Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Security

Security Antivirusi, firewalli, patchevi, service packovi, updatei, ... Sve o sigurnosti vašeg računala.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2008., 14:09   #1
Imate virus ili mislite da ga imate? Kliknite ovdje!

U ovom topicu cu probati potaknuti sve forumase koji znaju nesto o toj problematici da ga naprave tutorijalom za ljude koji dolaze potraziti pomoc jer su zarazeni virusima ili spyware-om.
Molim sve znalce da mi pomognu u tome.


Imate virus ili sumnjate da ga imate?

Pocetak vase potrage za rjesenjem: Hijack this

Hijack this je besplatni utility koji skenira vase racunalo pronalazi unose i postavke koje ostavljaju razne spyware, adware i malware, te ispisuje log o svojim pronalascima.

Vrlo bitno: Hijack this ne odreduje sta je dobar a sta los podatak nego samo daje pregled. Taj log treba pogledati netko strucan kako bi se ustanovilo sta je dobro a sta lose.

Upotreba:

* Pokrenete HijackThis i stisnete Do a system scan and save a log file.

* HijackThis ce skenirati, spremiti log u hijackthis.log file koji ce se nalaziti u istom direktoriju kao i on i usput ce ga automatski otvoriti.

* Otvorite ovu stranicu i kopirate tekst iz log fila u textbox. Klikom na Analyze dobit cete pregled vaseg loga detaljno i svaki proces ce biti objasnjen detaljnije.


Koristeci ovaj programcic saznat cete kakvo je stanje vaseg racunala i ako je ono lose, usmjeriti potragu da bi sto prije dosli do rjesenja.

HijackThis detaljnije.
vjetro_M_pir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 14:29   #2
Evo da se nadodam:

besplatni antivirus programi LINKOVI:
AVG ver. 8.0
Avira antivir
Avast! 4 home edition

...od ostalih koji se "plaćaju" potražite:
Nod 32
Kaspersky
BitDefender
Panda
Norton

Anti malware:
Ad-aware 2008 free
Spybot search & destroy

Od ovih programa bi preporučio: Ad-aware, AVG, i Avast!

Molim modove da nadopune popis po potrebi (ko šta nađe).
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 17:58   #3
Lakše malo!!!
Preporučaš nešto ljudima koji nemaju pojma o antivirusima, a zaboravljaš da ti ljudi "nemaju pojma".
NIKAD I NI U KOM SLUČAJU ne smijete imati 2 antivirusna programa aktivna u isto vrijeme.
Možete imati npr 2 firewalla ili 2 anti malware, ali 2 antivirusa nikad.
__________________
Taj sam ;D
cipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 20:47   #4
Ok, ajmo polako...
Imamo informaciju da nam je u racunalu virus zbrlj.exe...
Kako dalje?
vjetro_M_pir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 23:49   #5
Quote:
vjetro_M_pir kaže: Pogledaj post
Ok, ajmo polako...
Imamo informaciju da nam je u racunalu virus zbrlj.exe...
Kako dalje?
Onda u Google upišemo Remove zbrlj.exe
Thermit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 23:54   #6
kako dalje ...?

pa recimo ovako:
jedan od primjera

skinut se s interneta
isključiti system restore za one koji rabe XP
proskenirati računalo..s AV u safe modu
proskenirati s spybot S&D i s AdAware ili SpyEraser
očistiti sve što nađe..ako nađe...
očistiti regystri s CC cleanerom
ponovo dići vindoze, napraviti HJD i analizirati log
ponoviti safe mod ako treba


kćer je primjerice zakačila Virtumonde i Rootkit-gen.i izgubila sam cijeli dan da ih maknem
da nisam našla na netu dva fiksa i Gmer pitanje je da li bi ih makla..a niej me bilo volja formatirat
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 00:03   #7
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
kako dalje ...?

pa recimo ovako:
jedan od primjera

skinut se s interneta
isključiti system restore za one koji rabe XP
proskenirati računalo..s AV u safe modu
proskenirati s spybot S&D i s AdAware ili SpyEraser
očistiti sve što nađe..ako nađe...
očistiti regystri s CC cleanerom
ponovo dići vindoze, napraviti HJD i analizirati log
ponoviti safe mod ako treba


kćer je primjerice zakačila Virtumonde i Rootkit-gen.i izgubila sam cijeli dan da ih maknem
da nisam našla na netu dva fiksa i Gmer pitanje je da li bi ih makla..a niej me bilo volja formatirat
System restore??
Sta je to?
CC Cleaner?
rekli smo da je ovo tutorijal za ljude koji nista ne kuze...
linkovi na downloade, linkovi na "kako radi", kako podesiti ni bili od pomoci....
vjetro_M_pir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 00:26   #8
Da i ja kažem onda koju...pošto smo otkrili da nam je u računalu zbrlj.exe,...u slučaju da imamo već instaliran AV program,a zbrlj.exe je ipak upao u sistem to vjerovatno znači:
a - AV nije pravilno podešen
b - AV nije up to date
c - ako je u pitanju novi virus,AV će ga teško prepoznati,pa ga može pustiti u računalo i tek kasnije ga pronaći kod skeniranja,kada dobije nove definicije.
Dakle,kad smo otkrili da je zbrlj.exe u sistemu,pokušat ćemo ga se prvo riješiti sa onim alatom koji već imamo. Podesimo
u postavkama AV programa max. osjetljivost,izvršimo update, zatim ISKLJUČIMO system restore(windowsi prave tzv. točke vraćanja - datoteke koje sadrže informacije o trenutnim postavkama računala kod svake izmjene u sustavu npr. kod instalacije novog programa,pa ako nešto krene naopako,sistem možemo vratiti u ono stanje u kojem je bio prije promjene.Isto tako prije čišćenja,Windows će stvoriti točku vraćanja u kojoj će biti sačuvan i zbrlj.exe - AV programi tamo nemaju pristup) i pokrenemo scan cijelog računala. Ako ga naš antivirus pronađe,pokušamo očistiti zaražene datoteke, Često ovo nije moguće,pa je u tom slučaju te datoteke potrebno uništiti - prethodno će ih naš AV kopirati u karantenu,tako da ih možemo vratiti u slučaju potrebe.Ako nismo uspjeli,tada prelazimo na slijedeći korak - mijenjamo AV program.O tome u nastavku.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 01:06   #9
Dakle,pošto naš stari program pokaže da nije dorastao zadatku koji smo postavili pred njega,morat ćemo u pomoć pozvati drugi AV program.Možemo prvo pokušati sa besplatnim antivirusima - često su jednako dobri kao i neki komercijalni.No,ja bih preporučio pokušati prvo sa Kasperskym (naravno,ako nismo upravo njega maknuli,mada su to ipak rijetki slučajevi).
Nije besplatan,ali ima trial verziju koja je potpuno jednaka kao i full,samo što je korištenje ograničeno na 30 dana.Možete ga naći ovdje :http://www.kaspersky.com/trials .Dakle,skinemo Kaspersky Internet Security. Uputstvo za rad s njim imate ovdje: http://dnl-us5.kaspersky-labs.com/do...h/kis7.0en.pdf .
Zatim treba deinstalirati stari AV program(PRIJE instalacije novog).Tek tada instaliramo K.I.S. Odmah po instalaciji automatski će biti izvršen update.Postavke sve podesiti na max. podešavanje nije komplicirano,a prikazano je u pdf uputstvu na prethodnom linku.Primijetio sam jednu slabu točku kod dotičnog programa,pa na to treba obratiti pažnju,naime ,kad sam ja bio nedavno u situaciji u kakvoj će se možda naći netko od vas,prilikom same instalacije virus se ubacio u
trusted zone - znači popis aplikacija koje AV program izostavlja iz provjere.To obavezno provjeriti i SVE sa tog popisa izbrisati.Zatim možemo započeti scan kompletnog računala.Naravno,system restore ostaje isključen.Nastavak slijedi.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 01:29   #10
Quote:
vjetro_M_pir kaže: Pogledaj post
System restore??
Sta je to?
CC Cleaner?
rekli smo da je ovo tutorijal za ljude koji nista ne kuze...
linkovi na downloade, linkovi na "kako radi", kako podesiti ni bili od pomoci....
Picajzla

System restore:

{Start}~{ControlPanel}~{System}~||System Restore||~|Turn off System Restore on all drives|


Link na CC cleaner je već na forumu u rubrici Freeware programi
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 02:08   #11
Ovisno o tome koliko imamo podataka u računalu,scan će potrajati dosta dugo.Za to vrijeme najbolje isključite internet i računalo ostavite na miru.Možete pratiti scan,ako vas zanima što će sve biti pronađeno.Sve datoteke će Kaspersky pokušati očistiti,a ako nije moguće onda obrisati.Možda vas za brisanje nake datoteke posebno zatraži dozvolu - omogućite to. Bez brige,možete kasnije to vratiti u slučaju potrebe(ako program prepozna neki file kao opasan,a naknadno utvrdite da nije bio - dešava se,ali bolje to nego da vam ostavlja viruse) K.I.S. će sačuvati backup svega što izbriše,naravno,posebnom metodom kompresije će sve potencijalne opasnosti onesposobiti. Nakon što je scan i čišćenje završeno, možemo se ponovo spojiti na internet i odmah izvršiti novi update.Preporučam da nakon toga ponovite postupak još jednom.U slučaju da ste se uspjeli riješiti zbrlj.exe i svih njegovih kopija i vaše računalo radi kako treba,problem je riješen.
Ako ne,krećemo dalje.Možemo pokušati instalirati ponovo neki drugi anti-virus(da ne ponavljem sada,kolege su već spomenuli neke),pa ponoviti sve još jednom.
Osim te solucije,imamo na raspolaganju i online scanere koje AV-kompanije stavljaju na raspolaganje besplatno.Ovdje ću navesti neke od njih - bitdefender i eset vrše i scan i čišćenje,Kaspersky samo scan - za ostale nisam siguran.Neka me neko ispravi ako griješim.
http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html
http://www.eset.com/onlinescan/
http://www.kaspersky.com/virusscanner
http://us.mcafee.com/root/mfs/default.asp
http://security.symantec.com/sscv6/h...RVWHFHMFNZMBBX
http://housecall.trendmicro.com/
Za večeras dosta...nastavit ćemo drugi put.Što ne znate,pitajte,potrudit ćemo se,kolege i ja da odgovorimo,ili da i mi potražimo odgovor,pa ga prenesemo vama.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 02:21   #12
crni puž svaka čast na trudu....Sutra to moja sestra čita da joj svako malo netrebam "očistiti" njen komp( mojem nema pristup).....
rhcp.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 04:19   #13
Hvala. Sjetio sam se još nečeg što sam propustio reći.Pojavit će se ponekad sljedeći problem: AV program je pronašao virus,ali ne može ga obrisati. Tvrd neki virus...no,ipak i to se može riješiti.Ne znači odmah da antivirus ne valja - treba mu malo pomoći.Postoje programi koji nam mogu poslužiti u tu svrhu.Jedan od njih je Unlocker.Možete ga naći ovdje:
http://fileforum.betanews.com/detail...r/1115825635/1
Mala,neprimjetna alatka(file ima svega nešto malo više od 200 kb) a u isto vrijeme moćna.Nakon instalacije,na desnom kliku dobijete dodatnu opciju - unlocker asistant.Služi za deblokiranje datoteke koju neki proces koristi,a mi ne znamo koji.
Npr. možda vam se dogodilo da imate neku nepotrebnu datoteku i kada ju pokušate obrisati Windows vam javi da datoteka ne može biti obrisana ni premještena jer ju koristi neki program ili osoba.??pa vam kaže da zatvorite sve programe koji ju možda koriste i pokušate ponovo...a vi nemate što zatvoriti i sigurni ste da datoteka nije u upotrebi.
U tom slučaju,kliknete desnim klikom na datoteku,izaberete unlocker i on će vam prikazati procese koji su ju blokirali,a ponudit će vam opciju da ju deblokirate ili da odustanete. Nakon toga možete ju obrisati - ili klasično,ili ponovo pomoću unlockera.
Dakle,upravo tu drugu opciju ćemo koristiti da pokušamo izbrisati virus kojeg nam je AV pronašao ali nije ga obrisao.
Slijedimo putanju koju nam pokaže i kada pronađemo konačno taj zbrlj.exe,desni klik na njega,unlocker,ako je blokiran deblokiramo ga,zatim ponovo desni klik i unlocker,izaberemo delete i to je to.Ja nisam do sad naišao na nešto što unlocker nije mogao obrisati.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 14:56   #14
Da se još malo nadovežem na ovo što sam do sad rekao. Dakle,vidimo da čišćenje računala od virusa (upotrebljavam izraz"virus" za sve oblike raznih malicioznih programa,iako postoje razne kategorije - virus,spyware,worm...itd.,ali u biti svi imaju zajedničko svojstvo - a to je da prave štetu,detaljne definicije svake od ovih kategorija se lako pronađu na internetu,koga to baš zanima) može biti prilično dugotrajan i naporan postupak.
Osim toga,ne možemo biti apsolutno sigurni u uspjeh,jer virus može svojim kodom izmjeniti sistemske datoteke,tako da mogu postati neupotrebljive nakon čišćenja. U tom slučaju preostaje nam repair instalacije pomoću Windows CD-a,ili kompletna nova instalacija.
To je najčešće i najbrži način rješavanja problema.Ovdje imate detaljno opisan postupak instalacije za Windows XP.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=39560
Cijela instalacija traje znatno kraće,vjerovatno kraće nego sam postupak scaniranja,tako da,ako na računalu nemate posebno vrijedne stvari, koje MORATE SPASITI to je najlakše riješenje.Nakon toga instalirate dobar AV da opet ne bi došli u sličnu situaciju i onda ste bez brige.
No,da ne ispadne da preporučam rušenje sistema za svaku sitnicu,pozabavit ćemo se još malo ovim problemima.
Što ako imate vrijedne podatke i želite ih sačuvati? Ovo sam trebao možda već prije reći,ali nisam se sjetio,pa ću sad.
Kad smo posumnjali,ili utvrdili da nam je računalo zaraženo,prije svega bi trebalo sve ono što želimo sačuvati,spremiti na sigurno - najbolje na CD/DVD medij. Nakon toga možemo bez straha početi sve one postupke koje sam opisao - ukoliko
ništa ne uspije,podaci će nam biti na sigurnom. To vrijedi,naravno,ako je naš Windows,iako zaražen,još uvijek dovoljno sposoban da ovo napravimo.
Ako nije,što je vrlo moguće,treba pokušati sve ovo napraviti u safe modu (u koji ulazimo tako da,po uključenju računala,dok se Windows ne počne podizati,pritisnemo F8 nekoliko puta). U izborniku koji će nam se pokazati,pomoću strelica na tipkovnici odaberemo safe mode. To je poseban režim rada u kojem se podižu samo osnovne aplikacije potrebne za rad sustava. U tom načinu rada možemo isto pokrenuti AV program,no za sada ćemo samo pokušati spasiti podatke.
Ako smo uspjeli,nastavljamo dalje sa čišćenjem,itd. Ako ni tako ne možemo podići Windows što nam još preostaje?
Postoji mogućnost da napravimo tzv. Rescue disc (disk za spašavanje). Detaljno je objašnjeno kako to napraviti
u uputstvima za Kaspersky,koja imate na linku u jednom od mojih postova (na engleskom,doduše,ali ne da mi se prevoditi,potrudite se malo i sami). Naravno,disk će te morati napraviti na drugom računalu,jer pretpostavljamo da je naše onesposobljeno. Pomoću tog diska podižemo računalo i pokrećemo AV program,dakle pokušavamo se riješiti virusa.
Ako to uspijemo,vrlo je vjerovatno da Windows ipak neće moći nastaviti s radom jer je previše oštećen,a mi smo sa virusima morali obrisati i dio sistemskih datoteka. U tom slučaju ćemo pomoću Windows CD-a napraviti repair instalacije,dakle nadomjestit ćemo sve ono što je oštećeno,a podaci će nam ostati. Nastavak poslije ručka.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 18:08   #15
Ako smo sve ovo pokušali,a naše podatke ipak ne možemo izvući,a zaista su nam važni,možemo izvaditi HDD i odnijeti ga kod nekog (u krajnjem slučaju u servis) pa ga spojiti na drugo računalo i s njim spasiti datoteke koje nam trebaju. Nakon toga formatiramo disk i ponovo instaliramo Windows.
Da ne bismo došli u situaciju da to moramo raditi,trebamo se pridržavati nekoliko jednostavnih pravila:
prvo:raditi redovni backup svega što nam je važno. Windows XP ima već ugrađen sasvim upotrebljiv program za backup,jedina mu je mana što ne može spremati direktno na CD,već je potrebno prvo smjestiti backup negdje na disk,pa ga naknadno snimiti na drugi medij.Može se napraviti i backup cijelog sistema,znači OS-a i ostalih programa.Za to nam treba i disketa koja se kasnije koristi kod vraćanja backupa koji smo napravili za podizanje računala,no o tome ćemo kasnije.Tko želi na taj način raditi sigurnosnu kopiju,program će naći pod start>all programs>acessories>system tools>backup.Otvorite help i sve je prilično dobro objašnjeno,da se ja sad s tim ne zamaram.
Postoje i mnogi programi s kojima možemo napraviti isto,ako nam se ovaj baš ne sviđa. Recimo to su Norton ghost , Acronis True Image itd. Ja nisam koristio ni jedan od ta dva,pa ako netko ima volje,neka malo objasni kako se radi s njima,mada u biti sve je to manje više ista stvar.
Ja bih preporučio u tu svrhu jedan program koji većina nas ima već instaliran (inače sam protiv instaliranja gomile programa za pojedine namjene,ako već imamo nešto s čim možemo uspješno odraditi posao) a to je Nero.
Dolazi sa aplikacijom Nero BackItUp koja odlično obavlja ono za što je namijenjena - možemo napraviti sigurnosne kopije svega što želimo - kako pojedinih datoteka i mapa,tako i kompletnih particija i operativnog sustava i to direktno na CD/DVD
medij,a možemo napraviti i boot CD/DVD,koji koristimo za vraćanje podataka u slučaju potrebe(ako nam virus uništi sustav,vraćamo sve točno onako kako je bilo kad smo radili kopiju).
Upute za rad s ovim programom su ovdje:
http://ftp6.nero.com/user_guides/ner...ckItUp_Eng.pdf

Da sada sve ovo nekako zaključim: Znači,pošto smo dozvolili da nam virus napravi probleme jednom,nemojmo to dozvoliti drugi put.
1:riješimo se virusa na bilo koji od navedenih načina
2podatke spremimo na optički medij
3:formatiramo disk(jedino to je siguran način uništavanja virusa i sveg ostalog smeća)
4:instaliramo novi Windows i programe koje ćemo koristiti
5:ODMAH napravimo backup svega
6:Redovno radimo backup datoteka(čak nam nije potreban nikakav poseban program,jednostavno ono što nam treba snimimo kao data CD)
7:instaliramo dobar AV,antispyware i firewall (K.I.S. sadrži sve ovo) i ne isključujemo ih NIKAD
8:kada nam računalo ipak bude zaraženo,napravimo vraćanje backupa iz točke 5
9svi problemi su riješeni

Pozdrav svima.Ako sam negdje pogriješio,volio bih da me netko ispravi.Ili dopuni onim što sam propustio ili nisam znao.

Još nešto,prije nego me netko preduhitri. Preporučio sam Kaspersky Internet Security ne zato što smatram da je taj program u svemu bolji od svih ostalih,nego jednostavno zato što sadrži sve što je potrebno da bi računalo bilo potpuno zaštićeno. Znači,uz njega ne morate ništa od ostalih sigurnosnih programa(firewall,antispyware,itd...) instalirati. A i moja iskustva s njim su bila više nego dobra,tako da bih ga svakom preporučio. Iako ja trenutno koristim NOD32 + Ad-Aware,
jednostavno iz tog razloga što sam dobio tu kombinaciju već instaliranu na računalu,a sasvim me dobro služi za sad,tako
da nemam razloga da ju mijenjam. Ako se pridržavate ovog što sam opisao,i redovno vršite update AV programa,svaki će vam biti dobar. I najvažnije od svega - pamet u glavu kad ste na internetu.

Zadnje uređivanje crni puž : 01.06.2008. at 19:40. Reason: dopuna
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 12:27   #16
Quote:
crni puž kaže: Pogledaj post
Još nešto,prije nego me netko preduhitri. Preporučio sam Kaspersky Internet Security ne zato što smatram da je taj program u svemu bolji od svih ostalih,nego jednostavno zato što sadrži sve što je potrebno da bi računalo bilo potpuno zaštićeno. Znači,uz njega ne morate ništa od ostalih sigurnosnih programa(firewall,antispyware,itd...) instalirati.
Samo da se nadovezem na ovo, vecina tih security (all-in-one) suitova ima firewalle koji su prilicno jadni, da ne upotrijebim neku goru rijec. Kaspersky i ZoneAlarm su izuzeci, ostali nisu vrijedni spomena. Dva odlicna (i to free) firewalla su Comodo Firewall Pro i Online Armor Personal Firewall (ovaj potonji jos ne radi na Visti).

Vrlo kvalitetni, referentni podaci o ucinkovitosti pojedinih firewalla su detaljno prezentirani na svjezem Matousecovom Firewall Challengeu: http://www.matousec.com/projects/fir...ge/results.php
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:19   #17
ja sam napravila log i postala na stranicu. ajd molim nekoga da mi malo pojasni taj log. evo vam u PDF formatu. KLIK

ako ne buse taj prvi klik radio probajte ovdje.
stinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:04   #18
u onom prvom očitanju loga imaš kvadratiće koje označavaš i brišeš temeljem ovog očitanja

sve crvene a i žute križiće obriši

pa ponovi HJ ponovo
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 00:18   #19
Kak ti je zbrljan taj log..kak ne volim pdf..vidiš,ima sigurno ovdje netko tko se bolje razumije u to,ali čini mi se da trebaš brisat sve ono kraj čega ti piše (file mising) ,(no file) i (no name). Onda ono što ti je označeno upitnikom,ako ti je poznato što je to,ostavi,ako nije briši i to. Onda ono pod 015 - trusted zone - ti to mora bit tamo? Pa google toolbar, sweetim toolbar...? šta će ti to? Pa onda Winampa.exe i NeroCheck.exe - zaustavi u procesima,to ti ne treba radit (osim ako ti to baš želiš)..daj prvo to probaj pa će se onda bolje vidit...i onaj google updater service.exe ist možeš stopirat...ili još malo pričekaj ako meni ne vjeruješ.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 22:31   #20
Quote:
vjetro_M_pir kaže: Pogledaj post
U ovom topicu cu probati potaknuti sve forumase koji znaju nesto o toj problematici da ga naprave tutorijalom za ljude koji dolaze potraziti pomoc jer su zarazeni virusima ili spyware-om.
Molim sve znalce da mi pomognu u tome.


Imate virus ili sumnjate da ga imate?

Pocetak vase potrage za rjesenjem: Hijack this

Hijack this je besplatni utility koji skenira vase racunalo pronalazi unose i postavke koje ostavljaju razne spyware, adware i malware, te ispisuje log o svojim pronalascima.

Vrlo bitno: Hijack this ne odreduje sta je dobar a sta los podatak nego samo daje pregled. Taj log treba pogledati netko strucan kako bi se ustanovilo sta je dobro a sta lose.

Upotreba:

* Pokrenete HijackThis i stisnete Do a system scan and save a log file.

* HijackThis ce skenirati, spremiti log u hijackthis.log file koji ce se nalaziti u istom direktoriju kao i on i usput ce ga automatski otvoriti.

* Otvorite ovu stranicu i kopirate tekst iz log fila u textbox. Klikom na Analyze dobit cete pregled vaseg loga detaljno i svaki proces ce biti objasnjen detaljnije.


Koristeci ovaj programcic saznat cete kakvo je stanje vaseg racunala i ako je ono lose, usmjeriti potragu da bi sto prije dosli do rjesenja.

HijackThis detaljnije.
jedino mi je ovo pomoglo , pustio sam slucajno nekakav spyware , crva , sta li , McAfee me lijepo pitao sta cu , i problem - nece na Google , nece na mobile , Spyware Doctor pobrise sta je mogao , McAfee stalno brise neke trojance , i tek je Hijack otkrio neki dll koji se stalno sakrivao...
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.