Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2009., 22:01   #861
KONGRES
adventista Jadranske unije

03.10.2009.

ŽIVOT U OČEKIVANJU APOKALIPSE

Govornik:
dr. Jon Paulien
dekan religijskog programa na Sveučilištu Loma Linda, SAD, istraživač Otkrivenja i ostalih spisa apostola Ivana.

Početak u 10 sati
ZAGREBAČKI VELESAJAM,
Kongresna dvorana Globus
Sve informacije na 01/23 61 913,
[email protected]


svi ste srdačno pozvani
matetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 22:28   #862
Quote:
matetes kaže: Pogledaj post
Knjiga je čudo, dobro si rekao i upravo čitajući Čežnju vjekova pao sam na koljena i u suzama tražio Krista , Bog je pun milosti oprostio mi je sve
Ne drami i nepricaj u ime Boga sto je i sto nije oprostio , to je bogohuljenje. Mozes se nadati da je oprostio , nadahnuo ili nesto dao nekome u viziji - halucinaciji ali nikada nemozes biti njegov advokat to cesto ljudi rade i tada se fanatizam i kult rada. To me uzasno nervira kada mi netko kaze sto sad Bog zeli i osjeca o meni ili drugima. Cista blesavoca. Toliko .
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 23:35   #863
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Ne drami i nepricaj u ime Boga sto je i sto nije oprostio , to je bogohuljenje. Mozes se nadati da je oprostio , nadahnuo ili nesto dao nekome u viziji - halucinaciji ali nikada nemozes biti njegov advokat to cesto ljudi rade i tada se fanatizam i kult rada. To me uzasno nervira kada mi netko kaze sto sad Bog zeli i osjeca o meni ili drugima. Cista blesavoca. Toliko .
Jadan je kršćanin koji živi ovaj život i ne zna da mu je Bog oprostio grijehe iz prošlosti.
Uvjet za oprost je priznanje i pokajanje.
Ako ne vjerujem u oprost, zalud mi je vjera u Boga. Kakav je onda smisao kršćanskoga života?
Toliko i od mene
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 23:46   #864
Quote:
Crna dalija kaže: Pogledaj post
Jadan je kršćanin koji živi ovaj život i ne zna da mu je Bog oprostio grijehe iz prošlosti.
Uvjet za oprost je priznanje i pokajanje.
Ako ne vjerujem u oprost, zalud mi je vjera u Boga. Kakav je onda smisao kršćanskoga života?
Toliko i od mene
Amen
matetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 23:55   #865
Quote:
Crna dalija kaže: Pogledaj post
Jadan je kršćanin koji živi ovaj život i ne zna da mu je Bog oprostio grijehe iz prošlosti.
Uvjet za oprost je priznanje i pokajanje.
Ako ne vjerujem u oprost, zalud mi je vjera u Boga. Kakav je onda smisao kršćanskoga života?
Toliko i od mene

A kako ti to znaš? Kako možeš govoriti u Božje ime? I, čak i ako je, što ti stvarno misliš da čovjek može raditi najgore stvari, a onda se samo pokaje, sve je oprošteno i sve je ok. I odmah si ista kao onaj tko to nije radio.
Ali to su isto protestantske gluposti i hirevi. Oni se krste i onda pričaju kako im je od sad sve oprošteno, kako su potpuno čisti i kako od sad više nikad neće griješiti. Jer naravno, ispovijedi nemaju pa ne smiju.
A jesi li molila za oprost one ljude prema kojima si griješila? Jesu ti oni oprostili? Lako je ovako pričati.
Kažeš da nisi adventist... Jesi baptist možda?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 23:59   #866
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Otvaranje ovakvih tema samo razbuduje polupospane adventiste jer ovo smatraju kao ispunjenje aligacija da ce oni biti proganjani i zatvarani , omrazeni od cijelog svijeta (mislim ipak da nece dostici sirote jehovine svjedoke jer na njima ce se sva kola slomiti ipak ).Adventisti su jako bogati , poluparni i jako voljeni i postovani ovdje preko bare.Masu ateista smatra adventiste drzavnom religijom ovdje . Meni su cool toliki pojedinci , postujem njihova uvjerenja iako ih vise nedjelim. Roditelji su mi adventisti i cijelim srcem to vjeruju i to je ok. Bit svega nije ljubomorno ponizavanje svega sto rade kao sto to cesto oni rade katolicima i drugim protestantskim crkvama (javno omalovazavanje i osuda krijuci se iza biblije - iako rimokatolicka crkva je puna smeca i lazi gdje moralno i teoloski ) ali oni si uzimaju pravo i druge protestantske crkve da imenuju u detalje tude crkve i javno ih prozivaju na red tj opet kriju se iza biblije ( da u biti to biblija radi )a tada i pri tom smatraju kada oni dodu na red je samo davno prorecena prorocanstva o njihovom progonstvu . Mislim klise.

Sto se tice progonstava Adventisticka crkva ide linijom manjeg otpora , nisu hrabri i smjeli da vicu previse protiv "grijeha " naseg doba . To ces vidjeti hrabre baptiste kako odrzavaju proteste protiv pedera , prostitucije , Obame , pape, vakcine , bacanje kamena na prozore klinika za abortus i koje vec sve ne. Oni se neboje reci i aktivno pokazati zube , prijetiti se vladama. Adventisti su kao hrvati ( ratari) oni ce pomoc , donirati pomoc drugim zemljama, dobit kljuc grada, postovanje od vlade i ponekada se zanjeti javnim konferencijama o zlu u Rimokatolickoj crkvi (kazem nisu ni u tom jedini - da vidite i cujete baptiste hehe). Eto. NIsu oni losi samo misle da ce se sva kola slomiti po njima ... mozda i hoce ali oni su tako mirni i kulturni a za agresivnu borbu protiv zla i ubrzavanje Isusovog dolaska ce morat ko i uvjek se pobrinuti Baptisti, Aglikanci i jehovini svjedoci

ps. nisam ni baptista ni jehovka ni aglikanka cisto da se zna jel
Da, i meni su se adventisti činili mirniji i kulturniji. Moram priznati da su mi baptisti više išli na živce. Uvijek teško dramatično glumatanje.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 00:08   #867
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Dovojno je pogledati samo adventistički fakultet na Banovom Brdu u Beogradu koji se gradio dok je u Srbije prosječna plaća bila 20 maraka, on je košta 1.5 miliona maraka. Na fakultetu piše samo "teološki" nigdje adventistički. Adventsiti su jedna od najbogatijih sekti na svijetu, pulski adventisti stalono lete na relaciji London-Pula (adventisti znate o čemu pričam).

Adventisti su sekta iz više razloga:

-formirani su nasuprot grupi iz koje su potekli (njihova učenja su uglavnom antiteza katoličkih)
-nastali odvajanjem iz većinske religije
-imaju jaku organizaciju, elitizam
-vrbuju ljude preko tri klasična sektaška načina(bombardiranje ljubavlju, kreacionizam i smak svijeta)

Adventisti su i kult jer slijede učenje žene koja je za sebe tvrdila da je Božji glasnik i nema adventista koji vjeruje drugačije od onog što je ona naučavala (iako je danas neke adventističke crkve odbacuju).

Iz adventističke razvile su se brojne druge sekte ( Reformni pokret, Božja Crkva, Jehovini Svjedoci...), a sami su nastali iz adventnog pokreta koji je također podjeljen na brojne sekte...

1931. adventisti prihvaćaju trojstvo (nakon 60 godina službenog postojanja, a postoja tada već 80 godina, više niko od osnivača adventista nije bio živ) i protestanti ih od tada prihvaćaju kao crkvu.
Moram priznati da sam ja isto takvo ponašanje kod njih primijetila. Ono što me iznenađuje je kako nestanu iz tvog života kad vide da te neće uspjeti preobratiti. Ono, dok se još nadaju, sve super, družite se i odjednom - rez! Nema ih više! Nema ih ni za lijek! I to čak i ljudi koje poznaješ otprije!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 00:30   #868
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post

A kako ti to znaš? Kako možeš govoriti u Božje ime? I, čak i ako je, što ti stvarno misliš da čovjek može raditi najgore stvari, a onda se samo pokaje, sve je oprošteno i sve je ok. I odmah si ista kao onaj tko to nije radio.
Ali to su isto protestantske gluposti i hirevi. Oni se krste i onda pričaju kako im je od sad sve oprošteno, kako su potpuno čisti i kako od sad više nikad neće griješiti. Jer naravno, ispovijedi nemaju pa ne smiju.
A jesi li molila za oprost one ljude prema kojima si griješila? Jesu ti oni oprostili? Lako je ovako pričati.
Kažeš da nisi adventist... Jesi baptist možda?


Rimokatolkinja sam.
A ti si nepristojna što me to ovako javno pitaš.
Mislila sam da vjeroispovijest nije važna pri iznošenju stavova i razmišljanja.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 00:38   #869
Zašto bi to bilo nepristojno? Najnormalnije pitanje i mene to može pitati svatko tko god želi. A ti prestani popovat strogo i svisoka ko neka baba!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 00:47   #870
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Zašto bi to bilo nepristojno? Najnormalnije pitanje i mene to može pitati svatko tko god želi. A ti prestani popovat strogo i svisoka ko neka baba!
Ispričavam se ako sam u bilo kojem dijelu komunikacije s tobom bila nepristojna.
Nije mi to bila namjera.
Ovdje na slobodan način iznosim svoja promišljanja, nisam kriva ako se ti s njima ne slažeš.Uopće ne mislim da popujem, pokušavam kritički sagledati situaciju i izreći ono što smatram ispravnim.
Ako si primijetila, bila sam krajnje objektivna, što se za pojedine ne može reći.

I, za razliku od tebe, nikada nisam rekla da su tuđa vjerovanja hrpa gluposti.
Bilo bi me odviše strah izjaviti tako nešto.
Pa ti sad procijeni koliko sam uistinu stroga i gledam svisoka.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 01:08   #871
Quote:
Crna dalija kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako sam u bilo kojem dijelu komunikacije s tobom bila nepristojna.
Nije mi to bila namjera.
Ovdje na slobodan način iznosim svoja promišljanja, nisam kriva ako se ti s njima ne slažeš.Uopće ne mislim da popujem, pokušavam kritički sagledati situaciju i izreći ono što smatram ispravnim.
Ako si primijetila, bila sam krajnje objektivna, što se za pojedine ne može reći.

I, za razliku od tebe, nikada nisam rekla da su tuđa vjerovanja hrpa gluposti.
Bilo bi me odviše strah izjaviti tako nešto.
Pa ti sad procijeni koliko sam uistinu stroga i gledam svisoka.
Ne znam koliko si bila objektivna, ali znam da nisi bila konkretna. Ni na jedno pitanje nisi konkretno odgovorila.
Ne sjećam se da sam ovdje rekla da su nečija vjerovanja hrpa gluposti, ali ako bude potrebno, bez problema ću to reći. Stvari treba nazvati pravim imenom.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 01:12   #872
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko si bila objektivna, ali znam da nisi bila konkretna. Ni na jedno pitanje nisi konkretno odgovorila.
Ne sjećam se da sam ovdje rekla da su nečija vjerovanja hrpa gluposti, ali ako bude potrebno, bez problema ću to reći. Stvari treba nazvati pravim imenom.
Jesi. U postu prije."Protestantske gluposti" - tvoje riječi.

To što smatraš da su drugi u krivu,a ti u pravu, i što tuđa vjerovanja (koja Bogu vjerojatno nisu mrska) nazivaš glupima ( a pritom to opravdavaš "nazivanjem pravim imenom"), zove se - DUHOVNA OHOLOST.

Nije li oholost jedan od smrtnih grijeha ?
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 01:33   #873
Quote:
Crna dalija kaže: Pogledaj post
Jesi. U postu prije."Protestantske gluposti" - tvoje riječi.

To što smatraš da su drugi u krivu,a ti u pravu, i što tuđa vjerovanja (koja Bogu vjerojatno nisu mrska) nazivaš glupima ( a pritom to opravdavaš "nazivanjem pravim imenom"), zove se - DUHOVNA OHOLOST.

Nije li oholost jedan od smrtnih grijeha ?
Ma kakva oholost, kaj ti pričaš...kad je nekaj glupo, glupo je. Bila sam svjedokom nekih tih glumatanja poslije krštenja. Redovito su izrazi i uzvici "Sad si naša sestra po Kristu." Kao, tek sad je božje dijete. A čije je prije bila?! I onda se preseravatorski nazivaju bratom i sestrom, što meni posebno para živce... Svi se tako vole, svi su braća i sestre, ova je sad čista i bezgrešna, ponovno rođena preobraćena, preporođena, za nju novi život u Kristu počinje. Ono, pričaju o ženi k'o da se iz Heidi Fleiss pretvorila u Majku Terezu!
Nakon toga, sve isto. Ako je bila zavidna, ostala je zavidna. Ako je bila bezobrazna, ostala je bezobrazna. Ako je bila zlobna, ostala je zlobna. Ni milimetar promjene ja kod tih ljudi nisam vidjela. Ali važno da ona vjeruje da je bolja i Bogu draža od mene. Jer je ona krštena, a ja nisam. Naravno, jesam, ali onako kako oni ne priznaju. Ja sam krštena k'o beba. Ona se krstila kao veća "kad je osjetila da je spremna".
I sad ti reci da to nije glupo...
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 09:52   #874
Ja sam rimokatolik. Ako ima koja zgodan, lijepa i dobrodušna adventiskinja ja bi je oženio, pa ćemo se u krevetu svađati.... i miriti... i djecu rađati, a ne pametovati...
FlashG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 19:03   #875
'Ajde da vas samo još nešto pitam.
Koja je razlika između Adventista i Adventista sedmog dana?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 19:37   #876
jedni su lijevi, a drugi su desni
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 19:41   #877
Quote:
FlashG kaže: Pogledaj post
Ja sam rimokatolik. Ako ima koja zgodan, lijepa i dobrodušna adventiskinja ja bi je oženio, pa ćemo se u krevetu svađati.... i miriti... i djecu rađati, a ne pametovati...
nema sanse da se dugo valjate u krevetu kao katolik i adventistica
ili ces se ti nanovo roditi ... ili ima da te nema (citaj: razvod)
hmmm ... u najmanju ruku ces subote provoditi s adventistima koji ce te kuhati na laganoj vatri LOL
ah, barem ces dobro nauciti bibliju - i osjecat ces se pismenim i nacitanim covjekom, kao neki srednjovjekovni cata koji je jedini u selu znao citati jedinu knjigu ikada napidsanu ... bibliju)
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 15:23   #878
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
'Ajde da vas samo još nešto pitam.
Koja je razlika između Adventista i Adventista sedmog dana?
Nema razlike ...U Hrvatskoj se češće koristi naziv Adventisti iako je službeni naziv u svijetu Seventh day adventists iliti Adventisti sedmoga dana. Taj naziv nas bolje predstavlja jer kaže da smo mi čekaoci-adventisti(drugog Isusovog dolaska)i da svetkujemo Biblijski 7.dan(Dan od odmora)
Twity is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 15:33   #879
Toza,ti se malo pravish pametan...odakle ti npr takve informacije da pulski propovjednici stalno idu do Londona...?...samo siris lazi...
meni je dosta takvog vrijedanja...
__________________
It's a mixed up muddled up shook up world except my Lola ***La-la-la-la Lola
sunnybarrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 15:44   #880
Mislim da moramo razjasniti jednu stvar: adventisti nisu savršeni. Također Adventistička crkva nije savršena iako je njezina doktrina utemeljena na Bibliji, a zašto nije savršena? Zato jer je sastavljena od ljudi. A ljudi su skloni i oholosti i vrijeđanju i svađi...ali sve to skupa ne znači da Bog nije uz nas. Sjetimo se što su sve Židovi činili u Starome Zavjetu, koliko su puta otišli od Boga, ali ih je On svejedno svaki puta primio nazad k sebi. Ono što je zaista hvale vrijedno u Adventističkoj crkvi i što se meni sviđa jest što naučava čistu Bibliju i što to Biblijsko svjetlo nastoji podijeliti s cijelim svijetom. Možda će se neki uvrijediti, ali zaista tvrdim da nema crkve koja u svojoj doktrini ima više Biblijske istine od Adventističke crkve i to njoj pridaje veliki značaj i veliku odgovornost.
Twity is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.