Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2009., 15:15   #181
Ja sam to još davno našla na netu, bili su tlocrti, neko naselje za rome u slavoniji koje je gradila država, ali sistem je isti i za stambeno zbrinjavanje.

http://www.obz.hr/hr/pdf/Lokacija%20...0ku%C4%87a.pdf

Od stranice 5 nadalje.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 20:13   #182
ja imam dva tlocrta s 3d prikazom, al nemam pojma kako to staviti da svi vide !?!?
sutra ću skenirati u pdf, a tada...
Perec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 22:24   #183
Imaš 1. ili 2. stani teme ling na galeriju fotografija kuće koju je Spoky sagradio.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 12:49   #184
Quote:
Perec kaže: Pogledaj post
ja imam dva tlocrta s 3d prikazom, al nemam pojma kako to staviti da svi vide !?!?
sutra ću skenirati u pdf, a tada...
Ajde probaj to nekako staviti, baš me zanimaju ti tvoji nacrti.
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 15:45   #186
Hvala Perec

To sasvim pristojo izgleda, a ako sam dobro vidio mjere dobiješ kuću otprilike 83 m2 bruto za 65 neto.

Ja bih jedino pokušao unutra nešto malo izmjenit raspored da se dobije malo veči boravak, a za to mislim da nebi trebali radit probleme ako se ne diraju vanjski zidovi
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 20:09   #187
Hvala Perec,

lijepo si to napravio.
Pitanje: Jel ti radiš takvu kuću , po tom projektu ?
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 21:03   #188
Ne. Ovo su tipski projekti namjenjeni stambenom zbrinjavanju (za 65m2). Ja radim kuću od cca 180m2 neto (podrum, prizemlje, potkrovlje) prema svom nacrtu koji su samo malo razradili projektanti.
Perec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 20:32   #189
Quote:
Perec kaže: Pogledaj post
što se tiče kvadrature i nadoplate - država,ministarstvo, odnosno dodjeljeni projektant imaju tipske projekte ovisno o kvadraturi (neto korisna) prema dobivenoj suglasnosti (35+10+10+...) ovisno o broju članova te takvi projekti su za korisnika stambenog zbrinjavanja besplatni. inače, uglavnom odstupaju do 10% iznad dobivene kvadrature. sve druge izmjene (!!!) se plaćaju kao novi projekt (znači i komunalno i sve drugo). ovo za odstupanje 50% nisam čuo jer ja imam pravo na 65m2, a gradimo kuću cca 180m2 i nikakvo odobrenje nije išlo. samo sam platio komplet projekt kao da i nisam u stambenom zbrinjavanju (znači:nema nadoplate!). ima u zakonu o obnovi objašnjeno.
što se tiče građevinskog materijala (vrijednost) - može se dobiti DO VRIJEDNOSTI 100000kn, stvarna vrijednost ovisi o kvadraturi, tj. broju članova. mi imamo pravo na 65m2 objekt i projekt, ali materijal za 45m2 jer smo ja i supruga sudjelovali u obnovi 1996. i vrijednost materijala je cca 68000kn (državne cijene i državna kvaliteta - pa vi prevedite kak god hoćete) koje trebamo dobiti + onih 15000kn u gotovini na kraju, poslije pregleda.
Bio sam opet kod projektanta ,izgleda da je malo poremećen nema mi drugog objašnjenja.Sve ovo šta je PEREC napisao je stvarno istina .Moja kuća će bit veličine 140m2 i plaćam kompletan projekt za nju .I nemogu mi započeti radit projekt dok ne ishode odobrenje od Zagreba.Nema mi to logike al tako je kako je.Opet sam ga pitao za vrijednost materijala kaže 100000 kn okvirno za 55m2.Uglavnom sve šta saznam javit ću.
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 23:44   #190
nema okvirno 100000kn - u zakonu i praksi je sigurno DO 100000kn.
već sam napisao ''(državne cijene i državna kvaliteta - pa vi prevedite kak god hoćete)'' - a to bi značilo ako dobijete od države materijal za 80000kn , to je realno 90-95tkn jer sami nigdje nećete naći cijene kao država (ovom prilikom o kvaliteti ni riječ, tek kad se uvjerim na svoje oči na svom gradilištu)

o ovom odobrenju stvarno pojma nemam, a još posebno što kažeš da traže odobrenje prije nego i započnu projekt - a za šta traže odobrenje - i koji su uvjeti za odobrenje ili odbijanje - i čega? mislim da suglasnost imaš, i sad me stvarno zanima. možda da odeš u regionalni ured, pitaš tamo (pretpostavljam da neće znati) i tražiš ih broj ili adresu nekog drugog projektanta koji radi na programu stambenog zbrinjavanja pa pitaš. a možda je moj projektant to sve napravio da ja nisam imao pojma. ako i je, brzo je bilo jer je idejni projekt prema mojim nacrtima završen ekspresno. ajd sretno!
Perec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 15:27   #191
Quote:
mata75 kaže: Pogledaj post
Bio sam opet kod projektanta ,izgleda da je malo poremećen nema mi drugog objašnjenja.Sve ovo šta je PEREC napisao je stvarno istina .Moja kuća će bit veličine 140m2 i plaćam kompletan projekt za nju .I nemogu mi započeti radit projekt dok ne ishode odobrenje od Zagreba.Nema mi to logike al tako je kako je.Opet sam ga pitao za vrijednost materijala kaže 100000 kn okvirno za 55m2.Uglavnom sve šta saznam javit ću.
evo ja vas citam vec dulje
nisam bas sigurna da je to slanje na odobrenje dobra ideja
jos ce ti drmnut odbijenicu retrogradno, jer ako ti imas "toliko love da nadoplatis toliko vecu kvadraturu, onda i nisi slucaj za zbrinjavanje"
daj porazgovaraj o tome s projektantom
ili trazi drugo misljenje jos jednog projektanta koji to radi (bolje unaprijed - da se ne za*ebes)
cisto informativnoi pitaj ga da li to slanje na odobrenje moze imat nekih negativnih poslijedica


nema smisla da te neka nesposobna budala kosta krova nad glavom
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 19:47   #192
Quote:
Perec kaže: Pogledaj post
nema okvirno 100000kn - u zakonu i praksi je sigurno DO 100000kn.
već sam napisao ''(državne cijene i državna kvaliteta - pa vi prevedite kak god hoćete)'' - a to bi značilo ako dobijete od države materijal za 80000kn , to je realno 90-95tkn jer sami nigdje nećete naći cijene kao država (ovom prilikom o kvaliteti ni riječ, tek kad se uvjerim na svoje oči na svom gradilištu)

o ovom odobrenju stvarno pojma nemam, a još posebno što kažeš da traže odobrenje prije nego i započnu projekt - a za šta traže odobrenje - i koji su uvjeti za odobrenje ili odbijanje - i čega? mislim da suglasnost imaš, i sad me stvarno zanima. možda da odeš u regionalni ured, pitaš tamo (pretpostavljam da neće znati) i tražiš ih broj ili adresu nekog drugog projektanta koji radi na programu stambenog zbrinjavanja pa pitaš. a možda je moj projektant to sve napravio da ja nisam imao pojma. ako i je, brzo je bilo jer je idejni projekt prema mojim nacrtima završen ekspresno. ajd sretno!

Odobrenje se traži ako se prekorači dozvoljena kvadratura.U mom slučaju moja dozvoljena kvadratura je 55m2, a ja idem na 140m2.On mi kaže ,da po zakonu mi mogu povećat kvadraturu za 50% to se odnosi na ovih 55m2 ,a za sve ovo iznad mora se tražit odobrenje od Zagreba.Uglavnom se sve dosada odobravalo.Tako da ćemo vidjet šta će se podešavat sljedeći tjedan idem kod projektanta pa ću možda bit nešto pametniji.
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 08:45   #193
Quote:
Perec kaže: Pogledaj post
Ne. Ovo su tipski projekti namjenjeni stambenom zbrinjavanju (za 65m2). Ja radim kuću od cca 180m2 neto (podrum, prizemlje, potkrovlje) prema svom nacrtu koji su samo malo razradili projektanti.
Ako se smije znati, kolko te je koštao novi projekat ? I jel ti je to cijena za cijelih 180 m2 ili su ti možda priznali 65m2 , pa malo smanjili cijenu novog projekta ?
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 09:07   #194
nema nadoplate - komplet cijena. (Uredba o uvjetima i mjerilima za stambeno zbrinjavanje na PPDS, NN 10/01, članak 8.
Zakon o PPDS, 86/08,
Zakon o obnovi, 24/96)
cca 14000kn, s tim da je idejno rješenje moje. s obzirom na kvalitetu projekta cijena i nije visoka. iako u ovom trenutku dok još stoji voćnjak i livada svaka kuna je previše...
Perec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:37   #195
Ljudi jel ima ko kakvih novosti, jel se kaj kuće grade, jel se dobivaju rješenja i nacrti... bilo što ?
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 16:52   #196
Zasad samo čekam
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 20:26   #197
I mi isto.....
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:07   #198
za sada mi je gotova geodetska podloga ,košta samo 4900kn i to je kao sa nekim popustom ,projekt smo napokon sveli do kraja , pa kad bude gotov stavićuga da ga pogledate,
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 11:51   #199
Bok ljudi,

jel ko zna kak to ide sa besplatnim priključkom struje.

Naime ako sam dobro shvatio pošto na gradilištu za početak gradnje moram imati vodu i struju, struju moram prvo sam platiti elektri sa svojom lovom , a ministarstvo mi tek nakon završetka gradnje te troškove refundira. Točno ili netočno ?
I jel ko zna jel je za gradnju kuće na ppds od 70m2 moguća samogradnja, znači bez one famozne table izvođača ?
Vlastite primjere molim.
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:26   #200
ja sam imao struju na staroj drvenoj kući na gradilištu, pa nisam baš za ogledni primjerak, ali koliko znam, kad dobiješ sve suglasnosti i potpišeš ugovor s ministarstvom (naravno dobiješ rješenje o uvjetima građenja), u elektri tražiš PEES (prethodnuelektroenergetskusuglasnost), i tamo onda dogovaraš uvjete priključka. oni te već imaju na popisu. jedino ćeš možda trebati plaćati prebacivanje građevinskog priključka na kuću kad završiš. ovo o refundiranju troškova nisam nigdje čuo. savjet: ako imaš vezu u elektri svašta se može dogovoriti. ako nemaš pitaj majstore koji rade struju da ćeš ih trebati za radove i da li oni šta mogu. budi diplomata...
a radove možeš sam izvoditi (samogradnja), mislim da ti i piše u rješenju o uvjetima građenja, ali svejedno moraš prijaviti početak radova inspekciji, a tablu napiši na A4, stavi, i nek bude... i imaj dokumentaciju na gradilištu (rješenje, idejni, glavni, elaborat iskolčenja, ugovor s ministarstvom) jer će inspekcija najvjerojatnije navratiti na kavu za cca 30 dana. i da, obavezno ugovor o stručnom nadzoru...
Perec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.