Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 11:32   #41
Da li to znači i službena dvojezičnost i trojezničnost svukud i svugdje?

Currently, there are two official languages in Israel: Hebrew and Arabic. English, which has semi-official status, is used extensively at all levels of society.

The main law governing language policy is the 82nd paragraph of the "Palestine Order in Council" issued on 14 August 1922, for the British Mandate of Palestine:
All Ordinances, official notices and official forms of the Government and all official notices of local authorities and municipalities in areas to be prescribed by order of the High Commissioner, shall be published in English, Arabic and Hebrew.
This law, like most other laws of the British Mandate, was adopted in the State of Israel, subject to certain amendments published by the provisional legislative branch on 19 May 1948. The amendment (paragraph 15-b) states that: Any order in the law which requires the use of the English language is hereby abolished.

Tukli su se, tuku se svaki dan, i tući će se dalje, ali im jezici niti natpisi na najsvetijim mjestima svih strana nisu problem.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...road_signs.jpg
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:39   #42
Državu koja bi provodila politiku kakvu provodi Izrael proglasili bi fašističkom.
Woland666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:42   #43
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Da li bi podrzali stranku koja bi forcirala dugogodisnju politiku Israela?

Da prevedemo na Hrvatski teren to bi znacilo:

Drzavno podrzano priseljavanje osobo u ne vecniski sa hrvatima naseljena podrucja.
Osiguranost posla na tom podruciju ako ste ga prija imali.
Sa strane drzave izgradena naselja koja se dobiva za kupnju ili najam za cijene koje su daleko izpod obicnog trzista.

Da li bi u korist takve politike i ideje iza iste odseliti u neki "novi" grad koji naravno jos nema infrastrukture kao "normalan" grad i u kojemu ste obkoljeni sa naseljima pripadnika drugih nacionalnosti?
Eh, da bar. Izraelska politika se pokazala apsolutno najuspješnija za jedan narod. Bilo bi fantastično, da je to kod nas moguće.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:48   #44
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Eh, da bar. Izraelska politika se pokazala apsolutno najuspješnija za jedan narod. Bilo bi fantastično, da je to kod nas moguće.

Ma, naravno.

http://www.lolsuicide.com/worldstar-....UYndrUrc.dpbs
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 13:34   #45
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
osim kaj si nepismena jos si i izrazito zlocesta, tko to u hrvatskoj mrzi zidove?!? ova ekipa koja prodaje zidovstvo kao biznis se ionako zakacaila s normalnim zidovima oko parkinga zidovske opcine pa se se otcijepili no izrael ih ne priznaje.
Pa evo prvo moja majka koja trči svaki dan na misu i nakon mise se laje najviše protiv masona pa nakon toga protiv Židove! Da je isus bio zidov nije tada više važno! A ne laje ona tu sama! u hr se mrzi rado i dosta nepoznato bili to masoni, zidovi ili pederi! Nije to zločesto nego dio slike koje imam o hr!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 13:41   #46
Quote:
Woland666 kaže: Pogledaj post
Državu koja bi provodila politiku kakvu provodi Izrael proglasili bi fašističkom.
To bez daljnjeg! Ali ako imaš uvjerenje da je taj komad zemlje od boga poklonjeno tvom narodu je postupanje lakše razumjeti ali ipak ne za odobriti!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 13:49   #47
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Pa evo prvo moja majka koja trči svaki dan na misu i nakon mise se laje najviše protiv masona pa nakon toga protiv Židove! Da je isus bio zidov nije tada više važno! A ne laje ona tu sama! u hr se mrzi rado i dosta nepoznato bili to masoni, zidovi ili pederi! Nije to zločesto nego dio slike koje imam o hr!
sorry za ono o nepismenosti, nemam ja nista protiv nase dijaspore :-)

a ovo kaj pises, ma to su pizdarije, takvih bezazlenih prica imas tza bilo koju skupinu u bilo kojem drustvu. isprazna lupetanja iza kojih nema nikakve stvarne zloce ili mrznje.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 15:02   #48
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Pa evo prvo moja majka koja trči svaki dan na misu i nakon mise se laje najviše protiv masona pa nakon toga protiv Židove! Da je isus bio zidov nije tada više važno! A ne laje ona tu sama! u hr se mrzi rado i dosta nepoznato bili to masoni, zidovi ili pederi! Nije to zločesto nego dio slike koje imam o hr!
Moja je mater isto svaki dan na misi pa i na Krunici ali protiv Židova ni masona nikad nije "lajala". samo protiv svoga svekra...a onda protiv mene.....
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 15:13   #49
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Reklo bi se da ih ne da ima manje, nego skoro duplo više oh Hrvata, kaže Wikipedia.

Stanovništvo 96. po veličini
- ukupno (2008.) 7.412.200[1]
- gustoća 387/km2


Pa kaže dalje:

Površina države je 20.770 km2 (bez okupiranih područja) i ima 8.051.200 stanovnika prema procjeni za 2013. godinu.
Židova u Izraelu ima 6,1 milijuna, a Hrvata u BiH i Hrvatskoj 4,5 milijuna.
Država im je skoro troduplo manja od Hrvatske, a 80% je pustinja.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 15:16   #50
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Moja je mater isto svaki dan na misi pa i na Krunici ali protiv Židova ni masona nikad nije "lajala". samo protiv svoga svekra...a onda protiv mene.....
Haha mi smo barem tek na redu iza masona, zidova, pudera i komunista! :-P. Moja nažalost čita i neke knjige gdje se na napada te grupe! A ne poznaje osobno ni masona ni Židova! Ali svako tko na tvu nešto protiv hrvatske je sigurno plaćen od njih!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 19:01   #51
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Pa u nekim bi stvarima od njih doista mogli nešto ili puno naučti ali za to treba biti pametan.


Najbolji post na temi, ali nikada nećemo naučiti jer nemamo pametne ljude u politici.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 21:48   #52
Ja sam imao prilike upoznati neke izraelce , volim čitat o njihovoj državi i sve što mogu reći - da imamo 5% njihove sposobnosti bili bi raj na zemlji.

No izraelska ujedinjenost ne znači i jednoumlje (kako neki misle), dapače oni su međuobno vrlo podijeljeno i polarizirano društvo. I to po (uvijek vrućim) pitanjima vjere, zatim socijalne države, vanjske politike i svega ostalog.

Kod nas ako si protiv crkve odma si udbaš, ako si za gay prava engleski špijun, ako podržavaš odmak od EU yugofil i slično.

U izraelu nema toga, nitko nije isključen, nitko nema eksluzivno pravo na židovstvo (kao kod nas ADZ i crkva na hrvatstvo). Dapače tamo pederi s ponosom služe vojsku.
__________________
Texture like sun
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 21:58   #53
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Ja sam imao prilike upoznati neke izraelce , volim čitat o njihovoj državi i sve što mogu reći - da imamo 5% njihove sposobnosti bili bi raj na zemlji.

No izraelska ujedinjenost ne znači i jednoumlje (kako neki misle), dapače oni su međuobno vrlo podijeljeno i polarizirano društvo. I to po (uvijek vrućim) pitanjima vjere, zatim socijalne države, vanjske politike i svega ostalog.

Kod nas ako si protiv crkve odma si udbaš, ako si za gay prava engleski špijun, ako podržavaš odmak od EU yugofil i slično.

U izraelu nema toga, nitko nije isključen, nitko nema eksluzivno pravo na židovstvo (kao kod nas ADZ i crkva na hrvatstvo). Dapače tamo pederi s ponosom služe vojsku.
E imamo mi i više od 5% njihovih sposobnosti...to se vidi kad smo u inozemstvu... možemo i mi ali dosta nas toga koči.....aJDE MALO razradite faktore koji nas koče....ali molim, počnite već od pelena, jaslica vrtića jer tu je početak....
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 23:59   #54
KOd njih ultraortodoksni Zidovi negiraju drzavi Izrael pravo da postoji(iz vjerskih razloga).
Sto vise,bore se protiv njenog opstanka(ne oruzjem) i odbijaju ici u vojsku.
Bez obzira na to otvoreno i izravno neprijateljstvo, imaju(i koriste) sva prava i pogodnosti koja im zakonom pripadaju.
Toliko o tome da je to nedemokratska drzava u kojoj nemas pravo na drugacije misljenje
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 00:20   #55
Većina gleda Židove kroz rat sa Palestinom ili cionizam.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 00:30   #56
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
KOd njih ultraortodoksni Zidovi negiraju drzavi Izrael pravo da postoji(iz vjerskih razloga).
Sto vise,bore se protiv njenog opstanka(ne oruzjem) i odbijaju ici u vojsku.
Bez obzira na to otvoreno i izravno neprijateljstvo, imaju(i koriste) sva prava i pogodnosti koja im zakonom pripadaju.
Toliko o tome da je to nedemokratska drzava u kojoj nemas pravo na drugacije misljenje
pa da, svaka država ima svoj stožer za obranu hrvatskog vukovara.
no, teško se za državljane izraela koji nisu židovi može tvrditi kako su ravnopravni i da nisu diskriminirani.
Cocksmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 08:07   #57
Quote:
Cocksmith kaže: Pogledaj post
pa da, svaka država ima svoj stožer za obranu hrvatskog vukovara.
no, teško se za državljane izraela koji nisu židovi može tvrditi kako su ravnopravni i da nisu diskriminirani.
Ovisi....
POstoji samo jedan kriterij i on se odnosi i na strane radnike koji nisu drzavljani.
Priznajes li Izraelu pravo da postoji?U kolio je odgovor potvrdan Izrael ce ti biti jedna jako ugodna zemlja,a Izraelci ce srusiti vecinu predrasuda koje po Europi kolaju o ZIdovima(prvo onu o skrtosti).
U koliko je odgovor negativan....bolje je ne ici.
Drzavljani Izraela koji Izraelu ne priznaju da postoji,a nisu Zidovi su u vrlo nezavidnom polozaju i iz nase perspektive to je diskriminacija.Iz njihove(zemlja u stalnoj ratnoj opasnosti) je nuznost.
Jedan IZraelac mi je u slicnoj raspravi odgovori:"LAko je biti SVedan,kada ti je prvi susjed Norvezan."
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 08:48   #58
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
KOd njih ultraortodoksni Zidovi negiraju drzavi Izrael pravo da postoji(iz vjerskih razloga).
Sto vise,bore se protiv njenog opstanka(ne oruzjem) i odbijaju ici u vojsku.
Bez obzira na to otvoreno i izravno neprijateljstvo, imaju(i koriste) sva prava i pogodnosti koja im zakonom pripadaju.
Toliko o tome da je to nedemokratska drzava u kojoj nemas pravo na drugacije misljenje
To su vjerovali sve do 6 dnevnog rata kada su vidjeli da je cak i Bog na njihovoj strani jer su porazili puno brojnijeg i jaceg neprijatelja. Od tada kao vjeruju da im je ipak sudjeno dozvoljeno zivjeti na tlu danasnjeg Izraela.

Imaju brigadu Netzah Yehuda koja se sastoji od ortodoksnih zidova i sluze normalno u IDF-u.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 08:54   #59
Quote:
Cocksmith kaže: Pogledaj post
pa da, svaka država ima svoj stožer za obranu hrvatskog vukovara.
no, teško se za državljane izraela koji nisu židovi može tvrditi kako su ravnopravni i da nisu diskriminirani.
Bolje se brini za svoju Gardu Cara Lazara

Da su Hrvati kao Izraelci, teroristima ne da ne bi bila abolicija nego bi im se porušile buldožerima kuće
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 09:15   #60
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
To su vjerovali sve do 6 dnevnog rata kada su vidjeli da je cak i Bog na njihovoj strani jer su porazili puno brojnijeg i jaceg neprijatelja. Od tada kao vjeruju da im je ipak sudjeno dozvoljeno zivjeti na tlu danasnjeg Izraela.

Imaju brigadu Netzah Yehuda koja se sastoji od ortodoksnih zidova i sluze normalno u IDF-u.
Da ortodoksni,govorim o ultraortodoksnima.
Prosle ili pretrosle godine je donesen zakon po kojem oni ipak moraju sluziti vojsku kao i svi ostali...bilo je frke.Inace je sa njima malo-malo, pa neka frka.
To su ti oni koje vidis na slikama kako protestiraju protiv Izraela uglavnom u USA jer tamo imaju relativno brojnu zajednicu.

Quote:
Naime većina ultraortodoksnih Židova uopće ne radi nego se cijeli život bavi proučavanjem Tore. Usprkos tomu što ih država za to još financijski i podržava, preko 60 posto, uglavno mnogočlanih, ultraortodoksnih obitelji živi ispod granice siromaštva. Naime većina ultraortodoksnih Židova uopće ne radi nego se cijeli život bavi proučavanjem Tore. Usprkos tomu što ih država za to još financijski i podržava, preko 60 posto, uglavno mnogočlanih, ultraortodoksnih obitelji živi ispod granice siromaštva. No najveći trn u oku ostatku stanovništva je izuzeće ovog dijela populacije od vojne obveze.
http://www.dw.de/ultraortodoksni-%C5...ael/a-15639647
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.