Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 22:49   #1
Stambeno naselje Novi Jelkovec - vol. 2

tema je prešla 10000 postova, evo i nove

uživajte!
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 07:26   #2
Ajde da sam i ja negdje prvi . Na vol 1 zadnje je bilo o čistoći stanova,moram priznati da sam ja zadovoljan, puno je bolje nego kaj sam očekivao .
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 09:15   #3
danas je tri tjedna ,nadam se da če početi više i nas zvati jer više nemoguu čekati )
__________________
18.12.010 :))
snjezana321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 09:48   #4
Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Ajde da sam i ja negdje prvi . Na vol 1 zadnje je bilo o čistoći stanova,moram priznati da sam ja zadovoljan, puno je bolje nego kaj sam očekivao .
Ti si zadovoljan? Molim te pitaj ženu jel zadovoljna?

Naš stan je zmazan, ribala sam rolete i još uvijek nisu dovoljno čiste. Podovi su bijeli, još ih nisam očistila jer nam stalno netko nahodava po stanu, a i danas ili sutra će nam još sanirati do kraja zid, nakon toga veliko pospremanje


S obzirom da je ovo Vol.2., ponavljam post od ranije:

kirbi mi, ništa ne kužim. Kažeš to se platilo iz pričuve? Koliko znam pričuva ti dolazi zajedno sa stanarinom na računu Jel to znači da ti je Grad platio servis bojlera?

Drugo pitanje, kad budemo spajali kuhinjske elemente, tj. ploču kuhinjsku na plin, imate preporuku koga trebamo zvati? Neki ovlašteni plinski tehničar - ako mi netko može preporučiti (ali netko tko izdaje račun, ne želim nikakve radove ''na crno'')? Hvala!
Magali_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:09   #5
Snjezana, a i ostali koji jos cekate potpisivanje ugovora, morat cu vas razocarati..
Zvala sam poglavarstvo upravo, i kazu nista do sljedeceg tjedna
Ugovori nisu potpisani i oni nista dalje ne mogu...
little girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:19   #6
Quote:
little girl kaže: Pogledaj post
Snjezana, a i ostali koji jos cekate potpisivanje ugovora, morat cu vas razocarati..
Zvala sam poglavarstvo upravo, i kazu nista do sljedeceg tjedna
Ugovori nisu potpisani i oni nista dalje ne mogu...
naravno treba im 4 tjedna da potpišu 60 ugovora ,ja bi ih potpisala već 50puta ,nemogu vjerovati baš sam ljuta
__________________
18.12.010 :))
snjezana321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:24   #7
Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
Ti si zadovoljan? Molim te pitaj ženu jel zadovoljna?

Naš stan je zmazan, ribala sam rolete i još uvijek nisu dovoljno čiste. Podovi su bijeli, još ih nisam očistila jer nam stalno netko nahodava po stanu, a i danas ili sutra će nam još sanirati do kraja zid, nakon toga veliko pospremanje


S obzirom da je ovo Vol.2., ponavljam post od ranije:

kirbi mi, ništa ne kužim. Kažeš to se platilo iz pričuve? Koliko znam pričuva ti dolazi zajedno sa stanarinom na računu Jel to znači da ti je Grad platio servis bojlera?

Drugo pitanje, kad budemo spajali kuhinjske elemente, tj. ploču kuhinjsku na plin, imate preporuku koga trebamo zvati? Neki ovlašteni plinski tehničar - ako mi netko može preporučiti (ali netko tko izdaje račun, ne želim nikakve radove ''na crno'')? Hvala!
Kolko se sjećam bio je klasično zmazan stan kad smo se uselili, ništa pretjerano. Iako žena možda misli drukčije.
Uostalom nama je tako svejedno jer zbog pesa moramo čistit svaki dan.

Mislim da u ugovoru ima članak po kojem preuzimamo sve troškove redovnog održavanja stana (nemam ugovor kod sebe, ako netko ima nek provjeri).
Ako si u najmu pričuvu ne plaćaš jer je pričuva obveza vlasnika stana skupa sa porezom na najam(znaš onaj na koji više nemremo dobit povrat poreza zahvaljujući našoj najdražoj )

Za plin smo nazvali stričeka plinara koji nam je za nekih 150 kn spojio plin, promjenio dizne i naštelao ih. Plinaru boli neka stvar kak ćeš to spajat.
__________________
Why does life keep teaching me lessons I have no desire to learn???
Forgive your enemies, but never forget their names - "John F. Kennedy"
Ima jedna mala bedasta curica...
ivoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:27   #8
Zašto mi antena za TV ne radi...sve sam priključio i trebalo bi radit...kome da se javim?
Bare23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:40   #9
Quote:
snjezana321 kaže: Pogledaj post
naravno treba im 4 tjedna da potpišu 60 ugovora ,ja bi ih potpisala već 50puta ,nemogu vjerovati baš sam ljuta
Ma kad samo Bandić potpisuje i to 6 ugovora za svakoga + paraf na svaku stranicu. Kad dođete kod javnog bilježnika ćete vidjeti koliko je to potpisa. Najveći problem je valjda kaj Bandić nije u uredu svaki dan. Držim fige da što prije dobijete ključeve. Što se tiče čistoće u stanu naš je bio solidan. Najzmazanije su rolete i stolarija, ali s vanjske strane. Bili su sivi umjesto bijeli, ali lako se pere. Nas je išlo troje u čišćenje i sve smo oprali podove, prozore stolariju i pločice za 3 sata, bez pauze. Stan je oko 100 kvadrata. Prvo smo sve usisali zbog sitne prašine. Sad sve uređujemo, a kad bude gotova kuhinja ćemo se i useliti. Naravno da ću sve još nekoliko puta prebrisati prije useljenja.
ina2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:54   #10
Quote:
little girl kaže: Pogledaj post
Snjezana, a i ostali koji jos cekate potpisivanje ugovora, morat cu vas razocarati..
Zvala sam poglavarstvo upravo, i kazu nista do sljedeceg tjedna
Ugovori nisu potpisani i oni nista dalje ne mogu...
možda se smiluje i potpiše on to danas onak brzinski
__________________
18.12.010 :))
snjezana321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 12:00   #11
HTML Code:
Ma kad samo Bandić potpisuje i to 6 ugovora za svakoga
Poslala sam mail gradonacelniku sa zamolbom da to malo pozuri

HTML Code:
Nas je išlo troje u čišćenje i sve smo oprali podove, prozore stolariju i pločice za 3 sata, bez pauze. Stan je oko 100 kvadrata. Prvo smo sve usisali zbog sitne prašine. Sad sve uređujemo, a kad bude gotova kuhinja ćemo se i useliti.
Ovo mi je korisna informacija da se moze to rijesiti za jedno poslijepodne, mislim ciscenje, ja isto imam par cura s kojima sam dogovorila ispomoć
Samo sto ja necu cekati kuhinju, useljavam odmah sutradan
little girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 12:12   #12
za one koji znaju nek kažu gdje točno stanu ti busevi 216 i 276? kod lesnine ili?
ja tek sad čula da ti busevi voze a mislim da navečer i stignem,pa molim brzi odgovor,
hvala
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 12:17   #13
Quote:
little girl kaže: Pogledaj post
HTML Code:
Ma kad samo Bandić potpisuje i to 6 ugovora za svakoga
Poslala sam mail gradonacelniku sa zamolbom da to malo pozuri

HTML Code:
Nas je išlo troje u čišćenje i sve smo oprali podove, prozore stolariju i pločice za 3 sata, bez pauze. Stan je oko 100 kvadrata. Prvo smo sve usisali zbog sitne prašine. Sad sve uređujemo, a kad bude gotova kuhinja ćemo se i useliti.
Ovo mi je korisna informacija da se moze to rijesiti za jedno poslijepodne, mislim ciscenje, ja isto imam par cura s kojima sam dogovorila ispomoć
Samo sto ja necu cekati kuhinju, useljavam odmah sutradan
da ja isto ,dali si ti otkazala postanarstvo ?
__________________
18.12.010 :))
snjezana321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 12:20   #14
sori, nemrem kvotat post iz vol.1! dea2010 je pitala 'jel ta stanica (bus 216 i 276) na slavonskoj?'

ne. stanica je još niže, dakle prođeš ispod slavonske, pa uz 'lesninu', pa malo odma iza novootvorenih 'plodina'! nije baš pod nosom, al još uvek bliže neg sesvete! zato velim – da je produžit neku od tamošnjih linija za 2 stanice!...
drnda42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 14:43   #15
Thumbs up

Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
Ti si zadovoljan? Molim te pitaj ženu jel zadovoljna?

Naš stan je zmazan, ribala sam rolete i još uvijek nisu dovoljno čiste. Podovi su bijeli, još ih nisam očistila jer nam stalno netko nahodava po stanu, a i danas ili sutra će nam još sanirati do kraja zid, nakon toga veliko pospremanje


S obzirom da je ovo Vol.2., ponavljam post od ranije:

kirbi mi, ništa ne kužim. Kažeš to se platilo iz pričuve? Koliko znam pričuva ti dolazi zajedno sa stanarinom na računu Jel to znači da ti je Grad platio servis bojlera?

Drugo pitanje, kad budemo spajali kuhinjske elemente, tj. ploču kuhinjsku na plin, imate preporuku koga trebamo zvati? Neki ovlašteni plinski tehničar - ako mi netko može preporučiti (ali netko tko izdaje račun, ne želim nikakve radove ''na crno'')? Hvala!
Budući da smo uzeli pećnicu i ploču od Gorenja, zvali smo njihov servis i oni su nam džabe spojili plin na pećnicu i ujedno na ploči promijenili dizne jer je na ringovima sve namješteno za korištenje plina iz boce.
ivvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 14:46   #16
bus

Quote:
niksa66 kaže: Pogledaj post
za one koji znaju nek kažu gdje točno stanu ti busevi 216 i 276? kod lesnine ili?
ja tek sad čula da ti busevi voze a mislim da navečer i stignem,pa molim brzi odgovor,
hvala

mda... malo višlje nadrndah lokaciju, no još opaska glede večernjih termina: potez između stajališta i slavonske (kolko? – 100-200 m?) ni baš osvjetljen, pa bude po kmici/magli žmehke!...
drnda42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 14:47   #17
Help

Dakle, ja znam da više ništa ne znam

Nazvala sam Petrokov servis (zaduženi za naš plinski bojler), oni ne rade instalaciju plinskog štednjaka, nego samo bojlera. OK

Nazvala sam Gradsku Plinaru, oni ne rade instalaciju plinskog štednjaka, ako postoji sustav plina u stanu, to je to, što se njih tiče. Za instalaciju plinskog štednjaka treba zvati ovlaštenog plinskog servisera. OK

Nazvala sam Gorenje servisni centar i rekla da ćemo kupiti Gorenje plinski štednjak i hoće li nam oni instalirati štednjak, kaže ženska da hoće, ali će nas to koštati od 200 - 450 kn , ovisno o tome što će serviser raditi, ne zna cijenu unaprijed Pitala me imamo li ručkicu/ventil u kuhinji, ja rekla da nemamo, glavni ventil dovoda plina je u hodniku. E, kaže ona, onda prvo trebate zvati Gradsku plinaru.

Dakle, s obzirom da dosad nismo imali gradski plin, osjećamo se potpuno izgubljeno. Molim dobre duše koje imaju iskustva i znaju što nam je činiti, dajte me uputite Hvala vam do neba


Quote:
ivoz kaže: Pogledaj post
Za plin smo nazvali stričeka plinara koji nam je za nekih 150 kn spojio plin, promjenio dizne i naštelao ih. Plinaru boli neka stvar kak ćeš to spajat.
Jel taj striček plinar ovlašteni i izdaje račun? Može riješiti ovo moje gore opisano? Daj mi pliz pošalji njegove podatke na PM. Hvala
Magali_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 14:50   #18
Quote:
ivvy kaže: Pogledaj post
Budući da smo uzeli pećnicu i ploču od Gorenja, zvali smo njihov servis i oni su nam džabe spojili plin na pećnicu i ujedno na ploči promijenili dizne jer je na ringovima sve namješteno za korištenje plina iz boce.


Meni sad žena iz servisa rekla na telefon da će me to koštati 200-450 kn

Daj mi pliz na PM broj tog tvog servisa
Magali_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 14:57   #19
Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
Jel taj striček plinar ovlašteni i izdaje račun? Može riješiti ovo moje gore opisano? Daj mi pliz pošalji njegove podatke na PM. Hvala
Daklem ...plinari puca neka stvar kak ćeš ti spojit plin. Ovlašteni je, čak i radi centralno i postavljao ga je kod nas u kvartu u par zgrada. Firma se zove Zeko plin ili tako nekako...detalje ti mogu poslat večeras kad dođem doma i iskopam negdje vizitku od tipa.
__________________
Why does life keep teaching me lessons I have no desire to learn???
Forgive your enemies, but never forget their names - "John F. Kennedy"
Ima jedna mala bedasta curica...
ivoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 16:14   #20
Quote:
Bare23 kaže: Pogledaj post
Zašto mi antena za TV ne radi...sve sam priključio i trebalo bi radit...kome da se javim?
He he.... I kod nas isti problem (mozda smo u istoj zgradi).
Pod pretpostavkom da imas DVB-T prijemnik i ispravnu instalaciju u stanu (da ti nisu potrgani/odspojeni kablovi u zidu)....

Antena ti najvjerojatnije ne radi jer vam u zgradi nije ugodjen antenski sustav. U nasoj zgradi to rijesavamo vec skoro mjesec dana sa holdingom, GSKG-om i slicnim financijskim inzinjerima

Radi se o slijedecem - 19.09.2010 HRT je promijenio frekvenciju emitiranja digitalnih signala sa 42-og na 25 UHF kanal. Nakon toga nam se izgubio digitalni signal u stanovima.

Prijavili kvar (odn. skrivenu manu) u Holding, ali se oni ogradjuju jer je antenski sustav kod primopredaje bio ispravan.... (sto nije tocno). GSKG onako na brzinu sa svojim izvodjacima prvo trazio 15.000 kn (mislili uzet pare na brzinu), sada smo dosli do neke cifre od 3.500 kn koju bi trebali dati iz pricuve, za pojacala i ugadjanje. Ne znam kako ce prica zavrsiti, jer ce odlucivati stanari da li to zele ili ne.

Zadnje uređivanje F-mann : 25.10.2010. at 16:21.
F-mann is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.