Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2003., 18:12   #1
Thumbs down Perverznost u pjesmama Djordja "Djoke" Balaševića!

Znam da postoji topic o Balasevicu ali tamo se raspravlja o tome kako on dobro/lose pjeva. Ovaj topic je posvecen njegovom (ne)djelu i analizi njegovih pjesama. Ne usudjujem se da ga stavim ni na knjizevnost.

Balasevic?
Balasevic je jedan stari perverznjak koji manipulira sirokim narodnim masama. Masa nije glupa onoliko koliko se misli, masa je uvijek jos gluplja. Zato zamislite se jeste li i Vi dio te amorfne gomile?

Jednu stvar priznajem Balasevicu. Znao je dobro sakriti svoje motive u neke srceparajuce tekstove. Ali sada mi je citak.
”PESMA O JEDNOM PETLU”
Pijetao my ass. Pijetao je u stvari muski spolni organ. U jednom trenutku kaze:” Na kisi i na vetru uvek je stajao pravo”… U nastavku se proteze pitanje Carpe Diem-a. Jel zbilja treba da se proba sve da bi se moglo o necemu suditi. Da li jedan lijecnik mora da slomi nogu da bi izlijecio nekoga s istim problemom kasnije ? NE, naravno. Zato izraz”Za njega nisu bile samo koke slatke, ne, taj je skak'o i na guske i na patke, a tek na _urke, cim je bilo neke sanse. Ma princip je isti, sve su ostalo nijanse.”
Zamislite se malo gospodo draga i promislite sto znace gore navedene rijeci. Promiskuitet je u pitanju. Ovca, krava, musko zensko, sve je to isto perverznom Balasevicu. Sve to navodi pod okriljem Carpe Diem-a da bi se u ”lepoj protinoj kceri” prebacio ka ceznji za vjecitom ljubavalju. Sam sebi skace u trbuh? Revolucija jede svoju djecu? Ma kakav, lova je u pitanju.
”Kad imas mladog petla, ne daj mu da se pati. Pusti ga neka leti, neka ga koke vide.Posle ce biti kasno i petlu vreme ide.” Alo Balasevicu …probudi se …daj nauci djecu sto je sexualna edukacija , sto je SIDA i slicno pa poslije o tome baljezgaj. Jel iko od Vas bio u Vojvodini ? Kao da je Riki Lake show… A cure, em lepe , em debele.
”Oprosti mi Katrin” je isto perverzna. Govori o veliko-srpskoj komunisticko-neprijateljskoj agresiji . Katrin i Pula ? Dobar vic… Pa zasto onda isti gospodin ( ili mozda drug) Balasevic pjeva na svojim koncertima ”sve je sada p**** dim nasoj ljubavi ni traga”. Slucajnost ? Molim vas nemojte biti naivni. Pa i samo njegovo nadimak ”Djoka” nekako asocira na spolni organ.
”Sine moj” --- Jezim se kad cujem ovu pjesmu… On kao ne da sinu da ide u rat ( a u jednoj pjesmi pjeva kako je preplivao Dunav) … No sto se krije iza toga? Relacija izmedju oca i sine. Nazvacu je edipovsko-elektrin komplex. Nije njemu zao ni majke koja je preminula njemu je samo stalo da zadrzi sina pokraj sebe. I uradice to na sve moguce nacine ( pustajuci mu cak i limenu glazbu). Kuzite li na sto je on ciljao? Takve ljude u nekim drzavama salju u zatvor.

Nastavice se.....
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 19:07   #2
Ma daj ne seri po Balaševiću!
Pa koga je briga jel su njegove rijeći dvosmislene ili nisu?Sve je to jedna velika zajebancija (mislim na šaljive pjesme tipa "Prića o jednom petlu,Soliter,Don Francisco Long play,Blues mutne vode...itd.)
Koje je dvosmisleno značenje rijeći u pjesmama "Svirajte mi jesen stiže dunjo moja" ili "Prića o Vasi Ladačkom"?
Najviše ga volim zbog tog kreativnog odabira rijeći,a ti tako o njemu...
__________________
Šokirani korisnik
doondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 19:13   #3
Jedino što valja kod Balaševića (a.k.a. Debeli) jest njegov račun u banci.
 
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 19:45   #4
doondo: Ja sam nekad slusao Balasevica i cak i svirao neke od njih " sa 2-3 akorda jer vise i ne umijem ja " ali sam se osvijestio.
Ja se ne stidim da priznam svoje greske. Zivot je previse kratak da bi se bilo tvrdoglavo.

Nego natrag na tekstove.
Pjesma " Tri put sam vidio Tita marsala" ... Zasto ne dva ili cetiri.
Zasto bas tri ? Ne zvuci li to malo cudno...poslije tri puta Tito otisao u vjecna lovista ?

Panonski mornar ? Ma koje crno more ... Ja u tom pjesmi vidim teznju za okupacijom mora. Jel neko zna kako ide originalna srpska himna ( i ko ju je napisao) ? Promjenjena verzija isto spominje more... Koje more ? Pa valjda Balasevic zna ...
To je opjevao jos u jednoj pjesmi: "Ne ide se preko mora bez kompasa i motora"... K vragu... Pa on koji je od mora vido neki Dunav govori nekom Kolumbu kako se plovi ?
Jel to Vama zvuci normalno ? Pjesnicka sloboda ?
Jeste li culi ideju za nominiranje Balasevica za Nobelovu. Ne zbog mira vec zbog poezije.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 20:54   #5
djoka ne asocira na kuratch nega no ĐOKU. joint. trubu. kako god oćeš. lol
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 21:19   #6
Re: Perverznost u pjesmama Djordja "Djoke" Balasevica!

Quote:
el_mariachi kaže:
Pijetao my ass. Pijetao je u stvari muski spolni organ. U jednom trenutku kaze:” Na kisi i na vetru uvek je stajao pravo”… U nastavku se proteze pitanje Carpe Diem-a. Jel zbilja treba da se proba sve da bi se moglo o necemu suditi. Da li jedan lijecnik mora da slomi nogu da bi izlijecio nekoga s istim problemom kasnije ? NE, naravno. Zato izraz”Za njega nisu bile samo koke slatke, ne, taj je skak'o i na guske i na patke, a tek na _urke, cim je bilo neke sanse. Ma princip je isti, sve su ostalo nijanse.”
Zamislite se malo gospodo draga i promislite sto znace gore navedene rijeci. Promiskuitet je u pitanju. Ovca, krava, musko zensko, sve je to isto perverznom Balasevicu.
iju!
kako *iznimno* nepristojno.


mislim, stvarno, ako te to uistinu uznemirava, fino si snimi glazbenu temu od dnevnika i vrti je na repeatu, like, FOREVER.
paški sir i vrhnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 21:28   #7
Zakoooooonnnnnnnn!!
__________________
"The silence was broken by cries
A spell was cast and the sky turned red and the angel's heart froze to ice
In the gloomy sky - The silence where dead angels lie!"
Ed Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 21:47   #8
bilo koju pjesmu od bilo kojeg izvodjaca mozes rastumaciti kao provokativnu i sta ti ja sad znam .... tak da ne brijes bezveze
dalje mi se neda raspravljati jer je tema i sama "provokativna"

BTW:neznam gdje si ti cuo da balasevica zovu djoka ?!?!?!? ja ga slusam vec otprilike 8 god te sam bio na mnogim konc i nikad nisam cuo da se on oslovio kao djoka vec jedino kao Đjole( tamburaš i stihoklepac)
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 21:56   #9
Quote:
el_mariachi kaže:
Jeste li culi ideju za nominiranje Balasevica za Nobelovu. Ne zbog mira vec zbog poezije.
Ja onda nominiram Georga W. Busha za Nobelovu nagradu za mir.
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 22:11   #10
Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Ja onda nominiram Georga W. Busha za Nobelovu nagradu za mir.
heh, on i jeste nominiran i papa, i esma redzepova... i jos par likova..

sto se tice djoleta, heh.. ja sam se razocarala u njega ko covjeka prije tri godine... isti je ko i svi ostali tamburasi, prvo lovu pa cemo da pjevamo.. me ne, nije to ono sto me nerviralo.. nego ono njegovo nafuravanje kako mu je eto najvaznije da on uradi dobar koncert.. da se nade sa heh voljenom publikom


sto se tice njegovih tekstova, naravno je da su visesmisleni.. u tome i jeste draz njegovih pjesama...

ima jedna koja me iznova odusevljava....

Priznajem sam, to baš nije moj stil,
ja nemam rokerski glas, ja nemam rokerski stas.
Al' mislim, hej, gde bi bio nam kraj,
da svako radi samo ono sto zna.


ma dobar je djole kad se sve sabere i oduzme....
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 23:26   #11
Re: Perverznost u pjesmama Djordja "Djoke" Balasevica!

Quote:
el_mariachi kaže:

Balasevic?
Balasevic je jedan stari perverznjak koji manipulira sirokim narodnim masama. Masa nije glupa onoliko koliko se misli, masa je uvijek jos gluplja. Zato zamislite se jeste li i Vi dio te amorfne gomile?

ne seri
Nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 03:38   #12
Quote:
el_mariachi kaže:

Balasevic?
Balasevic je jedan stari perverznjak koji manipulira sirokim narodnim masama. Masa nije glupa onoliko koliko se misli, masa je uvijek jos gluplja. Zato zamislite se jeste li i Vi dio te amorfne gomile?
Iskreno se nadam da se zajebajes sa ovim topicom. Svi su tvoji predhodni bili interesantni i vidjelo se da poznajes glazbu.

Ovo je toliko bezveze.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 03:47   #13
Quote:
el_mariachi kaže:

Nego natrag na tekstove.
Pjesma " Tri put sam vidio Tita marsala" ... Zasto ne dva ili cetiri.
Zasto bas tri ? Ne zvuci li to malo cudno...poslije tri puta Tito otisao u vjecna lovista ?
Jesi li ti slusao ili nedajboze, procitao taj tekst?
Quote:

Panonski mornar ? Ma koje crno more ... Ja u tom pjesmi vidim teznju za okupacijom mora. Jel neko zna kako ide originalna srpska himna ( i ko ju je napisao) ? Promjenjena verzija isto spominje more... Koje more ? Pa valjda Balasevic zna ...
To je opjevao jos u jednoj pjesmi: "Ne ide se preko mora bez kompasa i motora"... K vragu... Pa on koji je od mora vido neki Dunav govori nekom Kolumbu kako se plovi ?
Jel to Vama zvuci normalno ? Pjesnicka sloboda ?
Jeste li culi ideju za nominiranje Balasevica za Nobelovu. Ne zbog mira vec zbog poezije.
Je oduvijek je tezio da se docepa Tuzle (gdje i nadjose te ostatke Panonskog mora) pa su mu koncerti tamo uvijek bili rasprodani.
Kristifore Crni Sine, je krenuo bez kompasa i motora. Inace je pjesma izasla 1978. U tadasnjoj Jugi je bilo mora kakvog hoces i koliko hoces.
Quote:
”Sine moj” --- Jezim se kad cujem ovu pjesmu… On kao ne da sinu da ide u rat ( a u jednoj pjesmi pjeva kako je preplivao Dunav) … No sto se krije iza toga? Relacija izmedju oca i sine. Nazvacu je edipovsko-elektrin komplex. Nije njemu zao ni majke koja je preminula njemu je samo stalo da zadrzi sina pokraj sebe. I uradice to na sve moguce nacine ( pustajuci mu cak i limenu glazbu). Kuzite li na sto je on ciljao? Takve ljude u nekim drzavama salju u zatvor
Ovo je takva glupost.

Iskreno se nadam da je ovo neki antitopic
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 03:56   #14
Quote:
heureka kaže:

ima jedna koja me iznova odusevljava....

Priznajem sam, to baš nije moj stil,
ja nemam rokerski glas, ja nemam rokerski stas.
Al' mislim, hej, gde bi bio nam kraj,
da svako radi samo ono sto zna.


ma dobar je djole kad se sve sabere i oduzme....
A to su rijeci, iz koje pjesme?
Oprosti sto ovako upadam.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 07:16   #15
Quote:
hobbit kaže:
A to su rijeci, iz koje pjesme?
Oprosti sto ovako upadam.
moj stari frend ima rock and roll band

evo teksta u cjelosti.. (inace je bezze.. al onaj stih vrijedi ...)


Ja pevam balade i pesme lagane
i èuvam svoju snagu za dobre stare dane.

Ali ponekad želim da pevam
na sav glas.
Ponekad stvarno želim da pevam
na sav glas.

Moj stari friend ima rock and roll band,
a to je bio moj san, da sviram rock svaki dan.
Moj stari friend ima Gibson les Paul,
i ta gitara meni nanosi bol.

On peva: "Ša - na - na",
on peva: "One, two, three",
on peva: "Je, je, je!"

Ja èesto navratim
i onda sviram s njim
i pevam: "Je, je, je!"

Priznajem sam, to baš nije moj stil,
ja nemam rokerski glas, ja nemam rokerski stas.
Al' mislim, hej, gde bi bio nam kraj,
da svako radi samo ono što zna.

I zato: "Ša - na - na",
i zato: "One, two, three",
i zato: "Je, je, je!"

Svojim baladama
ja æu se vratiti,
al' dotle: "Je, je, je!"

Moj stari friend ima rock and roll band,
a to je bio moj san, da sviram rock svaki dan.
Moj stari friend ima Gibson les Paul,
a ta gitara meni nanosi bol.

Dok oni lupaju
i kose èupaju
i vièu: "Je, je, je!",

ja ludim za njima,
samo me zanima
da pevam: "Je, je, je!"

Moj stari friend ima rock and roll band,
i s njim zaboravljam sve, da li sam rocker il' ne.
Moj stari friend ima rock and roll band
i s njim se vraæam ja u deèaèke sne.

Moj stari friend ima rock and roll band,
i s njim zaboravljam sve, da li sam rocker il' ne.
Moj stari friend ima rock and roll band
i s njim se vraæam ja u deèaèke sne.
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 07:47   #16
Lightbulb

Hm... zamoljavam samo bez uvreda. Ovo je forum i ovdje se diskutira i ne treba pribjegavati izrazima kao "sranje" i sl. Nisam ni ja upotrebio izraz "oni koji su zadojeni jugoslovenstvom" a mogao sam.
-------------------------------------------------------------------
Jel ikom poznat tekst" Da se ne lažemo, nije to bio neki most"... Napravljeno prije rusenja mostarskog mosta a pjevano i prije i poslije. Interesira me da li bi tu pjesmu smio otpjevati i u Mostaru ?

Nominiranje za Nobelovu nagradu nije bas tesko kako se misli: Treba samo skupiti jedan broj potpisa i eto... Te nominacije se salju ( za Svedsku) mislim i tamo se razmatraju i pogledaju jesu li ozbiljne ili ne. I zamislite sto bi ti jadni ljudi mislili kad bi procitali " Ja je ljubim ona podriguje"
Ne znam za Vas ali mene je sada stid.
Staviti Balasevica rame uz rame s nekim bogovima pera. Pih.
Neko gore napisa da se ne treba toliko obazirati na textove jer su oni u stvari sala. Pa ako hocu da citam sale idem na viceve i tamo se smijem. Glas ? Jel postoji iko na ovoj planeti koji moze reci da je Djokin glas dobar? Bebek bi ga ostavio za 3 oktave.
Ili pak onaj koncert iz Sava centra 1993 kad je cijela dvorana pjevala "hej haj bas nas briga" sa guslama u pozadini.
Prevari me 1x ti si kriv, prevari me 2x krivica je moja.
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 10:44   #17
Kako El vuce ove Balasevicevoljupce za nos, to nije normalno. Ovo je gore nego kad se Lebowski javio na Pixies vs Iron Maiden
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 11:27   #18
Quote:
el_mariachi kaže:
Ovo je forum i ovdje se diskutira i ne treba pribjegavati izrazima kao "sranje" i sl.


Samo, slabo su nekak popizdili....
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 11:31   #19
Quote:
banderas kaže:
Kako El vuce ove Balasevicevoljupce za nos, to nije normalno. Ovo je gore nego kad se Lebowski javio na Pixies vs Iron Maiden
kolega banderas: Ja ovo ozbiljno mada moram priznati da ima malo istine u Vasim rijecima. Lako ih je zeznuti, sve djokaljupce.
No nisu oni krivi. Sve su to manje-vise zrtve nesretnih ljubavi ili oni koji pate za starim vremenima i misle da ce dozivjeti nirvanu slusajuci Balasa. A Budhhi je trebalo 6g meditacija da je dozivi. Meditacija uz Balasevica ?

Nego da se vratimo na Balasevica. Jel se neko sjeca kad je jos prije rata pricao viceve na koncertima kako su hrvatski psi pjevali o vojvodi Sindjelicu? I svi mu pljestali. Onda se desio Vukovar.
E onda je neko postao andjeo.

"Prica o Vasi Ladackom"....
De samo malo razmislite koliko puta se ova pjesma otpjevala ne razmisljajuci o tekstu. Ma da on se zaljubio ozenio bogatu i eto nesretan jadnik pije 9 dana. Romeo i Julija nema sta.
Zar se danas isto ne desava? Zgodne cure traze celave tipove sa lancicima od zlata ( mogla bi se krava svezati) i niko ne prica o nekim nesretnim ljubavima. Svi govore o prostituciji ( duse). A Vasa ? Vasa je car.
Pa da Balasevic napise pjesmu o ljubavi izmedju Hitlera i Eve Braun i kako su do zadnjeg bili zajedno i ubili se zajedno to bi zvucalo tako divno i prekrano. Dajte ljudi molim Vas. Pa Hitler je zlocinac. Zalosno i jadno. Zbilja sramota.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 11:34   #20
Ma ko kaze da je Vasa car, Vasa je nesrecnik svestan svoje nesrece. Tacka.
A ono za petla...hmm...bas me natera da se zamislim.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.