Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2012., 18:45   #1
El.motor za mrezno napajanje za PC

Mrezno napajanje je otislo (crklo je) sa mog PC.Kupio sam drugo.Interesuje me kako mogu ispitati motor ventilatora,dali radi na 220 izmenicni napon ili je za napajanje el.motora istosmerni napon,koja je voltaza tog napona i za sta se moze iskoristitti ako motor ventilatora za mrezno napajanje PC isti ako je ispravan.Moze neko da postavi i neku shemu.Pozdrav svima na forumu.
Kantaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 20:10   #2
Quote:
Kantaro kaže: Pogledaj post
Mrezno napajanje je otislo (crklo je) sa mog PC.Kupio sam drugo.Interesuje me kako mogu ispitati motor ventilatora,dali radi na 220 izmenicni napon ili je za napajanje el.motora istosmerni napon,koja je voltaza tog napona i za sta se moze iskoristitti ako motor ventilatora za mrezno napajanje PC isti ako je ispravan.Moze neko da postavi i neku shemu.Pozdrav svima na forumu.
Ventilator ti radi na 12V DC... možeš ga isprobat na jednom od izvoda od ispravnog napajanja (konektor koji ide na hard ili cd rom, 4 žice: crvena 5V, žuta 12V, i dvije crne). Ja sam jedan takav iskoristio za dodatno hlađenje kučišta na starom kompu...
villeneuve is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.