Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2013., 21:26   #961
Boziji Blagoslov i ugodan pozdrav

Ne zelim da kontriram TODAYTONIGHT na komentar samo zelim da kazem nekoliko stvari mozda za razmisljane

Osobno volim kad ljudi kazu MOJA NEDJELJA,MOJA SUBOTA,MOJ PETAK ili kad kazu, nas dan svetkovanja je taj i taj

Da bi izbjegao zbrku i nesuglasice Bog je uspostavio SUBOTU SVOJ DAN(sedmi dan) kojeg je posvetio i blagoslovio kao ni jedan drugi dan u tjednu(to se jasno vidi u knjzi postanku prva 2 poglavlja)
Zasto ljudi vide Sobotu od Zidova ili za Zidove kad je Bog uspostavio SUBOTU POSVETIO I BLAGOSLOVIO u raju kad nije bilo ni jedne danasnje religije
Grijeh je ucinio svoje i zato imamo ovo sto imamo

Bez provociranja bih zelio da mi neko BIBLISKI pokaze ako je doslo do promjene dana,kad je doslo i zasto je doslo do promjene i ko je AUTORITET koji je to promijenio

pozdrav
religionfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 04:07   #962
Quote:
religionfreedom kaže: Pogledaj post
Boziji Blagoslov i ugodan pozdrav

Ne zelim da kontriram TODAYTONIGHT na komentar samo zelim da kazem nekoliko stvari mozda za razmisljane

Osobno volim kad ljudi kazu MOJA NEDJELJA,MOJA SUBOTA,MOJ PETAK ili kad kazu, nas dan svetkovanja je taj i taj

Da bi izbjegao zbrku i nesuglasice Bog je uspostavio SUBOTU SVOJ DAN(sedmi dan) kojeg je posvetio i blagoslovio kao ni jedan drugi dan u tjednu(to se jasno vidi u knjzi postanku prva 2 poglavlja)
Zasto ljudi vide Sobotu od Zidova ili za Zidove kad je Bog uspostavio SUBOTU POSVETIO I BLAGOSLOVIO u raju kad nije bilo ni jedne danasnje religije
Grijeh je ucinio svoje i zato imamo ovo sto imamo

Bez provociranja bih zelio da mi neko BIBLISKI pokaze ako je doslo do promjene dana,kad je doslo i zasto je doslo do promjene i ko je AUTORITET koji je to promijenio

pozdrav
Najveći autoritet je Papa,
i ako je On tako odredio - tako mora biti!
I GOTOVO!
Pa valjda su usmene predaje jače od Biblije!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 05:59   #963
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
a meni oni imaju (skoro) u svemu pravo, osim u suboti
Tako je 100%.

Izlazak 20,8 Sjeti se da svetkuješ dan subotni.
Izlazak 20,9 Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Izlazak 20,10 A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Izlazak 20,11 Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.

Osim što biš mijenjala 4.BZ, koju još biš izbacila?

Quote:
ja bez nedjelje ne bih mogla zivjeti
Neki će vječno živjeti - pitajući se - zašto nisam uvidjela da je 4.BZ točna.

Quote:
Krist je upravo nedjeljom nadrastao svoju ljudsku (zidovsku) prirodu i pobijedio smrt
Isus je i nadalje čovjek - TIJELO.

Quote:
djeca Bozjeg odabranistva nisu u suboti vec u suncanom danu uskrsnuca
soba subote je prazna. Krist je nedjeljom svaki dan
Aaaaa! Tu smo!
Klanjamo se Suncu!?
Lucifer - Svjetlonoša?
Jel to ima kakve veze?

Gdje to piše - Soba Subote je prazna?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 00:12   #964
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Najveći autoritet je Papa,
i ako je On tako odredio - tako mora biti!
I GOTOVO!
Pa valjda su usmene predaje jače od Biblije!
Ne djelujes ozbiljno mada znam pozadinu tvog odgovora.
Pokazi Biblijom da i drugi vide i nauce ono sto kazes

Dajmo malo vise postovanja jedni prema drugima bez provociranja i napadanja.
religionfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 07:10   #965
Bog je stvorio Dan Bozji ne zbog sebe, vec zbog covjeka
Krist je to potvrdio svojim uskrsnucem, a krscani su Tijelo Kristovo
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 02:45   #966
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Bog je stvorio Dan Bozji ne zbog sebe, vec zbog covjeka
Krist je to potvrdio svojim uskrsnucem, a krscani su Tijelo Kristovo
POZDRAV

Iz ovog dijela se Biblijski ne vidi mnogo Koji je Boziji dan.
Mozes lii pojasniti Biblijski koji je Boziji dan.U osobnom proucavanju pojave Nedjelje kao dana za bogosluzje nema nigdje u Bibliji niti je Bog svojim autoritetom promijenio,niti Krist ni jednim usmenim dogadjajem to ucinio pa ni apostoli ako bi oni mogli uci u uzi krug autoriteta promjene Bozijih stvari.
Jedinu promjenu koju ja mogu da vidim u povijesti jeste ucinila crkva svojim autoritetom i tradicijom.
Molim te procitaj nesto na ovom linku pa reci svoje misljenje

www.biblesabbath.org/confessions.html

Pozdrav
religionfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 23:32   #967
Adventisti ?...crna magija ?

Da li ta vjera, ili sekta, ili šta god već dozvoljava da njihovi članovi vračkama dolaze do ciljeva ?...nikoga ne želim uvrijediti, samo me zanima....tnx
alex osk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 23:56   #968
Quote:
alex osk kaže: Pogledaj post
Da li ta vjera, ili sekta, ili šta god već dozvoljava da njihovi članovi vračkama dolaze do ciljeva ?...nikoga ne želim uvrijediti, samo me zanima....tnx
Mislim da to nije istina, jer mi je prijatelj adventist, odnosno propovjednik: http://adventisti.hr/tag/zadar/
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 00:20   #969
Quote:
religionfreedom kaže: Pogledaj post
Boziji Blagoslov i ugodan pozdrav

Ne zelim da kontriram TODAYTONIGHT na komentar samo zelim da kazem nekoliko stvari mozda za razmisljane

Osobno volim kad ljudi kazu MOJA NEDJELJA,MOJA SUBOTA,MOJ PETAK ili kad kazu, nas dan svetkovanja je taj i taj

Da bi izbjegao zbrku i nesuglasice Bog je uspostavio SUBOTU SVOJ DAN(sedmi dan) kojeg je posvetio i blagoslovio kao ni jedan drugi dan u tjednu(to se jasno vidi u knjzi postanku prva 2 poglavlja)
Zasto ljudi vide Sobotu od Zidova ili za Zidove kad je Bog uspostavio SUBOTU POSVETIO I BLAGOSLOVIO u raju kad nije bilo ni jedne danasnje religije
Grijeh je ucinio svoje i zato imamo ovo sto imamo

Bez provociranja bih zelio da mi neko BIBLISKI pokaze ako je doslo do promjene dana,kad je doslo i zasto je doslo do promjene i ko je AUTORITET koji je to promijenio

pozdrav
taj autoritet je Bog. jevreimaposlanica,4.gl. nakon je dao sedmid an za odmor odmah potom kaže pavle na istom mestu se zakleo ,neće ući u pokoj moj! i da je isus navin uveo sinove izraelove u večni pokoj NE BI BOG POTOM GOVORIO ZA NOVI DAN "DANAS." TO JE PEDESETNICA. A PAVLE OPOMINJE DA ZA ISTO NEVERJE U TAJ DAN ,NEKO NE ODOCNI OD NAS SADA.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 01:01   #970
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Tako je 100%.


Izlazak 20,10 A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Ako lijepo piše sedmoga je dana subota to znači da je netko tijekom vremena počeo krivo subotu zvat nedjelja, a nedjelju subota, što ne mijenja činjenicu da je Bog rekao da sedmog dana treba odmarat. Jednostavno zovite nedjelju subota i dobro. Ako je rekao da sedmog dana treba odmarat, čemu odmaranje šestog dana?
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 08:33   #971
Quote:
religionfreedom kaže: Pogledaj post
Ne djelujes ozbiljno mada znam pozadinu tvog odgovora.
Pokazi Biblijom da i drugi vide i nauce ono sto kazes
Dajmo malo vise postovanja jedni prema drugima bez provociranja i napadanja.
Da li nam je Gospodin Isus - UZOR?
Pa - trebao bi biti!
A da li BAR kao i Isus slavimo SUBOTU?

Isus i apostoli su bili SUBOTARI!
------------------------------------

Nema stiha da se UKIDA Subota.
Onaj koji je slavljenje prebacio sa Subote na Prvi dan tjedna,
koji ni ime nema,
je prekrajao Božju riječ.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 08:39   #972
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
Ako lijepo piše sedmoga je dana subota to znači da je netko tijekom vremena počeo krivo subotu zvat nedjelja, a nedjelju subota, što ne mijenja činjenicu da je Bog rekao da sedmog dana treba odmarat. Jednostavno zovite nedjelju subota i dobro. Ako je rekao da sedmog dana treba odmarat, čemu odmaranje šestog dana?
Zamjena nije bila samo tako - JEDNOSTAVNA.

Čitaj:

1. MAKABEJ 1:13,39,41-45,49,52
Štoviše, požuriše se neki od naroda i odoše kralju, koji im dopusti da se povedu za poganskim običajima. Svetište njegovo opustje k'o pustinja, blagdani mu se okrenuše u žalovanje, subote u porugu, a slava njegova u ništavilo. I napisa kralj proglas svemu svom kraljevstvu da svi moraju postati jedan narod i svaki mora ostaviti svoje običaje. I svi se narodi pokoriše kraljevoj naredbi. I mnogi Izraelci prihvatiše njegovo bogoštovlje i počeše žrtvovati idolima i ne svetkovati subotu. A kralj posla u Jeruzalem, i u ostale judejske gradove, poslanice po glasnicima da se svi imaju povesti za običajima tuđinaca koji su u zemlji, pa da se u Hramu dokinu paljenice, klanice i ljevanice; da se više ne svetkuju subote i blagdani; i tako zaborave Zakon i izmijene sve običaje. I pridružiše im se mnogi od naroda, svi oni koji su otpali od Zakona, i zla velika učiniše u zemlji.

Počeci skretanja su počeli - NA SILU!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 09:16   #973
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Zamjena nije bila samo tako - JEDNOSTAVNA.

Čitaj:

1. MAKABEJ 1:13,39,41-45,49,52
Štoviše, požuriše se neki od naroda i odoše kralju, koji im dopusti da se povedu za poganskim običajima. Svetište njegovo opustje k'o pustinja, blagdani mu se okrenuše u žalovanje, subote u porugu, a slava njegova u ništavilo. I napisa kralj proglas svemu svom kraljevstvu da svi moraju postati jedan narod i svaki mora ostaviti svoje običaje. I svi se narodi pokoriše kraljevoj naredbi. I mnogi Izraelci prihvatiše njegovo bogoštovlje i počeše žrtvovati idolima i ne svetkovati subotu. A kralj posla u Jeruzalem, i u ostale judejske gradove, poslanice po glasnicima da se svi imaju povesti za običajima tuđinaca koji su u zemlji, pa da se u Hramu dokinu paljenice, klanice i ljevanice; da se više ne svetkuju subote i blagdani; i tako zaborave Zakon i izmijene sve običaje. I pridružiše im se mnogi od naroda, svi oni koji su otpali od Zakona, i zla velika učiniše u zemlji.

Počeci skretanja su počeli - NA SILU!
ako su ti makabejci dokaz loš ti je primer. na kraju tu je udar na jevreje ne na hrišćane. oni i danas mogu da biraju celu nedelju da slave i ne rade pa i subotu,niko im ne brani.
ako čovek nema otkrvenu istinu pedesetnice on onda mora ostati na danu. ali Bog je jasan. Danas je novi dan. koji je dan u nedelji onda Danas? nema takog da se imenuje međ danima? onda ostaje samno otkrvenje Duhom o čemu pavle i piše,a kad ovaj glas čuješ i poveruješ,mesto da ostaneš tvrd u srcu. u što da poveruješ.pa u pedesetnicu i uđeš u večni odmor. ko je u večnosti kako će imati vreme i dane i mesece i godine. on je već u večnosti kroz krštenje vodom i Duhom. onda ko to maša nema zore.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 10:44   #974
BTW odbijam vjerovat da Bog sudi ljude prema tome koji dan odmaraju, jednostavno odbijam
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 14:52   #975
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
BTW odbijam vjerovat da Bog sudi ljude prema tome koji dan odmaraju, jednostavno odbijam
ne radi se o danu već o nečemu što je dato za život,kao kada bolesnik dobija šansu da preživi ako uzme spasonosni protuotrov ili da sam sebe surva u smrt. Bog nam je dao put ,otvorio vrata za večnost ,taj put je put novog dana Dans ,pedesetnice.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 17:48   #976
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Bog je stvorio Dan Bozji ne zbog sebe, vec zbog covjeka
Krist je to potvrdio svojim uskrsnucem, a krscani su Tijelo Kristovo
Meni nije jasno zašto ljude rade toliku zbrku oko dana odmora.
Pa u bibliji jasno piše koji je to dan.
A i sam Isus je mnogo puta poučavao upravo subotom.
A i sam Isus kaže,doke ne prođe nebo i zemlja neče proći ni jedan potezić zakona,ni najmanje se neće promjeniti-Matej 5,17-19

Isus isto negdje u novom zavjetu u evanđeljima govori-pazite da vaš bijeg ne bude subotom ili zimi.To je govorio o budućim vrmenima što se ima desiti.

Dakle jasno piše ne ukida se zakon,a i Isus mnogo puta spominje subotu i kad je govorio o budućnosit opet upozorava pazite na subotu.

Sve je jasno,ali ljudi hoće po svome i možeš se slikat
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 09:21   #977
Quote:
wakeboard kaže: Pogledaj post
Tako razmisljas o Ellen vjerovatno zato sto ne poznas njen zivotopis pa si mozes pogledati i malo je poblize upoznati, ovdje si mozes pogledati jednu propovijed "ZASTO NE VJEROVATI ELLEN G WHITE"

http://www.svetlostistine.org/Videoteka/Default.html

ugodno gledanje
zašto ne verovati elen vajt? pa stoji jasno u korinćanima poslanici prvoj 14.gl. da je po svim crkvama svetih zapovest da Bog zabranjuje ženi da uči u crkvi,i da je to čak i
u zakonu tako zapisano,na kojeg se ona uvek opozivala!

Zadnje uređivanje Meadow : 15.10.2013. at 12:01. Reason: skraćivanje citata
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 09:28   #978
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno zašto ljude rade toliku zbrku oko dana odmora.
Pa u bibliji jasno piše koji je to dan.
A i sam Isus je mnogo puta poučavao upravo subotom.
A i sam Isus kaže,doke ne prođe nebo i zemlja neče proći ni jedan potezić zakona,ni najmanje se neće promjeniti-Matej 5,17-19

Isus isto negdje u novom zavjetu u evanđeljima govori-pazite da vaš bijeg ne bude subotom ili zimi.To je govorio o budućim vrmenima što se ima desiti.

Dakle jasno piše ne ukida se zakon,a i Isus mnogo puta spominje subotu i kad je govorio o budućnosit opet upozorava pazite na subotu.

Sve je jasno,ali ljudi hoće po svome i možeš se slikat
ništa nije jasno,jer ti pakuješ Pismo. tačno da ni jedna titla ne može isteći,može smo proisteći u Hrista! što se i dogodilo. ni pasha nije istekla,jer što Bog dade ne može postati nevažeće i isteklo,već je pasha ispunila se u Hristu te tu proistekla ,a ne istekla,postala nepostojeća. tako je i subota istekla na pedesetnicu,ona je sada u pedesetnici,u Hristu ,u svetome Duhu. ti je možeš držati, subotu ,ali ako promašiš večni sabat pedesertnicu to ti neće pomoći za nebo.
subota i zima koja je u proroštvu razorenja jerusalima je bila jasno prorokovana za jevreje koji su držali subotu i to ih je tad zahvatilo u jerusalimu mesto da poslušaju drugi deo saveta i izađu odmah van grada kad je rimski vođa tit jedan čas odstupio ui opkoljavanju grada. tako to ništa ne označava oko tih tvojih tumačenja.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 22:18   #979
ma da imas pravo
Ono što u bibliji piše na dva mjesta za deset Bozjih zapovjedi su gluposti
Očito je tiskarska greška,umjesto nedelje zabunom piše subota
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 16:24   #980
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
ma da imas pravo
Ono što u bibliji piše na dva mjesta za deset Bozjih zapovjedi su gluposti
Očito je tiskarska greška,umjesto nedelje zabunom piše subota
nema zabune,zabunu prave ljudi bez vođstva Duh svetog,ljudskim tumačenjem.
jevrejima 4.jasno kaže da je Bog nakon je izreko to kazao je sa zakletvom ,neće ući u pokoj moj,a potom daje objašnjenje zašto neće,jer da je to bilo moguće ,onda ne bi Bog o drugom danu govorio potom. taj drugi dan ako ne veruješ docniš za večni pokoj.
drugi dan je govor pedesetnice. krštenje vodom i Duhom. dela,2.-38 i 39. stih. čitaj. to je večni odmor. ko u njega ulazi počiva za večnost. kako misliš da u večnosti slaviš dan u nedelji kad u večnosti nema dana?
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.