Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2014., 16:59   #81
Ljudi prestanite kalkulirati i izađite na izbore i glasajte za one koji vam se sviđaju po nekim vašim kriterijima. Ma koliko te političke opcije bile male/slabe.

I nije istina da će u slučaju glasanja za male, a oni ne uspiju ući u Sabor, vaš glas otići velikima - ovo je mit.

Ne razumijem te dvojbe, pa nećete ostati bez vida/sluha/muda/žene/mačke ako izađete i glasate za Darth Vadera, a on ne uđe u Sabor.

No, ako ne izađete, onda sigurno da pobjeđuje ona druga opcija za koju ne želite glasati. To je najgore.

U mnogim zemljama ljudi doslovce nose glavu u torbi da bi izašli na izbore (Pakistan, Afganistan, Irak), a nama je problem odvojiti 1h našeg vremena. Ne bi da imamo demokraciju 200 godina, a ne jedva 20.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."

Zadnje uređivanje Alexis : 08.04.2014. at 17:16.
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 16:59   #82
Uskrsne li sutra Franjo Josip, glasam za njega.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 17:47   #83
Quote:
pSvila kaže: Pogledaj post
A zašto "glasati za Orah nema smisla, druge isto tako" ?

Ako glasaš za neku manju lijevu stranku, to je također kontra HDZ-a, a nije za SDP.



Ovu Holy ne mogu smisliti. Ona ce sad dovivati izbore ime da se fura na egalizaciju marihuane. Jadno. Drugi su mi isto jadni. Hns? Najgore iz sdp-a i hdz-a je tamo. Laburisti melju i melju a pojma nemaju. Sdp se stvarno cinio ok kako je skoro krenulo al su se pogubili. Uglavnom, stvarno mislim da nema normalne opcije vise...
hukers is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 18:48   #84
Quote:
hukers kaže: Pogledaj post
Ovu Holy ne mogu smisliti. Ona ce sad dovivati izbore ime da se fura na egalizaciju marihuane. Jadno. Drugi su mi isto jadni. Hns? Najgore iz sdp-a i hdz-a je tamo. Laburisti melju i melju a pojma nemaju. Sdp se stvarno cinio ok kako je skoro krenulo al su se pogubili. Uglavnom, stvarno mislim da nema normalne opcije vise...
Holy se zapravo zalaže za uzgoj INDUSTRIJSKE konoplje. Indijsku konoplju, pak bi da se koristi u medicinske svrhe. To možeš lako vidjeti i iz snimke emisije Nedjeljom u 2.
Najvažnija KONKRETNA mjera joj je reforma državne uprave (više racionalizacija, ako mene pitaš). Vidi također u emisiji.

Ma, pogledaj snimku, pa ako ti se i dalje ne bude sviđala, barem ćeš biti informiran.
pSvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 22:24   #85
Quote:
hukers kaže: Pogledaj post
Ovu Holy ne mogu smisliti. Ona ce sad dovivati izbore ime da se fura na egalizaciju marihuane. Jadno. Drugi su mi isto jadni. Hns? Najgore iz sdp-a i hdz-a je tamo. Laburisti melju i melju a pojma nemaju. Sdp se stvarno cinio ok kako je skoro krenulo al su se pogubili. Uglavnom, stvarno mislim da nema normalne opcije vise...
Holy je prcitala jedan clanak Ivone Zivkovic o marihuani i to prezvakava toliko puta da se svima popela na vrh glave. A izjava da su oni ni ljevo ni desno nego naprijed je stvarno do sada necuvena.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 06:48   #86
Quote:
pSvila kaže: Pogledaj post
Holy se zapravo zalaže za uzgoj INDUSTRIJSKE konoplje. Indijsku konoplju, pak bi da se koristi u medicinske svrhe. To možeš lako vidjeti i iz snimke emisije Nedjeljom u 2.
Najvažnija KONKRETNA mjera joj je reforma državne uprave (više racionalizacija, ako mene pitaš). Vidi također u emisiji.

Ma, pogledaj snimku, pa ako ti se i dalje ne bude sviđala, barem ćeš biti informiran.
Ok. Konoplju ostavljam. Onaj tko takne u drzavnu reformu taj je big boss. A to se nece usuditi nitko. Nikad. Dobro su rekli u Fokusu neki vecer Puhovski/Petrovic/neki sociolog... Sve stranke su patvorine nekadasnje KPJ iskljucivo sa tendencijom osvajanja vlasti i preuzimanja dijela kolaca. Kojeg vise nema....
hukers is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 08:55   #87
Quote:
pSvila kaže: Pogledaj post
Holy se zapravo zalaže za uzgoj INDUSTRIJSKE konoplje. Indijsku konoplju, pak bi da se koristi u medicinske svrhe. To možeš lako vidjeti i iz snimke emisije Nedjeljom u 2.
Najvažnija KONKRETNA mjera joj je reforma državne uprave (više racionalizacija, ako mene pitaš). Vidi također u emisiji.

Ma, pogledaj snimku, pa ako ti se i dalje ne bude sviđala, barem ćeš biti informiran.
što će industrijska konoplja pokrenuti državu? također, bitna stvar je da sam pročitao da se kuži u chemtrailse. ne znam kako je to u ovom svijetu, ali meni osoba koji progovori o chemtrailsima tj. da puši ta sranja, postaje totalno irelevantna u bilo kojem kontekstu a kamoli da mi kroji sudbu kroz dnevno politička sranja. btw. informiran sam o onome što me interesira.
hukers is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 23:05   #88
holy nema što ponuditi. nema ljudi iza sebe. samo isforsirana medijska priča koja se zbog tankoće odmah izlizala. sdp pokazuje što je trenutno - crna rupa koja guta sve što mu je blizu. nevjerojatno mi je, ipak, da nisu našli bar 5-6 ozbiljnih ministara, već da u svim segmentima sve puca po šavovima... hdz vuče breme prošlosti, a karamarko mu baš i ne popravlja rejting. gabrićeve ideje nisu mi bliske. laburistički svjetonazor također. savez za hrvatsku kompilacija je različitosti. ipak, od sve te ponude, najbliži sam savezu za hrvatsku. oni su barem ujedinjeni oko domoljubne opcije. preduvjet da za nekoga napraviš nešto dobro je da ti je on drag. ako ne voliš hrvatsku, za nju i ne mariš. zato mislim da bi savez ipak iskreno pokušao poboljšati stvari u državi.
džonson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 01:38   #89
Quote:
džonson kaže: Pogledaj post
holy nema što ponuditi. nema ljudi iza sebe. samo isforsirana medijska priča koja se zbog tankoće odmah izlizala. sdp pokazuje što je trenutno - crna rupa koja guta sve što mu je blizu. nevjerojatno mi je, ipak, da nisu našli bar 5-6 ozbiljnih ministara, već da u svim segmentima sve puca po šavovima... hdz vuče breme prošlosti, a karamarko mu baš i ne popravlja rejting. gabrićeve ideje nisu mi bliske. laburistički svjetonazor također. savez za hrvatsku kompilacija je različitosti. ipak, od sve te ponude, najbliži sam savezu za hrvatsku. oni su barem ujedinjeni oko domoljubne opcije. preduvjet da za nekoga napraviš nešto dobro je da ti je on drag. ako ne voliš hrvatsku, za nju i ne mariš. zato mislim da bi savez ipak iskreno pokušao poboljšati stvari u državi.
Misliš na stare rage i impliciraš da su joj u stranci sve anonimusi i nesposobnjakovići za razliku od drugih stranaka.Tipično kad želiš opljuvati nekog.Moglo bi se desiti da ispadne ko Ruški da joj samo radite dobar PR.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 22:33   #90
Ma to da nema kvalitetne ljude iza sebe je po meni glupost. Glupo je općenito meni stranačka opredljenja stručnjaka uoči izbora. Npr. uzmimo resor financija. Ekonomskim stručnjacima je mjesto u ekonomskim institutima, znanstvenim ustanovama, privredi itd. a ne da drkaju kurac 4 godine u nadi da će opcija za koju su se oni opredijelili biti izabrana pa će se uhljebiti.

Posao ministra financija je recimo posao kao i svaki drugi. Kad budeš u poziciji da ponudiš nekome mjesto ministra financija od 25.000 kn plaće tko ti brani da uzmeš najsposobnijeg stranački neopredjeljenog čovjeka iz nekakvog ekonomskog instiuta tko se zadnje 4 godine bavio znanstvenim radom, a ne drkanjem kurca.

Tako da dovoljno je da zna ponuditi poslove odgovarajućim ljudima, a ne da ima stranku punu uhljeba koji čekaju ko hijene pozicije, to nije nikakvo jamstvo.

To je kao da kažeš da gradonačelnik Zagreba mora unaprijed imati 10.000 ljudi iza sebe od čistačice do svih direktora koje će zaposliti u gradskim firmama i upravama u slučaju da ga se odabere. To je glupost, dovoljno je da i on jedan ima povjerenje, a ostalo se sve može putem natječaja birati, a ne stranačke uhljebe gurati po pozicijama.
necunecu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 00:44   #91
ma hukers je dobro rekao - žena nema što reći. govori o zelenom jer je toga bila ministrica i na to se fura, ali i tu je u biti tanka, a kamoli da ima neku zaokruženu cjelinu u glavi, nije ni blizu tome. i o njoj više neću. a svatko neka glasa za onoga za koga misli da će valjati, a ne za onoga za koga procjenjuje da ima šanse pobijediti. zbog toga se ljudi i lupaju kasnije u glavu i govore "kud sam za njih glasao"... ja se nisam nikada pokajao za koga sam glasao. doduše, često moji odabiri nisu prešli prag, ali nikada nisam žalio. glasao sam za one za koje sam želio. ankete i predviđanja pri tome me uopće ne zanimaju.
džonson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 10:07   #92
Po programu i onome što pričaju defonitivno HDZ,sad sto ce bit kad dodu na.vlast neznam ali glasa se po programu stranke a ne po vidovitosti sto ce bit kad dodu

Sent from my GT-S6310N using Tapatalk
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 20:45   #93
Quote:
Little Alex kaže: Pogledaj post
Po programu i onome što pričaju defonitivno HDZ,sad sto ce bit kad dodu na.vlast neznam ali glasa se po programu stranke a ne po vidovitosti sto ce bit kad dodu

Sent from my GT-S6310N using Tapatalk
Glasa se po onom sto znas, a ne po programu. Svi imaju neki program... Tipa podmorski tuneli. Bas me zanima da li postoji ko u liepoj nasoj ko je to popusio?
hukers is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 21:47   #94
Ne bas se po programu glasa a ne po pricama iz birtija

Sent from my GT-S6310N using Tapatalk
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 02:54   #95
Quote:
pSvila kaže: Pogledaj post
Holy se zapravo zalaže za uzgoj INDUSTRIJSKE konoplje. Indijsku konoplju, pak bi da se koristi u medicinske svrhe. To možeš lako vidjeti i iz snimke emisije Nedjeljom u 2.
Najvažnija KONKRETNA mjera joj je reforma državne uprave (više racionalizacija, ako mene pitaš). Vidi također u emisiji.

Ma, pogledaj snimku, pa ako ti se i dalje ne bude sviđala, barem ćeš biti informiran.
Gledo emisiju o bandama, tamo muški dilaju, a ženske se prostituiraju kako bi financirale bandu, ali to su bande od par tisuća ljudi...

I sad mi palo napamet,

budući da smo i mi već izgubili svaki moral, predlažem svi muški na planteže konoplje, a žene zna se već kako, naravno sve treba orijentirati na izvoz i strane klijente i brate mili ne treba ni brodogradilišta, ni škole, ni fakulteta, a love ko blata
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 23:23   #96
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Gledo emisiju o bandama, tamo muški dilaju, a ženske se prostituiraju kako bi financirale bandu, ali to su bande od par tisuća ljudi...

I sad mi palo napamet,

budući da smo i mi već izgubili svaki moral, predlažem svi muški na planteže konoplje, a žene zna se već kako, naravno sve treba orijentirati na izvoz i strane klijente i brate mili ne treba ni brodogradilišta, ni škole, ni fakulteta, a love ko blata
Ja bih se mijenjala s nekim muškim, pa da ja idem na plantažu konoplje, a on da se prostituira.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 23:25   #97
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja bih se mijenjala s nekim muškim, pa da ja idem na plantažu konoplje, a on da se prostituira.
Pridružujem se tvojoj namjeri.
Mislim da bi i oni brzo dotrčali na to polje
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 00:00   #98
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Gledo emisiju o bandama, tamo muški dilaju, a ženske se prostituiraju kako bi financirale bandu, ali to su bande od par tisuća ljudi...

I sad mi palo napamet,

budući da smo i mi već izgubili svaki moral, predlažem svi muški na planteže konoplje, a žene zna se već kako, naravno sve treba orijentirati na izvoz i strane klijente i brate mili ne treba ni brodogradilišta, ni škole, ni fakulteta, a love ko blata
ti bar djelomično pokazuješ smisao za poduzetništvo.

al reci, a tko će djecu podizati?
nekad su muški kopali u rudniku, žene brinule za obitelj
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 02:12   #99
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ti bar djelomično pokazuješ smisao za poduzetništvo.

al reci, a tko će djecu podizati?
nekad su muški kopali u rudniku, žene brinule za obitelj
Manja djeca bi bila na leđima očeva ili majki koje bi radile na platažama konoplje, veća djeca bi mogla pomoć, ali mislim da tu nebi bilo puno rada, bilo bi najviše love
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 02:13   #100
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja bih se mijenjala s nekim muškim, pa da ja idem na plantažu konoplje, a on da se prostituira.
dogovorili bi se, svi bi bili opušteni
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.