelo i da se prema putnicima ophodi sa pažnjom i predusretljivo.
Putnik je dužan da na zahtev ovlašćenog lica prevoznika pokaže važeću voznu ispravu.
Ridžovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 00:30   #30
Quote:
Ridžovan kaže: Pogledaj post
HDZ nije zaslužio da ikad više ijedan Hrvat glasa za nj. Bilo reformiran niti ikakav. HDZ treba ugasiti uz krike i jauke članstva i vodstva.
Koji bi bili motivi jednog časnog i produktivnog Hrvata da glasa za HDZ? Koji?
HDZ ne utjelovljuje niti jednu jedinu vrijednost niti odliku koja bi bila privlačna poštenom građanu ove zemlje. Pater familiasu, domaćinu, humanisti ili kršćanu. Pa da ga deset puta obrneš i reformiraš. To je gnojni relikt poput SKJ koga treba zgaziti, a ne zalijevati.

Ima dosta stranaka za koje se može glasati, ali i ne mora. Može se boriti i putem građanskih inicijativa... samo malo oštrije.
Sve što si napisao je dobar pokušaj pisano oblikovanog iskaljivanja iracionalnog gnjeva.
Iako na to imaš pravo, tvoj upis je trolanje.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 00:51   #31
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Sve što si napisao je dobar pokušaj pisano oblikovanog iskaljivanja iracionalnog gnjeva.
Iako na to imaš pravo, tvoj upis je trolanje.
Svašta.

Zašto je moj gnjev iracionalan? Zato što implicira radikalano rješenje?
Nipošto, već upravo suprotno. Iracionano je ovo višegodišnje racionaliziranje preljevanje šupljeg u prazno, bez smisla, svrhe i nikakve koristi.

Ovo o trolanju neću komentirati jer me upravo u maniri pauka trolaša želiš uplest u svoju mrižu.
Nein, danke.
__________________
Vozilo kojim se vrši prevoz mora biti uredno obojeno, čisto i provetreno, a u zimskom periodu mora biti i zagrejano.
Posada vozila je obavezna da za vreme rada nosi službeno odelo i da se prema putnicima ophodi sa pažnjom i predusretljivo.
Putnik je dužan da na zahtev ovlašćenog lica prevoznika pokaže važeću voznu ispravu.
Ridžovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 00:57   #32
Quote:
rocco4 kaže: Pogledaj post
danas kujundžić u 3.dnevniku samo potvrđuje da su svi isti,em nije na ništa odgovorio,osim demagogije,em nije stao iza ničeg što je govorio u toj njihovoj kampanji

to nikad nije bila stranka,niti će ikada biti,to je skupina uhljeba,poltrona i lopova, sve pod budnim okom udbe
Umjesto bilo kojeg drugog komentara ovog posta, koji je eklatantan primjer pogubnog utjecaja bijedne demagogije s Iblerovog, jedna izreka:

Bog nije uzalud stvorio budale. S njima se pametni zabavljaju, a njima lijepo – jer su u centru pažnje.
__________________
No Brain, No Pain !
Finder01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 01:06   #33
Quote:
Ne treba sumnjati da će novi, desni HDZ odigrati ulogu zaoštravanja s Milanovićevom Vladom. Za očekivati je da se dovedu u pitanje i detalji aranžamana s EU, da se retorikom potpaljuju i možda naruše odnosi sa susjednom Srbijom, da se potencira socijalna napetost i potiču prosvjedi na ulicama... (Tihana Tomičić)
Quote:
Fascinantno lupetanje.
- opoziciji i jest funkcija da zaoštrava odnose s Vladom
- probleme s EU je izazvala već u nekoliko navrata Kukuriku vlada, jučer ih je šef EU delegacije u Hrvatskoj pozvao da se konzultiraju s Briselom prije donošenja važnijih odluka
- a ovo o narušavanju odnosa sa Srbijom je tek bljuvotina, odnosa s kim? Tadićem koji posrbljuje dubrovačke isusovce, Dačićem koji je nakon napada kamenicama i sjekirama na hrvatske navijače u Novom Sadu rekao "nemojte da budete kao Hrvati" ili možda odnosa s novim predsjednikom Nikolićem koji je na Romaniji položio zakletvu četničkog vojvode.. jel s takvom Srbijom imamo idilu koju će Karamarko sad pokvariti

Da parafraziramo ministra Jovanovića, drugarica Tomičić bi se trebala pogledati u zrcalo i reći: hebote al sam glupa
http://www.novilist.hr/Komentari/Kol...a-i-20-hajduka
zenodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 01:07   #34
Quote:
Finder01 kaže: Pogledaj post
Umjesto bilo kojeg drugog komentara ovog posta, koji je eklatantan primjer pogubnog utjecaja bijedne demagogije s Iblerovog, jedna izreka:

Bog nije uzalud stvorio budale. S njima se pametni zabavljaju, a njima lijepo – jer su u centru pažnje.
pročitah ovo i dobro se zabavljam,nadam se da je i tebi lijepo
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 02:05   #35
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ma da, čovječe, HDZ je gotovo, SDP-HNS će nam vladati 20 godina, a mi postajemo Švedska (ona iz stereotipa)...
Mislis da ce Jadran film poceti snimati "hrvatske akcione" filmove kao sto su svojedobno postojali "svedski akcioni" ? Nekako kad gledam i vladajuce i oporbene mi to ide u tom smjeru ....
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 03:08   #36
jedan član jedan glas

jesu li u hdz sredjeni popisi članova i jeli uvedena članarina? kolika je? koliko dugo moras biti član da bi moga glasati?
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 09:31   #37
Thumbs up

sudeći po tome koliko su graknuli svi ovi od kojih sam to i očekivao, izgleda da je izbor Karamarka bio dobar početni potez...

sad čekamo slijedeći (a ja znam koji bi to bio, ali nisam blesav da ga ovdje pišem)
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 10:42   #38
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
Kao član Hdz možda neću bit objektivan.....

Demografski gledano Hdz će stajati sve lošije i lošije.... u razdoblju od 4 godine koliko traje od izbora do izbora u Hr umre oko 200 000 a rodi se oko 180 000 ljudi.... Ako se uzme prosjek od 75g - 1937 godiste - ljudi koji nisu sudjelovali u 2 svj. ratu, većina ipak moglo bi se reći Hdz nastrojena, dok generacija novopridošlih glasaca - 18 - 22g su podosta alternativniji i skloniji SDP... u razdoblju od 4 godine Sdp sigurno profitira 50 000 glasova....

Nažalost način na koji je Karamarko izabran i neide mu u prilog, te sigurno vodi u nestabilnost stranke.... broj glasova

848
-----------
300 - 350 - glasova mladeži
200 - iz Splitsko dalmatinske županije
100 - iz Zadarske
100 - iz osječke

bez obzira što je mlađež bitna no nikako ne smije biti presudna.....

523 glasa Kujundžića i 100 glasova Miloševića odaju sliku skoro 30% izaslanika su sklona velikim zaokretima što je dobro za HDZ...
Vrijeme ide protiv HDZ-a.
Mlade generacije se ne sjećaju više Tuđmana i Domovinskog rata, a i su euroskeptičniji od staraca.
Ne očekujte više da će HDZ ikad više moći dobiti milijun glasova.

Zanimljivo, da i vaša sestrinska stranka CDU ima isti problem.
Od 18 do 59 godina CDU bilježi podršku od 25%, a kod ljudi iznad 60 godina više 40%.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 10:50   #39
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Butković je i nakon Sanaderovog odlaska pisao da se poliglot nadahnjivao Tony Blairom
Pa i sam Sanader je nedavno izjavio da je u salzburškom zatvoru čitao novu knjigu Tonija Blaira. A i vjerujem da se nadahnjivao sa tim dripcem. Sanader je prevario HDZ po identičnom obrascu po kojem je Blair prevario britanske laburiste i pretvorio ih nešto nedefinirano, izgubljeno, zbunjeno.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 11:56   #40
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Vrijeme ide protiv HDZ-a.
Mlade generacije se ne sjećaju više Tuđmana i Domovinskog rata, a i su euroskeptičniji od staraca.Ne očekujte više da će HDZ ikad više moći dobiti milijun glasova.

Zanimljivo, da i vaša sestrinska stranka CDU ima isti problem.
Od 18 do 59 godina CDU bilježi podršku od 25%, a kod ljudi iznad 60 godina više 40%.
OK,možda,ali zar misliš da če ih slušanje narodnjaka, par trash emsija sa estredom Srbije, okrenuti da vole Jugoslaviju ili Regiju?

Ekipa koja će na Maksimiru vikati "ubij Srbina" će biti uglavnom rođena nakon 1991.,a možda i 1995.

Ne opravdavam te grozne uzvike,ali ako misliš da će mlaći početi voljeti svoje istočne susjede samo jer ne znaju dosta o povijesti, varaš se.

PS
ja sam u tome neutralan, svejedno mi je jer ih netko voli ili mrzi
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.