Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2015., 18:31   #1161
Da li je netko imao problema sa konstipacijom/zatvorom poslije laparoskopije žuči? Kako to rijesiti? Obicno 1% ljudi pati od dijareje a kod mene obrnuto
Btw 3 dan je od operacije i nije nesto da sam posebno jeo, osim čaja, dvopeka, bistre juhe i kuhanog krumpira i mrkve u "mix" obliku.
Hvala.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 07:35   #1162
Quote:
gaza kaže: Pogledaj post
Obavio operaciju 26.10.2015. Laparoskopski. U 12:15 otisao u salu, dosao u sobu 14:50. Nakon cca sat vremena od povratka u sobu poceli su bolovi u cijelom dijelu abdomena. Na momente bolovi u ramenima, prsnom košu, lopaticama. Od upuhivanja plina. Dobio 1000 ml NaCl i 500 ml f.o. Drugi dan ujutro čaj od šipka, dobio otpusno pismo i kuci oko 12. Doktor je bio na 4 minute i rekao je da je sve ok i sve na svom mjestu . Svaka 4 sata molio sam analgetike. Danas je 2 dan od operacije. Hodam ali boli svaki pokret. To je moje iskustvo.
Samo da se ispravim. Vratio sam iz sale u 13:50. S tim da je kirurg izašao oko 13:30.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 19:13   #1163
imam osjećaj da ću ja biti među onima koji su/će se udebljati, a dobro ako ne bude previše i ako je moguće izgubiti dobiveno i ako će mi to biti jedina nuspojava to će biti super

@gaza vjerojatno će ti probava proraditi kada budeš jeo nešto konkretnije, možda da već polako pokušaš s malo kuhoga mesa uz taj krompir i mrkvu, tako sam ja, a mlijeko 0,9 sam uvela 10-ti dan operacije i podnijela sam ga bolje nego što sam mislila
Koralica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 08:43   #1164
Pozdrav ekipa! Nadam se da ste bolje od mene.
Mene evo nakon 6mj od operacije vrlo često lovi mučnina i povraćanje. Dijareja tu i tamo....nekad svaki dan,nekad svako treći. Muči li vas nešto slično? Kakva vam.je ishrana, koliko često jedete?
Jako česte migrene imam. A nikad do sada ih nisam imala. Pokusavam povezati ovo sve.
Imate li neki savjet?
.
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 13:20   #1165
ja sam imala operaciju prije 2 tjedna gore na Merkuru. Imam 22 g. i svi su me pitali "Pa kako tako mlada imaš to?", ali izgubila sam jako puno kila u kratkom vremenu i valjda je organizam reagirao? Čitala sam da to može biti razlog.
Kad sam se probudila iz narkoze htjela sam krepat, narednih 18 sati u ležećem položaju na onom neudobnom krevetu u bolnici su bili najgori i doslovno mi se plakalo od muke. I ok, prvih nekoliko dana mi je bilo najgore, bole te leđa užasno, nemreš ni kašljat, moraš hodat a teško ti je, ali dobro prođe i to i vidiš da to ni nije tako strašno.
Od dana nakon operacije jedem lagano, imam papir sa hranom koju smijem i ne smijem tako da kombiniram, ali definitivno lagano jedem, male porcije. Želudac mi se već stisnuo i osjetila sam gubitak kila (KAJ JE DOBRO NARAVNO) i baš sam sretna
Eto baš sam pred par dana skinula konce. ^^ Super je ali i dalje nema dizanja ničega ni previše forsiranja tijela.
Fala bogu da je prošlo
blackwidow- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 13:38   #1166
Quote:
gaza kaže: Pogledaj post
Da li je netko imao problema sa konstipacijom/zatvorom poslije laparoskopije žuči? Kako to rijesiti? Obicno 1% ljudi pati od dijareje a kod mene obrnuto
Btw 3 dan je od operacije i nije nesto da sam posebno jeo, osim čaja, dvopeka, bistre juhe i kuhanog krumpira i mrkve u "mix" obliku.
Hvala.
Hoće to nakon opće anestezije.

A, i jelovnik ti baš nije propulzivan za rad crijeva

Polako, dok se "pogon" napuni, krenut će i odterdba.

Ima smisla probati 4. dan sa supozitorijem (Dulcolax etc.), sigurno neće škoditi (često se na samom "izlazu" stvori "čep").
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 19:08   #1167
Moje iskustvo. Imam 23 godine, operiran sam u četvrtak, 12.11., doma sam došao u subotu.

Operacija je protekla uredno, nakon buđenja iz anestezije i vrtoglavice posebnih bolova nije bilo. Imao sam sondu koja je kroz nos išla u želudac pa je bilo malo neugodno kada su to vadili. Nakon operacije je teže duboko disati pa probajte duboko udahnuti na pluća ako vam fali zraka. Također je teško ispuhati nos ili se iskašljati, ali to je sve normalno. Na noge sam stao u petak u 5 ujutro kad sam išao na WC, kasnije tokom dana sam već dosta hodao. Jučer sam došao doma i već danas mi je puno bolje, ne znam jel to zbog domaćeg kreveta. Osjećam da oporavak teče ok. I to je to. Sretno svima!
AMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 11:18   #1168
Quote:
simfonijazivota kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa! Nadam se da ste bolje od mene.
Mene evo nakon 6mj od operacije vrlo često lovi mučnina i povraćanje. Dijareja tu i tamo....nekad svaki dan,nekad svako treći. Muči li vas nešto slično? Kakva vam.je ishrana, koliko često jedete?
Jako česte migrene imam. A nikad do sada ih nisam imala. Pokusavam povezati ovo sve.
Imate li neki savjet?
.
Uh, pa to je grozno. Jesi isla doktoru?

Ja se trudim jesti 5-6 puta na dan i nemam nekih velikih problema. Jedem sve. Ponekad imam tezak osjecaj u zelucu i zna mi se podrigivati, ali nema bolova i sve skupa je puno ugodnije nego prije operacije.
e22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 11:28   #1169
meni je nakon 6 mjeseci konačno nestala napuhnutost trbuha. samo ponekad imam problema ako nešto masnije pojedem - u smislu trčanja na wc.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 17:51   #1170
6 mjeseci??
Ja ocekivala da ce to brze..pa kao da sam u devetom mjesecu trudnoce.
Inace, operirana prosli petak, daklem danas tjedan dana i za sada sve 5.
Prva dva dana sam mislila krepat doduse, al i to prodje :-D
__________________
"Lutajući kroz labirinte samoće, ostatke ponosa, ljubavi, inata, uzalud pokušavam spojiti sebe, jer kud got da krenem udarim u tebe i slomim se opet...."
Makena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 17:58   #1171
Quote:
e22 kaže: Pogledaj post
Uh, pa to je grozno. Jesi isla doktoru?

Ja se trudim jesti 5-6 puta na dan i nemam nekih velikih problema. Jedem sve. Ponekad imam tezak osjecaj u zelucu i zna mi se podrigivati, ali nema bolova i sve skupa je puno ugodnije nego prije operacije.

Da daaa, naravno da sam išla. Dr kaže da je to sasvim očekivano i normalno, misleći na probavne smetnje, koje se dešavaju s vremena na vrijeme, ipak je sve to još svježe. Realno sta je 6mj? !
Napuhana sam svaki treći dan. Ne znam nikako sta se dešava i gdje griješim. Inače, ja sam od tipova koji jedu da bi živjeli.
Ne znam.
Nadam se da će biti bolje. Pozdrav za sve!
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 22:23   #1172
Možda ipak će nekome pomoći moj rezime. U ponedjeljak bila zakazana operacija. U nedjelju oko 18h pregled kod anesteziologa, dobio terapiju i kuci. Nije bilo mjesta da ostanem. U ponedjeljak dosao ponovo u Zg, operiran. Operaciju i poziv cekao na hodniku, da na hodniku sa stvarima, do cca 45 min prije operacije. Smjestili me u pomocnu sobu, jer nije bilo mjesta na kirurgiji. Poslije operacije, vratili me u tu istu sobu (na vaskularnoj kirurgiji). Drugi dan isao kuci.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:45   #1173
Evo i mene u klubu

Operirana u ponedjeljak,prije 4 dana,nakon 2 dana su me pustili kući,meni je sve to bilo iskreno koma,izvađen mi je žučni mjehur danas sam bila na previjanju a u za 4 dana idem u bolnicu na kontrolu,Rađeno mi ja laparkospki i moram reći da i sad imam stravične bolove oko pupka,unutra.
Da li je to normalno,listala sam temu,ali nitko se baš ne žali na pretjerane bolove poslije operacije ili zaista imaju visok prag,Naravno reći ću to i u bolnici ali do tada pitam vas.
Boli me,boli me,boli me.
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 16:20   #1174
Quote:
Manimani kaže: Pogledaj post
Evo i mene u klubu

Operirana u ponedjeljak,prije 4 dana,nakon 2 dana su me pustili kući,meni je sve to bilo iskreno koma,izvađen mi je žučni mjehur danas sam bila na previjanju a u za 4 dana idem u bolnicu na kontrolu,Rađeno mi ja laparkospki i moram reći da i sad imam stravične bolove oko pupka,unutra.
Da li je to normalno,listala sam temu,ali nitko se baš ne žali na pretjerane bolove poslije operacije ili zaista imaju visok prag,Naravno reći ću to i u bolnici ali do tada pitam vas.
Boli me,boli me,boli me.
prije 4 dana?
jasno da te boli.
meni su tek dren izvukli 4-ti dan.
__________________
"Lutajući kroz labirinte samoće, ostatke ponosa, ljubavi, inata, uzalud pokušavam spojiti sebe, jer kud got da krenem udarim u tebe i slomim se opet...."
Makena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 10:39   #1175
Quote:
Makena kaže: Pogledaj post
prije 4 dana?
jasno da te boli.
meni su tek dren izvukli 4-ti dan.
Quote:
Manimani kaže: Pogledaj post
Evo i mene u klubu

Operirana u ponedjeljak,prije 4 dana,nakon 2 dana su me pustili kući,meni je sve to bilo iskreno koma,izvađen mi je žučni mjehur danas sam bila na previjanju a u za 4 dana idem u bolnicu na kontrolu,Rađeno mi ja laparkospki i moram reći da i sad imam stravične bolove oko pupka,unutra.
Da li je to normalno,listala sam temu,ali nitko se baš ne žali na pretjerane bolove poslije operacije ili zaista imaju visok prag,Naravno reći ću to i u bolnici ali do tada pitam vas.
Boli me,boli me,boli me.
Prag boli je relativna stvar. Ali naravno da te boli. Boli ko vrag do 7 dana. Ja sam osjetio i 14 - dan. Svaki veći pokret jos pospješuje bol. Proći će. Mora te boliti jer bez obzira na operaciju koju smatraju rutinskom, unutra se naravno sve poremetilo. Da bi kirurg došao do žučnog mjehura, mora se "prostora" naći. Zbog toga se upuhuje plin prije zahvata. Mene su otkidala ramena od boli i leđa. Najvažnije je da si ok, da nema temperature. Probava ce se izregulirati ali ju treba pratiti neko vrijeme. Ne opterećuj se ako imaš konstipaciju. Da bi se probava pokrenula potrebno je napuniti želudac, a to u postoperativnoj fazi sigurno ne radiš, budući da si na žučnoj dijetoterapiji.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 10:43   #1176
Quote:
blackwidow- kaže: Pogledaj post
ja sam imala operaciju prije 2 tjedna gore na Merkuru. Imam 22 g. i svi su me pitali "Pa kako tako mlada imaš to?", ali izgubila sam jako puno kila u kratkom vremenu i valjda je organizam reagirao? Čitala sam da to može biti razlog.
Kad sam se probudila iz narkoze htjela sam krepat, narednih 18 sati u ležećem položaju na onom neudobnom krevetu u bolnici su bili najgori i doslovno mi se plakalo od muke. I ok, prvih nekoliko dana mi je bilo najgore, bole te leđa užasno, nemreš ni kašljat, moraš hodat a teško ti je, ali dobro prođe i to i vidiš da to ni nije tako strašno.
Od dana nakon operacije jedem lagano, imam papir sa hranom koju smijem i ne smijem tako da kombiniram, ali definitivno lagano jedem, male porcije. Želudac mi se već stisnuo i osjetila sam gubitak kila (KAJ JE DOBRO NARAVNO) i baš sam sretna
Eto baš sam pred par dana skinula konce. ^^ Super je ali i dalje nema dizanja ničega ni previše forsiranja tijela.
Fala bogu da je prošlo
Koji kirurg te je operirao na Merkuru?
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 12:46   #1177
mene je samo taj plin zeznuo - bol je bila jaka, ramena i lopatice. trajalo par dana.
i malo me znalo probosti oko pupka.
dren nisam imao, doma sam išao 24h nakon operacije, sve je prošlo bezbolno (osim tog plina). nije mi bilo mučno, ništa.. par sati nakon operacije sam ustao i otišao na wc.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 01:43   #1178
Pozz ekipa,evo me još sam živa.!
Danas je tj dana od operacije,moram priznati da me danas manje boli osim one rupice koja je tik do pupka,ta me baš okida,strašno me svrbe rupice i to do ludila.
Prva 4 dana sam imala teški zatvor,a sada zadnja 3 dana,samo proljev 1-2 dnevno,što po meni inače dobro dođe jer cijeli život patim od zatvora uvijek muku mučim s time.
Što se tiče hrane,donekle se držim prehrane,ali moram priznati da sam jela i salame i svaki dan pojedem kocikicu čokolade,i kakao i nemam bolova zasad nikakvih nakon te hrane (nadam se da će tako i ostat).
U srijedu idem u bolnicu na kontrolu do sada idem na previjanje svaki dan,malo mi curi iz rane sukrvica,kaže dr da je normalno dok nije gnoj,budme vidjela što kažu u bolnici u srijedu na prvoj kontroli.
Sve u svemu za mene jako traumatično iskustvo,dragi mi kaže da hodam kao da sam rodila hm a ne operirala žuč
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 18:14   #1179
Ljudi moji i ja sam prije 3 tjedna operiran laparaskopski pa me zanima na ovoj bljak hrani izgubio sam 13 kg ali to nije bitno nego me zanima dali cu posle 6 tjedana smijeti pecenu hranu i naravno umake sa lukom
baja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:30   #1180
Pozdrav dragi ljudii

Nadam se da ce mi netko pomoci, znate li koje poliklinike u Zagrebu rade operacije žućnih kamenaca, ili općenito neke preporuke bih voljela cuti bilo da su poliklinike ili bolnice u pitanju, jedna meni jako bitna osoba ima 5 manjih žućnih kamenaca i treba na operaciju, pa me zato zanima, ako netko zna i otprilike cijene u poliklinikama takoder napisite,svaka informacija je dobro dosla

Hvala puno
mojeime133 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.