Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2015., 01:06   #1
NIz tegoba: gubitak snage, umaranje, zakočenost zglobova, vrtoglavica, osip...

Naime ima vec dosta vremena izgubio sam snagu i nevjerovatno se brzo zamaram pri najmanjim naporima.To traje vec neko vrijeme pa je zatim pocelo sjevanje kratkotrajno u zglobovima sake,pa mi je propala hrskavica lakta i ruke su mi izgubile na volumenu i stanjio mi se mnogo gornji dio tijela najvise ramena kojih fakticki i nemam kost zdjelice se drasticno povecala.Postalo mi je otezano i sklekove raditi zbog zakocenosti zglobova,a kad radim pregib podlaktice na ulazu s nje u dlan pojavi se sitni cvor koji ne boli ali se vidi.Otezano okrcem i glavu mnogo su mi usporili pokreti i vrtoglavicu imam cesto,nevjerovatno se puno znojim kad sjedim ili stojim npr u kaficu desava se da su mi mokra ledja i dupe i lice se znoji pod navalom neke vrucine u tijelu.Primijetim da su mi otekli i zglobovi na stopalima obe noge i teze se nekako krecem.Danas sam jos primijetio nekoliko crvenih sitnih tockica po prsima i jednu plavu na nozi,jos je i vilica pocela da mi skljoca pri jednoj grimasi.Nocu,a i preko dana desavaju mi se sumovi u usima primijetim cak i stanjivanje kostiju ne znam kako to da objasnim.Okus i miris su mi takodjer poremeceni dosta tesko disem i smanjeni su mi pokreti mimike a i srce mi dosta usporenije kuca,a evo veceras mi se desava i konstantna vrucina u tijelu.Molim vas za neki savjet ili sumnju sta bi moglo da bude bojim se da nije nesto najgore,jer svaki dan mi se simptomi pogorsavaju.Molim vas za neki savjet tko je slicno prosao bio bih zahvalan.Pozdrav i unaprijed hvala.
Merm23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 05:29   #2
Prvo i brzo doktoru, što čekaš, a tek onda na Forum.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:31   #3
Sutra idem pa zato sam pitao,jer ako je netko nesto slicno imao da znam sta otprilike mogu ocekivat..
Merm23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 12:36   #4
Javi kaj je bilo, tj. kaj se događa. Nadam se da si kod dr. i da su te ili primili u bolnicu ili bar dai hrpu pretraga!
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 13:20   #5
Možda neka vrsta artritisa, a ima ih mali milijon. Najbolje je otići na hitnu i reći da jedva dišeš, a onda opisati i sve druge simptome, jer na regularan način možeš ne dočekati dijagnozu jaako dugo.
Razabri malo dali konzumiraš dovoljno kalcija od mlijeka i mliječnih proizvoda, dali vvisiš na suncu da napraviš d vitamina, dali primaš dovoljno vitamina c i b ,bakra , cinka i selena iz hrane radi dobrog imuniteta i dali dovoljno vježbaš da sve to dobro cirkulira kroz tijelo i da neke stvari nisu možda i od nedostatka kretanja i lošije kondicije i dali si imao kakvu infekciju koja bi mogla pokrenuti te probleme.
jennynopenny is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.08.2015., 16:41   #6
Može bit svašta nešto, a može i ne bit.

Mi možemo samo nagađat, u stilu babe Vange.

Treba napraviti određene pretrage.
Za početak KKS, koagulogram, kompletna biokemija, urin i hormoni štitnjače.
A onda po potrebi proširiti obradu.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 18:28   #7
Ja imam sistemski lupus, i ovo tvoje djeluje kao nekaj autoimuno, ali vjerujem da si već kod dr, i da te dobro pregledavaju.
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 03:53   #8
Ljudi evo da podijelim s vama da sam isao danas raditi kks.i ne mogu vam opisat bezobrazluk ovih privatnih doktora..znaci ubjedjuje me da sam sve umislio ono fakat pricas o simptomima a ono se ismijava s tobom..e sad evo nalaza ako netko moze malo bolje protumaciti jer je to njima bilo zamaranje i samo sam dobio da mi je krvna slika super..
Wbc 4-9 moja vrijednost 6
Rbc 4-5.5 moja 5.40
Hgb 120-170 moja 173
Hct 26-50 moja 44.7
Mcv 83-97 moja 82.8
Mch 29-34 moja 32
Mchc 320-360 moja 387 ako moze tko da mi pojasni ovo..
Plt 150-450 moja 228
Rdw-Sd 37-54 moja 37.4
Rdw-Cv 11-16 moja 12.7
Pdw 9-17 moja 11
Mpv 9-13 moja 9.4
P-Lcr 13-43 moja 21.1
Pct 0.17-0.35 moja 0.23
Neut 37-72 moja 59.4
Lymph 20-50 moja 29
Mono 0-14 moja 10.1
Eo 0-6 moja 1.2
Baso 0-1 moja 0.3

Ako moze netko molim vas strucnije da pojasni ovaj nalaz i nenormalno povecan Mchc i Mcv ispod granice,a kako mi se cini dosta mi je ovdje stvari na donjoj granici.Pozdrav i da mi netko pojasni ako moze unaprijed hvala...
Merm23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 03:55   #9
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
Može bit svašta nešto, a može i ne bit.

Mi možemo samo nagađat, u stilu babe Vange.

Treba napraviti određene pretrage.
Za početak KKS, koagulogram, kompletna biokemija, urin i hormoni štitnjače.
A onda po potrebi proširiti obradu.
Ja bih rado prosirio obradu al kako me samo budalom napravise samo zato sto sam rekao simptome koje stvarno imam kaze ti si to umislio pa mi je ubijena volja i vadit nalaze dalje..
Merm23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 12:52   #10
Ako moze netko tko se razumije molim vas da iskomentira nalaz..
Merm23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 15:57   #11
Quote:
Merm23 kaže: Pogledaj post
ne mogu vam opisat bezobrazluk ovih privatnih doktora..
Quote:
Merm23 kaže: Pogledaj post
Ja bih rado prosirio obradu al kako me samo budalom napravise samo zato sto sam rekao simptome koje stvarno imam kaze ti si to umislio pa mi je ubijena volja i vadit nalaze dalje..
Zašto si išao privatno doktoru za vaditi krvnu sliku?
Privatno se ide samo za one pretrage koje se regularnim putem jako dugo čekaju uz posljedicu da nekom može biti ugrožen život ili doći do jačeg pogoršanja simptoma.
Bezveze ti je ići na pretrage kod privatnika za rezultate koje možeš u par dana dobiti i bez plaćanja, a posebno ako nisi baš nešto pri novcima.
Bol ili zakočenost u zglobovima ne možeš umisliti kao ni obilno znojenje.
Nije to ono psihosomatski da poželiš "Sezame, oznoji se" i da se počneš ekscesivno znojiti i mršaviti.
Da to ide tako, ja bi sad jela kile sladoleda i bila ko Twigi
jennynopenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 16:09   #12
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Ja imam sistemski lupus, i ovo tvoje djeluje kao nekaj autoimuno
Meni isto djeluje kao autoimuno ili neki sindrom.
Ljudi sa visokim hormonima štitnjače se puno znoje,mršave ali oni se obično osjećaju hiperenergični,
dok se oni sa niskim hormonima brzo umaraju ali se baš i ne žale da se puno znoje.
Ako si to može priuštiti, možda bi trebao napraviti koji RTG zdjelice i zglobova, a možda i magnetsku.To stvarno vrijedi platiti.
I vađenje hormona štitnjače.
jennynopenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 16:15   #13
Quote:
Merm23 kaže: Pogledaj post
stanjio mi se mnogo gornji dio tijela najvise ramena kojih fakticki i nemam kost zdjelice se drasticno povecala
Provjeri spolne hormone.
Quote:
Merm23 kaže: Pogledaj post
primijetim cak i stanjivanje kostiju ne znam kako to da objasnim
Ovo je bolje ne spominjati, jer daje dojam da umišljaš.
Iako je prva pomisao osteoporoza.

Quote:
Merm23 kaže: Pogledaj post
tesko disem
RTG pluća.
jennynopenny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.