Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2014., 00:10   #81
Quote:
dylan111 kaže: Pogledaj post
Gle, nisam je ništa loše mislila nego sam tu pročitala da se o skupini od 20 ljudi pa sam se pitala zašto nisu pokušali surađivat s nekim, a ne da se glasovi stalno rasipaju.
Meni je SDP-a i HDZ-a preko glave i nadam se da će se pojaviti neka nova opcija, ali svima novima je teško doći u medije, za kampanju treba love i love itd, itd...
Tako je: zbunjena sam i ne mogu pojmiti, dakle po tvom mišljanju sam glupa. To se da zaključiti iz jednog postavljenog pitanja. Divan ti je ton. Nadam se da ti nisi u Novom valu jer nam ne treba još jedan prepametni i bahati političar da nas prosvjetljuje
Ne vrijeđam (i nisam u NV-u ), nego mi je zanimljivo kako ljudi posvuda komentiraju da nam je "samo falila još jedna stranka".

Ne vidim zašto bi se pridruživali drugima ako imaju svoj plan i program i žele početi raditi sami. (A budimo realni, i da su se nekome (kome?) pridružili, opet bi bilo kvocanja na račun toga što su se pridružili baš tima kojima su se pridružili ).
Koga išta košta osnivnje još jedne stranke? Ionako su veliku većinu registriranih stranaka osnovale praktički kvartovske ekipe i zaboravili na to, tako da je ta brojka od njih 120+ za objesiti mačku o rep. Jurčić će nešto raditi, i umjesto da ljudi pozdrave novu inicijativu, smeta im što je registar narastao za jednu stavku. Pa se pitam jel im teško procesuirati dodatne informacije, ili su samo čista dokonost i zajedljivost u pitanju.


P.S. Stvarno ne znam zašto se ne udruže SDP, HDZ, HRAST i ORAH, čemu rasipati glasove
Fafarikulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 14:30   #82
Quote:
Ilova Blues kaže: Pogledaj post
Meni stalno u glavi neki crv čeprka kao po nekakvom sjećanju: jel' to g. Jurčić onomad uspješno riješio problem u odnosima sa NE Krško??? Koliko se ja sjećam radilo se o tome da je po njegovom modelu sloveniji oprošteno nekih skoro 250 milijuna dem-a? Ako se krivo sjećam, iskreno se ispričavam. Nego, teško je sada biti pametan. slušam ekonomskog analitičara g. Novotnya, sve što govori i ja kao laik apsolutno podržavam, potom g. Marić iz hdz-a... obojica često (a držim s pravom) opletu po monetarnoj politici HNB-a... a čini mi se da su obojica bili godinama u savjetu te krovne bankarske institucije... nedavno, oko povećavanja plaća ekipi iz te banke čujemo da je naknada za rad u tome savjetu uvijek bila cca 9000 Kn.... sad se ja pitam: da li su navedena gospoda (apsolutno im ne spočitavam stručnost!) uredno klimala u tome savjetu i primali tu sirotinjsku naknadu ili su otamo otišli zbog neslaganja sa monetarnom politikom?? Kako sad da ja, obični ili neobični glasač/birač na izborima znam što je istina??? Inače, da se ipak dotaknem i konkretne teme: jako mi se sviđaju politički i ekonomski istupi g. Jurčića, i osobno podržavam sve one koji imaju i znaju nešto reći i osnivaju svoju stranku. Ja ni lud, da sam neki dr mr ne bih ni u jednu od ovih postojećih, nikako ove tzv. najveće (ali to doista na žalost i jesu). Puno uspjeha u radu i svakako će po meni presuditi činjenica koliko će tko imati novca za agresivnu kampanju, medijski mislim. za sada g. Gabrić to, čini mi se ponajbolje radi. također i gđa. Holy ali ona kao i g. Lesar to odrađuje vjerovatno sa jako malo novaca. U svakom slučaju: ovu gamad treba poslati u povijesnu ropotarnicu (isto kao i "one" što smo maknuli '90-te) ili smo bar mislili da jesmo ali je izgleda matica preživjela... Sretno!!!
Pitanje sa počeka posta je dobro, prvom prilikom kad vidim Jurčića ću ga priupitati i odgovor ovdje napisati.

Jurčić nije ni bahat i bezobrazan, sasvim pristojan čovjek koji odgovori na pitanje i obrazloži okolnosti. S obzirom da stvarno podupirem ideju izvorne demokracije i da sam napisao i predstavio se ovdje na ovom podforumu, aaa eto i član sam predsjedništva Novog vala ne vidim razlog zašto tebi i drugima bi bio uskraćen odgovor na tvoje pitanje. I ja želim surađivati sa ljudima u zdravoj atmosferi; kao u Novom valu , tako i na forumu , tako i u RL.

Zadnje uređivanje domar : 06.04.2014. at 15:41.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 20:05   #83
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Pitanje sa počeka posta je dobro, prvom prilikom kad vidim Jurčića ću ga priupitati i odgovor ovdje napisati.

Jurčić nije ni bahat i bezobrazan, sasvim pristojan čovjek koji odgovori na pitanje i obrazloži okolnosti. S obzirom da stvarno podupirem ideju izvorne demokracije i da sam napisao i predstavio se ovdje na ovom podforumu, aaa eto i član sam predsjedništva Novog vala ne vidim razlog zašto tebi i drugima bi bio uskraćen odgovor na tvoje pitanje. I ja želim surađivati sa ljudima u zdravoj atmosferi; kao u Novom valu , tako i na forumu , tako i u RL.
Kad ćete imati web stranicu?
Fafarikulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 20:28   #84
novi-val.eu - Internetska stranica stranke
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 21:05   #85
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
novi-val.eu - Internetska stranica stranke
Stranica još nije aktivna, postoji ali ju treba napuniti sadržajima.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 21:21   #86
Trebao je Jurčić i daleko prije oformiti stranku.No što je tu je.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 21:38   #87
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Pitanje sa počeka posta je dobro, prvom prilikom kad vidim Jurčića ću ga priupitati i odgovor ovdje napisati.

Jurčić nije ni bahat i bezobrazan, sasvim pristojan čovjek koji odgovori na pitanje i obrazloži okolnosti. S obzirom da stvarno podupirem ideju izvorne demokracije i da sam napisao i predstavio se ovdje na ovom podforumu, aaa eto i član sam predsjedništva Novog vala ne vidim razlog zašto tebi i drugima bi bio uskraćen odgovor na tvoje pitanje. I ja želim surađivati sa ljudima u zdravoj atmosferi; kao u Novom valu , tako i na forumu , tako i u RL.
Svaka čast i hvala!!
Bio sam u kasnoj '89. jedan osnivača jedne od tada prvih dem. stranaka.... poslije u samom vrhu u Zg.,,, neskromno tvrdim da imam bogato političko iskustvo (demokršćanstvo da bude svima jasnije) ali sam uvijek bio svjestan da ono što smo mi tada "propovijedali" odnosno socijalni nauk katoličke crkve jest u stvari najjača ljevica ako to netko već tako voli zvati. Mislim u smislu onih "lijevih" ideja na koje su sadašnje lijeve opcije skroz zaboravile odnosno prodale za grubi neoliberalni kapitalizam. Najveće gađenje hrvatskog dostojanstva sam doživio izmjenama ustava a sve kako bi se bez problema dobio "pozitivan" ishod eu-referenduma. Što se mene tiče: moje povjerenje (naravno bjanko-neizbježan politički rizik svakog birača) dobiva ona opcija (namjerno ne kažem jedna stranka jer sam uvjeren da je ovo ogađivanje politike u Hrvata pri kraju) koja obeća ali i u kampanji prezentira novi ekonomski supstrat svih lumena u gospodarstvu. E, tada ću riskirati i njima dati povjerenje. Mislim da je g. Jurčić dovoljan ekonomski lumen i autoritet i da će i pred izbor imati složenu ekipu. po meni samo takva stranka ili koalicija može nešto čvrsto sama osvojiti. Slaganje buduće HR Vlade, ako ne nakon prvih slijedećih a ono onda na potonjim prijevremenim izborima morati će jasno pred javnost iznijeti garanciju/jamstvo.1. u vladi samo struka bez obzira na stranačku pripadnost ili nepripadnost i 2. davanje kolektivne ostavke u slučaju izostanka brzih rezultata.
Pod brzim rezultatima ne mislim na trenutačno povećanje standarda Naroda.... mislim na korijenite promjene u svim segmentima, svakako ne tipa "doneseš zakon, i sve što napraviš bitno da je po zakonu" a kakav je zakon... tko te pita. najjsasnije ilustracije ovoga što kažem su dosadašnja dva zakona: privatizacija i ovaj slavkov o predstečajnoj nagodbi. sve je po zakonu i amen. I još ovo: kao hrvatski branitelj mislim da je prošlo vrijeme da se podržava pravni institut "stečenih prava". Platiti, koliko god da košta neovisni međunarodni liječnički konzilij i sve, baš sve invalidske mirovine i masu "bolesnika" pod stručnu reviziju! A ovako, zadanih 30 mlrd kunića će eventualnim porastom standarda i BDP-a samo biti nominalno veći iznosi!!!! nek' nas Država zaštiti kao "prokazivače" odnosno popularnije "zviždače" pa da vidiš kad progovorimo i o pojedincima postavimo pitanja!!! Ja imam 34susjeda ratna vojna invalida: jedan (Bože mi oprosti) nije iz psihički zdrave obitelji ali je svoje sudjelovanje u ratu i svoju psihičku situaciju dobro unovčio, sad stalno mlati pare na švercu sirom... drugi na crno radi kod rođaka 10 sati sati dnevno.... treći po čitave dane "radi" sa ogrijevnim drvetom!!!! svi žive na 250 m2 državnog teritorija...skoro na dohvat ruke. a koliko je bolesnih i lijenih i prijeratnih alkoholičara ili ljudi sa npr. sportskim ili nekim drugim ozljedama koji sada lijepo od nas ostalih prave budale??? Ili ovi sve 80 i više godina stari partizani??? E, puno treba slomiti preko koljen - to su glavni "bolni rezovi" koje treba odraditi pa da vidiš slijedeće izbore: 65% podrške Naroda!!
__________________
"To note a person one minute is enough, to appreciate one hour is necessary, to love one day and to forget ... a life!"
Ilova Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 22:17   #88
Quote:
Ilova Blues kaže: Pogledaj post
..ali sam uvijek bio svjestan da ono što smo mi tada "propovijedali" odnosno socijalni nauk katoličke crkve jest u stvari najjača ljevica ako to netko već tako voli zvati. Mislim u smislu onih "lijevih" ideja na koje su sadašnje lijeve opcije skroz zaboravile odnosno prodale za grubi neoliberalni kapitalizam.
Upravo o gorenavedenome govorimo mi koji zagovaramo liberalni kapitalizam. Sa forsiranjem socijalnih ideja, bilo s demokrscanske strane,crkveno bliske (dakle HDZ), bilo s ljevicarske strane,komunisticko-bliske (dakle SDP) .. ste koncentrirali politicku moc i zeznuli drustvo. Vratili ste narod u srednjovjekovni feudalizam. I sad je filozofija: nismo znali, kapitalizam je kriv. I sad bi s idejama tehnicke vlade, ukinuli i demokraciju. I trenutnim otkazom vladi uveli ad hoc marketinsku TV tiraniju (kao u SADu).

I vi starije generacije nikad necete shvatiti. Niti ce Jurcic, niti Kulic, niti Lovrinović niti bilo tko drugi.. nitko tko je odrastao u komunistickom mentalitetu.Nazalost, Jurcicu i ekipi, iako mogu upozoriti na neke ekonomske probleme, politicki kapacitet je apsolutna 0.
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 08:50   #89
Ljubo Jurčić mi je jedna od dražih javnih osoba, uvijek pristojan i spreman objasniti svoja razmišljanja. No kod njega mi nedostaje jasno i snažno političko opredjeljenje. Uvijek imam osjećaj da se nastoji zadržati u stručnoj domeni, držati se ekonomije. To je dobar pristup za nekog stranačkog administrativca, ali ne i za nekog tko predstavlja lice stranke.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 08:53   #90
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
Upravo o gorenavedenome govorimo mi koji zagovaramo liberalni kapitalizam. Sa forsiranjem socijalnih ideja, bilo s demokrscanske strane,crkveno bliske (dakle HDZ), bilo s ljevicarske strane,komunisticko-bliske (dakle SDP) .. ste koncentrirali politicku moc i zeznuli drustvo. Vratili ste narod u srednjovjekovni feudalizam. I sad je filozofija: nismo znali, kapitalizam je kriv. I sad bi s idejama tehnicke vlade, ukinuli i demokraciju. I trenutnim otkazom vladi uveli ad hoc marketinsku TV tiraniju (kao u SADu).

I vi starije generacije nikad necete shvatiti. Niti ce Jurcic, niti Kulic, niti Lovrinović niti bilo tko drugi.. nitko tko je odrastao u komunistickom mentalitetu.Nazalost, Jurcicu i ekipi, iako mogu upozoriti na neke ekonomske probleme, politicki kapacitet je apsolutna 0.


Upravo to.
Ne želim niti vidjeti niti čuti bilo koga starijeg od 30 godina da mi govori o ekonomskoj politici i rješenjima za krizu
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 09:03   #91
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Upravo to.
Ne želim niti vidjeti niti čuti bilo koga starijeg od 30 godina da mi govori o ekonomskoj politici i rješenjima za krizu
Kod mene je obratno, ne želim vidjeti u politici nikog mlađeg od bar 40 godina.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:10   #92
Kome će se on prikloniti kada dođe vrijeme izbora?
Skerdilaida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:31   #93
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Stranica još nije aktivna, postoji ali ju treba napuniti sadržajima.
Držim fige da uspijete u naumu,da konačno nešto krene na bolje
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:58   #94
Wink

Quote:
Skerdilaida kaže: Pogledaj post
Kome će se on prikloniti kada dođe vrijeme izbora?
bratiji.... nego kome.... još jedan razočarani što sam npr. ja sa 25 godina baš morao u obrambeni rat...... eh, takvima su tate izgubili karijere '90.-tih..... vjerovatno ima merak na ćaću čim mu okrene leđa.. hm, ipak je on nepotreban, ima preko 30 godina.... starkelja jedan.... dođi maleni za par godina.... ponudi rješenje kako popraviti ovu ćaćinu ostavštinu, naravno. sdp-ovsko hdz-ovsku... Što je ovima mladcima s manje od 30? (mislim godina). Zar oni misle da će kapitalizam ovaj po njegovom prijedlogu spasiti Svijet??? Ali svaka mu čast: Čovjek kaže što misli i ja ga u potpunosti podržavam u slobodi mišljenja. E, pa da, za to smo se također (mi starkelje preko ohhhooohooo30) borili 90.-tih!!! I izborili.... sad bi njega ovdje "skinuo" neki udbaš i opaaaa mićo pravac Goli otok! Živjela sloboda govora, samo naprijed Narode /i i narodnosti!!!
__________________
"To note a person one minute is enough, to appreciate one hour is necessary, to love one day and to forget ... a life!"
Ilova Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 20:57   #95
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Kod mene je obratno, ne želim vidjeti u politici nikog mlađeg od bar 40 godina.
Gradonacelnici od 26 godina nisu rjesenje. Medjutim koliko to godina ekonomskog iskustva iza sebe imaju danasnji politicari? Koliko startup firmi su pokrenuli Jurcic i ekipa koji nude rjesenja za ekonomsku krizu? Rjesenje je da se politicarima zabrani dijeljenje love glasacima na izborima. Politiku izbaciti iz ekonomije.

Jurcic i ekipa, treba uzeti u obzir, su odrasli u sustavu u kojem je privatna inicijativa, samovolja (kak bi rekle komunjare) bila kazneno djelo za koje si isao na goli otok i dobivao batine godinama. Oni ne mogu razmisljati individualno. Nek idu psihologu i nek nadju privatni razlog zasto se pojavljuju na TVu s nerealnim spasonosnim rjesenjima za cijeli narod.
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 22:37   #96
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Upravo to.
Ne želim niti vidjeti niti čuti bilo koga starijeg od 30 godina da mi govori o ekonomskoj politici i rješenjima za krizu
Ma jasno, samo oni odskolovani u skolstvu Tudjmana i HDZa nesto znaju.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 07:19   #97
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Ma jasno, samo oni odskolovani u skolstvu Tudjmana i HDZa nesto znaju.

O modernoj ekonomiji ne mogu znati oni koji još slušaju Led Zeppelin ili Kiću Slabinca.

A ono najbitnije, mentalni sklop je nemoguće "odučiti".

Što bi rekli Amerikanci, you can't teach an old dog new tricks
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 09:05   #98
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
Koliko startup firmi su pokrenuli Jurcic i ekipa koji nude rjesenja za ekonomsku krizu?
Ne bih znao niti me zanima. Pokretanje startup firmi je jedna dimenzija, određivanje gospodarske strategije je druga a ukalupljivanje svega skupa u politički i svjetonazorski vrijednosni sustav treća.

Jednostavno me ne zanimaju političari koji svijet ponajprije gledaju kroz ekonomsku prizmu, to je preusko i u razini fah-idiota. Društvo je puno više od ekonomije. Optimum ili maksimum u domeni ekonomije ne mora ujedno biti optimum ili maksimum u domeni društva.

I zato ne želim vidjeti "mulce" u ozbiljnoj politici (uz rijetke iznimke). Jer su po prirodi stvari još zeleni, mladenački arogantni i nagli. Životno iskustvo se ničim ne može nadoknaditi.
Ovo je naravno generalizacija ali što se mene tiče drži vodu.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 10:19   #99
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
Gradonacelnici od 26 godina nisu rjesenje. Medjutim koliko to godina ekonomskog iskustva iza sebe imaju danasnji politicari? Koliko startup firmi su pokrenuli Jurcic i ekipa koji nude rjesenja za ekonomsku krizu? Rjesenje je da se politicarima zabrani dijeljenje love glasacima na izborima. Politiku izbaciti iz ekonomije.

Jurcic i ekipa, treba uzeti u obzir, su odrasli u sustavu u kojem je privatna inicijativa, samovolja (kak bi rekle komunjare) bila kazneno djelo za koje si isao na goli otok i dobivao batine godinama. Oni ne mogu razmisljati individualno. Nek idu psihologu i nek nadju privatni razlog zasto se pojavljuju na TVu s nerealnim spasonosnim rjesenjima za cijeli narod.
Pričaš gluposti,treba dati šansu mladima, jer su neiskvareni,nisu ko ovi stari lopovi zagriženi, isto tako treba dati šansu novoj stranci, da ima više ljudi koji tako razmišljaju, možda bi se i nešto promijenilo na bolje, a ne bi se mlatila prazna slama
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:02   #100
Smile Dobri maniri su prednost, kakva god bila politička opcija ili ideologija!

Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Jurčić nije ni bahat i bezobrazan, sasvim pristojan čovjek koji odgovori na pitanje i obrazloži okolnosti.
To mu je, barem u mojim očima (a svakako nisam jedini), vrlina. Dijeli ju s Ivom Josipovićem i Mirelom Holy - dakle, dvoje trenutno najpopularnijih političara u Hrvatskoj.

Ostaje vidjeti međutim, koliko će vaša grupacija biti uspješna u marketingu odnosno komunikaciji s javnošću, da izgradi prepoznatljivost i uvjerljivost. To je zanat, grupa tehnika kojima treba ovladati. Upravo na temi o Mireli spomenuh njenu značajnu knjigu "Komunikacijske strategije/magije" i članak "Gerilske komunikacijske strategije". Ona to koristi i to očito jako dobro. Preporučam za čitanje!

Tajming osnivanja je KJTV [Kako Ja To Vidim] loš. Taman su predane liste za europske izbore, Novi val se mogao osnovati bar mjesec dana ranije i predati listu, da iskoristi priliku za promociju. Također, u posljednjih pola godine osnovano je nekoliko novih stranaka i koalicija, koje plijene pažnju javnosti. Sad postoje četiri snage raznih profila, koja se bore za treću poziciju. Uz njih će biti vrlo teško izboriti se za pažnju medija i birača. Naravno, ima još 20 mjeseci do izbora za Sabor i svašta se može dogoditi.

No, kako sad imamo epidemiju masovnih koalicija, predmijevam da strategija može biti da Jurčić s pozicije predsjednika stranke lakše pregovara o pred-izbornoj koaliciji odnosno zajedničkim listama.

(Usput, te zajedničke liste više stranaka su pušiona, dovode do toga da Hrvatska već danas ima u parlamentu možda najviše stranaka u Europi. U zemljama zrele demokracije normalno je jedna stranka = jedna lista. Slične stranke su onda potaknute na ujedinjenje, a time se potiče i demokratskiji život uunutar stranaka. Mi smo navikli, svuda, od najvećih do najmanjih stranaka, jedna stranka = jedan šef, kojeg svi imaju slušati i kojem je jedan od ključnih zadataka eliminirati potencijalne konkurente za vrh.)
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.