Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2005., 14:50   #1
Profit

zna li netko kako se zvala serija (išla negdje 94. 95? ) i radilo se o nekom liku koji je bio neki poslovan čovjek (ili možda odjetnik), uglavnom nosio je odijelo, dok bi, kad bi došao doma spavao gol u kutiji, zvao se nekako na P i volio je uklanjat ljude
stressee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 14:56   #2
Taj čovjek, a i serija, se zove Profit.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 14:59   #3
jee
thnx
stressee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 15:01   #4
nikad nisam uspio skužiti da li tu seriju obožavam ili mrzim iz dna duše
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 15:11   #5
Quote:
poirot kaže:
nikad nisam uspio skužiti da li tu seriju obožavam ili mrzim iz dna duše
isto i kod mene, taj je bio sjeban - pala mi na pamet ona scena s čavlićem u cipeli kojeg si nabija na stopalo svaki put kad bi slagao na detektoru laži
stressee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 16:24   #6
Uf, sad sam se sjetio o kojoj seriji se radi.
I ja isto imam dvojake osjećaje prema njoj, pratio sam pobožno prvih par epizoda i onda naglo prestao gledati.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 17:18   #7
odlicna serija
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 21:39   #8
Quote:
kozz kaže:
Uf, sad sam se sjetio o kojoj seriji se radi.
I ja isto imam dvojake osjećaje prema njoj, pratio sam pobožno prvih par epizoda i onda naglo prestao gledati.
Snimljeno je osam epizoda. Shvaćam zašto si prestao gledati.



On je bio prebolestan za tadašnju TV publiku. Ma on je bolestan i za HBO publiku.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 22:05   #9
Quote:
kozz kaže:
Uf, sad sam se sjetio o kojoj seriji se radi.
I ja isto imam dvojake osjećaje prema njoj, pratio sam pobožno prvih par epizoda i onda naglo prestao gledati.
Ah, sjecam se ja
Jima Profita!

Gle, rimuje se.

Meni se serija bas i nije svidjela. Pocetni koncept je bio zanimljiv al serija je tak nekak funckionirala da su prakticki svi likovi sa imalo vecim govornim ulogama bili zla pokvarena djubrad, sto je Profitu otvaralo beskrajne mogucnosti da ih manipulira prijetnjama i mitom.

Likovi Profita su zivjeli u istom svijetu di zive likovi viskobudzetnih erockih trilera sa Lindom Fiorentino i Sharon Stone ili pak americkih sapunica: niko nist konstruktivno ne radi, svi dobro zgledaju, imaju masu para, budu iznad zakona, nemaju aposlutno nikakvih vrlina koje ih izdizu iz blata, vole "skupe kurve fine" i po citav dan sam spletkarose jedni protiv drugih. Zakaj ljudi vole gledati serije o takvim ljigama is beyond me. Ja sam Profita gledo prakticki usprkos sebi samom, sve u nadi da ce ga ulovit i hitit u sanatorij. Fat chance that one. Dozivel sam sam da se na kraju on pofuka sa svojom white trash crack whore macehom.

Sopranosi su taman tip serije o negativcima koju mogu podnijeti: negativci nisu nepogresiva manipultivna cudovista nego obicni ljudi cija je nesavrsenost jedan od glavnih razloga zasto i rade to kaj rade.

BTW, kak se zvala kompanija u kojoj je Profit radio? ZNAM! Gretchen & Gretchen!
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 22:27   #10
Pa, Profit je bio satira - zato su i svi likovi bili takvi.
Ako se ne varam bila je i neka ženska koja ga je pokušaala razotkriti i ako me sjećanje dobro služi (a čist sumnjam u to) žemska je bila 'normalna'.
Ako ništ', onda autorima serije barem moraš cijeniti hrabrost što su izabrali opciju totalnog cinizma. Nije to baš zahvalna taktika - ljudi to baš i ne žele gledati, jer nemaju lik s kojim će se poistovjetiti. Jedino što im je ostalo je da se nadaju da će neko ukebati glavni lik ili da će ga povoziti auto.

Nije ni čudo da je skinuta s programa nakon četiri epizode.


Enivej, bila je to serija ispred svog vremena.
Današnji korporacijski psihopati su mila majka prema Profitu.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 10:58   #11
Koliko se ja sjećam, serija je išla na Novoj i nije skinuta nakon 4 epizode. Mogla bih se zakleti da sam ih vidjela više. Znam da mi je bila super, ali mi ništa osim glavnog lika nije ostalo u sjećanju. Voljela bih pogledati ponovo.
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 13:58   #12
Quote:
kozz kaže:
Pa, Profit je bio satira - zato su i svi likovi bili takvi.
Postoji razlika izmedju dobre i lose satire. Losa satira je po meni ili ona koja predje u puku mizantropiju i mrznju spram covjecanstva ili ona koja takve likove vidi kao intrigantne, cak glamurozne. Profit mi je ostavil dojam ko da spada u ovu drugu kategoriju.
Quote:
Ako se ne varam bila je i neka ženska koja ga je pokušaala razotkriti i ako me sjećanje dobro služi (a čist sumnjam u to) žemska je bila 'normalna'.
Da. Od svih likova u seriji on a je *jedna - jedina* bila normalna. To sam potvrdjuje ono kaj sam napiso.
Quote:
bliss kaže:
Koliko se ja sjećam, serija je išla na Novoj i nije skinuta nakon 4 epizode.
Sjecas se krivo jer je serija isla na telki u doba kada je Nova TV bila tek bljesak u Linicevom oku.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 15:20   #13
Quote:
bliss kaže:
Koliko se ja sjećam, serija je išla na Novoj i nije skinuta nakon 4 epizode.

Quote:
glupinickname kaže:

Sjecas se krivo jer je serija isla na telki u doba kada je Nova TV bila tek bljesak u Linicevom oku.
...još i prije uvaženi kolega, još i prije...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 16:18   #14
Meni je serija bila zakon (sa 13 godina )...mmmmmAdrian Pasdar

Serija je nedavno izašla na DVD-u ako nekog zanima.
__________________
She's got her reasons, got my forgets
Of tears and idle threats
Misplaced
And no matter what they do
They can't get to you
So fake it
I'll be your stumbleine
I'll be your super queen
And make you me
Come around ruby I could never sleep alone
MaryCherry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 00:49   #15
Profit

Sjeca li se itko te serije? Isla je u svega par epizoda devedesetih ali je najbolja serija koju sam ikada gledala... vecina "starijih" ce se sjetiti serije kad kazem da glavni lik je bogatas koji svaki put na kraju serije ode spavati u kartonsku kutiju gol, koju krije iza akvarijuma kojeg ima u svom skupom stanu, jer ga je kao malog otac tjerao da spava u kartonskoj kutiji... sjeca li se itko te serije?

http://www.imdb.com/title/tt0115323/
__________________
Doushite? Boku wa kowareta meshia? Dare mo ga yumemita “rakuen” o…
Ping is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 01:54   #16
Jebena serija

No, otkud sad to?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 08:43   #17
Glavni glumac je Adrian Pasdar, stariji brat iz Heroesa.
florence is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:51   #18
sjećam se. tip je krmio u fancy kutiji sklupčan . bio je neki manager. super serija. i sad ispada da sam stara, jel?
GRAVEYARD QUEEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 10:39   #19
ma no... prvo se nisam mogla sjetiti kako se zove serija, znam da sam imala punu biljeznicu citata iz te serije jer je fakat lik imao uvijek neke misli vrijedne biljezenja... pa sam onda zabrijala da je nadjem na netu da je skinem i taman kad sam je nasla i sad je skidam odlucih postati i pitati sjeca li se itko te serije, imala sam uvijek osjecaj da sam je samo ja gledala, koga god pitam ne sjeca se te serije...
__________________
Doushite? Boku wa kowareta meshia? Dare mo ga yumemita “rakuen” o…
Ping is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:34   #20
Izvrsna serija

Zaslužuje reprizu. Volio bih je opet vidjeti na malom ekranu.
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.