Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2012., 11:57   #961
Quote:
ozapa kaže: Pogledaj post
Samo u EU je 500 milijuna od kojih su sigurno 450 bijelci.
Rusija+Ukrajina+Bjelorusija još 200 mil.
I već smo došli do 9% Ne uračunavajući 3 kontinenta, miješane rase niti išta takvo.

Ovo je pitanje zapravo totalno nebitno ali me uvijek fascinira kako smo u stanju nekritički prigrliti neku (dez)informaciju.
Možda griješim ali zar u EU ne živi oko 50 miliona muslimana koji su 90 % ljudi s drugih kontinenata kao Afrike i Azije. Velika večina njih su Arapi koji po nekima su posebna rasna skupina u odnosu na Europljane, ali Europljanima najbliža i najsličnija zbog boje tena rasna skupina. A da ne zaboravim mješance kojih možda ima oko 10 miliona što nije mala stvar, a još crnce i azijate i indijce(mješanu rasu) kojih posebno ima veliki broj u V. Britaniji. Ispada da je malo vjerovatno da u EU živi 450 miliona bijelaca.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 12:13   #962
50 milijuna muslimana u EU? taj ti je podatak dao jack?

njemačka, francuska, GB - cirka 5 u svakoj, neka ih je 20 sve skupa - di bi bili ostalih 30?

nije baš reprezentativan članak (France 5-10%!), ali http://www.30-days.net/muslims/statistics/about-europe/

p.s. evo sam malo preračunao (uključeno u obzir i nebuloze tipa Bih sa 4,6 milijuna stan ili Albanija sa 3,6), pa ispada da u Europi (sa Albanijom, Kosovom, Bih i Makedonijom, te sa 10% u Francuskoj) ima 23,3 milijuna muslimana. Od čega samo na "zapadnom Balkanu" 6,8 milijuna (Bih 4,6 milijuna stan, a Albanija 3,6!). Dakle EU sve skupa 16,5 milijuna (računajući da ih je 10% u Francuskoj).

Zadnje uređivanje nevenb : 20.09.2012. at 12:28.
nevenb is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 12:44   #963
Quote:
nevenb kaže: Pogledaj post
50 milijuna muslimana u EU? taj ti je podatak dao jack?

njemačka, francuska, GB - cirka 5 u svakoj, neka ih je 20 sve skupa - di bi bili ostalih 30?

nije baš reprezentativan članak (France 5-10%!), ali http://www.30-days.net/muslims/statistics/about-europe/

p.s. evo sam malo preračunao (uključeno u obzir i nebuloze tipa Bih sa 4,6 milijuna stan ili Albanija sa 3,6), pa ispada da u Europi (sa Albanijom, Kosovom, Bih i Makedonijom, te sa 10% u Francuskoj) ima 23,3 milijuna muslimana. Od čega samo na "zapadnom Balkanu" 6,8 milijuna (Bih 4,6 milijuna stan, a Albanija 3,6!). Dakle EU sve skupa 16,5 milijuna (računajući da ih je 10% u Francuskoj).
moja greška pomiješao sam 6 % za Europu s Europskom Unijom. Gledao sam i pronašao da ima 57 miliona muslimana u Europi. Više nisam ni ja siguran. To je izgleda broj bez Turske.

Zadnje uređivanje njami njami : 20.09.2012. at 12:50.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 14:25   #964
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
moja greška pomiješao sam 6 % za Europu s Europskom Unijom. Gledao sam i pronašao da ima 57 miliona muslimana u Europi. Više nisam ni ja siguran. To je izgleda broj bez Turske.
ma kakvi, bez bošnjaka i albanaca nema ni 20 milijuna.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 14:29   #965
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Pogledao sam na youtube-u video koji je pravaš postavio kao link, a zatim sam pogledao još neke koji su bili tu ponuđeni i zamislite ovo- na početku 1914 u svijetu je bilo 33 % bijelih ljudi a danas tek oko 9 % od čega samo 2 % je žena koje mogu imati djecu. Lijepo još malo pa gotovo.
nisu to točni podatci.
ima oko 15% bjelaca (oko milijarda ljudi), a oko 8-9% djece koja se rodi u svijetu zadnjih godina su bjela djeca. tu pod bjelce računaju samo europljane i njihove potomke u novom svijetu, što je po meni krivo (što je s berberima, kavkascima, sirijcima...? pola ih je bjelije pd južnih europljana)

nije to još malo pa gotovo, samo hrvati bi i s ovim fertilitetom postojali 300 godina. ali ako se fertilitet ne popravi, onda će naravno biti gotovo. ipak, ima naznaka da će i do toga doći.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 16:30   #966
Quote:
nevenb kaže: Pogledaj post
50 milijuna muslimana u EU? taj ti je podatak dao jack?

njemačka, francuska, GB - cirka 5 u svakoj, neka ih je 20 sve skupa - di bi bili ostalih 30?

nije baš reprezentativan članak (France 5-10%!), ali http://www.30-days.net/muslims/statistics/about-europe/

p.s. evo sam malo preračunao (uključeno u obzir i nebuloze tipa Bih sa 4,6 milijuna stan ili Albanija sa 3,6), pa ispada da u Europi (sa Albanijom, Kosovom, Bih i Makedonijom, te sa 10% u Francuskoj) ima 23,3 milijuna muslimana. Od čega samo na "zapadnom Balkanu" 6,8 milijuna (Bih 4,6 milijuna stan, a Albanija 3,6!). Dakle EU sve skupa 16,5 milijuna (računajući da ih je 10% u Francuskoj).
Ma kakvi, Francuska i Njemačka imaju eventualno 4
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 16:37   #967
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ma kakvi, Francuska i Njemačka imaju eventualno 4
ma nek ih je po 5 u svakoj, gdje mu je još 40?
nevenb is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 18:05   #968
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
nisu to točni podatci.
ima oko 15% bjelaca (oko milijarda ljudi), a oko 8-9% djece koja se rodi u svijetu zadnjih godina su bjela djeca. tu pod bjelce računaju samo europljane i njihove potomke u novom svijetu, što je po meni krivo (što je s berberima, kavkascima, sirijcima...? pola ih je bjelije pd južnih europljana)

nije to još malo pa gotovo, samo hrvati bi i s ovim fertilitetom postojali 300 godina. ali ako se fertilitet ne popravi, onda će naravno biti gotovo. ipak, ima naznaka da će i do toga doći.
Vi i ne stojite toliko lose kad se uporede zemlje u okruzenju i svakako ste najfleksibilniji od svih.Mozete jos i da padnete mozda ali mozete i dosta da rastete(mislim na fertil i natalitet).Po svemu sudeci u narednih 6-7 godina krece rast broja rodjenih.I ja kao dudu imam keca u rukavu xD
 
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 19:00   #969
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
moja greška pomiješao sam 6 % za Europu s Europskom Unijom. Gledao sam i pronašao da ima 57 miliona muslimana u Europi. Više nisam ni ja siguran. To je izgleda broj bez Turske.
Pa u velikoj Evropi sa slovenskim i kavkazkim republikama broj muslimana je
blizu 60 miliona.
14 miliona u Rusiji + 4 iz srednje azije koji nisu gradjani Rusije,onda 9
miliona u Azerbejdžanu i oko 8 miliona na Balkanu.To je 35 miliona.
E sad u celoj ostaloj Evropi je sasvim moguće da ih ima 25 miliona.
Evo na primer Nemačka samo http://de.statista.com/statistik/dat...herkunftsland/
i to su oni bez državljanstva,a sa državljanstvom tj.ranije generacije
ih ima verovatno još toliko,znači oko 4mil.
U Francuskoj ih je verovatno i mnogo više itd.....
Samo što i oni kao i Evropljani nemaju fertitlitet dovoljan za konstantni rast.
Najveći fertilitet imaju Čečeni oko 3 deteta poženi ostali su mislim svi ispod 2.
zagor-tenej is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 20:03   #970
Quote:
nevenb kaže: Pogledaj post
ma nek ih je po 5 u svakoj, gdje mu je još 40?
Evo jedan članak s wiki, znam nije nešto reprezentetivan ali pogledajte
http://en.wikipedia.org/wiki/Islam_in_Europe
u kojem je populacija Europe u 2010 693 miliona stanovnika a ispod slike piše da od te populacije 6 % su muslimani. Ako precizno pratite zatamnjeni dio karte moči će te vidjeti da Europa ide do Urala. Na karti je označen neki ruski teritorij koji ima muslimansku većinu baš do Urala a za Kavkaz se zna kakav je. Ovdje je izbačen Azerbejdžan, Gruzija i Armenija koje neki smatraju dijelom Europe. E sad zna se da je Armenija kršćanska zemlja a i većinom Gruzija osim južne Osetije i Abhazije i jednog dijela na jugu.Ali za Azerbejdžan se zna da je to većinom muslimanska zemlja. Možda je onaj koji je radio članak koji sam čitao ( ne mogu ga pronaći ), ubrajao Azerbejdžan pa bi prosotm računicom došli do približno 41 500 000 u Europi i 9 000 000 u Azerbejdžanu što je malo više od 50 miliona, tako da ipak 7 miliona nestaje u zraku.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 20:14   #971
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
nisu to točni podatci.
ima oko 15% bjelaca (oko milijarda ljudi), a oko 8-9% djece koja se rodi u svijetu zadnjih godina su bjela djeca. tu pod bjelce računaju samo europljane i njihove potomke u novom svijetu, što je po meni krivo (što je s berberima, kavkascima, sirijcima...? pola ih je bjelije pd južnih europljana)

nije to još malo pa gotovo, samo hrvati bi i s ovim fertilitetom postojali 300 godina. ali ako se fertilitet ne popravi, onda će naravno biti gotovo. ipak, ima naznaka da će i do toga doći.
divizija pitao si za berbere da se oni ne ubrajaju u bijelce, pogledaj link i prosudi sam
http://www.twr.org/news_and_blogs/20...n-north-africa
a za ostalo se slažen. Vidio sam na tv sirijce koji su ma ko Europljani, čak na neki način sličnije Europljanima nego li Turci koji meni nekako imaju čudne oblike lica kao da su polumongoli, ali ne znam možda sam to samo ja i moja luda glava, a za Kavkasce ne znam, znam da su bijeli a da li imaju sličnosti u anatomiji glave ja mislim da da.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 20:50   #972
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
divizija pitao si za berbere da se oni ne ubrajaju u bijelce, pogledaj link i prosudi sam
http://www.twr.org/news_and_blogs/20...n-north-africa
a za ostalo se slažen. Vidio sam na tv sirijce koji su ma ko Europljani, čak na neki način sličnije Europljanima nego li Turci koji meni nekako imaju čudne oblike lica kao da su polumongoli, ali ne znam možda sam to samo ja i moja luda glava, a za Kavkasce ne znam, znam da su bijeli a da li imaju sličnosti u anatomiji glave ja mislim da da.
ovo s tvog linka su berberi s juga sahare.
uzmi u obzir da su arapi sve narode koji ne govore arapski nazvali berberima- u osnovi isto što i barbari.

berberi o kojima ti ja govorim su kareem benzema, zinedine zidane i sl. ti ljudi su bjeli ko snijeg. isto kao i sirijci. čak i dio egipćana, iračana, posebno viših klasa, su bijeli. recimo omar sharif. isto vrijedi i za iran, afganistan da ne pričam, a čak i u indiji i pakistanu su više kaste bijele, kao i na arapskom poluotoku.

svođenje bijelaca na europljane je pogrešno, time se parsto milijuna skroz bijelih ljudi izostavlja iz priče. najčešće samo zato jer su muslimani.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 21:07   #973
zar nije kavkaz granica izmedju evrope i azije, sto znaci da gruzija,azerbejdzan i armenija pripadaju azijskom kontinentu?
-zar nisu arapi bijele rase,a o irancima i da ne pricamo,oni su arijevci.
arapa i iranaca zajedno nekih cca 300 miliona otprilike.
zatim bijele zemlje u j. americi: argentina ,cile,urugvaj i brazil 55% bijelci. ukupno cca
150 miliona u te tri zemlje.
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 21:20   #974
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ovo s tvog linka su berberi s juga sahare.
uzmi u obzir da su arapi sve narode koji ne govore arapski nazvali berberima- u osnovi isto što i barbari.

berberi o kojima ti ja govorim su kareem benzema, zinedine zidane i sl. ti ljudi su bjeli ko snijeg. isto kao i sirijci. čak i dio egipćana, iračana, posebno viših klasa, su bijeli. recimo omar sharif. isto vrijedi i za iran, afganistan da ne pričam, a čak i u indiji i pakistanu su više kaste bijele, kao i na arapskom poluotoku.

svođenje bijelaca na europljane je pogrešno, time se parsto milijuna skroz bijelih ljudi izostavlja iz priče. najčešće samo zato jer su muslimani.
da ali gledaj ti da imaš na primjer sudanske arape i djelimično egipatske arape koji su skroz crni, ali su arapi, a kolko znam Benzema je arapskih korijena. Alžirci su nasličnij Europljanima od zemalja Magreba. Pa pogledaj na linku marokanke koje protestiraju kako izgledaju, imaju masne obraze i dosta toga karakterističnog za njih http://www.hyscience.com/archives/20...ive_muslim.php
a što navodiš za indijce da su bijeli u najvišim kastama reći ću ti da, Arijevci jesu postavili kaste kako se ne bi miješali s Dravidima ali stoljeću su učinila svoje i došlo je do introdukcije gena Dravida i u najviše kaste a i već je neko na forumu objasnio da su to miješane populacije. Isto to su Egibčani, neki Iračani i svi oni koji žive južno. U Saudijskoj Arabiji možda je samo kraljevska obitelj bljedukava ali 95 % običnih ljudi koji žive tu su jako crni s negroidnim karakteristikama. A što se tiče Irana evo pogledaj njihovog predsjednika http://www.jtmp.org/iran/index.php?q=node/80
malo on ima tog nečega europskog dok ipak njihov ajatolah je pravo bijel ali ti ljudi na najvišim pozicijama su veoma malobrojni, tj zanemariv broj.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 21:38   #975
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
zar nije kavkaz granica izmedju evrope i azije, sto znaci da gruzija,azerbejdzan i armenija pripadaju azijskom kontinentu?
-zar nisu arapi bijele rase,a o irancima i da ne pricamo,oni su arijevci.
arapa i iranaca zajedno nekih cca 300 miliona otprilike.
zatim bijele zemlje u j. americi: argentina ,cile,urugvaj i brazil 55% bijelci. ukupno cca
150 miliona u te tri zemlje.
Ti si naučio školski primjer podijele ljudi na tri rase kako bi se lakše moglo predočiti i mješanje rasa, ali tu postoji više rasa - Europljani čine zasebnu rasu od Arapa koji su (kao najbolje objašnjenje) bijelci tamnije puti a tu spada i dosta Iranaca. Nadalje postoji afrička crna rasa, Dravidska rasa na jugu Indije i u Australiji ( Aboridžini su srodniji stanovnicima juga Indije nego Indonežanima), Indijanska rasa koja je u veoma lošoj poziciji, Azijatska ili žuta rasa ( mada neki imaju bljeđa lica nego neki Europljani ), melanezijci i polinezijci. Ostalo su mješane skupine.
Što se tiče Brazilaca neka su istraživanja pokazala da veliki broj brazilskih bijelaca ima introdukciju gena crnaca, indijanaca i drugih. Istro je i za Urugvaj
pogledaj njihovog igrača koji ima dosta upliva karakterisitka drugih rasa
http://www.exposay.com/luis-suarez-u...10/p/38660/32/
Argentina ima već manje ali opet snažno jer naglo raste broj mestika i indijanaca. Iranci možda jesu u početku kad su doselili na te prostore bili bijeli ali su se dosta miješali s stanovništvom istoka i juga i izgubili svoje značajke. Možda jesu zadržali svoj jezik ( nemoj te miješati rasu s jezičnim skupinama ) ali izgled večina ne, samo pogledaj sliku njihovog predsjednika.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 22:03   #976
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
zar nije kavkaz granica izmedju evrope i azije, sto znaci da gruzija,azerbejdzan i armenija pripadaju azijskom kontinentu?
-zar nisu arapi bijele rase,a o irancima i da ne pricamo,oni su arijevci.
arapa i iranaca zajedno nekih cca 300 miliona otprilike.
zatim bijele zemlje u j. americi: argentina ,cile,urugvaj i brazil 55% bijelci. ukupno cca
150 miliona u te tri zemlje.
ja sam u školi učio da E-A granica ide "kumsko-maničkom udolinom", znači još sjevernije od kavkaza
nevenb is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 22:20   #977
Večinom se prati po granicama država mada postoje geografske podijele. Gledaj ovo Sinaj je u Aziji ali se često prikaziva kao dio Afrike jer pripada državi Egipat ili Papua Nova Gvineja u cijelosti pripada Aziji ali se zbog države koji su stanovnici bliži Oceaniji često na političkim kartama prikazuje s zemljama Oceanije i Austalije.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 22:35   #978
The ten largest overseas born populations[65]
Country of Birth Population (2006)
United Kingdom 175,166
People's Republic of China 109,142
New Zealand 81,064
Vietnam 62,144
Lebanon 54,502
India 52,975
Philippines 52,087
Italy 44,563
Hong Kong 36,866
South Korea 32,124

gle Sydneya i strukture rođenim, većina su iz Azije.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 22:47   #979
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
da ali gledaj ti da imaš na primjer sudanske arape i djelimično egipatske arape koji su skroz crni, ali su arapi, a kolko znam Benzema je arapskih korijena. Alžirci su nasličnij Europljanima od zemalja Magreba. Pa pogledaj na linku marokanke koje protestiraju kako izgledaju, imaju masne obraze i dosta toga karakterističnog za njih http://www.hyscience.com/archives/20...ive_muslim.php
a što navodiš za indijce da su bijeli u najvišim kastama reći ću ti da, Arijevci jesu postavili kaste kako se ne bi miješali s Dravidima ali stoljeću su učinila svoje i došlo je do introdukcije gena Dravida i u najviše kaste a i već je neko na forumu objasnio da su to miješane populacije. Isto to su Egibčani, neki Iračani i svi oni koji žive južno. U Saudijskoj Arabiji možda je samo kraljevska obitelj bljedukava ali 95 % običnih ljudi koji žive tu su jako crni s negroidnim karakteristikama. A što se tiče Irana evo pogledaj njihovog predsjednika http://www.jtmp.org/iran/index.php?q=node/80
malo on ima tog nečega europskog dok ipak njihov ajatolah je pravo bijel ali ti ljudi na najvišim pozicijama su veoma malobrojni, tj zanemariv broj.
ne bih se složio da se radi o zanemarivom broju. marokanka ti je npr. i ona prostitutka s kojem s ekačio ribery, pa je žena tipična bijelkinja. da ne nabrajam dalje, benazir buto, bašar al-asad, reza pahlavi, hamid karza itd...imaš u tim zemljama jako puno običnih, normalnih bjelaca, od maroka, do sjevera indije. najbijelije su ti alžir, tunis, libija, libanon, sirija i afganistan. ti si posve pogrešno naveo da su arapi "bijelci tamnije puti", a da posjetiš koje beudinsko pleme vido bi da ih je većina svijetlija od nas. arapi u gradovima su stoljećima u kontaktu s južnijim narodima, odatle tamnoća danas. izvorni semiti su bijeli bili. isto tako, ni jedni "žuti" nisu svijetliji od europljana. ten japanaca je prosječno taman koliko ten grka.

narodi tih područja danas islamskog svijeta jesu na rubu bijele rase, na dodiru s hamitima, negridima i dravidima, često izmiješani s njima, no uopće nije bitno koliki je broj bijelaca među njima, ne treba ih otkantavati samo zato jer su izvan europe.

Zadnje uređivanje divizija : 20.09.2012. at 22:53.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 23:00   #980
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
da ali gledaj ti da imaš na primjer sudanske arape i djelimično egipatske arape koji su skroz crni, ali su arapi, a kolko znam Benzema je arapskih korijena. Alžirci su nasličnij Europljanima od zemalja Magreba. Pa pogledaj na linku marokanke koje protestiraju kako izgledaju, imaju masne obraze i dosta toga karakterističnog za njih http://www.hyscience.com/archives/20...ive_muslim.php
a što navodiš za indijce da su bijeli u najvišim kastama reći ću ti da, Arijevci jesu postavili kaste kako se ne bi miješali s Dravidima ali stoljeću su učinila svoje i došlo je do introdukcije gena Dravida i u najviše kaste a i već je neko na forumu objasnio da su to miješane populacije. Isto to su Egibčani, neki Iračani i svi oni koji žive južno. U Saudijskoj Arabiji možda je samo kraljevska obitelj bljedukava ali 95 % običnih ljudi koji žive tu su jako crni s negroidnim karakteristikama. A što se tiče Irana evo pogledaj njihovog predsjednika http://www.jtmp.org/iran/index.php?q=node/80
malo on ima tog nečega europskog dok ipak njihov ajatolah je pravo bijel ali ti ljudi na najvišim pozicijama su veoma malobrojni, tj zanemariv broj.
Pa nemoj tako o Ahmadineđadu, takvih faca vidim kad šećem ulicom po Zagrebu. A da se malo zjača, dobije u obrazima bio bi isti Bandić.
Što se tiče sjeverne Afrike, ja ih ne bih baš ubrajao pod europljane iako ih ima poprilično europeidnih i svjetlijih nego što su mediteranci. Zguglaj recimo izraz Riffian.

Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.