Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2014., 09:18   #21
greske ove i svih ostalih prijasnjih i buducih vlada temelje se na cinjenici da nije sprovedena LUSTRACIJA. a sad, koja je greska veca ili manja, nebitno...
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 09:32   #22
Quote:
Lil'Heidi kaže: Pogledaj post
OK...pitanje brodogradnje je riješeno na identičan način kao i pretvorba i privatizacija tamo 90tih...dakle to baš i nije neko rješenje...kako je to sve rješeno pa, vidimo svaki dan...
Da ne govorimo o potencijalnom poklanjanju autocesta...pa onda kad u buduće budemo govorili o ultimativnoj pljački imat ćemo dosta svježeg materijala za prepričavanje...no u svakom slučaju, poput onoga što se događalo 90tih i kako onda nitko nije reagirao tijekom samog odvjanja te otimačine, koja je BTW beba u usporedbi s ovim otimačinama danas...tako niti danas nitko ne reagira na pljačku koju ponovno komunjare provode...
Kako financirat nešto šta samo sebe ne može financirat iz prihoda nego se to mora iz prorčuna?? Nije valjda kako su ovi krivi šta je napravljeno xy kilometara autocesta bez ekonomske logike?

Šta pljačkaju??? Prosvijetli nas.

OT najveća i jedina greška iz koje proizlaze sve greške koje su radili i koje rade je ta šta nam nikada nisu rekli istinu o financijskom stanju države. Nakon 100 dana smo svi trebali znat kako smo u tolikim financijskim dubiozama iz kojih se vjerovatno nećemo izvuč 10 godina.

A nakon tog financijskog stanja za plakanje svima linearno 20% od plaće doli i rješavanje bar 10000 zaposlenika koji primaju plaću iz bilo kakvog proračuna..........................malo pričekat rezultate jedno 6 mjeseci i ponovit postupak.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 09:41   #23
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
OT najveća i jedina greška iz koje proizlaze sve greške koje su radili i koje rade je ta šta nam nikada nisu rekli istinu o financijskom stanju države. Nakon 100 dana smo svi trebali znat kako smo u tolikim financijskim dubiozama iz kojih se vjerovatno nećemo izvuč 10 godina.
da su to napravili morali bi priznati da lazu o tome tko je hrvatsku vise zaduzio pa bi im za 90% nestalo 'argumenata' kako su oni drugaciji od prethodnika.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 09:53   #24
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
da su to napravili morali bi priznati da lazu o tome tko je hrvatsku vise zaduzio pa bi im za 90% nestalo 'argumenata' kako su oni drugaciji od prethodnika.
To ti je nagađanje jer ja govorim o početku mandata a sad je za sve kasno.

Ja smatram kako trebam znati kakvo je financijsko stanje države i to je za mene najveća greška svih vlada jer da su nam kazali kakvo je stanje svi bi mi mogli pratit šta se dešava a ovako malo malo pa Šuker-Dalić-Linić-Lalovac negdje na financijskom tržištu nas zaduže i to u pravilu za reprogram dugova.

Naše preljevanje iz šupljeg u prazno traje predugo i ova vlada ni malo ne zaostaje u tim aktivnostima sa prethodnim.

I šta će se dogodit ako se promijeni garnitura?? Par godina ćemo slušat kako su ovi prije njih bla bla bla pa potom ponovo pa ponovo dok nam EU jednom ne uvede prisilnu upravu ili nam dođe MMF pa ćemo se svi sastajat oko kontejnera jer novaca nema a tako skoro novca neće ni bit.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:01   #25
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
I šta će se dogodit ako se promijeni garnitura?? Par godina ćemo slušat kako su ovi prije njih bla bla bla pa potom ponovo pa ponovo dok nam EU jednom ne uvede prisilnu upravu ili nam dođe MMF pa ćemo se svi sastajat oko kontejnera jer novaca nema a tako skoro novca neće ni bit.
pa nismo to slusali za sanderovog prvog mandata - bdp rastao, vanjski dug se smanjivao, broj nezaposlenih padao, vanjska politika cvjetala. onda poceli dospjevat racuni za cacicevu autocestu i zaduzivanja.

uz ovakvu politiku koju sad imamo nama ni mmf nece pomoci osim ako nam ne uvale povjerenika kakvog ima bosna koji je iznad vlade i parlamenta. ja sam bio iskren kad sam na pocetku mandata kukurikavaca rekao da nisu moja opcija i da im ne vjerujem ali da se nadam da sam u krivu jer zemlja ne moze vise tonuti. pokazali su da su gori od racanovog mlitavog mandata ali duplo bahatiji i ustrajni u pogreskama.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:30   #26
Možda bi primjerenija tema bila: Koje su sve pogreške sadašnje Vlade.
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:42   #27
najveća pogreška sadašnje vlade
- ne radi !

kao i sve dosadašnje vlade,
od 1990-te.

to je tradicija,
ili bezobrazluk ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:51   #28
Najveća greška je bila da u prvih 200 dana nisu srezali plaće, mirovine i ostale izdatke za 20%. Nego su išli taktikom, nećemo rezati, ima puno prostora za uštede. Pa se vidjelo da je sustav toliko zapušten da je potrebno nekoliko godina sve dovesti u red. Ovako se potrošilo četiri godine bezveze. Usporedit ću to s gangrenom, gdje se pacijentu odmah treba amputirati cijelu nogu. A naša vlada ga je liječila tako da mu je s nožem za pršut nogu rezala malo pomalo.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 12:11   #29
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
najveća pogreška sadašnje vlade
- ne radi !

kao i sve dosadašnje vlade,
od 1990-te.

to je tradicija,
ili bezobrazluk ?
zato je do 1990.
bila bajka u kojoj
narod malo radi
a država se sama gradi
nakon 90-e bajka ne važi
pa se traže nove laži

socijalistima kriv Tuđman
iako se borio u partizanima
njih ništa ne zanima
osim da se služe lažima
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 13:20   #30
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
pa nismo to slusali za sanderovog prvog mandata - bdp rastao, vanjski dug se smanjivao, broj nezaposlenih padao, vanjska politika cvjetala. onda poceli dospjevat racuni za cacicevu autocestu i zaduzivanja.

uz ovakvu politiku koju sad imamo nama ni mmf nece pomoci osim ako nam ne uvale povjerenika kakvog ima bosna koji je iznad vlade i parlamenta. ja sam bio iskren kad sam na pocetku mandata kukurikavaca rekao da nisu moja opcija i da im ne vjerujem ali da se nadam da sam u krivu jer zemlja ne moze vise tonuti. pokazali su da su gori od racanovog mlitavog mandata ali duplo bahatiji i ustrajni u pogreskama.
A drugi mandat, a Jadranka???
Vidiš u koju glupu raspravu upadamo kad se vraćamo natrag. Od prošlosti i optužbi ovi - oni se sutra ne živi.
Neko nam je morao kazati ili nam sad mora kazat kako ćemo narednih najmanje 5 godina jest travu i da ovakav model upravljanja državom nema ni smisla ni perspektive jer evo već mi zadužuju unučad.

Ono za Čačića me zaboli ali njegov model AC i model koji je nastavljen nakon njega nisu isti i opet upadam, sad ja, u prošlost.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 13:24   #31
Neprivlačenje investicija i otvovaranje ideoloških tema
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 13:27   #32
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
najveća pogreška sadašnje vlade
- ne radi !

kao i sve dosadašnje vlade,
od 1990-te.

to je tradicija,
ili bezobrazluk ?
Nažalost radi, ali po naputku iz centara moći!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:44   #33
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A drugi mandat, a Jadranka???
Vidiš u koju glupu raspravu upadamo kad se vraćamo natrag. Od prošlosti i optužbi ovi - oni se sutra ne živi.
pitao si sta se dogodi kad se promijeni garnitura, sanaderov prvi mandat je primjer. a za sve kasnije krivim oporbu koja ne da ne radi posao oporbe tih dana nego samo cekaju da ekipa sleti da mogu oni uletit na iste pozicije. zato remetinec i nije pun jer cuvaju krimosi jedni drugima ledja.

Quote:
Ono za Čačića me zaboli ali njegov model AC i model koji je nastavljen nakon njega nisu isti i opet upadam, sad ja, u prošlost.
tocno, cacicev model je zacementiran u proracunu i kao takav ne podlijeze rebalansu, time je osigurao da se autocesta dovrsi i na tome svaka cast ali sad prigovarat onima koji su dosli da se zaduzuju kako bi taj trosak sanirali je besmisleno. nije to nista proslost, sve dok se u sadasnjosti te stavke krpaju rezanjima raznih stecenih prava.

a kad smo kod gresaka ove vlade, eno moraju vratit povlastene mirovine nazad jer se u europskoj uniji i ostatku civiliziranog svijeta ne moze i ne smije dirati u stecena prava. i jebo im pas mater da su isli logikom da ako je majstoru u skveru mala mirovina da mora biti i sveucilisnom profesoru i znanstveniku.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:55   #34
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Dopustili su rasplamsavanje desničarenja.
Crkva se raspojasala i sirovo vrijeđala ministre, raznorazne udrugice ubacile su definiciju braka u ustav, dopustili su razbijanje ploča na zgradama hrvatskih institucija u Vukovaru, popustili su kod Zdravstvenog odgoja, popustili su oko Građanskog odgoja, pristaju na kompromise u pogledu ljudskih prava (Zakon o životnom partnerstvu ipak je suzdržan po pitanju posvajanja djece) itd.
Dobro si uočio najteže propuste ove vlade. Ti svojim doprinosom možeš to malo popraviti! Lalovac predlaže domoljubne dionice(tako nešto) gdje će građani moći uložiti svoje zalihe, ušteđevine, čak za potpuno određene svrhe. Predlažem ti da svoje zalihe, ako ih imaš, uložiš u razvoj LGBT udruga.
Možda je isplativo? Ja ne ću! No, ti si obvezan to učiniti!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 21:50   #35
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Neprivlačenje investicija i otvovaranje ideoloških tema

To privlačenje investicija, kako je to zamišljeno?
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 22:02   #36
1) Za mene je najveća pogreška Arsen Bauk. Ministar uprave koji nikada u životu nije imao nikakve veze s pravom. To je kao da date ekonomisti da vam projektira trajekt. Pa kako on to može? Nikako. Zelen je, neiskusan, prčevit, arogantan....... Apsolutna neznalica u poslu koji radi. Arsene, jeli gore biti neznalica ili ignorant?? Arsen : ne znam i nije me briga! Al ja sam u pravu!
2) Ninoslav Pavić. U Jugoslaviji je bio glavni urednik lista KOMUNIST a danas je najveći neprijatelj ove države. Snosi najveći dio odgovornosti za katastrofalno nizak index optimizma u Hrvatskoj, a upravo je index optimizma sastojak bez kojega društvo sigurno propada. Njemu ova vlada oprašta dugove? Neshvatljivo.
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 22:26   #37
Najveća pogreška je neprovođenje radikalnih reformi koje su Hrvatsku mogle dovesti do oporavka i rasta. Propušten je jedan izuzetno povoljan trenutak. Previše vremena se potrošilo na loša kadrovska rješenja i ideološka prepucavanja.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 22:42   #38
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Kako financirat nešto šta samo sebe ne može financirat iz prihoda nego se to mora iz prorčuna?? Nije valjda kako su ovi krivi šta je napravljeno xy kilometara autocesta bez ekonomske logike?
Šta pljačkaju??? Prosvijetli nas.

OT najveća i jedina greška iz koje proizlaze sve greške koje su radili i koje rade je ta šta nam nikada nisu rekli istinu o financijskom stanju države. Nakon 100 dana smo svi trebali znat kako smo u tolikim financijskim dubiozama iz kojih se vjerovatno nećemo izvuč 10 godina.

A nakon tog financijskog stanja za plakanje svima linearno 20% od plaće doli i rješavanje bar 10000 zaposlenika koji primaju plaću iz bilo kakvog proračuna..........................malo pričekat rezultate jedno 6 mjeseci i ponovit postupak.
Samo mi lijepo objasni gdje je ta budala koja bi uzela u koncesiju nešto što bi platila više nego što bi dobila natrag.
Koji bi to altruist trebao biti! Tu nešto nije logično.
Možda računamo nakon koncesije dobiti šljunčaru. Pa, i mi bi to mogli! Zar ne?
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 23:07   #39
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post

OT najveća i jedina greška iz koje proizlaze sve greške koje su radili i koje rade je ta šta nam nikada nisu rekli istinu o financijskom stanju države. Nakon 100 dana smo svi trebali znat kako smo u tolikim financijskim dubiozama iz kojih se vjerovatno nećemo izvuč 10 godina.

A nakon tog financijskog stanja za plakanje svima linearno 20% od plaće doli i rješavanje bar 10000 zaposlenika koji primaju plaću iz bilo kakvog proračuna..........................malo pričekat rezultate jedno 6 mjeseci i ponovit postupak.
Onda očito nije takva dubioza, ima se.
Nabavljali su nov vozni park, samoumirovljavali se, raspisivali referendume, održavaju ogromnu svitu plus bivši predsjednik...
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 05:47   #40
Vlada u kojoj jedna Milanka Opačić ima ulogu podpredsjenice je sudjenna na propast. Još kad i ta provodi gospodarske reforme znaš da nam je odzvonilo. Isto tako, Branko Grčić. KATASTRFA. Pa Bauk, pa Jovanović, Pusić, Milanović, Vrdljak, JAKOVINA, Lorencin....

Najgora pogreška je HNS te potpuno ćiriliziranje države, svih njezinih institucija te politika Jugoslavenstva u svim segmentima države.
Heroin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.