Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2011., 11:05   #1561
Helouuuuuuuu
grrrr..
napisah post, al moj dragiiiii komp zašteka i sve se izbrisalo..yes...to volim..
moš misliti..
A i ja tila napisat za kumordinara Žorža..glumio ga Uglješa Kojadinović (1936-1982)...lik i po..
Kod mene je vruuuuuuće za pozvizditi..najužegliji u državi...
morat ću popustiti i ugraditi klimu...(inače ja je ne volim...) al vidim da bi sad dobro došla...eeeeeh...

Pa ću za ručak nešto nabrzaka, malo pohanog (umočenog u tijesto) bilog mesa, lešo mahune i salata..
kraj ...ima i slaje..pa ko oće...

Aha, ha...Ljines je anemična, Fe 2 osim šta su mi od preparata željeza propali zubi,nema velikih poboljšanja...
kuburimo na razne načine...

He he..Pjetra ne nosi bilu uniformu...ona je "obojana"...hahaha
pozzzz
Ljines is offline  
Old 22.08.2011., 12:30   #1562
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
Helouuuuuuuu
grrrr..
napisah post, al moj dragiiiii komp zašteka i sve se izbrisalo..yes...to volim..
moš misliti..
A i ja tila napisat za kumordinara Žorža..glumio ga Uglješa Kojadinović (1936-1982)...lik i po..
Kod mene je vruuuuuuće za pozvizditi..najužegliji u državi...
morat ću popustiti i ugraditi klimu...(inače ja je ne volim...) al vidim da bi sad dobro došla...eeeeeh...

Pa ću za ručak nešto nabrzaka, malo pohanog (umočenog u tijesto) bilog mesa, lešo mahune i salata..
kraj ...ima i slaje..pa ko oće...

Aha, ha...Ljines je anemična, Fe 2 osim šta su mi od preparata željeza propali zubi,nema velikih poboljšanja...
kuburimo na razne načine...

He he..Pjetra ne nosi bilu uniformu...ona je "obojana"...hahaha
pozzzz
Eto sta je konkretan i razumljiv mozak, gotovo kao u Sparti-nema tu suvisnih reci , a ne kao ja, raspisem se....
A u ovako malom postu, gomila cinjenica,mila nasa Ljines, preispitaj ti svoju DNK, garant je neki spartanski moreplovac dosao odavno u Sibenik i tu mu se dopalo, pa ostao-i osavio tako slatko potomstvo (ono sa zubima se da resiti, ne brigaj!).
Probaj ovo sa B12 i ti kao sto sam vec dosadna i pisem Angel, verujem da ce ti pomoci.

A za klimu, pretpostavljala sam da i nemas, jer verovatno imas staru kamenu kucu, gde su zidovi debeli i daju termoizolaciju.
Cuj, ako je ne volis, ne moras da sedis ispod nje (to samo onaj ko zeli da se samoubije upalom mozga).
Lepo rashladis sobu, posle je iskljucis, i budes u takvoj sobi, fino temperiranoj.

Kazes, na brzaka, a onda -pohano!
Sto ne probas dinstano, malo samo proprzis, pa nalijes vodice ili paradjz sok, malo belog vina, zacini...razne mogucnosti...pa poklopis i posudje, para i sporet odrade svoje .
Kod mene danas bas tako -samo ne belo meso nego krmenadle(brzole), rezanci sa sirom i jajima zapeceni u rerni, grcka salata, pre toga potaz juha od poriluka i krompra. Posel voce, nista ne mesim leti, niks kolaci itd...voce, ponekad sladoled...kako bi ti rekla-Lini Maritn (ali ovo je vise zbog zdravlja).
Nisam znala da nam je Pjetra u uniformi "obojena", uuuuu, pa to mu jos daje vise na znacaju , ako je ono bledo zeleno, kao iz operacione sale, ako je roze-Boze mi porosti, kao iz "zatvorenog dela F odjela" ili, hajde da se raznezim, kao iz porodilista .

A meni kad nepovratno ode post, tako mi bude krivo, da bih zaplakala .
Nadam se da ce ovaj fino proci, valjda nije neki servis servera

Pusica, pandica
iva64 is offline  
Old 22.08.2011., 14:05   #1563
Hvala Iva na savjetu probat ću to.Ma meni se uklopilo ove paklene vrućine i menopauza ,al i to neće vječno trajati.Sada idem čitati Sheldona,a navečer kad zahladi zasukati rukave i na posao.
Poz.
goga52 is offline  
Old 22.08.2011., 16:27   #1564
Evo,preživila prvi radni dan,a kazu najtopliji ove godine,tribala sam jos produžiti koji dan,a opet,moram i sačuvati nešto dana kad mi se dragi vrati,teške dileme za sparno vrime..E da,imam mogucnost raditi u tipičnoj plavoj uniformi,a kako smo povezani s op.salama,i u zelenoj,pa minjamo prema raspoloženjuSad lipo,stari polozaj,kauč,kavica ,klima,knjiga,nema mrdanja iz kuce do sutra.Moji se raštrkali,sama sam do navece.Pozdrav,djevojke!
Pjetra is offline  
Old 22.08.2011., 18:02   #1565
ziza i tebi pusa i pozdrav veliki ogromni , odlično sam, nemogu se požalit, sam nek tako i ostane. nadam se jedino (tamo u dubini glave ) da će me dr.na kontroli lagano skinuti sa svih tableta. cmok
megyy is offline  
Old 22.08.2011., 18:56   #1566
Draga Goga, (nema na cemu sto se tice saveta za losion)
vidim da i ti, kao i nasa Pjetra, knjizica, kavica...eto, i mene u vasem drustvu, dans je bas zestoka vrelina-kilma radi, to joj je posao .

Draga Maggy, bas mi je drago da ti je sve polako, i daj Boze da si usla u remisiju, pa da budes skinuta sa svih lekova.

DragaSudoku, kako si danas,mila Betili, sta je sa skidanjem sa pronisona, kako si ti, Bella nasa, kako tvoje cedo i ti, Ziza mila Generacijo, kako tvoje Lane, da li su mukice prosle?

Secate se kako sam pisala da sam , dok sam bila u bolnici, bila tamo i u frizerskom salonu. Izmedju ostalog, jer mi je pocela i kosa uzasno opadati. Pocela sam da koristim onaj preparat, za koji je i Ziza imala pune reci hvale, tablete Silica-kod nas, zbog malog interesovanja, vise se nije mogao nabaviti, pa sam preko inostranstva. I danas, moja mlada komsinica, koja se ponudila da me isfenira, kaze da se u odnosu na proslu nedelju, od kad se nismo videle, vidi pobojsanje. Kaze da rastu sve nove, mlade dlake. Ja bas nesto ne vidim, ali...valjda ne moze tako brzo ni da se popravi stanje.
E, sad, da li je to(opadanje) od lekova ili od SLE, sta vi mislite, secam se da su se ovde curke zalile, kako ste vi to resile?
Na forumu sam videla topik sa tim, pa sam naisla i na neki Plantar sampon i losion, a i jedna prijateljica mi je opet dala neku formulu, kombinacija Pantenola, ampula B vitamina, AD kapi i bebceg sampona.
Mene interesuje vase iskustvo, posebno sto ovde mod mene nije samo u pitanju manjak kose, vec se i kvalitet dlake promenio, nekako istanjila se dlaka, postala bez sjaja, ma bzv, totalno mi se cini da mi je promenilo image .
Mislim da to moze biti i usled menopauze, ali , da su se ovde sa tim problemom javljale i nase, bas mlade curke, tako da bih to pre povezala ili sa lekovima koje koristimo ili sa nasom osnovnom bolescu

Uzged, kad vec pominjemo menopauzu, citam da su naucnici sad, po najnovijim istrazivanjima, otkrili da soja nema ama bas nikakvog uticaja na hormonski sastav kod zena, a eto, kad udjes u apoteku, gomila suplemenata na bazi soje, sa fitohormonima, bas za prelazni period.
Secam se, po ovom pitanju, slusala jednu dr-ku, kod nas vodecu za to, endokrinologa, jos odavno, koja je na pitanje u vezi sa sojinim hormonima i koriscenjem kao nadoknadu (umesto onih koji se prepisuju, ljudskih, naravno), rekla da to nema nikakvu naucnu potporu i da biljni hormoni ne mogu da odgraju tu ulogu, jer mi nismo biljke .
Srecom, nemam neke izrazene tegobe, pa nisam nista pocela da koristim, a vi?
Pusica, pandica
iva64 is offline  
Old 22.08.2011., 23:18   #1567
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Evo, ja pronadjoh ovo , a u vezi sa serijom " U registraturi"

http://www.imdb.com/title/tt0273394/

Pusica, pandica
opet kratko i za tebe generacijo i za ostqaleljk ako mi mozete pomoci

SERTRALIN HEXAL interesuje me zxve o tome sto pise na nasem.

mislim da mu ej drugi naziv Zoloft, koji je sastav ili je ovipo sastav.


opet mis nikakav


pusqa a pandin zagrljaj ma nemam zivaca
Ziza Kovacevic is offline  
Old 22.08.2011., 23:28   #1568
Zizo jel to nije antidepresiv?


edit: je, daje se kod depresije i kod opsesivno kompulzivnog poremećaja.


Evo linkići:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Sertralin
http://www.zoloft.com/
http://www.medicinenet.com/sertraline/article.htm
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 22.08.2011. at 23:49.
leeloo27 is offline  
Old 23.08.2011., 00:33   #1569
Ušla sam u remisiju prije jedno 3mj ali mi nikako ne skida dozu, stalno sam na 15mg. Već sam bila u remisiji i dr. mi naglo spustila medrol pa se bolest ponovo aktivirala tako da me vjerojatno zato tolko dugo održava.

ziza ja pijem zoloft za depresiju, sastav piše sertalin u obliku sertalin hidroklorida, tako da vjerujem da to što si napisala da tu spada zoloft, a tu još spadaju i asentra tablete itd. za šta ti treba?

odkad pijem antidepresive ne mogu plakat, jel to moguće, jel se vama tak dešava? nikakve tužne situacije ni kad pomislim na bolest ni ništa drugo nikako ne mogu biti tužna, ne kužim, presmiješno mi, prije sam za svaku sitnicu cmizdrila a sad ne mogu pustit ni kap suze

šta da radim s kosom, ima li netko savjet, katastrofalno mi je postala suha od tabletina i izgleda kao slama, bez sjaja i sva neka oštra
megyy is offline  
Old 23.08.2011., 00:49   #1570
Sertalin je sastav, u Skandinaviji je proizvođač Hexal a kod nas Pfizer. Noć svimaaaa
megyy is offline  
Old 23.08.2011., 02:46   #1571
Evo moj tata mata od mm uspio popraviti mis pa dokle ce vidjet ce mo ici ovako.


Moja ga prijateljica pije i kaze da je jako dobar i da njoj pomogne a nema nekih vecih nus pojava pa ja razmisljala da pitam mog doktora o tome pa sam htjela prvo procitati ili cuti da li je mnogo stetan i moze li ici u kombinaciji sa Pronizonom i Imuralom. u zadnje vrijeme sam jako depresivna, bezvoljna da nesto radim a i cesto mi se javlja neko cudno stanje straha da cu se izgubiti a inace imam problem angsioznosti i do sada sam pokusavala sa nekoliko lijekova ali nista mi nije pomoglo.
Mislim da meni ovo sve izaziva ovisnost od Lexilijuma a sto je najgore on mi ne pomaze u zadnje vrijeme i na svako uzimanje drugog lijeka zabole me svi misici na glavi i osjecam kao da sam sva u grcu.
strah me da ne zapostavim i d ane bude kasno za lijeciti, mozda mi je nesto podsvjesno a mozda i od ovih svih problema koje sam imala zadnje vrijeme, ali si jednostavno ne mogu pomoci pogotovo kad mi moje Lane pokaze da ga nesto boli.

svima vam hvala na odgovorima, megy a jesi li ga ti tesko podnosila na pocetku a to sto ne places vjerovatno jeste vezano za taj lijek, a ja ni tako ne mogu plakati zbog Shjogrenovog sindroma.

evo jedna konacno dobra vijest danas vodila Lane ocnom i rekao doktor da je bolje ali da nastavim klormafenikol jos jednu sedmicu i opet za tri mjeseca na kontrolu a ako bude problema i ranije ali nadam se da nece da ce nas dragi Bog sacuvati toga.

Generacijo hvala na onom linku za pitanje koje sam postavila ali se nisam bas snasla jer je na engleskom a ja smo ti i engleski na ratnoj nozi ali nije bitno.


Megy drago mi je da si bolje i hvala ti na pusi i za tebe velika od srca.

Leeloo hvala za sve ove linkove o tabletama.


a sad da vas i ususkam vidim sinoc vam je falilo pa mi mozda niste mogli dugo zapajkiti cekali na moju majcinsku ruku a majki ruke bile vezane jer mi mis nije radio, a ne bi ni veceras popravili da nisam napravila malo frkice, ma pomaze ponekad i to.

Evo kad sam vas lijepo sve ususkala, izljubila i izgrlila i ja sad mogu mirno u svoje krpice.

pusa i panda svima
Ziza Kovacevic is offline  
Old 23.08.2011., 07:45   #1572
Curilice moje,

evo mene sa novostima. Skupljam lab. nalaze, pa u petak kod neurologa na kontrolu.

Juce sam se bukvalno sokirala, radila sam OGTT, test opterecenja glukozom i ja tu ispadoh nekakav dijabeticar?! Nataste 7,2, nakon dva sata 11,5.

Eh sad, tegobe koje imam mogu da se poistovete i sa dijabetesom, to su suhoca usta, hronicni umor, spava mi se stalno, ustajem da piskim nocu, pijem puno vode, i ta moja nesretna neuropatija.

Zamislite vi da je neurolog spomenuo na proslom pregledu da bi moja neuropatija mogla biti i predijabeticno stanje(zato mi je i dao da radim OGTT), a moze li biti secer i od pronisona, ja ga uzimam tri meseca i sad sam smanjila na 20 mg na svaki drugi dan? U petak idem na kontrolu i nadam se da ce me posve skinuti sa njega.

Radila sam i elektroforezu proteina i tu rezultati nisu skroz negativni, zaboravila sam zasto se to radi. Cekam jos rezultate na gluten i angiotenzin konvertazu, ostalo je ok.

Sad kad jos ispadne da u stvari moja neuropatija dolazi od nekakvih metaboloickih poremecaja, a mene bezveze kljukali pronisonom?!

Toliko zasad, ljubac svima!

Zadnje uređivanje Betili : 23.08.2011. at 07:53.
Betili is offline  
Old 23.08.2011., 08:47   #1573
Quote:
megyy kaže: Pogledaj post
Ušla sam u remisiju prije jedno 3mj ali mi nikako ne skida dozu, stalno sam na 15mg. Već sam bila u remisiji i dr. mi naglo spustila medrol pa se bolest ponovo aktivirala tako da me vjerojatno zato tolko dugo održava.

ziza ja pijem zoloft za depresiju, sastav piše sertalin u obliku sertalin hidroklorida, tako da vjerujem da to što si napisala da tu spada zoloft, a tu još spadaju i asentra tablete itd. za šta ti treba?

odkad pijem antidepresive ne mogu plakat, jel to moguće, jel se vama tak dešava? nikakve tužne situacije ni kad pomislim na bolest ni ništa drugo nikako ne mogu biti tužna, ne kužim, presmiješno mi, prije sam za svaku sitnicu cmizdrila a sad ne mogu pustit ni kap suze

šta da radim s kosom, ima li netko savjet, katastrofalno mi je postala suha od tabletina i izgleda kao slama, bez sjaja i sva neka oštra
Megyy,

hoce ta suhoca od antidepresiva, meni i od antiepileptika, sva zavisi sta mi daju da kontrolisem bol.

A kosa mi je pre trudnoce opadala, mislila sam da cu celava ostati, utrljavala sam pilfud 5% i diprosalic naizmenicno, poboljsanje je doslo tek nakon tri meseca, pa sam ostala trudna. U trudnoci mi ni jedna vlas sa glava nije opala!, a sad ponovo opada pojacano, ali ni blizu kao onomad.
Betili is offline  
Old 23.08.2011., 08:55   #1574
Iva,

ja sam pitala svoju dr prosle god kad mi je kosa jako opadala, bila sam van sebe i cak sam joj rekla da su svi skupa najobicnija farmakomafija, hihi!

Ona se klela da mi kosa ne opada od pronisona i da im se jos niko nije na to zalio, a od tegretola opadanje kose spada u retke nuspojave.

Ne preostaje mi drugo nego da cekam kad me skinu sa oba leka, pa cu videti da li je od njih ili neceg treceg.

Izvinjavam se sto svakom ponaosob pisem, ali ja stalno imam problem da se ulogujem na forum i postiram duze postove, valjda ce se i to promeniti.
Betili is offline  
Old 23.08.2011., 09:29   #1575
Dobro jutro, mili moji

Evo nase Betili, vrednice, da otvori dan, ja joj se pridruzujem, dok pijuckam kaficu na terasi i citam polako sve od juce sto nisam stigla.

Betili, volela bih da nije secer, a sad, sto kazes, mozda i od pronisona, on daje neke nus pojave, u smislu da moze da izazove ovo i ono, sva sta je nabrojano, pa izmedju ostalog i secer, ali, prosto ne mogu da verujem da si izvukla tu losu kartu iz rukava . Videcemo dalje analize, ono sto mi je upalo i oci, je jos ranije kad si napisala, da si na 40 mg bila 2 meseca, to je bas visoka doza, (mada moze ici i vise), sad se polako skidas, daj Boze da se metabolicki dovede sve u red kad budes potpuno bez njega. Koliko je dobar lek za mnoge stvari, on , nazalost, ponekad eto, napravi stetu. Ovo sto si opisala kao simptome, na koje bi smo mogli da obratimo paznju(u vezi sa secerom) ja isto imam i svaki put sa zebnjom pogledam kad stignu rezultati krvi.Srecom, hvala Bogu, za sada nije nikad bio problematican (ali zato holest. uvek preko 2 jedinice gore, a i jetr. enzimi uvek poviseni, samo ne vise kao prosl. god ). Kad se pozalim na cesto mokrenje-dr kaze-odlicno, znaci, bubrezi fino rade. Doduse, pocela sam uvece da izbegavam nalivanje cajem, ili puno lubenice, voca, sve to svesno izbegavam, pa se budim za zov prirode samo 1 ili 2 puta.

Draga Megyy, istina je za naglo skidanje sa pronisona, ja videla svojim ocima, sta su od moje mame napravili nadobudni dr-i prosle god, kad su odjednom resili "da to nije prava dijagnoza", pa joj dali semu skidanja, poprilicno brzu, a ona posle, maltene bila na samrt(ne preuvelicavam). Srecom, ubrzo dosla dr-ka koju su svi slusali, spustene glave odsusali njeno "predavanje" (uzgred, dr-ka i jeste univ. prof ) , postavila mami dijagnozu i pronasla jos jedan redak sindrom (pisla sam o tome) i naravno, uvela pronison, na kome je jos uvek. Ne mogu vam opisati kolika je to bila i fizicka i psihicka promena na bolje, odn., pre bih mogla da kazem, koliko je bilo stete, (a posebno me iznenadilo u pishickom smislu) koje je mama pretrpela od tog njohovog neslaganja sa predhodnom dijagnozom, pronisonom i brzim skidanjem, i posle poboljsanja od uvodjenja istog (dobro, dobila je i druge lekove, ali vezane za koagulaciju , srce itd...).

Draga moja Generacijo,
nas si ti ovog puta lepo usukala, majcinskom rukom, pre toga nas obradovala sa vescu da je Lanetu sve u redu sa okanom, i daj Boze da tako ostane, milo nase dete, a bice i tebi sad mnogo lakse, videces.
Za onaj link, mislim da imas opciju -prevedi ovu stranu-ali i da nemas, dole imas popis glumaca, za to ti ne treba prevod. A evo, ne znam da li si previdela Ljineskin post, ona se setila UGljese Kojadinovica koji je glumio Zorza-kumordinara, mozda si na njega mislila.
Draga nasa Leeloo, odmah uskocila sa info. o Zoloftu/Sertalinu, a evo i nase Megyy da ti da iskustva.
Ovaj lek uzimaju nekoliko nasih prijatelja-sto muskih, sto zenskih, i zadovoljni su. Doduse, kad otvoris deklaraciju (sto sam ja iz znatizelje uradila jednom, pa procitala) tu svasta pise, sta sve moze biti nus pojava i koleracija sa ostalim lekovima. Tek, primetila sam da sad mngi lekovi imaju poduzi spisak ovih stvari, valjda po novim zakonima,pa to ime i da uplasi malo, ali, naravno, niti se sve javlja od toga niti ide sve zajedno. Posebno mi je upalo u oko da ovaj lek ne izaziva fizicku ovisnost, sto je jako bitno i zato je tako cenjen.
Uh, ja od jutros, kao da se preslisavam za ispit na medic. fakultetu, predmet-farmakologija.
Dosta vise, pa gde mi je tek tema za gastronomiju, a za ona moja pitanjca od juce, abilo ih je vise, bas niko da mi odgovori .

Pusica, pandica,
veliki poljubac svoj nasoj maloj i velikoj decici
iva64 is offline  
Old 23.08.2011., 09:36   #1576
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Iva,

ja sam pitala svoju dr prosle god kad mi je kosa jako opadala, bila sam van sebe i cak sam joj rekla da su svi skupa najobicnija farmakomafija, hihi!

Ona se klela da mi kosa ne opada od pronisona i da im se jos niko nije na to zalio, a od tegretola opadanje kose spada u retke nuspojave.

Ne preostaje mi drugo nego da cekam kad me skinu sa oba leka, pa cu videti da li je od njih ili neceg treceg.

Izvinjavam se sto svakom ponaosob pisem, ali ja stalno imam problem da se ulogujem na forum i postiram duze postove, valjda ce se i to promeniti.
Draga Betili, hvala ti na odgovoru,
sad tek videla, jer smo pisale u isto vreme.
Da li su ti tegobe po pitanju opadanja malo barem prosle?
Da li se kvalitete kose promenio?
Evo, vidim i Megyy ima problem .
Ja sam juce pisala sta koristim (Silica) i sta mi je jos preporuceno,javicu kako napreduje, za sad, eto, rekoh, moja komsinica primecuje da je bolje (nadam se da nije ono-lepota je u oku posmatraca ).
Pusica za Princezu i mamu i jedno pitanje-da li su ti prosli bolovi od neuropatije, da li koristis opet Karbapin (secam se da si imala pozitiv. iskustva sa njim, kao i ja ), i -svaka cast dr-u koji se setio i druge pretrage da uradi, eto kad se neko zainteresuje pa malo "zaceprka" po povrsini, a ne samo otaljavanje i uobicajeno tretiranje, u kakvom god stanju dosli pred njih!
iva64 is offline  
Old 23.08.2011., 09:48   #1577
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Iva,

ja sam pitala svoju dr prosle god kad mi je kosa jako opadala, bila sam van sebe i cak sam joj rekla da su svi skupa najobicnija farmakomafija, hihi!

Ona se klela da mi kosa ne opada od pronisona i da im se jos niko nije na to zalio, a od tegretola opadanje kose spada u retke nuspojave.

Ne preostaje mi drugo nego da cekam kad me skinu sa oba leka, pa cu videti da li je od njih ili neceg treceg.

Izvinjavam se sto svakom ponaosob pisem, ali ja stalno imam problem da se ulogujem na forum i postiram duze postove, valjda ce se i to promeniti.
hej draga ah ta kosa i meni iwpada pomalo a i mojoj seki sada kako se bliži jesen moja seka pravi odličan losion s koprivom i vinskim octom stvarno pomaže a i kosa poslije toga bude sjajna i mekana još ako dodaš par kapi eteričnog ulja lavande i ružmarina to ti je divota evo poslat ću ti kad mi seka dodje mail jer to ona pravi pa kad dođe šaljem ti čim prije
angel777 is offline  
Old 23.08.2011., 09:55   #1578
Sinoc sam kasno dosla i bila krepana pa nista od pisanja...al zato vidim da ste se vi raspisali...ja inace imam gustu kosu ali mi u posljednje vrijeme opada,mozda jer mi dosad nikad ovako duga nije bila (ne stignem ni do frizera ha) a i ljeti mi vise opada nego zimi...malo se preplasim kad vidim antidepresive i ove simptome za dijabetes(i ja cesto zednim,suha mi usta kronicno sam umorna i stalno mi se spava,ma kad tako pocnem citat po netu jos sam i sretna da imam zasad samo jednu dijag.jer bih si po simptomima "udijelila"jos koju...evo kratko od mene svasta me ceka za obavit...ako se sjetim jos cega pisem vam...pozz svima a gdje nam je Luna(bas sam tako citajuci po netu naisla na Sharpov sidrom pa se sjetila nje)
sudoku22 is offline  
Old 23.08.2011., 11:29   #1579
Helouuuuuu djevojčice..

odma da navalim..
Betili...pronison ili moj medrol su ti bliski rođaci,,kod mene je poslije par godina(mislim 5)..nakon duuuge doze od 32...izbacio šećer..i to onako baš pravi..26-28...nekako sam se uspila iskobeljati i ostati samo na tabletama...Hm..iako su mi kasnije liječnici rekli (u Zg.) da je inzulin bolji...manje šteti...a neke od tih tableta su kod mene pojačavale nastajanje kamenaca.. Od medrola sam bila sva onako debela,otečena 85.kg...a šećer me dotjerao, nestali kilogrami...nestalo viška vode...skoro 20 kg..
I zamisli..poslije smanjivanja medrola...i jedno vrime slabe prehrane..(mučnine, sve mi se gadilo)...bila u bolnici..i dr. veli..nemate potrebu za tabletama za dijabetes...jer bi mi tab. toliko obrušile šećer(2-3) da bi mi tek onda bilo loše..
i tako sam sad bez tableta..kao pazim na prehranu...
ali voće tamanim ko luda...i sad je u granicama normale...čak i onaj prosječni je u normali...

O kosi...prije postavljanja dijagnoze..kosa mi se proridila,otpadala (dr. to nazvala mišjom kosom-inače znak prepoznatljivosti lupusa).. al su uvik rasle one male sitne 8ne stidne-sram vas bilo)... dlačice..
jako me šokiralo kad sam na jednoj od kontrola kod imunologa čula žene da im kosa u takvoj mjeri otpada-od lijekova da su jedan period nosile perike...naročito kod Imurana..on je,mislim, citostatik..ja sam gapila jedno vrime, al nisam vidila promjene..
I sad imam periode lošijeg stanja kose,al to riješim sa kraćom frizurom...manje dolazi do izražaja , da je uz glavu ima a na krajevima ni 3 dio toga..
ko repići koji to zapravo nisu..
Imala sam jednu kolegicu..koja je za zdravu kosu koristila domaći preparat: 2 žumanjka, par žlica maslinovog ulja i malo limunovog soka (plavuše), a tamnokose žlicu dvi ruma..
i kaže...farbam se više od 40 godina, a kosa mi uvik zdrava..
uh teretna li sam...

odoh ja u kuhinju...
piletina, krompir salata i salata od kupusa..
ćaaaaaao
Ljines is offline  
Old 23.08.2011., 12:00   #1580
Zizo ova depresija što te hvata ti može biti također nuspojava kortića. Pročitaj si na uputama pa ćeš vidjeti da su neke od nuspojava depresija, paranoja i sl.
Ako misliš da će ti ovo pomoći, pij, barem će ti biti lakše. Nije sramota piti nešto za smirenje ili antidepresive, naročito kad se piju ovakvi lijekovi koji izazivaju sva ta sranja. Ko da nije dovoljno teško se nositi sa bolešću tu se još moraš boriti i sa nesretnim nuspojavama.
Drago mi je da je Lanetov nalaz ok, nadam se da će i ostati.

Betili jel tebi nikad nisu vadili glukozu u sklopu normalnih krvnih pretraga? Ja nisam na nikakvoj terapiji pa mi to vade baš iz razloga što kod nas nikad ne znaš šta gdje pokreće.
I kako je mala princezica? Jel počela puzati? Joj trebaš vidjeti ovu moju malu haharicu, ko mali čovjek je.


I pitanje svim ostalim curkama kojima opada jako kosa, jeste ikada provjeravali štitnjaču?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.