Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2017., 21:24   #5061
Turskoj TRF pao na 2,10 prošle 2016 godine sa 2,15 (2015) odnosno 2,18 (2014) godine....U svim pokrajinama je zabilježe velik pad, no najveći bilježe one Kurdske sa padom u zadnje dvije godine od 0,20 do 0,25 ...

U ovoj 2017 pad je izuzetno izražen svugdje po Svijetu, uz napredak Turske ekonomije bez obzire što je stanje izrazito nestabilno, porast interneta i sve više tehnologije te emacipaciju žena mogli bi oni biti čak oko 2,00 na kraju.

Da, europski dio (zapad) prema podacima je negdje što se starosti tiče na razini Irske i Islanda znači oko 37 godina u prosjeku uz TRF na razini Danske ili Norveške.
Uglavnom radi se o djelu koji se od Europe uopće ne razlikuje po natalitetu...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 23:54   #5062
Rusija: I-IV

Rođeni-537,235
Umrli -630,048

Prirodni priraštaj -92.183
zvonimirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 10:50   #5063
Rusija, zivorodjeni - umrli


I-IV 2017: 537.235 - 630.048

I-IV 2016: 605.916 - 643.618


Veliki je ovaj pad, cak 68.000 manje rodjenih u samo 4 mjeseca.
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 14:55   #5064
Drastičan pad rođenih i fertiliteta diljem čitavog Svijeta, čak iznenađujuće i velik pad u Africi...
Europa izuzev dvije ili tri zemlje bilježi drastičan pad u broju rođenih, ono što je zanimljivo čak i u zemljama kao što su Švedska,Francuska,Engleska koje su primile na stotine tisuća migranata iz trećeg Svijeta koji imaju viši fertilitet.

To znači da se migranti sve brže prilagođavaju, imaju manji broj djece i treba ih sve više kako bi nadomjestili negativne trendove.

SAD izašli podaci za 2016 godinu, TRF je pao na 1,81 također zanimljiva stvar da područja kao što su Kalifornija gdje latinosi čine oko 55-60% rođenih imaju manji fertilitet nego savezne(konzrvativne) države kao Nevada,Arizona itd. koje su glasale za Trumpa.

Meksiko,Indija,Vijetnam i Turska u roku ove ili iduće godine padaju ispod zamjenjivog nivoa od 2,11 koliko je potrebno da bi se populacija održala ili rasla.

Rusija drastičan pad rođenih ove i prošle godine...

Kenija,Etiopija,Ruanda velik pad fertiliteta.

Izgleda da je ova tehnološka revolucija, kao i trendovi koji se šire putem interneta itekako utjecalo na sve krajeve Svijeta.Nekad je televizor u spavaćoj bio uzrok, dok danas imamo da ljudi po čitave dane provode po socijalnim mrežama, manje komuniciraju, postali su daleko liberalniji, manji broj djece je postao trend čak u onim dijelovima Svijeta gdje bi to zadnje rekli.

I dalje najveći broj bilježe one islamske zemlje koje drže do patrijahalnog sustava, žene nisu uključene u rad, nemaju velika prava i religija(islam) vodi glavnu riječ. Kada bi došlo do sekularizacije pad bi bio izrazit...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 17:42   #5065
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Drastičan pad rođenih i fertiliteta diljem čitavog Svijeta, čak iznenađujuće i velik pad u Africi...
Europa izuzev dvije ili tri zemlje bilježi drastičan pad u broju rođenih, ono što je zanimljivo čak i u zemljama kao što su Švedska,Francuska,Engleska koje su primile na stotine tisuća migranata iz trećeg Svijeta koji imaju viši fertilitet.

To znači da se migranti sve brže prilagođavaju, imaju manji broj djece i treba ih sve više kako bi nadomjestili negativne trendove.

SAD izašli podaci za 2016 godinu, TRF je pao na 1,81 također zanimljiva stvar da područja kao što su Kalifornija gdje latinosi čine oko 55-60% rođenih imaju manji fertilitet nego savezne(konzrvativne) države kao Nevada,Arizona itd. koje su glasale za Trumpa.

Meksiko,Indija,Vijetnam i Turska u roku ove ili iduće godine padaju ispod zamjenjivog nivoa od 2,11 koliko je potrebno da bi se populacija održala ili rasla.

Rusija drastičan pad rođenih ove i prošle godine...

Kenija,Etiopija,Ruanda velik pad fertiliteta.

Izgleda da je ova tehnološka revolucija, kao i trendovi koji se šire putem interneta itekako utjecalo na sve krajeve Svijeta.Nekad je televizor u spavaćoj bio uzrok, dok danas imamo da ljudi po čitave dane provode po socijalnim mrežama, manje komuniciraju, postali su daleko liberalniji, manji broj djece je postao trend čak u onim dijelovima Svijeta gdje bi to zadnje rekli.

I dalje najveći broj bilježe one islamske zemlje koje drže do patrijahalnog sustava, žene nisu uključene u rad, nemaju velika prava i religija(islam) vodi glavnu riječ. Kada bi došlo do sekularizacije pad bi bio izrazit...
Ne pratim toliko demografska kretanja van Evrope, ali za Afriku mi je logičan pad. Imaju nerealno visok fertilitet za današnje vreme.

Što se Evrope tiče u prvih nekoliko meseci više rođenih nego prošle godine imaju samo Poljska, Austrija, Slovačka, Danska, Srbija i Crna Gora. Barem ono što sam ja video. Mislim da u Rusiji dolazi do ovolikog pada zbog malobrojnijih generacija, a tamo inače žene u proseku rađaju nešto ranije nego u ostatku Evrope. Videćemo do kraja godine, pašće im i fertilitet, ali najviše iz ovog razloga. Za zapadnu Evropu nema šta da se priča, katastrofa. I one zemlje koje su bile solidne polako idu ka evropskom proseku...

Inače mislim da je Srbija jedna od retkih zemalja u kojoj danas veći udeo žena rađa po 3 i više deteta nego pre 30-40 godina. To ne znači da smo danas dobri, nego da smo tada bili mnogo loši...
Lucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:50   #5066
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Ne pratim toliko demografska kretanja van Evrope, ali za Afriku mi je logičan pad. Imaju nerealno visok fertilitet za današnje vreme.

Što se Evrope tiče u prvih nekoliko meseci više rođenih nego prošle godine imaju samo Poljska, Austrija, Slovačka, Danska, Srbija i Crna Gora. Barem ono što sam ja video. Mislim da u Rusiji dolazi do ovolikog pada zbog malobrojnijih generacija, a tamo inače žene u proseku rađaju nešto ranije nego u ostatku Evrope. Videćemo do kraja godine, pašće im i fertilitet, ali najviše iz ovog razloga. Za zapadnu Evropu nema šta da se priča, katastrofa. I one zemlje koje su bile solidne polako idu ka evropskom proseku...

Inače mislim da je Srbija jedna od retkih zemalja u kojoj danas veći udeo žena rađa po 3 i više deteta nego pre 30-40 godina. To ne znači da smo danas dobri, nego da smo tada bili mnogo loši...
Austrija je od 2012 primila oko 400 000 migranata iz raznih djelova Svijeta, a u tih pet godina kada se zbroji prirodan prirast dobije se samo
5 000. Imaju do sada samo stotinjak rođenih više nego prva tri mjeseca prošle godine.

Slovaci su za sada +400 za prva tri mjeseca što se rođenih tiče,međutim zvog povećanog broja umrlih su u minusu.Imaju rast fertiliteta zadnjih par godina sa 1,34 tamo 2013 na preko 1,5 ove godine

Danci su također zabilježli ponovni rast TRF-a od dolaska konzervativne vlade tamo 2015 godine. Naravno imali su i doprinos od migranata pogotovo što oni primaju Sirijce i migrante iz Somalije, no kada se pogleda karta po pokrajinama vidi se da sjever gdje nema puno migranata ima čak preko 2,1 što je iznenađujuće.Isto to me iznenadilo za Britaniju.

Poljaci nakon katastrofalnog niskog TRF-a godinama napokon se malo podigli očekujem nekih 1,45 ove godine. Šteta imaju veliku fertilnu bazu koja im se smanjuje, doživit će velik pad u budućnosti i to vrlo bliskoj.

Crnogorci me iznenađuju, ne znam koliko im pridonose Albanci i ostali muslimani međutim kako ova godina ide uz pad Francuza i Iraca mogli bi imati i najveći TRF u Europi .

Vi također držite standard za sada...

Što se Afrike tiče tamo će se dogoditi domino efekt, kada krene jedna zemlja pogotovo kada doživi ekonomski procvat ostatak će se brzo prilagoditi kao što je bilo u Europi ili prije 20-ak godina u Aziji.

Kako će ove tehnološka revolucija ići sve brže, sve biti još povezanije i razvijati se ruralni krajevi tako će još brže Svijet stariti.Da ne govorim kako se pojedine zemlje razvijaju neće biti toliko ni dolazaka u Europu, a onda će zemlje kao Francuska,Švedska i Britanija doživjeti još veći pad.

Njemačka za sada crpi koliko još ide iz Europe makar imaju daleko veći priljev iz Azije nego prije. Biti će ove zanimljivo kako će vrijeme sve više odmicati, bojim se da pravi pad svima tek slijedi.

Zaboravih spomenut Nizozemsku, untaoč velikom broju migranata ima sve manji TRF za sada u minusu...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:07   #5067
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Crnogorci me iznenađuju, ne znam koliko im pridonose Albanci i ostali muslimani međutim kako ova godina ide uz pad Francuza i Iraca mogli bi imati i najveći TRF u Europi .
Albanci nisu iznad proseka u Crnoj Gori, čak su možda i nešto slabiji od proseka. Jasno se vidi da i oni padaju i u Albaniji i na Kosovu.

Što se Bošnjaka tiče njima je fertilitet skoro sigurno preko 2,1. Rožaje je odlično, Plav nešto slabiji, a ostale opštine su prilično mešane pa nemamo jasne podatke. Inače Bošnjaci u Raškoj oblasti danas imaju možda i najveći fertilitet na Balkanu. Mrtva je trka između njih i Albanaca iz ruralnih oblasti na Kosovu s tim što Albanci imaju veći pad od Bošnjaka poslednjih godina.
Lucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 22:01   #5068
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Albanci nisu iznad proseka u Crnoj Gori, čak su možda i nešto slabiji od proseka. Jasno se vidi da i oni padaju i u Albaniji i na Kosovu.

Što se Bošnjaka tiče njima je fertilitet skoro sigurno preko 2,1. Rožaje je odlično, Plav nešto slabiji, a ostale opštine su prilično mešane pa nemamo jasne podatke. Inače Bošnjaci u Raškoj oblasti danas imaju možda i najveći fertilitet na Balkanu. Mrtva je trka između njih i Albanaca iz ruralnih oblasti na Kosovu s tim što Albanci imaju veći pad od Bošnjaka poslednjih godina.
Sad sam gledao za Kosovo, zadnji podaci 2014 gdje su na 2,10 i konstantan pad.Ono što mi je fascinantno imali su 2,95 tamo 2000 godine dok tamo sredinom 80-ih su bili na 4,5 za razliku od ex-yu gdje su svi već bili ispod dva.
Mislim da su Hrvati u Bih imali drugi najbolji sa 1,87 ili tako nešto.

Dok Kosovari tukli fertilitet bolji nego neke afričke zemlje

Mislim da sam jednom naišao na procjene bivše države tj. predviđanje za 2000 godinu šteta što to ne mogu pronaći više, no Albanci bi bez rata i svega što se događalo moguće dogurali do približno 3 miliona.

Recimo od 1981 do 91 su imali porast od 450 000 nevjerojatno....
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 22:48   #5069
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Sad sam gledao za Kosovo, zadnji podaci 2014 gdje su na 2,10 i konstantan pad.Ono što mi je fascinantno imali su 2,95 tamo 2000 godine dok tamo sredinom 80-ih su bili na 4,5 za razliku od ex-yu gdje su svi već bili ispod dva.
Mislim da su Hrvati u Bih imali drugi najbolji sa 1,87 ili tako nešto.

Dok Kosovari tukli fertilitet bolji nego neke afričke zemlje

Mislim da sam jednom naišao na procjene bivše države tj. predviđanje za 2000 godinu šteta što to ne mogu pronaći više, no Albanci bi bez rata i svega što se događalo moguće dogurali do približno 3 miliona.

Recimo od 1981 do 91 su imali porast od 450 000 nevjerojatno....
I Srbi na Kosovu su jako dobri. Po popisu 1991. krajem 80-ih su imali fertilitet 2,59.

Po poslednjem popisu na Kosovu oni Srbi koji nisu bojkotovali popis su imali fertilitet 1,91. Gračanica čak 2,51. Danas su verovatno na nivou Kosova, a možda čak i jači s obzirom da tamo među Srbima nema urbanizacije koja dovodi do smanjenja fertiliteta. Nažalost nemamo podatke.
Lucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:10   #5070
Italija

2017.godina

siječanj rođeni 39 257
umrli 75 510
neto -36 253

veljača rođeni 34 668
umrli 58 203
neto - 23 515

ukupno -59 768

Ovo je žešći potop, s time da kod Talijana najmanje 15% čine strana djeca kod rođenih...I naravno spašava ih jug oko Napulja, recimo taj dio je još početkom 2000-ih spadao među najmlađe dijelove zapadne Europe međutim evo sad su i oni u minusu.Vidjet ćemo kasnije, no ovim tempom Italija bi mogla za 2017 završit sa minusom preko 250 000.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:38   #5071
Za 80 god će nas biti 2,5 milijuna: http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...ka/979057.aspx

U čemu je tu zapravo najveći problem? U produljenju životnog vijeka,88 godina....nemaš za dom,stari smeta mladima u nekretnini i slabe plaće a tehnologija je tu zastarjela pa ne može zamijeniti ljudski faktor. Mladi će morati ili bježati van ili trpjeti starije. Osobno podržavam manje ljudi,velika protrantva i visoku tehnologiju koja zamjenjuje ljudski rad ali da se i umre u razumnom roku. E da,ima još jedan podatak paralelno s time što će se dešavati nakon 2100. će se populacija povećavati postepeno izumiranjem europljana jer se predviđa rast od 14 milijardi ljudi a imigracije su učestale. Slijedi kulturni šok i imamo još samo tri generacije.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:13   #5072
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Za 80 god će nas biti 2,5 milijuna: http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...ka/979057.aspx

U čemu je tu zapravo najveći problem? U produljenju životnog vijeka,88 godina....nemaš za dom,stari smeta mladima u nekretnini i slabe plaće a tehnologija je tu zastarjela pa ne može zamijeniti ljudski faktor. Mladi će morati ili bježati van ili trpjeti starije. Osobno podržavam manje ljudi,velika protrantva i visoku tehnologiju koja zamjenjuje ljudski rad ali da se i umre u razumnom roku. E da,ima još jedan podatak paralelno s time što će se dešavati nakon 2100. će se populacija povećavati postepeno izumiranjem europljana jer se predviđa rast od 14 milijardi ljudi a imigracije su učestale. Slijedi kulturni šok i imamo još samo tri generacije.


Ja mislim da su te projekcije za preko 20 godina neozbiljne. Tko kaže da neće gospodarstvo ojačati i da se ljudi neće vraćati. Tko kaže da neće biti doseljavanja stranaca, tko kaže da će tada Hrvati činiti 90+% stanovništva. Po meni osobno, uvijek treba imati nekoliko projekcija od najgore do najbolje.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:59   #5073
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Za 80 god će nas biti 2,5 milijuna: http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...ka/979057.aspx
Aha, povukli su crtu na trend od zadnjih par godina, pa to ekstrapolirali na sljedecih 80? Fakat profesionalno, nema sta. Ko jedno treci razred osnovne skole.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
U čemu je tu zapravo najveći problem? U produljenju životnog vijeka,88 godina....nemaš za dom,stari smeta mladima u nekretnini i slabe plaće a ...
Ja bi rekao da je razlog pada nataliteta taj da su ljudi:
1. nesigurni u vlastitu egzistenciju = ekonomija
2. nesigurni da ce se moci brinuti za djecu = ekonomija
3. vide djecu kao teret i trosak = ekonomija
4. ne vide od djece neke prednosti = eknomija
5. realno ne trebaju djecu = penzioni sustav

Nije rjesenje da stariji pomru sto prije, nego da mladji i aktivni vide za sebe neku svijetliju buducnost, da imaju vjeru u bolje sutra i da zele u tom boljem sutra imati i djecu. Toga danas nema, jer je neoliberalna ekonomija usmjerena samo na egoizam i kratkorocne koristi.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 01:18   #5074
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su te projekcije za preko 20 godina neozbiljne. Tko kaže da neće gospodarstvo ojačati i da se ljudi neće vraćati. Tko kaže da neće biti doseljavanja stranaca, tko kaže da će tada Hrvati činiti 90+% stanovništva. Po meni osobno, uvijek treba imati nekoliko projekcija od najgore do najbolje.
Ma UN i njihove projekcije su smiješne...Ne znam šta da kažem, mislim imaju mogućnost prema tolikim bazama podataka, a oni rade projekcije kao da ih je netko nabacao napamet prema statistikama starim 10-ak godina.
Recimo jedna Kina će do 2050 izgubiti sigurno oko 70-ak miliona jer najbrojnije generacije su upravo rane 60-te...Da ne govorim Indija će biti starosne strukture kao jedna Hrvatska uz fertilitet koji ovako drastično pada.
Onda je sve jasno koliko će Europa biti stara, i da će gubitak biti veći s time da bi Azija koja je tek u razvoju mogla postati gospodarski centar i da će se migracije još okretati prema tamo. Neki Turci rođeni u Njemačkoj danas idu natrag, moglo bi toga biti dosta u budućnosti. Dobro si rekao, ne znamo šta će sutra biti, a ne za toliko godina. Uostalom da je netko radio projekcije tamo 1930-ih sigurno nebi mogao uračunati 2.Svjetski rat, komunizam, liberalizaciju društva, migracije i drastičan pad fertiliteta, bolje zdravstvo i produženje vijeka itd.

Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Aha, povukli su crtu na trend od zadnjih par godina, pa to ekstrapolirali na sljedecih 80? Fakat profesionalno, nema sta. Ko jedno treci razred osnovne skole.


Ja bi rekao da je razlog pada nataliteta taj da su ljudi:
1. nesigurni u vlastitu egzistenciju = ekonomija
2. nesigurni da ce se moci brinuti za djecu = ekonomija
3. vide djecu kao teret i trosak = ekonomija
4. ne vide od djece neke prednosti = eknomija
5. realno ne trebaju djecu = penzioni sustav

Nije rjesenje da stariji pomru sto prije, nego da mladji i aktivni vide za sebe neku svijetliju buducnost, da imaju vjeru u bolje sutra i da zele u tom boljem sutra imati i djecu. Toga danas nema, jer je neoliberalna ekonomija usmjerena samo na egoizam i kratkorocne koristi.
Ima još faktora, recimo prije su ljudi živili u selu i manje više su tamo pronalazili partnere za brak. Do 25-te godine kada govorimo o ženama su imale najmanje 2 ili 3 djece. Danas tek sa 19 završiš srednju, sa 25 fakultet(ako je u roku) , pa kad nađeš posao, pa još moraš odradit par godina jer ne možeš tek doći i otići na porodiljni, pa sva ekonomska pitanja koja si naveo...Evo izašle statistike i za SAD fertilitet pao na 1,81 uz silne migrante te je najmanji od 1978 godine dok je na Novom Zelandu na 1,87 i najmanji je u povijesti. Ono što je važnije napomenuti žene u tridesetima rađaju više nego one u dvadesetima što je velik šok ako pogledate SAD koji je imao jako velik broj trudnoća u teen godinama.

Druga stvar što je itekako vidljivo sve veći broj samaca. Ljudi se više danas toliko ni ne druže, niti izlaze , a još manje komuniciraju. Pogledajte samo oko sebe kada negdje idete svi vise na mobitelima i listaju, šeta gradom i gleda u mobitel. Ideal neke savršene osobe kroz medije i filmove. Mora biti lijep, pametan, dobar posao, još bolji auto, bla bla dok dečki s druge strane opet imaju neke uvijete i onda kada dođe do braka hop rastava jer su potpuno različite osobe koje nemaju ništa zajedničko i ne mogu durati jedan dan zajedno. Također veliku ulogu igra obrazovanje, kada su nekad u selu svi bili seljaci to nije bilo važno. Danas obrazovani uz obrazovane idu daleko više i na to se dosta polaže.

Na kraju imamo svaki četvrti par koji je nepolodan, rekordne brojke što naravno igra važnu ulogu u svemu tome.

Svijet stari, a starit će još brže i vidjet ćemo u budućnosti pad populacije. Muslimanske zemlje kroz odbijanje sekularizacije, tradicionalne odnose , zabranjivanju liberalnih zapadnih vrijednosti su sačuvale djelomično visok fertilitet makar je i tamo velik pad. Tehnologija je to ubzala, ljudi vide kako se živi dalje, obrazovanje žena kao i ubacivanje u rad su to drastično povećali.
Negdje će trebat malo duže negdje sporije, no proces se jako zahuktao i jedino neka neočekivana promjena ga može okrenuti natrag rekao bih prije čudo jer treba promjena sustava i svijesti ljudi.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:22   #5075
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Tehnologija je to ubrzala
Nekako mi je ovo jedan od važnijih razloga pada nataliteta, čak i jedna SA koja je sve samo ne liberalna demokracija pala sa 7 djece po ženi na oko 2.5, Iran je već par godina ispod 2.1.

Da se afričke zemlje počnu ubrzano tehnološki razvijati iskusile bi i one drastičan pad nataliteta.

Smatram da su najstabilnije zemlje one etnički homogene, tako da V4 zemlje i Japan vode ispravnu politiku što se tiče migracija.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:10   #5076
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Nekako mi je ovo jedan od važnijih razloga pada nataliteta, čak i jedna SA koja je sve samo ne liberalna demokracija pala sa 7 djece po ženi na oko 2.5, Iran je već par godina ispod 2.1.

Da se afričke zemlje počnu ubrzano tehnološki razvijati iskusile bi i one drastičan pad nataliteta.

Smatram da su najstabilnije zemlje one etnički homogene, tako da V4 zemlje i Japan vode ispravnu politiku što se tiče migracija.
Da tehnologija uz sav razvitak koja ona donosi...Kod SA je recimo TRF za domaće muslimane negdje oko 3, ova brojka od 2,5 se dobije kada se uračuna broj stranaca kod kojih je to daleko niže.

U muslimanskim zemljama kada dođe(a doći će sve brže) do sekularizacije društva ovaj broj sa vremenom pasti na one razine kakve gledamo po razvijenim Azijskim zemljama. Iran je već 20-ak godina ispod 2,1 i tamo 2011 je bio čak na 1,3..

Recimo Kenija je zemlja sa najviše korisnika interneta u Africi 87%, broj djece je od 1980-ih pao sa 8 na 3,9 tamo 2014 godine. Dok prema procjenama do 2020 će se prepoloviti na 2,4.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:22   #5077
Usput kratko o Australiji jer su izašli podaci cenzusa 2016 godine..

Populacija narasla, prosjek godina porastao sa 37 na 38 dok sada svaki peti imigrant su Kinez/Indijac

Od važnijeg religija gdje je stupić sa "no religion" bio prvi na listi, a ne posljednji kao u ostalim popisima prijašnjih godina. Na kraju broj katolika prvi put manji od ateista/agnostika sa 22% dok je onih koji nemaju vjerovanja/religije bio na 30%.
Najveći pad su imali protestanti...

Da, još za spomenut broj samaca porastao kao i broj onih razvedenih.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:58   #5078
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Do 25-te godine kada govorimo o ženama su imale najmanje 2 ili 3 djece...
Druga stvar što je itekako vidljivo sve veći broj samaca....Ideal neke savršene osobe kroz medije i filmove....hop rastava jer su potpuno različite osobe ...svaki četvrti par koji je nepolodan
Tocno. Kvalitetan post. Uz sve ekonomske razloge ljudi danas odgadjaju djecu, odnosno neki se nikad ne odluce, neki se odluce na manje. No ja bi rekao da su ekonomski razlozi uzrok, jer da je danas imanje djece velika prednost ili nuzda, ljudi bi se drugacije postavili.
No kako je nekada na selu puno djece znacilo puno besplatne radne snage, kao i ulaganje za starost (kad ce djeca uzdrzavati roditelje), danas je obratno, pa su djeca posao, trosak i vise-manje nikakva korist.

Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Negdje će trebat malo duže negdje sporije, no proces se jako zahuktao i jedino neka neočekivana promjena ga može okrenuti natrag rekao bih prije čudo jer treba promjena sustava i svijesti ljudi.
Ukidanje penzionog osiguranja? Meni se cini da kao vrsta idemo u odumiranje, jer smo kratkorocnu upitnu ekonomsku korist postavili ispred kvalitete zivota.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:22   #5079
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Usput kratko o Australiji jer su izašli podaci cenzusa 2016 godine..

Populacija narasla, prosjek godina porastao sa 37 na 38 dok sada svaki peti
Podaci o etničkom porijeklu?
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:31   #5080
Quote:
Histri kaže: Pogledaj post
Podaci o etničkom porijeklu?

Nemaju, samo po nacionalnosti...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.