Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2012., 08:33   #1
Granit

pozdrav svima,

znam da ima starih tema ali ne mogu naći info koji tražim...


kupujem granit za unutarnje stepenice i ne mogu se odlučiti koji da uzmem... htio bio neki svijetliji i tu sad dolazim do problema... sviđa mi se kashmir white ili imeprial white, no čuo sam da zbog željeza kojeg sadrže u sebi, s vremenom (ukoliko je na vlazi) postanu smeđi, odnosno da željezo u njima počinje hrđati...

da li je to istina i može li neka preporuka od nekog tko se kuži?
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 09:03   #2
Quote:
drabotic kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

znam da ima starih tema ali ne mogu naći info koji tražim...


kupujem granit za unutarnje stepenice i ne mogu se odlučiti koji da uzmem... htio bio neki svijetliji i tu sad dolazim do problema... sviđa mi se kashmir white ili imeprial white, no čuo sam da zbog željeza kojeg sadrže u sebi, s vremenom (ukoliko je na vlazi) postanu smeđi, odnosno da željezo u njima počinje hrđati...

da li je to istina i može li neka preporuka od nekog tko se kuži?
istina je da ima željeza u sebi ali on ne posmeđi cijeli nego samo na mjestima gdje ima sitne prašine željeza a to onda izgleda poput hrđavih flekića koji se sa nekim kemikalijama mogu uspješno očistiti pa dalje nema problema.pošto kažeš da su stepenice unutarnje nemoraš se brinuti da će se to odmah dogoditi a može biti da se i neće upoće.kashmir white i imperijal su po strukturi dosta mekana vrsta granita i sve se upija u njih vrlo lako pa se svaka fleka jako vidi.ja bi ti preporučio točkaste granite tipa rosa beta,rosso porinho,silver kristal,rosso kristal.oni su puno jeftiniji ali i po tvrdoći i kvaliteti puno bolji od tvojih navedenih.nije cijena uvijek i kvaliteta kod kamena.
neda mi se više pisat ako te još kaj zanima pitaj
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 09:14   #3
Quote:
drabotic kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

znam da ima starih tema ali ne mogu naći info koji tražim...


kupujem granit za unutarnje stepenice i ne mogu se odlučiti koji da uzmem... htio bio neki svijetliji i tu sad dolazim do problema... sviđa mi se kashmir white ili imeprial white, no čuo sam da zbog željeza kojeg sadrže u sebi, s vremenom (ukoliko je na vlazi) postanu smeđi, odnosno da željezo u njima počinje hrđati...

da li je to istina i može li neka preporuka od nekog tko se kuži?
Svaki granit ima zeljeza u sebi tako da ti je najbolje stavit onaj kamen sto se tebi svida,a ako ti i izbije hrda danas imas otapala i impregnacija za kamen koliko ti srce zeli i nemas brige,,,
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 09:18   #4
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
Svaki granit ima zeljeza u sebi tako da ti je najbolje stavit onaj kamen sto se tebi svida,a ako ti i izbije hrda danas imas otapala i impregnacija za kamen koliko ti srce zeli i nemas brige,,,
i da zaboravio sam ti reci da bi ti najbolje bilo radit svjetliji kamen sa bijelim cementom u glazuri,,poz
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 08:48   #5
hvala na odgovorima, budem još malo pogledao pa se javim ako ću imati još kakvih nejasnoća...
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 23:36   #6
Dobro je napisao cobico. Rosa beta i rosso porinho su dosta zastupljeni, ujedno dovoljno kvalitetni i cijenovno prihvatljivi. Kashmir je ljepši od navedenih, ali je puno porozniji i mekši. Mislim da nećeš fulati ako uzmeš jedan od ta dva granita jer ćeš proći i do dva soma kuna jeftinije (ovisno koliko imaš stepenica), što je za današnju situaciju puno novaca.
james_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 08:46   #7
Quote:
james_666 kaže: Pogledaj post
Dobro je napisao cobico. Rosa beta i rosso porinho su dosta zastupljeni, ujedno dovoljno kvalitetni i cijenovno prihvatljivi. Kashmir je ljepši od navedenih, ali je puno porozniji i mekši. Mislim da nećeš fulati ako uzmeš jedan od ta dva granita jer ćeš proći i do dva soma kuna jeftinije (ovisno koliko imaš stepenica), što je za današnju situaciju puno novaca.
slušam stalno o tom kašmiru ovo što i vi govorite... no, da li je to toliko bitno, odnosno da li je on toliko loš bi ga trebao izbjegavati? imam dosta toga i ponude koje sam dobio se vrte oko 20 000 kn, baš danas idem pogledati na još jedno mjesto i možda odmah i naručim...

dakle jednostavno pitanje glasi, da li je kašmir dobar za unutarnje stepenice i hodnik (bez onoga; ovaj ti je bolji itd)?
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 10:05   #8
Quote:
drabotic kaže: Pogledaj post
slušam stalno o tom kašmiru ovo što i vi govorite... no, da li je to toliko bitno, odnosno da li je on toliko loš bi ga trebao izbjegavati? imam dosta toga i ponude koje sam dobio se vrte oko 20 000 kn, baš danas idem pogledati na još jedno mjesto i možda odmah i naručim...

dakle jednostavno pitanje glasi, da li je kašmir dobar za unutarnje stepenice i hodnik (bez onoga; ovaj ti je bolji itd)?
dobar je ako nije vani i pod utjecajem vlage.....za unutra je 1. liga
james_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 12:42   #9
Quote:
drabotic kaže: Pogledaj post
slušam stalno o tom kašmiru ovo što i vi govorite... no, da li je to toliko bitno, odnosno da li je on toliko loš bi ga trebao izbjegavati? imam dosta toga i ponude koje sam dobio se vrte oko 20 000 kn, baš danas idem pogledati na još jedno mjesto i možda odmah i naručim...

dakle jednostavno pitanje glasi, da li je kašmir dobar za unutarnje stepenice i hodnik (bez onoga; ovaj ti je bolji itd)?
Za unutra odlican.
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:11   #10
hvala!
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2022., 14:13   #11
Pozdrav.
Stara je tema ali ne nalazim bolju pa da priupitam ovdje..
Trenutne unutarnje betonske stepenice su obučene u drvo koje bi želio skinuti i staviti granitna gazišta. Stepenici je 15 komada dimenzija cca 95 x 27cm + odmorište cca 200 x 70cm.
Da li je netko u zadnje vrijeme radio ovakve stepenice i koliki otprilike trošak mogu očekivati za neku srednju klasu granita? Lokacija je sjever Hr.
Pronašao sam jedan oglas na Njuškalu, tvrtka iz Bjelovara traži za gazišta slične dimenzije kao što je moje debljine 3cm 165kn. Da li se mogu orijentirati po toj cijeni ili to ipak košta nešto više?
Hvala!
mika1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2022., 08:25   #12
Orijentiraj se da je 3cm od 1000-1900kn 1m2.
Do kvadrature ćeš doći kad sve površine zbrojiš
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2022., 08:42   #13
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Orijentiraj se da je 3cm od 1000-1900kn 1m2.
Do kvadrature ćeš doći kad sve površine zbrojiš
Gazišta i odmorište mi imaju cca 5m2 a čela 2m2 s tim da bi čela mogla biti debljine 2cm.
Hvala na cijeni.
mika1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2024., 20:09   #14
Pozdrav svima, dižem temu pa ako ima koja dobra duša da mi odgovori...
Imao bih za obložiti unutarnje stepenice granitom, površina gazišta i čela je 17.8m2, odmorište 2,5m2 +0,9m2 cokla. Također stepenice nisu skroz ravne pa ih treba podravnati. Dobio sam ponudu za sve to s materijalom i rukama u iznosu 2000 e. Jel to OK cijena?
zvrk555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2024., 09:24   #15
koliko gazišta? 17 ili 19
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2024., 13:07   #16
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
koliko gazišta? 17 ili 19
ima 14 stepenica ( 7 kom 100x30x18 cm) + 7 kom 110x30x18 cm + odmorište od 2,5 m2
zvrk555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2024., 16:07   #17
dobra
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 13:46   #18
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
dobra
moja isprika, nisam shvatio, Dobra u smislu cijena je korektna i prihvati ponudu ili dobra u smislu cijena je jaka ( previsoka) i traži dalje?
zvrk555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 14:09   #19
Možda misli na dobra duša.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 09:20   #20
ne znam nažalost što je mislio zato sam i pitao, nisam upućen kako se kreću cijene za ovaj tip posla zato sam i postavio upit jer ne želim ničiji posao obezvrijediti ili podcjenjivati, ali ne bih htio ni nešto debelo preplatiti.
npr za pločice znam da se kreće cijena 20-25€/m2 za ruke, mislio sam da netko ima info kako se kreće cijena postave granita ruke + materijal okvirno po kvadratu pa da kaže, da se mogu orijentirati.
zvrk555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.